A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
 Jak co roku , silna grupa dzieci i młodzieży z Malni reprezentowała Gminny Ośrodek Kultury i naszą Świetlicę na konkursie wojewódzkim w Opolu. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w Niedzielę Palmową na jarmarku wielkanocnym w Opolu Bierkowicach. Mamy nadzieję, że wszyscy znajdziemy się wśród laureatów.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

 W ubiegłą sobotę (03.03.br.), w ramach współpracy świetlicy Młodzieżowej w Malni ze Szkołą Podstawową, grupa uzdolnionej plastycznie młodzieży pod kierunkiem p. Basi Herok , wymalowała ścianę w szkole. Powstały piękne ludowe wzory, które rozweselają i upiększają nasz korytarz szkolny. 
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

W naszej świetlicy zrobiło się już wiosennie. A to za sprawą warsztatów z papieroplastyki. Tym razem uczyliśmy się jak wykonać przebiśniegi. Szybko i sprawnie powstały piękne wiosenne bukieciki. Od razu w świetlicy zrobiło się radośniej i przyjemniej.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Drugi tydzień ferii był, chociaż trochę krótszy, to równie atrakcyjny. Zaczęliśmy spotkaniem z naszymi dzielnicowymi, którzy przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Były zajęcia na sali gimnastycznej, pieczenie domków z piernika oraz robienie papierowych kwiatów. Drugi tydzień zakończyliśmy wyjazdem do kina na film pt. "Paddington2". Powoli trzeba nam myśleć o powrocie do szkoły, ale wrócimy pełni zapału bogatsi w nowe doświadczenia i przeżycia. 
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Już pierwszy tydzień ferii za nami. Wszyscy marzyliśmy o feriach białych i śnieżnych. Niestety jest inaczej, ale równie fajnie i ciekawie. Mieliśmy wiele interesujących zajęć m.in. wielkie gotowanie śląskiego obiadu,  wyjazd do kręgielni w Kątach Opolskich oraz przygotowywaliśmy prezenty na Dzień Babci i Dziadka. Zakończeniem pierwszego tygodnia była nocka na świetlicy - jak zwykle największa atrakcja zakończona wspólnym śniadaniem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Tradycją się już stało, że w okresie przedświątecznym spotykamy się wszyscy; dzieci, rodzice i przyjaciele naszej świetlicy na spotkaniu opłatkowym aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świateczne. Spotkanie które w tym roku odbyło się 18.XII. było również okazją do podsumowania działalności świetlicy w 2017 roku, wręczenia nagród dla najaktywniejszych dzieci, podziękowań dla sympatyków oraz  darczyńców. W spotkaniu uczestniczyło prawie 50 osób, nasza świetlica pękała w szwach. Wśród zaproszonych gości byli: Ks. Proboszcz, przewodniczący DFK pan Rudolf Kubiczek, Przewodnicząca Caritas pani Irena Simon, bibliotekarka pani Krysia Kubiczek, pani Maria Zimerman, pani Zyta Junghard i wszyscy rodzice. Podczas spotkania wyróżnione zostały nasze wolontariuszki, które przez cały rok pomagają w przygotowaniu zajęć, w opiece nad młodszymi dziećmi itp. tj. Teresa Radajewska, Angelika Guth, Monika Wojciechowska oraz Dominika Kloc. Rozwiązana również została punktacja jesienna gdzie w grupie młodszej najwięcej punktów uzyskała Kinga Kucharska oraz Alex Żarski, a w grupie starszej: Weronika Radajewska, Iza Guth oraz Julia Chodzińska. Dzieci pod okiem wolontariuszek przygotowały krótki program artystyczny oraz dla gości i mam prezenty świąteczne własnoręcznie wykonane. Na wigilijny stół potrawy przygotowały nasze kochane mamy. Całe spotkanie upłynęło w bardzo podniosłej i świątecznej atmosferze. Dziękuję wszystkim za obecność i zaangażowanie.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Jako świetlica przystąpiliśmy do  I Gminnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych ogłoszonego przez pana Burmistrza. Szopkę postanowiliśmy wykonać , jakżeby inaczej, z piernika. Był to strzał w dziesiątkę. Nasza szopka zdobyła pierwsze miejsce. Otrzymaliśmy nagrodę pieniężną bon o wartości 500 zł. Pieniądze zostały przeznaczone na przygotowanie spotkania opłatkowego dla dzieci i rodziców oraz na nagrody i prezenty świąteczne dla dzieci. Bardzo dziękujemy organizatorom konkursu.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Tradycją już się stało, że w dniu 6.XII. tj. w dzień wspomnienia Św. Mikołaja, na świetlicy pieczemy pierniki. Każde dziecko miało możliwość wyrabiać swoje ciasto, wałkować, wykrawać, piec i zdobić swoje pierniczki. Powstały prawdziwe dzieła sztuki kulinarnej. A jak smakowały!

Zgodnie z tradycją 30.XI zostało zorganizowane spotkanie z okazji Andrzejek. Jak nakazuje tradycja nie mogło zabraknąć w tym dni wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci na tę okoliczność poprzebierały się w odpowiednie stroje. Każde przebrane dziecko otrzymało dodatkowe punkty i nagrody. Było wiele zabawy i radości. 
 
Opiekunka świetlicy
Barbara Herok

W sobotę 25 listopada grupa ok. 12 dzieci z naszej świetlicy wraz z dorosłymi z Malni wyjechała na wycieczkę do Wiednia na Weihnachtsmarkt. W wycieczce brali udział dorośli i dzieci, zaangażowani w przygotowanie tegorocznych Gminnych Dożynek w Malni. Zdobyte nagrody pieniężne w całości zostały przeznaczone na częściowe pokrycie kosztów wyjazdu. Z Malni wyjechaliśmy o godz. 4.30 rano. Podróż trwała prawie 6 godzin z godzinną przerwą na strefie bezcłowej w miejscowości Znojmo. Tam była możliwość dokonać tanich zakupów i wypić poranną kawę. Podróż upłynęła nam bardzo szybko. Nasz przewodnik pan Wawrzyniec Jasiński w bardzo ciekawy sposób opowiadał nam po drodze o historii Czech i Austrii. Po przyjeździe do Wiednia nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od Ratusza poprzez Teatr Dworski, Pomnik Sisi, Ogrody Pałacowe, Kompleks Pałacowo-Zamkowy Hofburg, Opera, Hotel Sacher, Krypta Cesarska - Kartnerstr.,Katedra Św. Szczepana. W dalszej części mieliśmy dłuższy czas wolny na zakupy na Jarmarku Bożonarodzeniowym na Graben w centrum Wiednia oraz na indywidualne zwiedzanie Hofburga lub Krypty Cesarskiej oraz na posiłek. O zmroku przejechaliśmy pod Ratusz aby tam podziwiać iluminacje świąteczne i zrobić ostatnie zakupy na jarmarku. Do Malni wróciliśmy po północy cali, zdrowi i wszyscy bardzo zadowoleni.

Zajęcia w GOK

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad

Początek strony