A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

20 kwietnia 2018 r. dzieci i młodzież świetlicy młodzieżowej w Kamionku wspólnie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi posprzątały obejście świetlicy. Głównie wyrywano chwasty i zamiatano chodnik, niby nic ale dzieci napracowały się bardzo. W związku z tym w nagrodę po sprzątaniu upiekliśmy gofry. Po tak męczącej pracy słodka nagroda była strzałem w dziesiątkę.

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk

Dzieci podczas pobytu  w świetlicy mają wiele możliwości spędzania wolnego czasu.  Gry stolikowe w świetlicy, zabawy sportowe oraz twórcze  na świeżym powietrzu i wiele innych. Dzieciaczki  mają również możliwość robienia zadań domowych pod okiem opiekuna świetlicy.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Przez dłuższy czas w świetlicy trwały prace z modeliną, z której to tworzone były breloczki. Wykonane zaś dzieła trafiły do Panów z okazji Dnia Józefka.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

Podczas zajęć świetlicowych chętnie korzystamy z wiosennej pogody. Wychodzimy na plac zabaw i nasz podwórek. Naszą ulubioną zabawą jest grą w kolory. Lubimy też grać w klasy, piłkę oraz huśtać się na huśtawce. Największą jednak atrakcją jest spacer po lody.

Lucyna Kopton
opiekun Świetlicy Młodzieżowej w Górażdżach

12 kwietnia w Kamieniu Śląskim obchodziliśmy Dzień Czekolady!

To chyba jeden z najsłodszych dni w naszej świetlicy. Każdy mógł spróbować różnych odmian czekolady: mlecznej, gorzkiej, białej i z nadzieniem. Każdą z czekolad oceniliśmy pod względem koloru, kształtu, twardości, zapachu i oczywiście najważniejsze – smaku.

Dowiedzieliśmy się także jaka jest historia czekolady, skąd się bierze kakao i jaką czekoladę jeść aby była nie tylko smaczna, ale i zdrowa.

Największą radość sprawiło jednak pieczenie czekoladowych babeczek. Wszystkie pracusie wzięły się do pracy i już za chwilę mogliśmy spróbować naszych wypieków. Święto Czekolady to naprawdę super zabawa. 

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

W miniony czwartek 12 kwietnia 2018 r. obchodziliśmy jedno z najsłodszych świąt w roku. Nasza świetlica na jeden dzień zamieniła się w czekoladową krainę. Przyłączyliśmy się do tych wszystkich,  którzy obchodzili Światowy Dzień Czekolady. Oj, było u nas pysznie!

Gorzka, mleczna, biała, nadziewana… kto odgadnie najwięcej smaków? Próbujemy, smakujemy no i w końcu mamy Królową Czekolady! A to nie jedyne słodkie zadania które na nas czekały tego dnia.

W trakcie zajęć mieliśmy też okazję zapoznać się z historią powstania czekolady oraz procesem jej produkcji. Zastanawialiśmy czy jest zdrowa, co nam daje no i ile można jej zjeść….

Tworzyliśmy także samodzielnie czekoladowe kompozycje. To zadanie podobało nam się najbardziej !!! Czekoladki  z kolorowymi cukierkami, słone, pikantne, z owocami i co tam jeszcze komu wpadnie do głowy. Świetlicowa fabryka czekolady pracuje pełną parą! Gotowe czekoladki na chwilkę do lodówki i czas na degustację…  mmm pycha!!!

W super dobrych humorach, bo czekolada poprawia nastrój zakończyliśmy czekoladowy dzień. Szkoda, że tak mocno czekoladowy dzień może zdarzyć się tylko raz w roku. Niestety, musimy pamiętać, że czekoladę należy jeść z umiarem.

Opiekun
Katarzyna Wystrach-Blaut
Z podopiecznymi

Obraz z paneli podłogowych? Tak! W naszej świetlicy nic się nie zmarnuje. My dajemy nowe życie zwykłym przedmiotom i robimy z nich cudne arcydzieła. Przez kilka ostatnich dni dzieci oraz młodzież malowały panele i robiły z nich wspaniałe obrazy do swoich domów i pokoi. Trochę kolorowej farby, kilka szablonów i można działać. Zachęcamy do próbowania robienia czegoś z niczego nim wyrzucimy stare i niepotrzebne rzeczy.

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk

Pogoda nas ostatnio rozpieszcza, więc korzystamy z każdego promienia słońca i w ten sposób zorganizowaliśmy w naszej świetlicy zawody na świeżym powietrzu. Dwie drużyny, piłki, skakanki i mnóstwo dobrego humoru, to nam towarzyszyło podczas wspólnej zabawy. A na koniec upiekliśmy wszyscy razem smaczną babkę.

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk

Przez kilka dni dzieci i młodzież świetlicy młodzieżowej w Kamionku wspólnymi siłami stworzyły niepowtarzalnego bociana. Ptak wyklejony został pestkami z dyni, soczewicą oraz czarnym słonecznikiem. Obraz był bardzo pracochłonny i wymagał zaangażowania wszystkich.

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk

12 kwietnia 2018 r. rozstrzygnięty został konkurs pt. „Wypełniasz i oddajesz”. Uczestnicy konkursu, którzy regularnie rozwiązywali krzyżówki i rebusy oraz  zdobyli najwięcej punktów otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

Chyba każdy lubi misie, te duże i małe - również dzieci ze świetlicy w Kamieniu Śląskim.

 

Dlatego w naszej świetlicy ruszyła akcja “Zaadoptuj misia”. Każdy chętny może adoptować wybranego przez siebie pluszaka. Od tego momentu zabiera go do domu i jest za niego odpowiedzialny. Akcja cieszy się dużym powodzeniem. Część maskotek, już znalazła swoich właścicieli i nowy dom.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Wiosna zawitała do naszej świetlicy. Przywitaliśmy ją na słodko. Zrobiliśmy kruche babeczki z kremem. Były pyszne. Każde dziecko zrobiło stroik wielkanocno-wiosenny na stół. Pożegnaliśmy również starą porę roku tańcami, które miały odgonić zimową pogodę. Wszyscy jesteśmy zdania , że wiosna to najpiękniejszy czas w przyrodzie.

Lucyna Kopton
opiekun Świetlicy Młodzieżowej w Górażdżach

5 kwietnia 2018 r. obchodziliśmy w świetlicy dzień marchewki.  Na początku było wspólne wykonywanie marchewki farbami, następnie zabawy z chustą, poszukiwania marchewki oraz wiele innych zabaw z marchewką w roli głównej. Dzieci wykonały również marchewki z plasteliny, rozwiązywały zagadki związane z warzywami, a na koniec każdy wykonał marchewkę według własnego uznania. Z tej okazji przygotowana została także  przekąska dla wszystkich fanów marchewki.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

Dzieci i młodzież świetlicy młodzieżowej w Kamionku mogły wziąć udział w konkursie na najpiękniejsze Wielkanocne jajko. Technika była dowolna, jajko mogło być z tektury, styropianu,  namalowane albo prawdziwe, co kto lubi. Każdy miał pole do popisu.

Po tygodniu pracy nad dziełem, 28.03.br. został ogłoszony wynik konkursu i rozdano nagrody. Prace były różne, tradycyjne ale i nowoczesne, piękne. Uczestnicy włożyli w wykonanie ich wiele trudu. Każdy chciał aby jego praca była wyjątkowa i niepowtarzalna i tak też było.

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk

Wzorem ubiegłych lat, w środę 28 marca sołectwa Zakrzowa i Dąbrówki zorganizowały palenie żuru przy remizie OSP Zakrzów. Wydarzenie to zgromadziło wielu mieszkańców, którzy chcą podtrzymywać tą piękną śląską tradycję. Licznie przybyły również dzieci i młodzież, uczęszczające do miejscowej świetlicy.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

Zajęcia w GOK

Zajęcia w GCK

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony