A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Jak nakazuje tradycja 30 listopada obchodzimy "Andrzejki". Nie mogło być inaczej w świetlicy w Malni. Od godz. 16.00 zaczęło się andrzejkowe spotkanie. Całość spotkania przygotowały wolontariuszki Andzia i Tereska. Oprócz tradycyjnych wróżb było wiele zabaw, tańce i przeróżne konkurencje. Nie mogło również zabraknąć babeczek z wróżbą.
 
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 

W ramach współpracy z PSP nr 3 im. Jana Brzechwy w Gogolinie oraz drużyną harcerską w świetlicy zorganizowana została zbiórka koców, zabawek, karmy oraz wszelkich innych artykułów potrzebnych dla zwierząt w schronisku.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wspomogli tę akcję!!

Opiekun świetlicy 
Cieślik Magdalena

W świetlicy w Odrowążu w dzień świętego Andrzeja zorganizowano dla dzieci zabawę andrzejkową podczas której dzieci wyśmienicie się bawiły. Uczestnicy zabawy brali udział w różnych zabawach i konkursach, największym powodzeniem cieszyły się jednak, jak przystało na wieczór andrzejkowy, wróżby które przepowiadają nam nadchodzący rok. Nie mogło zabraknąć najpopularniejszej wróżby - lania wosku, z figury która uformowała się z płynnego wosku wywróżono każdemu jego przyszłość.
Podczas zabawy dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz herbatę, aby zregenerować swoje siły.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

30 listopada z okazji Andrzejek świetlice z Choruli, Strzebniowa, Zakrzowa, Kamionka, a także Nutka Cafe, wybrały się do kina w Kędzierzynie Koźlu. Tym razem był to film animowany pt. „Grinch”. Coraz bliżej Świąt Bożego Narodzenia, więc bajka idealnie wpisała się w klimat świątecznych przygotowań. Morał historii, w której mieszkańcy Ktosiowa oczekują Białego Bożego Narodzenia, a zielony stwór Grinch zrobi wszystko, by je zepsuć, pokazuje, że każdy może poczuć magię świąt i się zmienić. Ta piękna i zabawna historia wszystkim się podobała i wprowadziła w okres świąteczny. 


Oczywiście udaliśmy się także do Mc` Donalda, a później bezpiecznie wróciliśmy do domu. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z udanego wyjazdu!

Opiekunowie świetlic w:
Choruli, Strzebniowie, Zakrzowie,
Kamionku oraz Nutki Cafe

W listopadzie obchodzimy święto misi, również  Świetlica w Kamionku przyłączyła się do tej akcji.  I Ci duzi i Ci mali – wszyscy je kochają, dlatego tego dnia każdy przyszedł do świetlicy z maskotką. Można było usłyszeć historię tej zabawki, a także zagrać w różne zabawy z naszymi pluszakami. Wykonano także pracę plastyczną – białego niedźwiadka, misia, którego lepiej nie spotkać na swojej drodze. Po zakończonej zabawie można było udekorować i spróbować piernikowego misia z czekoladową polewą. Tego dnia, z całą pewnością, królowały misie.

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sonia Banert

 

Kolejne warsztaty, które odbyły się w Domu Spokojnej Starości Św. Barbara w Kamionku polegały na wykonaniu kartek świątecznych. Dzieci wspólnie z podopiecznymi wykonały piękne kartki, które mogą podarować lub wysłać bliskiej osobie na święta. Ilość dekoracji i materiałów przygotowanych przez Panią Sonię Strzałek pozwoliła na prawdziwe „kartkowe” szaleństwo. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i wspólną pracę.

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sonia Banert

 

Świetlica w Kamionku już od początku listopada przygotowywała się na Kiermasz Świąteczny: wykonywano ozdoby, wieńce adwentowe, zbierano dary natury, które następnie wykorzystano do ręcznie robionych dekoracji. Każdy znalazł coś dla siebie: jedni malowali szyszki inni wycinali i przyklejali ozdoby, ale dla wszystkich największą radością było dekorowanie i degustowanie pierników.

Całość naszych wytworów zaprezentowaliśmy 25 listopada 2018 r. na kiermaszu w Kamionku.

Organizatorom bardzo dziękujemy za współpracę.

 

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sonia Banert

 

W środę 21 listopada odbyły się w świetlicy zajęcia związane z dniem pluszowego misia. Każdy z uczestników przyniósł ze sobą misie. Na początek wykonane zostały opaski z misiowymi uszkami. aby przenieść się do krainy zabawy, następnie były tańce przy muzyce, misiowe zawody i zabawy z chustą animacyjną. Oprócz tego każdy uczestnik wykonał swojego misia. Nie zabrakło również poczęstunku - bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie dla nas zdrowych pyszności.

Opiekun świetlicy 
Cieślik Magdalena

W tym roku przypada setna rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji zostały zorganizowane warsztaty, na początku zadaniem dzieci było rozwiązanie krzyżówki, która mimo że była dosyć zrozumiała czasami sprawiała problem. Następnym ćwiczeniem było stworzenie pracy plastycznej pt. „Nasza Polska”. Dzieci wykazały się nie tylko swoją kreatywnością w tworzeniu prac, ale także wyraziły swoją wiedzę w temacie oraz należytą powagę, która świadczyła o ich dojrzałym zachowaniu.

Pod koniec października z okazji halloween oraz zbliżającego się święta dyni zostały zorganizowane warsztaty. Dzieci zostały podzielone na małe grupy, każdy zespół otrzymał dynię, mały nożyk oraz miskę na miąższ. Ich zadaniem było wycięcie jak najbardziej pozytywnej twarzy z dyni. Niektóre osoby wyklejały z bibuły lub kolorowały dynie. Pomysły były przeróżne, humory dopisywały i wszyscy się dobrze bawili.

Wrzesień jest czasem rozpoczynającym nowy rok szkolny oraz kolejną porę roku jaką jest jesień. Korzystając z pięknej pogody jaka nam towarzyszyła wybraliśmy się na spacer do pobliskiego parku w celu zgromadzenia skarbów jesieni. Dzieci były zachwycone kolorami różnych liści, dlatego zebrały ich najwięcej. Podczas naszej małej wycieczki poszukiwaliśmy również kasztanów oraz różnego rodzaju szyszek. Po powrocie na świetlicę zostały zorganizowane warsztaty, każdy miał możliwość stworzenia własnego bukietu z liści oraz innymi dodatkami.

15 listopada 2018 roku odbyły się obchody dnia Św. Marcina. Około 17:30 uroczysty pochód wraz ze Św. Marcinem na koniu wyruszył spod remizy w Zakrzowie do świetlicy, gdzie odbył się teatrzyk i zabawy dla dzieci oraz poczęstunek.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego dnia – sołtysom wraz z sołectwem Zakrzów i Dąbrówka oraz Stowarzyszeniu „Kraina Białej Damy”, a także wszystkim Panią, które upiekły przepyszne rogaliki. Ogromne podziękowania należą się również strażakom z OSP Zakrzów, którzy po raz kolejny czuwali nad naszym bezpieczeństwem.

Opiekun świetlicy 
Cieślik Magdalena

Świetlica Młodzieżowa w Kamionku wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez Dom Spokojnej Starości Św. Barbara w Kamionku. Tematem przewodnim było stworzenie jesiennych kompozycji z darów natury: liści, roślin, dyni ozdobnych. Warto podkreślić, że większość zieli pochodziła z ogródków DSS, o które troszczyli się sami podopieczni. Prace z zakresu bukieciarstwa bardzo nam się spodobały. Wnet powstały piękne ozdoby, a jedna z nich stanowi wystrój naszej świetlicy. Za zaproszenie, a także słodki poczęstunek bardzo dziękujemy!

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sonia Banert

 

11 listopada mieliśmy okazję uczestniczyć kolejny raz w tradycyjnym obchodzie dnia św. Marcina. Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem w Kościele parafialnym, potem rozświetlony korowód ze Św. Marcinem na czele przeszedł na plac Wiejski.

Na placu odbyła się krótka inscenizacja z życia świętego Marcina przygotowana przez dzieci i młodzież z naszej świetlicy. Po przemarszu wszyscy udali się na wspólną biesiadę, ognisko i przepyszne marcińskie rogale.

 

Opiekun 
Katarzyna Wystrach-Blaut 
Z podopiecznymi

100 lat temu 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała długo wyczekiwaną niepodległość. Taką rocznicę trzeba uczcić! Wspólnie z naszą biblioteką przygotowałyśmy zajęcia dla dzieci. W trakcie spotkania opowiadałyśmy dzieciom o drodze do odzyskania niepodległości, ludziach którzy się do tego przyczynili, a także o „Mazurku Dąbrowskiego” i godle Polski.

Potem uczestnicy zajęć mogli sprawdzić swoją wiedzę  w zadaniach, grach i konkursach związanych z Polską. W trakcie zajęć artystycznych wykonaliśmy kotyliony oraz biało – czerwoną kwitnącą flagę.

Opiekun 
Katarzyna Wystrach-Blaut 
Z podopiecznymi

Zajęcia w GCK

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony