A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

1 października 2017 r. w Kamionku odbył się festyn tzw. Kartoffelfest. W ramach współpracy z Panią Sołtys zostaliśmy poproszeni o małą pomoc. Naszym zadaniem było udekorowanie stolików, zrobienie napisu oraz plakatu. Dzieci wykonały ludziki z ziemniaków, a starsze dziewczyny zrobiły napis na altanę i plakat, oprócz tego pomogły w pieczeniu placków podczas festynu. Wszyscy spisali się na medal sprzątając przed świetlicą. Dzieci wyrywały chwasty, grabiły, zamiatały itd. Pragniemy bardzo podziękować Pani Sołtys i Panu Józkowi za udostępnienie niezbędnych materiałów i Pani Annie za poświęcony czas i ogromną pomoc w przygotowaniach.

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk

Za oknami aura typowo jesienna to i w naszej świetlicy dekoracje się zmieniły. Dzieci zrobiły nowe ozdoby jesienne. Najbardziej napracowali się podczas tworzenia Pani Jesień, wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem. Brawo!

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk 

 26 września to Światowy Dzień Królika. W tym dniu wszyscy uczestnicy świetlicy młodzieżowej w Kamionku wykonali małego, białego królika z papieru. Nasze świetlicowe zwierzątka postawiliśmy w miejscu najlepiej wyeksponowanym.

Opiekun świetlicy
Elwira Wacławczyk 

W kolejnych tygodniach wakacji podopieczni Świetlicy Młodzieżowej w Kamionku w dalszym ciągu aktywnie i ciekawie spędzali czas wolny. Korzystając z letniej pogody spędzaliśmy czas na zabawach na świeżym powietrzu, tworzyliśmy prace plastyczne, braliśmy udział w warsztatach kulinarnych oraz konkursach. W sierpniu odbyły się aż 3 wycieczki. Wspólnie ze Świetlicą Młodzieżową z Kamienia Śląskiego wybraliśmy się do kina na film pt.: " Wakacje z Rudym". Przy okazji zwiedziliśmy Opole. Następnie uczestniczyliśmy w wyciecze rowerowej do Choruli. Celem wycieczki było zwiedzenie Cementowni Górażdże. Dzieci dowiedziały się jak wygląda proces produkcji cementu. Odwiedziliśmy również Świetlicę Młodzieżową w Choruli, gdzie czekał na nas pyszny poczęstunek przygotowany przez opiekuna tejże świetlicy wraz z podopiecznymi. 24 sierpnia udaliśmy się do Interaktywnego Parku Edukacji i Rozrywki " Rosenau- Zaginione Miasto". Bawiliśmy się wyśmienicie!

Opiekun świetlicy: M. Stach

Wakacyjne dni upływają podopiecznym Świetlicy Młodzieżowej w Kamionku szybko i przyjemnie. Codziennie czeka na nich moc atrakcji: zabawy na świeżym powietrzu, lepienie z modeliny, wyjazdy na basen, konkursy z nagrodami, ciekawe prace plastyczne oraz warsztaty kulinarne.

Opiekun świetlicy: M. Stach

Drugi tydzień wakacji obfitował w wiele ciekawych wydarzeń takich jak: przyrządzanie koktajli, wspólne wyjścia na plac zabaw, udział w kolejnym konkursie czy też lepienie z modeliny. Dzieci wybrały się również wraz z pozostałymi świetlicami na wycieczkę do Tipi Town w Kamieńcu Wrocławskim. Nasi podopieczni z zaciekawieniem wysłuchali ciekawostek o Indianach. Czekamy na następną wycieczkę!

Pierwszy tydzień wakacji upłynął nam pod znakiem wesołej zabawy. Spędziliśmy czas na zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. We wtorek tradycyjnie już odbyły się zajęcia kulinarne, podczas których przygotowaliśmy zapiekankę à la lasagne. Nie zabrakło również prac plastycznych związanych z letnią tematyką. W środę miał miejsce pierwszy wakacyjny konkurs. Nagrody niewątpliwie przydadzą się podczas wakacyjnych wojaży. Wakacje uważamy za rozpoczęte!

Opiekun świetlicy:
M. Stach

Świetlica Młodzieżowa w Kamionku 1 czerwca 2017 r. wzięła udział w Dniu Dziecka. Podopieczni mieli okazję pozjeżdżać na kolorowym dmuchańcu oraz skosztować watę cukrową. Na każdego uczestnika imprezy czekała także kiełbaska z grilla. Nasza świetlica przygotowała stoisko, przy którym malowano buzie według upodobań. Śmiechom i radości nie było końca.

Opiekun świetlicy: M. Stach

Po 3 miesięcznej przerwie podopieczni Świetlicy Młodzieżowej w Kamionku powrócili do cotygodniowych zajęć kulinarnych. Nasze zmagania rozpoczęliśmy do upieczenia babki, która nie tylko jest prosta do wykonania ale również i bardzo smaczna. Następne warsztaty, na które serdecznie wszystkich zapraszamy, odbędą się w najbliższy wtorek - 6 czerwca.

Opiekun świetlicy: M. Stach

Podopieczni Świetlicy Młodzieżowej w Kamionku również przyłączyli się do akcji " Sprzątanie Świata z Gok-iem". Skupiliśmy się na terenie otaczającym naszą świetlicę. Dzieci wyposażone w odpowiedni sprzęt pozbierały śmieci oraz pozamiatały chodniki. W ramach podziękowań za zaangażowanie wspólnie usmażyliśmy przepyszne naleśniki, które stanowiły miłe zakończenie dnia.

Opiekun świetlicy: M. Stach

Podopieczni Świetlicy Młodzieżowej w Kamionku już od początku marca przygotowywali się do powitania wiosny. W tym celu wykonaliśmy papierowe ozdoby, które posłużyły nam do zmiany dekorcji świetlicowej z zimowej na wiosenną. Każdy ciepły dzień staraliśmy się natomiast wykorzystać na zabawach ruchowych na świeżym powietrzu.

Opiekun świetlicy: M. Stach

Podopieczni Świetlicy Młodzieżowej w Kamionku pożegnali karnawał w kucharskim stylu. Rozpoczęli od upieczenia gofrów w Tłusty Czwartek a skończyli we wtorek na przepysznych rogalikach drożdżowych. Dzieci postanowiły, że na czas Wielkiego Postu zrezygnują z cotygodniowych zajęć kulinarnych.

Opiekun świetlicy: M. Stach

Kolejny tydzień ferii upłynął nam pod znakiem rywalizacji. Rozpoczęliśmy nasze zmagania od konkursu zagadek, który odbył się w poniedziałek. Podczas wtorkowego wyjazu do kręgielni, próbowaliśmy się dowiedzieć kto z nas jest najlepszym graczem. W środę wykorzystaliśmy rolki po papierze toaletowym do zrobienia śmiesznych ośmiornic oraz nietoperzy. Udowodniliśmy, że naprawdę można stworzyć coś z niczego. W Tłusty Czwartek odeszliśmy troszkę do tradycji i zamiast pączków królowały w naszej świetlicy własnoręcznie upieczone gofry. Natomiast piątek był dniem wielkiej gry – urządziliśmy turniej gier planszowych oraz zręcznościowych. Na zakończenie zimowego wypoczynku zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Opiekun świetlicy: M. Stach

Pierwszy tydzień ferii zimowych upłynął nam w przyjemnej i twórczej atmosferze. Rozpoczęliśmy od stworzenia barwnych masek karnawałowych. We wtorek ogarnęło nas walentynkowe szaleństwo – wykonaliśmy serduszka w różnej formie, które rozdaliśmy naszym bliskim. Po tak pracowitym dniu wraz z innymi świetlicami wybraliśmy się do kina na bajkę pt.: "Sing". Wyjazd tradycyjnie już zakończył się w McDonald's. Następnie uczciliśmy Dzień Kota, rozmawiając o naszych pupilach oraz tworząc ich podobizny. Na zakończenie tygodnia upiekliśmy słodki placek amerykański, który szybko zniknął z naszych talerzy.

Opiekun świetlicy: M. Stach

W oczekiwaniu na święta podopieczni świetlicy Młodzieżowej w Kamionku ciężko pracowali, aby dobrze się do nich przygotować. Zaczęliśmy od wykonania ozdób świątecznych, które zaprezentowaliśmy na Jarmarku Bożonarodzeniowym, który odbył się w naszej miejscowości w pierwszą niedzielę Adwentu.

Następnie zabraliśmy się ochoczo do pieczenia pierników oraz ich dekorowania za pomocą własnoręcznie zrobionych lukrów i różnego rodzaju posypek. Tak nam się to spodobało, że powtórzyliśmy tą czynność.

W połowie grudnia wykonaliśmy kartki świąteczne. Aby nie zabrakło nam energii, upiekliśmy domowa pizzę, która dastarczyła dzieciom siłę do dalszych działań. Tuż przed samymi świętami stworzyliśmy stroiki świąteczne, które zapakowane w celofan i związane wstążką stanowiły piękne prezenty dla naszych bliskich.

Opiekun świetlicy: M. Stach

 

Wraz z początkiem grudnia podopieczni Świetlicy Młodzieżowej w Kamionku rozpoczęli przygotowania na spotkanie ze Św. Mikołajem. Aby poczuć atmosferę zbliżających się świąt wykonaliśmy szereg działań mających na celu upiększenie naszej sali. Rozpoczęliśmy od ozdobienia okien zimową dekoracją. Następnie przystroiliśmy choinkę. Wykorzystując bibułę wykonaliśmy portret Św. Mikołaja. Na zakończenie zafundowaliśmy sobie odrobinę przyjemności piekąc przepyszne ciastka – kokosanki. I tak oto, 6 grudnia po roratach zawitał do naszej świetlicy Św. Mikołaj.Każde dziecko otrzymało od niego wypchaną słodyczami paczkę.

Opiekun świetlicy: M. Stach

 

Podopieczni Świetlicy Młodzieżowej w Kamionku wraz z początkiem listopada ochoczo zabrali się do pracy nad przygotowaniami do Marcinków. Zaczęliśmy od poznania legendy o Św. Marcinie. Następnie wykonaliśmy różnobarwne lampiony, które wykorzystaliśmy podczas pochodu. Na zakończenie zafundowaliśmy sobie odrobinę przyjemności piekąc słodkie rogaliki, które znikały jeden po drugim z naszych talerzy. Z okazji Dnia Jeża dzieci za pomocą plasteliny i makaronu spaghetti stworzyły sympatyczne miniaturki tego małego zwierzątka.

Opiekun świetlicy: M. Stach

Mimo nieprzyjaznej aury Świetlica Młodzieżowa w Kamionku działa prężnie i twórczo. W dalszym ciągu raz w tygodniu odbywają się zajęcia kulinarne, podczas których wspólnie przygotowujemy różne dania. Ponieważ pogoda nastraja nas raczej pesymistycznie, w październiku postanowiliśmy osłodzić sobie nieco życie piekąc słodkości. Zaczęliśmy od babki marmurkowej, następnie uformowaliśmy bombki z mleka w proszku. Wykorzystaliśmy także dary jesieni – jabłka- do stworzenia przepysznej szarlotki, która okazała się prawdziwym hitem i zniknęła z naszych talerzy w mgnieniu oka. Umiejętności kulinarne podopiecznych świetlicy stale się rozwijają. Ich liczny udział oraz zaangażowanie niewątpliwie wpływają na jakość wypieków.

Opiekun świetlicy: M. Stach

Jesień niechybnie zawitała także do Świetlicy Młodzieżowej w Kamionku. Zainspirowani aurą na zewnątrz postanowiliśmy wykonać prace plastyczne o jesiennej tematyce. I tak oto korzystając z kolorowego papieru i kleju stworzyliśmy różnobarwne liście, jeże, jabłka. Uczciliśmy także Dzień Dyni tworząc jej zabawne podobizny oraz wycinając w niej uśmiechnięte buźki. W deszczowe popołudnia graliśmy w ulubione gry planszowe. Zainspirowani pracami podopiecznych z pozostałych świetlic spróbowaliśmy wykonać jesienne wianki przy użyciu bibuły, krepiny, wstążek oraz naszej wyobraźni. Wykonane prace posłużyły do upiększenia naszej świetlicy.

Opiekun świetlicy: M. Stach

Świetlica w Kamionku co tydzień organizuje dla dzieci i młodzieży zajęcia kulinarne, podczas których wspólnie tworzymy różnorodne dania. Do tej pory upiekliśmy muffinki, murzynka oraz pizze. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z radością biorą czynny udział w przygotowaniach. Rozpoczynamy pieczenie od rozdzielenia zadań oraz oczywiście umycia rąk. Następnie odmierzamy potrzebne proporcje, przesiewamy, mieszamy, miksujemy i wkładamy do piekarnika. W czasie pieczenia sprzątamy bałagan oraz nakrywamy stół. Na koniec ze smakiem konsumujemy wykonaną potrawę. Dołączone zdjęcia świadczą o tym, że wypieki nam wychodzą a zajęcia cieszą się wielką popularnością:)  

Opiekun świetlicy: M. Stach

Zajęcia w GOK

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad

Początek strony