A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
W Niedzielę Palmową w Muzeum w Opolu - Bierkowicach zostały wręczone nagrody w konkursie kroszonkarskim. Wszystkie uczestniczki konkursu z świetlicy w Malni zostały laureatkami w/w konkursu.
 
I miejsce zdobyły Julia Przybyła oraz Justyna Simon.
II m. Monika Wojciechowska oraz Aurelia Spallek.
III m. Julia Chodzinska i Weronika Radajewska.  
Wyróżnienia Iza Guth oraz Natalia Baron.

Laureatkom gratulujemy.
 
Dnia 20 marca odbył się w naszej świetlicy, bardzo ważny dla naszej społeczności, Konkurs Kroszonkarski.
 
Do konkursu przystąpiło 18 dzieci w trzech kategoriach wiekowych.  Wśród uczestników konkursu były laureatki konkursów gminnych i wojewódzkich tak, że poziom był bardzo wysoki. W grupie najmłodszej najlepszą okazała się Natalia Baron, w grupie średniej Aurelia Spallek oraz Julia Przybyła. W grupie najstarszej przyznano 4 równorzędne pierwsze miejsca dla Andzi Guth, Teresy Radajewskiej, Moniki Wojciechowskiej oraz Izabeli Guth. Podczas konkursu towarzyszyły nam doświadczone kroszonkarki : pani Maria Zimerman, pani Lucyna Mandalka, pani Agnieszka Spallek oraz pani Zyta Junghardt. Wręczenia nagród dokonał dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie - pani Iwona Cimek oraz przewodniczący DFK w Malni pan Rudolf Kubiczek. Wszystkie dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy oraz nagrody. Sponsorami nagród był GOK Gogolin, świetlica w Malni oraz DFK w Malni.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Nasza świetlica jak zawsze, brała udział w różnych konkursach wielkanocnych. Jednym z nich był konkurs na "Najlepszą ozdobę wielkanocną" organizowany przez nasz GOK podczas Jarmarku Wielkanocnego. Zdobyliśmy I miejsce. Nagroda 200 zł w całości została przeznaczona na świetlicowy konkurs kroszonkarski. 
 
Opiekunka świetlicy
Barbara Herok

 

 Jak co roku , silna grupa dzieci i młodzieży z Malni reprezentowała Gminny Ośrodek Kultury i naszą Świetlicę na konkursie wojewódzkim w Opolu. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w Niedzielę Palmową na jarmarku wielkanocnym w Opolu Bierkowicach. Mamy nadzieję, że wszyscy znajdziemy się wśród laureatów.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

 W ubiegłą sobotę (03.03.br.), w ramach współpracy świetlicy Młodzieżowej w Malni ze Szkołą Podstawową, grupa uzdolnionej plastycznie młodzieży pod kierunkiem p. Basi Herok , wymalowała ścianę w szkole. Powstały piękne ludowe wzory, które rozweselają i upiększają nasz korytarz szkolny. 
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

W naszej świetlicy zrobiło się już wiosennie. A to za sprawą warsztatów z papieroplastyki. Tym razem uczyliśmy się jak wykonać przebiśniegi. Szybko i sprawnie powstały piękne wiosenne bukieciki. Od razu w świetlicy zrobiło się radośniej i przyjemniej.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Drugi tydzień ferii był, chociaż trochę krótszy, to równie atrakcyjny. Zaczęliśmy spotkaniem z naszymi dzielnicowymi, którzy przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Były zajęcia na sali gimnastycznej, pieczenie domków z piernika oraz robienie papierowych kwiatów. Drugi tydzień zakończyliśmy wyjazdem do kina na film pt. "Paddington2". Powoli trzeba nam myśleć o powrocie do szkoły, ale wrócimy pełni zapału bogatsi w nowe doświadczenia i przeżycia. 
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Już pierwszy tydzień ferii za nami. Wszyscy marzyliśmy o feriach białych i śnieżnych. Niestety jest inaczej, ale równie fajnie i ciekawie. Mieliśmy wiele interesujących zajęć m.in. wielkie gotowanie śląskiego obiadu,  wyjazd do kręgielni w Kątach Opolskich oraz przygotowywaliśmy prezenty na Dzień Babci i Dziadka. Zakończeniem pierwszego tygodnia była nocka na świetlicy - jak zwykle największa atrakcja zakończona wspólnym śniadaniem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Tradycją się już stało, że w okresie przedświątecznym spotykamy się wszyscy; dzieci, rodzice i przyjaciele naszej świetlicy na spotkaniu opłatkowym aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świateczne. Spotkanie które w tym roku odbyło się 18.XII. było również okazją do podsumowania działalności świetlicy w 2017 roku, wręczenia nagród dla najaktywniejszych dzieci, podziękowań dla sympatyków oraz  darczyńców. W spotkaniu uczestniczyło prawie 50 osób, nasza świetlica pękała w szwach. Wśród zaproszonych gości byli: Ks. Proboszcz, przewodniczący DFK pan Rudolf Kubiczek, Przewodnicząca Caritas pani Irena Simon, bibliotekarka pani Krysia Kubiczek, pani Maria Zimerman, pani Zyta Junghard i wszyscy rodzice. Podczas spotkania wyróżnione zostały nasze wolontariuszki, które przez cały rok pomagają w przygotowaniu zajęć, w opiece nad młodszymi dziećmi itp. tj. Teresa Radajewska, Angelika Guth, Monika Wojciechowska oraz Dominika Kloc. Rozwiązana również została punktacja jesienna gdzie w grupie młodszej najwięcej punktów uzyskała Kinga Kucharska oraz Alex Żarski, a w grupie starszej: Weronika Radajewska, Iza Guth oraz Julia Chodzińska. Dzieci pod okiem wolontariuszek przygotowały krótki program artystyczny oraz dla gości i mam prezenty świąteczne własnoręcznie wykonane. Na wigilijny stół potrawy przygotowały nasze kochane mamy. Całe spotkanie upłynęło w bardzo podniosłej i świątecznej atmosferze. Dziękuję wszystkim za obecność i zaangażowanie.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Jako świetlica przystąpiliśmy do  I Gminnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych ogłoszonego przez pana Burmistrza. Szopkę postanowiliśmy wykonać , jakżeby inaczej, z piernika. Był to strzał w dziesiątkę. Nasza szopka zdobyła pierwsze miejsce. Otrzymaliśmy nagrodę pieniężną bon o wartości 500 zł. Pieniądze zostały przeznaczone na przygotowanie spotkania opłatkowego dla dzieci i rodziców oraz na nagrody i prezenty świąteczne dla dzieci. Bardzo dziękujemy organizatorom konkursu.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony