A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Mimo, że rozpoczął się już rok szkolny, wszyscy możemy miło wspominać czas wakacyjny. Na Świetlicy w sierpniu odbyło się wiele ciekawych zajęć. Wykonywaliśmy przeróżne doświadczenia, łączyliśmy składniki, próbowaliśmy stworzyć tak popularne ostatnio slimy – glutki, z płynu do prania, pianki do golenia.

Udekorowaliśmy z domu przyniesione słoiki. Z pomocą soli gruboziarnistej, brokatu, kolorowych wstążek powstały bardzo efektowne lampiony, które tworzą nastrój wieczorową porą.

Ozdobiliśmy naszą salę świetlicową wykonanymi sercami z  kolorowej włóczki, zawieszonymi na kiju. Połączenie kolorów stworzyło interesujący efekt, więc takie same serca każdy przyozdobił sobie, by stworzyć w domu dekorację.

Malowaliśmy farbami zebrę na pasach, korzystaliśmy z kredek świecowych oraz czarnej farby, tworząc tęczowe litery, kolorowe wzory, kwiaty.

Na spotkaniach z Panią z Biblioteki wysłuchaliśmy bajek o piratach, kolorowaliśmy obrazki, szukaliśmy słodkich skarbów ukrytych na naszym placu, rysowaliśmy kredą na podwórku.

Na warsztatach kulinarnych przygotowaliśmy tosty francuskie pieczone na patelni z brązowym cukrem i zdrowym olejem kokosowym, upiekliśmy placki z cukinii. Na podwieczorek ugotowaliśmy również kisiel owocowy oraz budyń. Mieliśmy okazję upiec kolorowe kanapki z serem, szynką, pomidorami. W przerwie między kolejną porcją tańczyliśmy przy muzyce, biorąc udział w konkursie i zabawach.

Na zakończenie zajęć wakacyjnych 13-14 sierpnia na świetlicy zostały zorganizowane warsztaty mydlarskie. Każdy mógł stworzyć swoje własne mydełko. Eksperymentowaliśmy ze specjalną masą, kolorowymi barwnikami, aromatami pachnącymi colą oraz wanilią, suszonymi płatkami róż oraz lawendy. Własnoręcznie zrobione, kolorowe i pachnące mydełka to piękna ozdoba naszej łazienki. Zapakowane w folię powstały niepowtarzalne dzieła, które każdy mógł zabrać do domu.

Nadszedł wrzesień, więc czas nowych wyzwań i doświadczeń. Na świetlicy przygotowujemy się do konkursu dożynkowego, którego efekty zobaczymy już niebawem.

 

Monika Matuszek
opiekun Świetlicy Młodzieżowej w Górażdżach

Ferie 2020

Zajęcia w GOK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony