A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Ojojoj już za chwilę dzień ojca! Czas pomyśleć o przygotowaniu dla naszych tatusiów upominków. Co zrobimy w tym roku? Burza mózgów i już mamy - będzie słodki liścik!    Materiały przygotowane, a tu niespodzianka chyba będzie kartkówka! Karteczki czekają a tam quiz „Jak dobrze znasz swego tatę” Co tata nosi w kieszeni? Ulubione powiedzonko taty? Ulubiona potrawa? W czym tata jest mistrzem i wiele innych pytań. Jak się okazało zadanie wcale nie tak łatwe, wiem co lubi mama,  z mamą byłoby prościej…. Ale w końcu się udało!

Teraz można brać się za prezenty, piszemy, kleimy, zdobimy i laurki gotowe. Tato, bo każda chwila z Tobą to słodka chwila.  Tatusiowie będą zadowoleni!

Opiekun
Katarzyna Wystrach-Blaut
Z podopiecznymi

1 czerwca 2018 r. wspólnie z naszą biblioteką i klubowiczkami z DKK przy filii w Malni zorganizowaliśmy „Bajkowy Dzień Dziecka”. W tym dniu najważniejsze są dzieci, ich uśmiech i radość – i tak też było u nas. Spotkanie rozpoczęły panie z DKK, które przeczytały dzieciom bajki, baśnie i legendy. Ale czytanie to nie wszystko, były jeszcze zagadki, quizy i bardzo poważna międzypokoleniowa dyskusja o bajkach dawnych i dzisiejszych. Czy Panie znają „Psi patrol”, albo Super Wings?

Potem nie mogło braknąć zabaw i konkursów, kto ma więcej piegów, kto szybciej zje arbuza…. ale bez użycia rąk, kto szybszy, sprytniejszy… oj ile było śmiechu,

Pogoda spisała nam się na medal, więc aż szkoda tego nie wykorzystać. GORĄCO!!!! Czas więc na wodną bitwę! Oj, to jest to co tygryski lubią najbardziej na świecie! Balony, wiadro z wodą i nie trzeba nic więcej….. no i po chwili nie było na nas suchej nitki…. SUPER ZABAWA!!!!

Wszystkie spalone w zabawie kalorie uzupełniliśmy pysznościami, które czekały na stołach.

Wszyscy świetnie się razem bawiliśmy i wcale nie chciało nam się kończyć naszej zabawy.

3 czerwca odbył się sołecki piknik rodzinny. Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji i świetnej zabawy. Świetlica zadbała o piękne makijaże uczestników zabawy. Farbki, brokaty i po chwili uśmiechnięte buzie są pięknie wymalowane. Motylki, pieski, kotki, wróżki i co tylko wyobraźnia podpowiada. Dzieci  kolorowe i wesołe uczciły swoje święto!

Opiekun
Katarzyna Wystrach-Blaut
Z podopiecznymi

W ramach zajęć świetlicowych przygotowaliśmy z tektury i opasek gipsowych ramki z życzeniami. Z pianki foamiranowej powstają cudne kwiaty, które ozdobią nasze ramki. Praca z pianką wcale nie jest łatwa, ale czego się nie robi dla mamy! Czas wszystkie elementy złożyć w całość, jeszcze wstążka, koralik, trochę farby tu i ówdzie… i mamy gotowe upominki.

Piękne ramki z najpiękniejszymi życzeniami wędrują do naszych mam.

Opiekun
Katarzyna Wystrach-Blaut
Z podopiecznymi

Ziemia była zawsze naszym domem, kiedyś ludzie bardzo ją kochali, troszczyli się o nią. Później ludzie zapomnieli o tym i zaczęli ją niszczyć. Dlatego Ziemia dziś bardzo choruje i potrzebuje naszej pomocy.

20 kwietnia 2018 r. zaopatrzeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawiczki, kolejny raz włączamy się w akcję „ Sprzątanie świata”. Szczytny cel przed nami więc do dzieła! Najpierw wyzbieraliśmy śmieci z parkingu ( puszki, butelki, torebki ), wyplewiliśmy nasze rabatki, pozamiataliśmy chodniki.... uff roboty co nie miara!

Po skończonej pracy czekała na wszystkich pizza. Pycha!!!  Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie mniej śmieci.

Ale to nie wszystko! W poniedziałek na uczestników zajęć czekały kolejne ekologiczne atrakcje! Świetlicowe Ekozmagania! Konkursy, zagadki, śmieciowy tor przeszkód, segregacja na czas, projektowanie śmieciowej sukienki itp. Walka o każdy punkt trwała do ostatniej sekundy! Szybciej, wolniej, dawaj, do plastiku ...

Jak się okazało mamy samych eko ekspertów na świetlicy. BRAWO!!!!

Zajęcia zakończyliśmy kreatywnym recyklingiem. Z pustych plastikowych butelek powstały piękne kolorowe motyle – ozdoba do ogrodu.

Po podliczeniu punktacji nastąpiło wręczenie nagród, wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali drzewka, krzewy i kwiaty ogrodowe do posadzenia w swoich domach.

My EKOświetliki obiecujemy, że  będziemy dbać o naszą planetę przez cały rok, a nie tylko od święta!

Opiekun
Katarzyna Wystrach-Blaut
Z podopiecznymi

W miniony czwartek 12 kwietnia 2018 r. obchodziliśmy jedno z najsłodszych świąt w roku. Nasza świetlica na jeden dzień zamieniła się w czekoladową krainę. Przyłączyliśmy się do tych wszystkich,  którzy obchodzili Światowy Dzień Czekolady. Oj, było u nas pysznie!

Gorzka, mleczna, biała, nadziewana… kto odgadnie najwięcej smaków? Próbujemy, smakujemy no i w końcu mamy Królową Czekolady! A to nie jedyne słodkie zadania które na nas czekały tego dnia.

W trakcie zajęć mieliśmy też okazję zapoznać się z historią powstania czekolady oraz procesem jej produkcji. Zastanawialiśmy czy jest zdrowa, co nam daje no i ile można jej zjeść….

Tworzyliśmy także samodzielnie czekoladowe kompozycje. To zadanie podobało nam się najbardziej !!! Czekoladki  z kolorowymi cukierkami, słone, pikantne, z owocami i co tam jeszcze komu wpadnie do głowy. Świetlicowa fabryka czekolady pracuje pełną parą! Gotowe czekoladki na chwilkę do lodówki i czas na degustację…  mmm pycha!!!

W super dobrych humorach, bo czekolada poprawia nastrój zakończyliśmy czekoladowy dzień. Szkoda, że tak mocno czekoladowy dzień może zdarzyć się tylko raz w roku. Niestety, musimy pamiętać, że czekoladę należy jeść z umiarem.

Opiekun
Katarzyna Wystrach-Blaut
Z podopiecznymi

Wokoło wiosna, lecą już ptaki, do okna puka Wielkanoc. Kwitną na łąkach wiosenne kwiaty. Świat zmartwychwstaje. To już! Nie ma czasu, bierzemy się do dzieła.

22 i 23 marca odbywają się u nas zajęcia wiosenno wielkanocne. Jest wesoło, twórczo a, dodatkowo wszystko przyprawiamy szczyptą wiedzy. Krzyżówki, rebusy, ciekawe zadania no i zrobiło się wiosennie. A tu już na stolikach pojawia się kolorowa bibuła, bukszpan i bazie - czas na palmy! Układanie, wiązanie i już gotowe palmy czekają do święcenia!

Kolejny dzień zapowiada się fantastycznie! Z kuchni dochodzą cudowne aromaty, kolorowe posypki kuszą. Dziś pieczemy! Przed nami nie lada wyzwanie baba wielkanocna – najpiękniejsza i największa. Odmierzamy, mieszamy i czekamy przed piekarnikiem! Ale rośnie! WOW! A teraz do dzieła, posypki w ruch, masa cukrowa i powstają baranki, zajączki a nawet jednorożce. Tak baby jak malowane!

Po degustacji czas na zawody z jajem! Turlamy, rzucamy, nosimy oczywiście jajka! Oj, śmiechu było co nie miara! Na koniec życzenia , dzielenie się jajkiem i oczywiście pogoń za zającem!

W naszych zajęciach towarzyszyła nam pani Krystyna Kubiczek z naszej biblioteki, dziękujemy!

Życzymy

Zdrowych, Radosnych, Pogodnych Świąt!

Opiekun
Katarzyna Wystrach-Blaut
Z podopiecznymi

Nasza Świetlica wzięła udział w konkursie organizowanym przez GOK na ozdobę wielkanocną.

Przygotowaliśmy jajko z opasek gipsowych pełne symboli i nawiązań religijnych. Pracę zdobiły kwiaty wykonane z pianki foamiranowej oraz bazie. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się podczas niedzielnego jarmarku wielkanocnego. Nasza Świetlica zdobyła III miejsce (bon podarunkowy o wartości 100 zł)

Opiekun
Katarzyna Wystrach-Blaut
Z podopiecznymi

Śnieg zasypał pola, lasy.
Dokąd lecą głodne ptaki?
Kto je karmi po zamieci?
Kto? Wiadomo- dzieci!

 

 

Oj jak zimno, oj jak zimno!!! Na dworze mróz brrrr…

Mroźny tydzień poświęciliśmy naszym skrzydlatym przyjaciołom. Zima jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. W czasie zajęć przypomnieliśmy sobie zasady dokarmiania ptaków, zrobiliśmy karmniki, powstały także piękne prace plastyczne.

 Z nasion zbóż, owoców, warzyw, smalcu przygotowaliśmy także przysmaki dla ptaków.

Gotowe zawieszki pojawiły się na naszych drzewkach, zawiesiliśmy także słoninkę i w naszej stołówce pojawili się pierwsi goście…

Każdego dnia dbamy o to, żeby nie zabrakło pożywienia dla ptaków.

Opiekun
Katarzyna Wystrach-Blaut
Z podopiecznymi

HURRRA!!!! W końcu spadł śnieg, więc nie ma na co czekać. Czapki, rękawiczki i jazda. Lepimy bałwanki, robimy aniołki na śniegu, wojnę na śnieżki, uczestniczymy w zimowej olimpiadzie…

Zmarznięci wracamy na świetlicę, a wiecie co dziś za dzień? Dzień pizzy! Już czekają na nas zadania związane z tym przysmakiem, szukamy informacji, ciekawostek. Oj, zgłodnieliśmy. Pora na degustację Margherita, Prosciutto, Veneziana…  

Opiekun
Katarzyna Wystrach-Blaut
Z podopiecznymi

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła" - mówi staropolskie przysłowie. Oj, nie możemy być gorsi od Bartkowej. Książki kucharskie w ruch i szukamy przepisów…. Może pączki, faworki albo… tak dziś smażymy oponki! Odmierzamy składniki, mieszamy ciasto, a potem wałkowanie, wykrawanie i smażenie.

W oczekiwaniu na pyszności bierzemy udział w karnawałowych grach i zabawach, kto zrobi najwięcej faworków, a kto przygotuje najpiękniejsze, kto najszybciej zje pączka… Przygotowujemy także piękne karnawałowe maski…

A potem talerz pachnących, cieplutkich oponek pojawia się na stole… no i w końcu nadszedł czas na degustację. Pycha!!! Jedna po drugiej znikają z talerza, a przy okazji odwiedzamy sławne karnawały oraz rozmawiamy o zwyczajach i tradycjach związanych z karnawałem i ostatkami. Zajęcia przygotowano wspólnie z filią naszej biblioteki. Dziękujemy za pomoc.  

Opiekun
Katarzyna Wystrach-Blaut
Z podopiecznymi

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony