A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Drugi tydzień ferii był wspaniały. Odbyła się 3 - dniowa wycieczka do Brennej. Łyżwy, sanki poszły w ruch. W Brennej było wszystko co potrzebne do szczęścia. Było dużo śniegu, lodowisko, górka do zjeżdżania na sankach, dobre jedzenie i duża hala sportowa. Najważniejsze jednak było dobre towarzystwo. Wyjechało na zimowy wypoczynek 38 dzieci i 7 osób dorosłych. Wszyscy jesteśmy chętni na 5 - dniową wycieczkę w czasie wakacji letnich.
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
Ferie to piękny czas dla dzieci. W pierwszym tygodniu na pewno nie było czasu na nudę. Można było uszyć sobie kwiatki, malować palcem zimowe pejzaże oraz układać puzzle czy grać w gry planszowe. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne. W pierwszym tygodniu gościliśmy również w świetlicy pana policjanta który przypomniał nam o bezpiecznym zachowaniu w czasie ferii.
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
"Babcie bywają różne, lecz każda pamięta, że jednakowo zawsze kochają wnuczęta. To samo je cieszy, to samo raduje: nasz pocałunek, uśmiech i słowo... Dziękuję!" I właśnie do tych słów "dziękuję" dzieci w trakcie zajęć na świetlicy w Malni zrobiły różnokolorowe kwiaty dla babci i dziadka.
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
Już tradycją się stało, że w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia gromadzą się w świetlicy dzieci, rodzice i zaproszeni goście na spotkaniu opłatkowym. Tak było i w tym roku. 13 grudnia 2018 r. wieczorem zgromadzili się wszyscy przy wspólnym stole. Dzieci i młodzież przygotowały krótki program artystyczny. Mamy zadbały o to aby na stole nie zabrakło żadnej z wigilijnych potraw, był barszcz z uszkami, pierogi, ryby pod różnymi postaciami, sałatki, ciasta i słodycze. Po występach dzieci, Ks. Proboszcz pobłogosławił opłatki i był czas na składanie sobie życzeń. Przy wspólnym, suto zastawionym stole, szybko mijał czas. Na zakończenie, każdy z uczestników przyjęcia otrzymał stosowny prezent.
 
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
Własnoręcznie ozdobiona poduszka to wspaniały pomysł na prezent. Przez kila grudniowych dni trwały w Malni warsztaty na których każdy chętny mógł zaprojektować i wykonać swoją poduszkę. Najpierw trzeba rozplanować i naszkicować wzór, następnie nałożyć specjalne farby do tkanin. Po wyschnięciu przeprasować i to cała filozofia. Powstały prawdziwe świąteczne arcydzieła.
 
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
Już tradycją się stało, że w dniu Świętego Mikołaja w Świetlicy w Malni odbywa się wielkie pieczenie pierników. Do świetlicy w tym dniu każdy mógł zajrzeć i upiec oraz udekorować swoje pierniczki świąteczne. Z propozycji skorzystało bardzo dużo dzieci. Była to świetna zabawa a udekorowane pierniczki zawisną na choince albo zostały od razu zjedzone :-).
 
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
Jak nakazuje tradycja 30 listopada obchodzimy "Andrzejki". Nie mogło być inaczej w świetlicy w Malni. Od godz. 16.00 zaczęło się andrzejkowe spotkanie. Całość spotkania przygotowały wolontariuszki Andzia i Tereska. Oprócz tradycyjnych wróżb było wiele zabaw, tańce i przeróżne konkurencje. Nie mogło również zabraknąć babeczek z wróżbą.
 
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
W ramach zajęć świetlicowych nasze wolontariuszki: Tereska, Monika i Andzia  przeprowadzają specjalne zajęcia dla dzieci. I tak co poniedziałek o godz. 14.00 Tereska prowadzi zajęcia z origami. We wtorki również o 14.00 Monika pomaga w odrabianiu lekcji i czyta dzieciom książki. W piątek natomiast Andzia zaprasza na godz. 16.00 i prowadzi zajęcia plastyczno - artystyczne. Na zamieszczonych zdjęciach można zobaczyć pierwsze efekty ich zajęć. Wszystkich chętnych zapraszamy.
 
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
Dnia 11 października, w ramach zajęć połączonych świetlic szkolnej pod opieką pani Magdy Jonderko oraz wiejskiej, przeprowadzono warsztaty jesienne dla klasy I PSP w Malni. Pierwszym zadaniem dzieci było narysowanie projektu skrzata. Następnie wykonanie: wycinanie, klejenie, malowanie. Nie były to łatwe zadania dla pierwszaczków ale dzieci świetnie sobie poradziły. Każde dziecko wykonało swojego skrzata. Ostatnim i najprzyjemniejszym zadaniem było wymyślenie imienia dla swojego stworka.
 
Opiekunka Świetlicy w Malni,
prowadząca warsztaty
Barbara Herok

Wraz z początkiem jesieni rozpoczęła się kolejna edycja projektu "Pokolenie 60+" na świetlicy w Malni. Tym razem pt. "W zdrowym ciele zdrowy duch". Projekt skierowany jest do seniorów Malni, Choruli i Górażdży. Głównym elementem projektu są zajęcia sportowe na świeżym powietrzu, a w szczególności poznanie techniki chodzenia z kijkami Nordic Walking. W celu poznania w/w techniki chodzenia odbyło się spotkanie z specjalistą w tym temacie panem Piotrem Giecewiczem. W ramach projektu planowane są również  wyjazdy do Pokrzywnej i  Głębinowa. Chętnych zapraszamy, grupa jest otwarta.
 
Koordynator projektu i opiekunka Świetlicy w Malni
Barbara Herok

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony