A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia w Światowy Dzień Ziemi, ale w każdy dzień. Duzi i mali, wszyscy! My w Choruli o tym wiemy i dlatego zorganizowaliśmy akcję – Tydzień dla Ziemi.

Rozpoczęliśmy ten szczególny tydzień od akcji wiosennych porządków wokół naszej świetlicy. Wygrabiliśmy i wyplewiliśmy rabatki, pozamiataliśmy chodniki. Pozbieraliśmy śmieci. I znowu wszystko lśni !

Potem przyszedł czas na powtórkę z ekologii, wypadła świetnie, było też dużo nowinek i ciekawostek. Kto uważnie słuchał, ten nie miał problemu z rozwiązaniem ekologicznego quizu. Przygotowaliśmy także plakaty związane z tematyką ochrony przyrody.

Kolejne dni to gry i zabawy, oczywiście ekologiczne! Co zrobić z zużytą baterią, jaką wybrać torbę na zakupy, co zrobić z butelką? Kto szybciej posegreguje śmieci, a czy śmieci można jeszcze wykorzystać, co z nich można zrobić?

Na zakończenie naszego ekologicznego tygodnia każdy z uczestników zajęć otrzymał medal przyjaciela Ziemi. Z naszych Ekoludków możemy być dumni!

Opiekun
Katarzyna Wystrach-Blaut
Z podopiecznymi

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony