A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Kamień Śląski

Świetlica z Kamienia Śląskiego jak co roku wzięła udział w Opolagrze. Tegoroczna edycja również należała do udanych. Mogliśmy skorzystać z wielu atrakcji: zobaczyć zwierzęta, które brały udział w konkursie, usiąść w prawdziwych maszynach rolniczych i budowlanych, a także poskakać w parku rozrywki na dmuchańcach. Nie mogło zabraknąć różnego rodzaju gadżetów i słodkości, które każdy zabrał do domu oraz pysznych wyrobów mlecznych. Pogoda nam dopisała i dzień zaliczamy do bardzo udanych.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

W naszej świetlicy odbyły się warsztaty z modeliny. Wykonane zostały śliczne misie koala. Każdy z uczestników warsztatów zabrał się do pracy i w mig powstały koale. Nasza kolekcja z modeliny ciągle się powiększa i  wciąż powstają nowe dzieła.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

01.06.2018 r. w Kamieniu Śląskim odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Atrakcji było bardzo wiele. Również jako świetlica wzięliśmy w nim czynny udział. Rozłożona została długa folia, na której dzieci mogły malować farbami. Chętnych było wiele, a folia w szybkim czasie cała się zapełniła - tworząc długie, kolorowe dzieło.  Dzień zaliczamy do bardzo udanych.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Z okazji Dnia Matki w Świetlicy w Kamieniu Śląskim przygotowaliśmy piękne kartki w kształcie filiżanki, w których zostały umieszczone herbatki. Każda mama po otwarciu kartki mogła ucieszyć się z niespodzianki i skorzystać z chwili odpoczynku przy herbacie. Kolejnym prezentem były własnoręcznie wycięte pudełeczka, do których dzieci wsypały cukierki. Wszyscy z zajęć wyszli zadowoleni z gotowymi podarunkami w rękach.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Przez cały tydzień w naszej świetlicy odbywały się zajęcia poświęcone szyciu. Ci, którzy z igłą i nitką nie mieli dotąd do czynienie mogli nauczyć się podstaw. Osoby, które już wcześniej szyły szybko zabrały się za pracę i pomagały początkującym. I tak w mgnieniu oka powstały piękne rzeczy: kotki, poduszki, zawieszki, misie, serduszka, koniki, wszystko co wpadnie do głowy. Podstawą naszych prac był materiał oraz filc. Zapału mamy dużo, więc na pewno na tym nie zakończymy.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

W Świetlicy w Kamieniu Śląskim  coraz częściej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Korzystając z pogody próbujemy łapać jak najwięcej wiosennego słońca.

 Wychodzimy pograć na boisko w mecze piłki nożnej, spacerujemy, wychodzimy na plac zabaw. Korzystamy także z nowego obiektu, który pojawił się za naszą świetlicą. Jest to boisko do gry w siatkówkę plażową. Oczywiście zdążyliśmy go już wypróbować co sprawiło nam wiele radości.  W ostatnim czasie nie mogło zabraknąć także pikniku na świeżym powietrzu.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

27 kwietnia 2018 r. w Świetlicy w Kamieniu Śląskim obchodzono Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzieci i młodzież wzięły się do pracy i posprzątały przy świetlicy oraz plebanii. Wszystkim towarzyszyły świetne humory.

W międzyczasie była przerwa na małą przekąskę. Wszyscy jesteśmy dumni z naszej pracy.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

12 kwietnia w Kamieniu Śląskim obchodziliśmy Dzień Czekolady!

To chyba jeden z najsłodszych dni w naszej świetlicy. Każdy mógł spróbować różnych odmian czekolady: mlecznej, gorzkiej, białej i z nadzieniem. Każdą z czekolad oceniliśmy pod względem koloru, kształtu, twardości, zapachu i oczywiście najważniejsze – smaku.

Dowiedzieliśmy się także jaka jest historia czekolady, skąd się bierze kakao i jaką czekoladę jeść aby była nie tylko smaczna, ale i zdrowa.

Największą radość sprawiło jednak pieczenie czekoladowych babeczek. Wszystkie pracusie wzięły się do pracy i już za chwilę mogliśmy spróbować naszych wypieków. Święto Czekolady to naprawdę super zabawa. 

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Chyba każdy lubi misie, te duże i małe - również dzieci ze świetlicy w Kamieniu Śląskim.

 

Dlatego w naszej świetlicy ruszyła akcja “Zaadoptuj misia”. Każdy chętny może adoptować wybranego przez siebie pluszaka. Od tego momentu zabiera go do domu i jest za niego odpowiedzialny. Akcja cieszy się dużym powodzeniem. Część maskotek, już znalazła swoich właścicieli i nowy dom.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Kiedy zbliża się wiosna, ptaki ćwierkają, a natura budzi się do życia, wszyscy wiedzą, że zbliża się Wielkanoc. Przygotowania ruszają więc pełną parą.

 

Także w naszej świetlicy nadszedł czas świąteczny. Przez cały tydzień przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia. Odbyły się warsztaty wielkanocne, na których każdy mógł wykonać stroik oraz kurkę na patyku i zabrać je ze sobą do domu. Zrobiliśmy także gigantyczne pisanki z wykorzystaniem nakrętek: ekologicznie i  swiątecznie. Prace wyszły piękne i kolorowe. Zobaczyliśmy także film "Hop" – historię zbuntowanego zajączka wielkanocnego.

Zwięczeniem naszych przygotowań był świetlicowy zajączek. Wszyscy obdarowani podarunkami wyszli zadowoleni i uśmiechnięci.

 

Życzmy Wszystkim Wesołych Świąt !

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

W naszej świetlicy z okazji Pierwszego Dnia Wiosny przez cały tydzień nie brakowało wiosennych akcentów. Wykonana została gazetka tematyczna z piękną Panią Wiosną i kolorowymi motylami. Nie mogło zabraknąć także kolorowych gaików i zabawach ruchowych. Ponadto zasialiśmy rzeżuchę, która wraz z bocianami z rolek uświetniła nasz świetlicowy parapet. Poznaliśmy jak wiosnę obchodzi się w innych krajach takich jak: Chiny, Hiszpania czy Indie.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Z okazji zbliżających się Mikołajek zaprosiliśmy P. Irenę z miejscowej biblioteki, aby zaznajomiła nas troszkę w tym temacie. Odbyły się również krótkie warsztaty modelinowe, gdzie każdy uczestnik wykonał pięknego pingwinka w czapce Mikołaja lub w zwykłej czapce – z bąblem. W dniu dzisiejszym powstało też wiele innych ozdób świątecznych, m.in. renifery z korków po winie, choinki filcowe, czy też choinki z szyszek. Dzień ten z całą pewnością zaliczamy do udanych i spędzonych w miłym towarzystwie.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Ewa Kremer

 

Przed pierwszą niedzielą adwentową zabraliśmy się za wyplatanie adwentowych wieńców… Jak co roku bardzo już wyczekiwaliśmy tych dni w świetlicy wprowadzających nas w świąteczny nastrój. Wszyscy, z pomoc mniejszą lub większą, ukończyli swoje wieńce. Wykonanie takiego wieńca to sporo włożonej pracy, lecz na pewno warto. Nasze stoły w domach będą wyglądały ślicznie …

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Ewa Kremer

 

 

Podopieczni z trzech świetlic: Kamionka, Kamienia Śląskiego i Choruli wybrali się na wspólny wyjazd do Zamku w Mosznej pod hasłem „Zwiedzanie w szkole magii i czarodziejstwa”. Cała nasza przygoda rozpoczęła się wprowadzeniem nas w cały ten „klimat” zamku przez czarodzieja. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych wiadomości na temat tego zamku i tamtych czasów. Następnie:

  • możliwość walki na bezpieczne „miecze”;
  • przydzielenie uczniów do poszczególnych domów przez gadającą tiarę przydziału oraz przywdzianie szaty członkowskiej jednego z czterech domów – w zależności od cech charakteru i predyspozycji;
  • lekcja magicznych eliksirów.

Wrażeń nie brakowało, a zapewnione atrakcje były bardzo ciekawe. Na zakończenie każdy uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa otrzymał pamiątkowy certyfikat. W magicznym nastroju powróciliśmy do swoich domów…

 

 Opiekunowie świetlic:

Lucyna Kopton
Ewa Kremer
Elwira Wacławczyk
Katarzyna Wystrach-Blaut

 

Na dzień 3 listopada przypada Święto św. Huberta, który jest patronem myśliwych. Obchodziliśmy ten dzień również w naszej świetlicy. Gościliśmy P.Irenę z miejscowej biblioteki, która bardzo dużo nam opowiedziała o św. Hubercie, o zwierzętach leśnych i różnych zwyczajach związanych właśnie w myśliwymi.

W tym dniu odbyły się również warsztaty modelinowe, na których wykonaliśmy liska z modeliny i wiele innych figurek. Śmiechu było co nie miara, bo lis okazał się dość trudny do wykonania i niektórzy z nas potrzebowali chwili na relaks. Miło spędzone popołudnie…

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Ewa Kremer

 

Jak co roku, 31 października, obchodziliśmy w naszej świetlicy DZIEŃ DYNI. Przygotowaliśmy jak zwykle placki z dyni, które zawsze znikają w mgnieniu oka. Ich zapach można już poczuć nawet poza świetlicą.

Wykonaliśmy również śliczne świeczniki dyniowe z kieliszków. Wszystko udało się wyśmienicie.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Ewa Kremer

 

W ubiegły piątek, 27 października, odbyły się w naszej świetlicy warsztaty jesienne. Pogoda na dworze nie jest zbyt korzystna, więc warto w jakiś sposób „ocieplić” sobie te chłodne wieczory. Dlatego też wykonywaliśmy piękne świeczniki jesienne, które z pewnością rozjaśnią nam tą ponurą pogodę … Wykonywaliśmy również obrazki na płytach „regipsowych” poprzez naklejanie wysuszonych liści i różnych motywów. Niektórzy z nas ukończą swoje prace w przyszłym tygodniu…

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Ewa Kremer

 

Jak co roku, jesienną porą spotkaliśmy się na grabieniu liści przy świetlicy, plebanii i kościele. Wiadomo nie od dziś, że u nas liści dostatek, więc i ręce do pracy każde się przydadzą. Chętnych do pracy na szczęście nie zabrakło, a w tym roku „liściograbienie” rozłożyliśmy na dwa dni, aby ze wszystkim zdążyć. Obok świetlicy można było skorzystać z poczęstunku. Proboszczowi dziękujemy za zorganizowanie przyczepki, dzięki której można było zebrać te wszystkie hałdy liści i gałązek.

Wszystkim przybyłym serdecznie dziękuję za przybycie i pomoc!  

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Ewa Kremer

 

W ramach współpracy z Zespołem Placówek Oświatowych w Leśnicy pracownice Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie prowadziły warsztaty na Górze św. Anny obok Domu Pielgrzyma. W warsztatach brali udział nastolatkowie o lekkim lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności intelektualnej z potrzebą kształcenia specjalnego, którzy są uczestnikami Programu Erazmus +. Współuczestnicy pochodzili z Czech, Chorwacji, Niemiec, Luksemburga, no i oczywiście z Polski (Leśnica i Puck). Wspólnym językiem do porozumienia był język niemiecki. Pracownice GOK wykonywały wspólnie z nastolatkami kwiaty/broszki z ziaren oraz czarownice na miotle ze słomy. Wszystkim uczestnikom bardzo podobały się prowadzone warsztaty, a my również bardzo dziękujemy za ciekawie spędzony czas w takowym gronie.

Opiekun świetlicy
Ewa Kremer

Nadeszła jesień, coraz szybciej robi się ciemno, a w świetlicy na nudę nie narzekamy. Już jakiś czas temu rozpoczęliśmy produkcję grzybków różnego kalibru, wykonanych z papierowej wikliny. Dosyć sporo powstało również kotków wiklinowych, ostał się niestety już tylko jeden, chodliwy towar… Kilka dni poświęciliśmy na parowozy i statki origami, a także na kartonowe modele samolotów. Nieźle się wkręciliśmy. Produkcja szła jak z płatka. Praktyka czyni mistrza.

W poniedziałek 25 września zawitała u nas P. Irena z miejscowej biblioteki, która opowiedziała i poczytała o jesieni, dzięki czemu wiele się dowiedzieliśmy Wspólnymi siłami powstały z filcu piękne sówki, smakowite filcowe donaty lub zrobiliśmy papierowe parasolki 3D. Szycie i wyszywanie nie należy do łatwych umiejętności, dlatego potrzebowaliśmy dosyć sporo czasu, aby nabyć podstawowych prawidłowych nawyków odnośnie szycia lub wyszywania. Nie wszyscy jeszcze ukończyli swoje prace, lecz na to jeszcze będzie wiele czasu w te chłodne popołudnia… Pani Irenie serdecznie dziękujemy za spędzony wspólnie czas i zapraszamy ponownie.

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Ewa Kremer

 

Najbliższe wydarzenia

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony