A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Z okazji pierwszego dnia wiosny w naszej świetlicy zostały zorganizowane kulinarne warsztaty. Zadaniem uczestników było przygotowanie naleśników. Choć na zajęcia przybyło niewiele dzieci, wszyscy byli bardzo zaangażowani i chętni do pracy. Niektóre osoby nawet przyniosły swoje produkty i naczynia. Gdy naleśniki zostały usmażone, usiedliśmy do stołu i delektowaliśmy się pysznym smakiem. Wszyscy miło spędziliśmy czas, a z świetlicy wyszliśmy z pełnymi brzuchami. Czekamy z niecierpliwością na kolejne takie zajęcia…Opiekun świetlicy
Sara Grobosz

 

Czas Wielkiego Postu to czas przygotowań na Święta Wielkanocne. Nie tylko ćwiczeń duchowych, ale również przygotowań bardzo prozaicznych m.in. kroszonek, ozdób, koszyczków itp. Kroszonki już były, teraz jest czas na ozdoby do okna. Z papierowej wikliny powstały różnokolorowe jaja ozdobione motywami wiosennymi wykonanymi z filcu. Efekt wspaniały.
 
Barbara Herok
opiekunka świetlicy w Malni
 

14 marca 2019 r. dzieci i młodzież, uczęszczające do świetlicy, wystąpiły w remizie OSP z okazji Dnia Kobiet i Józefka z przedstawieniem pt. „Czerwony Kapturek po śląsku”.

Ponadto wręczyły wszystkim  zgromadzonym gościom drobne upominki, które wcześniej własnoręcznie zrobiły.

 

 

Opiekun świetlicy

Cieślik Magdalena

W świetlicy już długo trwały przygotowania do Dnia Kobiet i Józefka. Uczestnicy zajęć przygotowali filiżanki z życzeniami, w których znalazły się herbatki. Mamy nadzieję, że ten drobny upominek sprawi wiele radości.

Opiekun świetlicy 
Cieślik Magdalena

Dnia 8 marca zostały przeprowadzone w Szkole Podstawowej w Malni, warsztaty kroszonkarskie. W pierwszej części uczestniczyły klasy I - IV, w drugiej natomiast klasy V - VIII. Łącznie w warsztatach brało udział ok. 70 dzieci. Podczas warsztatów został przeprowadzony konkurs na temat wiedzy z tradycji i zwyczajów około wielkanocnych. W grupie młodszej I m. zdobyła Jagoda Reinert kl.I a w grupie starszej Damian Spallek kl.V. Podczas 2- godzinnych warsztatów zostali wyłonieni laureaci, którzy będą reprezentować szkołę i sołectwa w konkursie gminnym w Gogolinie oraz w konkursie wojewódzkim w Opolu. Wszystkim życzymy pierwszych miejsc.
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 

Końcówkę lutego spędziliśmy bardzo aktywnie - były rozgrywki  tenisa stołowego, bilarda oraz ulubione wśród dzieciaków piłkarzyki. A w przerwie między rozgrywkami były również chęci na gry stolikowe.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

W trakcie karnawału w świetlicy młodzieżowej w Odrowążu zorganizowaliśmy dla dzieci bal przebierańców. Zaproszeni goście mogli się przebrać w strój dowolnie wymyślonej postaci, lub ulubionej postaci z bajki.

Podczas zabawy uczestnicy balu wzięli udział w różnych zabawach i konkursach, które były przygotowane dla uczestników balu. Najważniejszy był oczywiście konkurs na najładniejsze przebranie, osoby uczestniczące w tym konkursie wszystkie otrzymały nagrody rzeczowe oraz słodycze. Wiele entuzjazmu wzbudził konkurs budowy bałwanków z papieru toaletowego i innych gadżetów, pomysłowość nie znała granic i bałwanki wyszły znakomicie.

Goście przybyli na tą imprezę poczęstowani zostali herbatą i słodyczami, nikt nie opuścił balu bez drobnego upominku.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

28 lutego 2019 r. w świetlicy odbyły się warsztaty związane z tłustym czwartkiem, były to zabawy plastyczne oraz ruchowe. Nie zabrakło także wierszyków i zagadek, i co najważniejsze poczęstunku charakterystycznego w tym dniu, czyli pączków i faworków

Opiekun świetlicy 
Cieślik Magdalena

Korzystając z uroków zimy, wykorzystaliśmy czas wolny od szkoły na mnóstwo zabawy. W świetlicy w Kamionku każdy znalazł coś dla siebie. Były zajęcia plastyczne na których stworzyliśmy zimową scenerię, serduszka z masy porcelanowej, śnieżynki oraz śnieżne kule. Powstała także nowa ozdoba naszej świetlicy – bałwanek, który zrobiony został wspólnymi siłami.

W czasie ferii każdy mógł wziąć udział także w konkursie plastycznym pt. „Zimowy pejzaż” – oddane prace zostały wywieszone na gazetce, a zwycięzcy odebrali dyplomy i nagrody.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne, w czasie których upiekliśmy pyszne bułeczki „pizzerinki” oraz gofry z bitą śmietaną i dżemem. Pycha! Każdy włożył spory trud aby nasze potrawy wszystkim smakowały.

Na twarzach wszystkich zagościł uśmiech gdy tylko pojawił się śnieg, dlatego odpowiednio ubrani wyruszyliśmy na dwór, aby ulepić bałwana oraz rywalizować w śniegowych konkurencjach.

Podsumowaniem naszych tegorocznych ferii był wyjazd do kina na film animowany „Ralph Demolka w Internecie” w Kędzierzynie Koźlu. 

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sonia Banert

 

Bardzo szybko upłynęły tegoroczne ferie zimowe, ale wcale się nie nudziliśmy. Było dużo zajęć manualnych oraz rozwijających umiejętności logicznego myślenia. Były zajęcia plastyczne, koralikowe prasowanki,  wiele gier planszowych. A na zakończenie  wyjazd do kina w którym uczestniczyło 11 osób.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

Drugi tydzień ferii był wspaniały. Odbyła się 3 - dniowa wycieczka do Brennej. Łyżwy, sanki poszły w ruch. W Brennej było wszystko co potrzebne do szczęścia. Było dużo śniegu, lodowisko, górka do zjeżdżania na sankach, dobre jedzenie i duża hala sportowa. Najważniejsze jednak było dobre towarzystwo. Wyjechało na zimowy wypoczynek 38 dzieci i 7 osób dorosłych. Wszyscy jesteśmy chętni na 5 - dniową wycieczkę w czasie wakacji letnich.
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
Ferie to piękny czas dla dzieci. W pierwszym tygodniu na pewno nie było czasu na nudę. Można było uszyć sobie kwiatki, malować palcem zimowe pejzaże oraz układać puzzle czy grać w gry planszowe. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne. W pierwszym tygodniu gościliśmy również w świetlicy pana policjanta który przypomniał nam o bezpiecznym zachowaniu w czasie ferii.
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 

 

W dniach 28.01 - 6.02.2019 r. W świetlicy młodzieżowej w Górażdżach odbywały się zajęcia dla dzieci, które miały możliwość spędzić swój „feryjny” czas w ciekawy, atrakcyjny sposób.

Biorąc pod uwagę fakt, że grupa uczęszczających do świetlicy była zróżnicowana pod względem wiekowym, każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.

Naszą wspólną przygodę rozpoczęliśmy realizując opracowany wcześniej plan zajęć.

Na samym początku odbyło się spotkanie z Panią i Panem z Policji oraz Straży Miejskiej. Podczas pogadanki zaprezentowano nam, jak należy zachowywać się podczas ferii, by spędzić je bezpiecznie. Pan Strażnik przytoczył nam zachowania dobre i złe w domu, na jezdni, na podwórku, czy w lesie. Przypomnieliśmy sobie numery telefonów alarmowych. Każdy otrzymał kolorową książeczkę do poczytania z rodzicami, a także kolorowanki i gry o zachowaniu bezpieczeństwa.

Zostały zorganizowane zajęcia kulinarne. Przygotowaliśmy razem z dziećmi ciasto na naleśniki, które później zostały przez nas upieczone i bardzo smacznie zjedzone. Zrobiliśmy własnoręcznie pizzę z ulubionymi składnikami. Najbardziej jednak zasmakowała wszystkim Margherita.

Mogliśmy stworzyć ulubione soki i koktajle w wyciskarce. Każdy przyniósł swoje ulubione owoce i warzywa. Można było spróbować Kubusia, smoothie truskawkowego, a także bardzo zdrowego koktajlu ze szpinakiem, gruszką i jabłkiem. Wszystkie smaki okazały się niepowtarzalne.

Podczas zajęć plastycznych dzieci mogły stworzyć projekt swojej koszulki za pomocą specjalnych mazaków i kredek. Pojawiły się ulubione postaci z gier i bajek, znani sportowcy, napisy z imionami, kwiaty, serduszka.

Na zajęciach z majsterkowania wykonaliśmy ozdoby do swojego domu za pomocą patyczków laryngologicznych, które najpierw zostały pomalowane, później sklejone, by utworzyć serwetniki, przybornik na kredki, a nawet sanki.

Wiele frajdy sprawiło również malowanie i tworzenie z masy solnej różnych kształtów i przedmiotów. 

W czwartek zaprosiła nas do swojej Filii Pani z Biblioteki. Przypomnieliśmy sobie pory roku, w szczególności zimę. Przy zimowych kolorowankach wysłuchaliśmy bajeczkę „Max zimą”. Niejedna zimowa zagadka dała nam do myślenia.  Szukaliśmy zimowych zwierzątek, jednak wszystkie się przed nami schowały –  jednak trzeba zachowywać się w lesie trochę ciszej!

Dużą ilość naszej energii zużywaliśmy na zajęciach sportowych. W ramach tych zajęć poznaliśmy i doskonaliliśmy techniki gier zespołowych, trenowaliśmy swój umysł przy grach planszowych i w karty. Odbył się również turniej tenisa stołowego. Rywalizacja sprawiła wiele przyjemności.

Na zakończenie ferii 15-osobowa grupa dzieci z Górażdża, a także uczestnicy świetlic z Kamienia Śl., Kamionka oraz Strzebniowa pojechali na wycieczkę do Kędzierzyna –Koźla, by móc zobaczyć seans pt.: "Ralph Demolka w Internecie". Wszyscy byli bardzo podekscytowani z możliwości wyjazdu.

Cieszymy się z faktu, że wszyscy są zadowoleni z czasu spędzonego na świetlicy podczas ferii,
o czym świadczą piękne uśmiechy na twarzach dzieci.

Monika Matuszek
opiekun Świetlicy Młodzieżowej w Górażdżach

13 lutego 2019 r. w świetlicy odbyły się zabawy walentynkowe, m.in. poszukiwanie połówki serca, zabawy z balonem, gorące serce, miłosne zaplątanie. Ponad to były zabawy przy muzyce, krzyżówki i zagadki, gry pamięciowe. Uczestnicy zajęć otrzymali również prezent -  niespodziankę, który należało rozpakować według instrukcji.

Opiekun świetlicy 
Cieślik Magdalena

Ferie zimowe za nami. Niektórzy wyjeżdżali z rodzicami w góry, inni na obozy narciarskie, dla jeszcze innych był to czas wyjazdów do rodziny. Ci, którzy zostali w domu, także nie mieli czasu na nudę! Bo ze Świetlicą nuda się nie uda!

Ferie rozpoczęliśmy przypomnieniem sobie zasad bezpiecznych zabaw na śniegu, przygotowaliśmy gazetkę na ww temat. Potem odbył się zimowy pokaz mody, rozgrzewka no i w końcu sanki, narty i bałwanki… śmiechu było przy tym co nie miara!

Wspólnie z filią biblioteki udaliśmy się na zimowe opowieści, potem rywalizowaliśmy w zagadkach, rebusach, krzyżówkach. Kto zagra w 5 sekund, albo w gorącego ziemniaka ? Nikogo nie trzeba namawiać! A może mega jenga? O tak!

W czasie zajęć kulinarnych upiekliśmy pyszne maślane ciasteczka. Najwięcej frajdy sprawiło nam ich zdobienie, lukier, posypki, pianki itp. Stworzyliśmy zabawne bałwanki. 

W ramach zajęć artystycznych przygotowaliśmy scenografię do przedstawienia na Dzień Babci i Dziadka oraz piękne "łyżeczkowe" bałwanki.

Pierwszy tydzień zakończyliśmy pingwinkowymi igrzyskami. Kto pierwszy przeniesie pingwinie jajo do gniazda? Jak bezpiecznie przekazać jajo pingwiniej mamie? Taniec pingwina? Bez problemu, wszystkie zadania zaliczone! Brawo!!!

Kolejny tydzień przywitał nas śniegiem. Hurrrra!!! Pora na szaleństwa na śniegu. Lepienie bałwana, wojna na śnieżki , aniołki na śniegu, tropienie śladów to tylko niektóre atrakcje tego dnia… Zmęczeni, zmarznięci przy ciepłej herbacie i słodkościach  suszymy się na świetlicy.

Wtorek to wyjazd do kędzierzyńskiego kina z zaprzyjaźnionymi Świetlicami z Zakrzowa i Odrowąża. Wszyscy zaopatrzeni w popcorn zasiadamy przed wielkim ekranem, by wspólnie z Ralfem Demolką udać się w podróż do świata Internetu.

Ferie kończymy balem przebierańców w CAW w Choruli. W pięknych, kolorowych przebraniach meldujemy się na Sali. Szaleństwa na parkiecie, malowanie buziek, konkursy to tylko niektóre atrakcje, które czekały na dzieci tego dnia! W radosnych rytmach żegnamy ferie!

Opiekun 
Katarzyna Wystrach-Blaut 
Z podopiecznymi

Zajęcia w GCK

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony