SPRAWOZDANIE ROCZNE

CHORULA 2015

FERIE  plan ułożono tak aby każdy znalazł coś dla siebie, nie brakowało zajęć artystycznych, gier stolikowych, kulinarnych… Młodzież uczestniczyła w balu zorganizowanym przez Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie.

Brali udział w balu przebierańców w Centrum Aktywizacji Wiejskiej w Choruli,

Zorganizowano także wyjazd do kędzierzyńskiego Heliosa na film pt” Paddington”

DZIEŃ BABCI I DZIADKA młodzież uczestnicząca w zajęciach świetlicowych przygotowała upominki oraz przedstawienie pt. Czerwony Kapturek, które zostało wystawione w czasie spotkania z okazji dnia babci i dziadka w Centrum Aktywizacji Wiejskiej w Choruli 25 stycznia 2015.

MARZEC to czas przygotowań do Wielkanocy, oraz jarmarku wielkanocnego. W czasie zajęć świetlicowych młodzież wykonała stroiki, kartki, ozdoby świąteczne,  które można było nabyć na gogolińskim jarmarku 22 marca.

Opiekunka świetlicy poprowadziła cykl zajęć dla dzieci i młodzieży pt. ”Wielkanocne zające”.

3 marca zajęcia odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej w Malni, uczestniczyli w nich uczniowie klas 4- 6.

10 marca zorganizowano zajęcia w Domu Spokojnej Starości w  Kamionku, wspólnie ze Świetlicą Młodzieżową z Kamionka. Podczas warsztatów mieszkańcy DSS-u stworzyli wspaniałe zajączki.

18 marca odbyły się zajęcia w Nutka Cafe, w których uczestniczyli podopieczni świetlicy oraz młodzież i mieszkańcy Gogolina.

23 marca zorganizowano  zajęcia  dla uczniów klasy 6 z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie.

25 marca odbyły się zajęcia w Publicznej Szkole Podstawowej w Kamieniu Śląskim

ŚWIETLICOWE WAGARY/PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY  to wyjście na lody oraz gry   i zabawy na placu zabaw.

KWIECIEŃ odbyły się cykliczne zajęcia pt. „Już wiosna” dzieci i młodzież wykonywały filcowe ozdoby oraz budki dla ptaków.

24 KWIECIEŃ  świetlica włączyła się w akcję sprzątania gminy Gogolin,  w ramach zajęć dzieci wyplewiły rabatki wokół świetlicy, pozamiatano chodniki, wygrabiono trawniki.

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA. 6 maja dzieci udały się do filii biblioteki, by obdarować  panią okolicznościową kartką oraz upominkiem.

MAJÓWKA Z KSIĄŻKĄ. 13 maja wspólnie z biblioteką zorganizowano piknik, był czas na zabawę, wspólne czytanie oraz piknikowy kosz obfitości.

Z okazji dnia mamy przygotowano okolicznościowe kartki oraz krepinowe bukiety dla mam.

DZIEŃ DZIECKA. Zorganizowano 28 czerwca przygotowano gry i zabawy dla dzieci,  balonowe zwierzątka oraz malowanie buziek,  na wszystkie dzieci czekał słodki poczęstunek

DZIEŃ OJCA przygotowano okolicznościowe kartki oraz medale dla super taty.

LIPIEC/SIERPIEŃ – WAKACJE

Plan ułożono tak by zadowolić wszystkich uczestników, odbyły się zajęcia artystyczne (tworzono ozdoby związane z morzem), sportowo – ruchowe (spacery, wycieczki rowerowe, ), kulinarne (pieczenie, smażenie, gotowanie) Dzieci i młodzież tworzyły też świeczki żelowe i woskowe, kule kąpielowe, balsamy itp.

Zaproszono także młodzież z sąsiednich Kątów Opolskich na wspólne zajęcia.

W czasie wakacji -  15 lipca -  zorganizowano wyjazd do kędzierzyńskiego Heliosa na film pt” W głowie się nie mieści”.

Wakacje pożegnano – 24 sierpnia -  wyjazdem na kręgle do Kątów Opolskich.

WRZESIEŃ – DOŻYNKI

W czasie zajęć świetlicowych przygotowano dekoracje dożynkowe do CAW  oraz stroje dla grupy reprezentującej Chorulę w konkursie dożynkowym.

PAŹDZIERNIK – SŁODKA JESIEŃ/DARY NATURY

W świetlicy odbył się cykl zajęć kulinarnych pt „Słodka jesień” przygotowano specjały z jabłek, marchewek, dyń…

Odbyły się także zajęcia artystyczne z wykorzystaniem darów jesieni, przygotowano także jesienne dekoracje świetlicy.

LISTOPAD – PORZĄDKI/MARCINKI/ANDRZEJKI

3 listopad uczestnicy zajęć uporządkowali skwery, rabaty i chodniki z opadłych liści.

9 listopad to  świetlicowe marcinki, w czasie zajęć przygotowano lampiony, upieczono rogale.

30 listopad świetlicowy wieczór wróżb i magii.

GRUDZIEŃ – MAGIA KARTEK/JARMARK/MIKOŁAJKI/SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

W czasie grudniowych spotkań odbyły się zajęcia scrapbookingowe, powstało wiele pięknych kartek.

Uczestnicy przygotowali także ozdoby na świąteczny jarmark do GOK.

Mikołajki upłynęły pod hasłem świątecznych dekoracji, przyozdobiono świetlicę, ubrano choinki, a potem każdy otrzymał słodki upominek.

Rok zakończono świątecznym spotkaniem opłatkowym.

Poza tym:

- pomoc w odrabianiu zadań

- zajęcia ruchowe

- gry stolikowe