Czysta, pachnąca świetlica, piękne świąteczne ozdoby to znak, że Wielkanoc blisko. To też czas na nasze świąteczne warsztaty. Wspólnie z filią biblioteki przygotowałyśmy zajęcia związane z tradycjami i zwyczajami świątecznymi. Pierwszego dnia odbyły się zajęcia z malowania pisanek. W tym roku zdobiliśmy jajka woskiem, czyli pisaliśmy pisanki. Wzorki żółte, czerwone, potem jeszcze zielone albo niebieskie - prawdziwa magia. Kolejny dzień upłynął nam na tworzeniu palm. Z bazi, gałązek bukszpanu, cisu czy jałowca oraz kolorowych dodatków powstały piękne palmy, od których poświęcenia rozpoczniemy Wielki Tydzień. Ostatni dzień naszych zajęć był przepyszny, a to za sprawą bab wielkanocnych. Z masy cukrowej, kolorowych lukrów i posypek powstały małe dzieła sztuki! Aż szkoda je zjeść!

No i jeszcze jedna ważna sprawa! Zajączek wielkanocny!!! Tak, tak był i zostawił dla nas drobne upominki.
Życzymy Wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych

Opiekun