A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Długo czekaliśmy na okres wakacji, który ruszył w naszej świetlicy pełną parą.  Plastycznie, kulinarnie, sportowo.. dla każdego coś dobrego! Na początek pieczenie pysznych gofrów, a także przygotowanie gazetki wakacyjnej i ozdób związanych z morzem.

Dla smakoszy także pyszna i zdrowa sałatka owocowa. Nie mogło zabraknąć także wyjścia na świeże powietrze, zabaw ruchowych, a w tym wielkiego turnieju w dwa ognie. Działa również świetlicowe kino z bajką dla najmłodszych i filmem dla młodzieży. 

Jednym z ważnych punktów było spotkanie z panem dzielnicowym st. post. Mateuszem Śledzińskim, który wyjaśnił dzieciom jak zachowywać się w czasie wakacji, aby być bezpiecznym i uniknąć wszelkiego rodzaju niebezpieczeństw. Nie mogło obyć się bez zwiedzenia radiowozu i pamiątkowego zdjęcia.

Najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w konkursie plastycznym związanym z filmem „Zaczarowany las”.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Omawiając w czasie wakacji regiony Polski zastanawiamy się jak wykorzystać to ogromne bogactwo w dzisiejszym świecie. Wykorzystując nasze Śląskie wzornictwo każde dziecko miało możliwość zaprojektować i ozdobić sobie bluzeczkę oraz torbę. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Proszę ocenić samemu nasze prace.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Wakacje rozpoczęliśmy bardzo intensywnie. Uczestnicy zajęć mieli okazję wykonać plakaty o sporcie, brać udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych oraz wyścigach. Ponadto był wyjazd na basen, konkurs wiedzy o sporcie, wykonywanie koszulek według własnego pomysłu, a na zakończenie tygodnia gofry. Oprócz tego świętowaliśmy urodziny Alicji i Pauliny, które częstowały nas pysznościami, za co im bardzo serdecznie dziękujemy!!!

 

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

Do świetlicy młodzieżowej w Kamionku zaproszono dzielnicowego st. post. Mateusza Śledzińskiego, który wyjaśnił dzieciom na czym polegają bezpieczne wakacje. Uczestnicy dzięki spotkaniu dowiedzieli się w jaki  sposób postępować gdy są same w domu, z jakich mogą korzystać kąpielisk, jak prawidłowo przechodzić przez pasy, w jaki sposób mają się zachowywać podczas wycieczek pieszych i rowerowych. Przypomniano sobie ważne numery alarmowe. A w nagrodę mogli zwiedzić radiowóz. Dla pana dzielnicowego dzieci i młodzież przygotowały specjalne podziękowanie i mały upominek w  formie zawieszki do kluczyków. W tym dniu także wykonywano prace plastyczne, które rozwijały wyobraźnię.

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk

Ostatnio uczestnicy świetlicy młodzieżowej w Kamionku mieli możliwość upiec oryginalne babeczki – różyczki, które nie były proste do przyrządzenia ale wszyscy sobie z nimi świetnie poradzili i wykonali zadanie rewelacyjnie, co widać.

Dzieci zrobiły także ciekawe i kolorowe widokówki wakacyjne z papierowych talerzyków.

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk

Nasze wakacje rozpoczęliśmy już w czerwcu od wykonania laurek z okazji Dnia Ojca. Następnie gościliśmy pana policjanta, który opowiedział o kilkunastu bezpiecznych i niebezpiecznych sytuacjach podczas wakacji. Dzięki tym informacjom dzieci wiedzą, gdzie mogą bezpiecznie bawić się. Następnie poczęstowaliśmy naszego gościa słodkim deserem, który został przygotowany na początku naszych zajęć.

Lucyna Kopton
opiekun Świetlicy Młodzieżowej w Górażdżach

22 czerwca 2018 roku sołectwa Zakrzów i Dąbrówka zorganizowały wycieczkę rowerową do Ligoty Dolnej. Z okazji tego odbyło się najpierw spotkanie z policjantem, który opowiedział o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz podczas zbliżających się wakacji.

 Następnie wyruszyliśmy - było wiele do zobaczenia, m.in. Muzeum Sztuki Sakralnej, izbę tradycji, w której zebrane są pamiątki związane ze szkołą pilotów działającą kiedyś w tej wiosce oraz nieczynny już piec wapienny.

Na zakończenie na boisku wiejskim czekał na wszystkich poczęstunek.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

Upiekliśmy ciasto jabłkowe, rozwiązywaliśmy krzyżówki i rebusy i uszyliśmy woreczki do zabaw sportowych. W miłej atmosferze, pełnej nowych zadań i wyzwań spędzamy nasz czas wolny w świetlicy młodzieżowej w Kamionku.

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk

Świetlica młodzieżowa w Kamionku rozpoczęła kulinarnie i artystycznie tegoroczne wakacje.

Skupiono się na tym co najbardziej dzieci lubią, czyli na pieczeniu.

Ciasteczka z marmoladą obtoczone cukrem były łatwe do zrobienia i bardzo smaczne. Nie zabrakło wycinania i malowania farbami. Zadaniem wszystkich uczestników było wykonanie dużego słoneczka, które symbolizuje wakacje i gorące dni ale najbardziej zaakceptowanie regulaminu wakacyjnego, poprzez odbicie na kartce papieru swojej ręki i przyklejenie jej przy słoneczku.

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk

Wakacje rozpoczęliśmy od pogadanki  o bezpieczeństwie podczas rozpoczynających się wakacji. Spotkanie poprowadzili funkcjonariusze Posterunku Policji w Gogolinie.

Nie zabrakło również zajęć manualnych, podczas których  dzieci na czas składały płatki do kwiatów  z których powstały kolorowe kule. 

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości świetlica zorganizowała cykl zajęć o Polsce, w ramach których odbył się konkurs „Wiersz o Polsce”. Ponadto był quiz wiedzy o ojczyźnie oraz uczestnicy zajęć poznawali ciekawe miejsca na mapie i mieli okazję zobaczyć zdjęcia, widokówki z wybranych miast w Polsce. Autorom wierszy zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

Już minął pierwszy tydzień wakacji, który rozpoczęliśmy spotkaniem z naszym dzielnicowym, który przestrzegł nasz przed różnymi niebezpieczeństwami, jakie czychają na nas podczas wakacji.
W minionym tygodniu w świetlicy czekało na dzieci wiele atrakcji, graliśmy w podchody,po deszczu lepiliśmy zamki z piasku, braliśmy udział w turnieju RUMIKUBA,podczas warsztatów kulinarnych robiliśmy zapiekanki z warzywami,graliśmy w piłkę nożną ,zaprosiliśmy na wspólne warsztaty dzieci z półkolonii w Malni podczas warsztatów wykonaliśmy magiczne książeczki za pomocą których można czarować, szkoda, że tydzień wakacji już za nami.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

W Malni wakacje rozpoczęliśmy od spotkania z naszym dzielnicowym panem Andrzejem, który przypomniał nam zasady bezpiecznego zachowania w czasie wakacji. Czy to w domu, czy na podwórku, czy w innych miejscach poza domem dzieci są narażone na różne niebezpieczeństwa. I o tym właśnie przypominał nam pan Dzielnicowy. Najważniejsze aby wakacje upłynęły bezpiecznie.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Z okazji zbliżającego się Dnia Ojca w Świetlicy Młodzieżowej w Kamieniu Śląskim odbyły się warsztaty, na których każdy z uczestników mógł wykonać prezent dla taty. Pierwszym z pomysłów był breloczek do kluczy w kształcie autka, a także humorystyczne kartki, które na pewno rozweselą nie jednego tatę. W przerwie oczywiście czas na zabawę na świeżym powietrzu. Tak przygotowani czekamy na 23 czerwca aby wręczyć ręcznie wykonane podarunki.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Ojojoj już za chwilę dzień ojca! Czas pomyśleć o przygotowaniu dla naszych tatusiów upominków. Co zrobimy w tym roku? Burza mózgów i już mamy - będzie słodki liścik!    Materiały przygotowane, a tu niespodzianka chyba będzie kartkówka! Karteczki czekają a tam quiz „Jak dobrze znasz swego tatę” Co tata nosi w kieszeni? Ulubione powiedzonko taty? Ulubiona potrawa? W czym tata jest mistrzem i wiele innych pytań. Jak się okazało zadanie wcale nie tak łatwe, wiem co lubi mama,  z mamą byłoby prościej…. Ale w końcu się udało!

Teraz można brać się za prezenty, piszemy, kleimy, zdobimy i laurki gotowe. Tato, bo każda chwila z Tobą to słodka chwila.  Tatusiowie będą zadowoleni!

Opiekun
Katarzyna Wystrach-Blaut
Z podopiecznymi

Zajęcia w GCK

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony