A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Wśród wakacyjnych aktywności nie mogło zabraknąć twórczości plastycznej, dlatego wykonano wieloryby z plastikowych kubeczków, malowano na dużym formacie, a także odbyły się warsztaty z modeliny, w czasie których uczestnicy stworzyli wesołe pomidorki. Najlepsze okazały się jednak pejzaże na płytach gipsowych. Praca przebiegała w dwóch etapach: najpierw namalowano widok plaży i morza. Następnym krokiem było odbicie swoich stóp – symbolizujące pozostawienie śladu na piasku. Obrazy prezentują się świetnie, a ich wykonanie sprawiło wiele śmiechu.

Uczestnicy zajęć mogli także wykonać własne wafle – andruty, przygotowując wcześniej czekoladowy krem.

19 lipca odbyły się zajęcia z panią kosmetyczką, które cieszyły się szczególnym powodzeniem wśród dziewczyn. Pani kosmetyczka opowiedziała i przedstawiła sprzęt, który używa w swojej codziennej pracy, każdy mógł zobaczyć i spróbować odgadnąć do czego służy. Parę rzeczy nas naprawdę zaskoczyło! Dzieci dowiedziały się także, jak ważna jest sterylizacja i higiena. Kolejną atrakcją były maseczki na nos oraz wykonanie profesjonalnego makijażu starszym dziewczynom. Dla chętnych również malowanie paznokci – świetlicowy zakład kosmetyczny działał pełną parą! Dzień należał do bardzo udanych.

Innymi atrakcjami było także: wyjście na basen w Kamieniu Śląskim, ekranizacja filmu „Cudowny Chłopak”, a także spotkanie z Panią Bibliotekarką, która opowiedziała dzieciom o Oceanii. Uczestnicy stworzyli także flagi państw Australii i Oceanii. Bardzo dziękujemy za spotkanie!

Opiekun świetlicy
w Kamieniu Śląskim
Sonia Banert

 

Wakacje 2019

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony