A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Naszą świetlicę na II Powiatowym Konkursie Kroszonkarskim reprezentowała duża liczba dzieci i młodzieży. Jak co roku wszyscy nasi reprezentanci zostali laureatami poszczególnych kategorii.
Kategoria do 12 lat:
I MIEJSCE: Julia Przybyła
I MIEJSCE: Natalia Halczuk
I MIEJSCE: Natalia Baron
II MIEJSCE: Jagoda Reinert
II MIEJSCE: Viktoria Kinder
Kategoria od 12 do 16 lat:
I MIEJSCE: Aurelia Spallek
II MIEJSCE: Izabela Guth
II MIEJSCE: Weronika Radajewska
Kategoria pow. 16 lat i dorośli:
III MIEJSCE: Angelika Guth
III MIEJSCE: Monika Wojciechowska
III MIEJSCE: Teresa Radajewska
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
 
 
Barbara Herok
opiekunka świetlicy w Malni
 
Dnia 02.04.2019 r. odbył się na świetlicy konkurs kroszonkarski. Uczestniczyło w nim 19 dzieci w trzech grupach wiekowych. Grupa młodsza (kl. I-IV), grupa średnia (kl.V-VII), grupa młodzieżowa oraz gościnnie dwójka przedszkolaków. Większość z uczestników to laureaci licznych konkursów kroszonkarskich na szczeblu gminnym i wojewódzkim. Dzieci jak co roku, na zajęciach świetlicowych przed Wielkanocą, przez wiele dni "szlifowały" swoje umiejętności. Efekt wspaniały. Powstały prawdziwe arcydzieła. Akurat ta tradycja ma się w Malni wyśmienicie. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz tradycyjnego "Zajączka".
 
Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz Jury w składzie: pani Lucyna Mandalka, Pani Zyta Junghardt oraz pani Agnieszka Spallek.

Barbara Herok
opiekunka świetlicy w Malni
 
Czas Wielkiego Postu to czas przygotowań na Święta Wielkanocne. Nie tylko ćwiczeń duchowych, ale również przygotowań bardzo prozaicznych m.in. kroszonek, ozdób, koszyczków itp. Kroszonki już były, teraz jest czas na ozdoby do okna. Z papierowej wikliny powstały różnokolorowe jaja ozdobione motywami wiosennymi wykonanymi z filcu. Efekt wspaniały.
 
Barbara Herok
opiekunka świetlicy w Malni
 
Dnia 8 marca zostały przeprowadzone w Szkole Podstawowej w Malni, warsztaty kroszonkarskie. W pierwszej części uczestniczyły klasy I - IV, w drugiej natomiast klasy V - VIII. Łącznie w warsztatach brało udział ok. 70 dzieci. Podczas warsztatów został przeprowadzony konkurs na temat wiedzy z tradycji i zwyczajów około wielkanocnych. W grupie młodszej I m. zdobyła Jagoda Reinert kl.I a w grupie starszej Damian Spallek kl.V. Podczas 2- godzinnych warsztatów zostali wyłonieni laureaci, którzy będą reprezentować szkołę i sołectwa w konkursie gminnym w Gogolinie oraz w konkursie wojewódzkim w Opolu. Wszystkim życzymy pierwszych miejsc.
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
Drugi tydzień ferii był wspaniały. Odbyła się 3 - dniowa wycieczka do Brennej. Łyżwy, sanki poszły w ruch. W Brennej było wszystko co potrzebne do szczęścia. Było dużo śniegu, lodowisko, górka do zjeżdżania na sankach, dobre jedzenie i duża hala sportowa. Najważniejsze jednak było dobre towarzystwo. Wyjechało na zimowy wypoczynek 38 dzieci i 7 osób dorosłych. Wszyscy jesteśmy chętni na 5 - dniową wycieczkę w czasie wakacji letnich.
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
Ferie to piękny czas dla dzieci. W pierwszym tygodniu na pewno nie było czasu na nudę. Można było uszyć sobie kwiatki, malować palcem zimowe pejzaże oraz układać puzzle czy grać w gry planszowe. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne. W pierwszym tygodniu gościliśmy również w świetlicy pana policjanta który przypomniał nam o bezpiecznym zachowaniu w czasie ferii.
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
"Babcie bywają różne, lecz każda pamięta, że jednakowo zawsze kochają wnuczęta. To samo je cieszy, to samo raduje: nasz pocałunek, uśmiech i słowo... Dziękuję!" I właśnie do tych słów "dziękuję" dzieci w trakcie zajęć na świetlicy w Malni zrobiły różnokolorowe kwiaty dla babci i dziadka.
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
Już tradycją się stało, że w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia gromadzą się w świetlicy dzieci, rodzice i zaproszeni goście na spotkaniu opłatkowym. Tak było i w tym roku. 13 grudnia 2018 r. wieczorem zgromadzili się wszyscy przy wspólnym stole. Dzieci i młodzież przygotowały krótki program artystyczny. Mamy zadbały o to aby na stole nie zabrakło żadnej z wigilijnych potraw, był barszcz z uszkami, pierogi, ryby pod różnymi postaciami, sałatki, ciasta i słodycze. Po występach dzieci, Ks. Proboszcz pobłogosławił opłatki i był czas na składanie sobie życzeń. Przy wspólnym, suto zastawionym stole, szybko mijał czas. Na zakończenie, każdy z uczestników przyjęcia otrzymał stosowny prezent.
 
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
Własnoręcznie ozdobiona poduszka to wspaniały pomysł na prezent. Przez kila grudniowych dni trwały w Malni warsztaty na których każdy chętny mógł zaprojektować i wykonać swoją poduszkę. Najpierw trzeba rozplanować i naszkicować wzór, następnie nałożyć specjalne farby do tkanin. Po wyschnięciu przeprasować i to cała filozofia. Powstały prawdziwe świąteczne arcydzieła.
 
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
Już tradycją się stało, że w dniu Świętego Mikołaja w Świetlicy w Malni odbywa się wielkie pieczenie pierników. Do świetlicy w tym dniu każdy mógł zajrzeć i upiec oraz udekorować swoje pierniczki świąteczne. Z propozycji skorzystało bardzo dużo dzieci. Była to świetna zabawa a udekorowane pierniczki zawisną na choince albo zostały od razu zjedzone :-).
 
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 

Wakacje 2019

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony