A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
 Jak co roku , silna grupa dzieci i młodzieży z Malni reprezentowała Gminny Ośrodek Kultury i naszą Świetlicę na konkursie wojewódzkim w Opolu. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w Niedzielę Palmową na jarmarku wielkanocnym w Opolu Bierkowicach. Mamy nadzieję, że wszyscy znajdziemy się wśród laureatów.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

 W ubiegłą sobotę (03.03.br.), w ramach współpracy świetlicy Młodzieżowej w Malni ze Szkołą Podstawową, grupa uzdolnionej plastycznie młodzieży pod kierunkiem p. Basi Herok , wymalowała ścianę w szkole. Powstały piękne ludowe wzory, które rozweselają i upiększają nasz korytarz szkolny. 
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

W naszej świetlicy zrobiło się już wiosennie. A to za sprawą warsztatów z papieroplastyki. Tym razem uczyliśmy się jak wykonać przebiśniegi. Szybko i sprawnie powstały piękne wiosenne bukieciki. Od razu w świetlicy zrobiło się radośniej i przyjemniej.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Drugi tydzień ferii był, chociaż trochę krótszy, to równie atrakcyjny. Zaczęliśmy spotkaniem z naszymi dzielnicowymi, którzy przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Były zajęcia na sali gimnastycznej, pieczenie domków z piernika oraz robienie papierowych kwiatów. Drugi tydzień zakończyliśmy wyjazdem do kina na film pt. "Paddington2". Powoli trzeba nam myśleć o powrocie do szkoły, ale wrócimy pełni zapału bogatsi w nowe doświadczenia i przeżycia. 
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Już pierwszy tydzień ferii za nami. Wszyscy marzyliśmy o feriach białych i śnieżnych. Niestety jest inaczej, ale równie fajnie i ciekawie. Mieliśmy wiele interesujących zajęć m.in. wielkie gotowanie śląskiego obiadu,  wyjazd do kręgielni w Kątach Opolskich oraz przygotowywaliśmy prezenty na Dzień Babci i Dziadka. Zakończeniem pierwszego tygodnia była nocka na świetlicy - jak zwykle największa atrakcja zakończona wspólnym śniadaniem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Tradycją się już stało, że w okresie przedświątecznym spotykamy się wszyscy; dzieci, rodzice i przyjaciele naszej świetlicy na spotkaniu opłatkowym aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świateczne. Spotkanie które w tym roku odbyło się 18.XII. było również okazją do podsumowania działalności świetlicy w 2017 roku, wręczenia nagród dla najaktywniejszych dzieci, podziękowań dla sympatyków oraz  darczyńców. W spotkaniu uczestniczyło prawie 50 osób, nasza świetlica pękała w szwach. Wśród zaproszonych gości byli: Ks. Proboszcz, przewodniczący DFK pan Rudolf Kubiczek, Przewodnicząca Caritas pani Irena Simon, bibliotekarka pani Krysia Kubiczek, pani Maria Zimerman, pani Zyta Junghard i wszyscy rodzice. Podczas spotkania wyróżnione zostały nasze wolontariuszki, które przez cały rok pomagają w przygotowaniu zajęć, w opiece nad młodszymi dziećmi itp. tj. Teresa Radajewska, Angelika Guth, Monika Wojciechowska oraz Dominika Kloc. Rozwiązana również została punktacja jesienna gdzie w grupie młodszej najwięcej punktów uzyskała Kinga Kucharska oraz Alex Żarski, a w grupie starszej: Weronika Radajewska, Iza Guth oraz Julia Chodzińska. Dzieci pod okiem wolontariuszek przygotowały krótki program artystyczny oraz dla gości i mam prezenty świąteczne własnoręcznie wykonane. Na wigilijny stół potrawy przygotowały nasze kochane mamy. Całe spotkanie upłynęło w bardzo podniosłej i świątecznej atmosferze. Dziękuję wszystkim za obecność i zaangażowanie.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Jako świetlica przystąpiliśmy do  I Gminnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych ogłoszonego przez pana Burmistrza. Szopkę postanowiliśmy wykonać , jakżeby inaczej, z piernika. Był to strzał w dziesiątkę. Nasza szopka zdobyła pierwsze miejsce. Otrzymaliśmy nagrodę pieniężną bon o wartości 500 zł. Pieniądze zostały przeznaczone na przygotowanie spotkania opłatkowego dla dzieci i rodziców oraz na nagrody i prezenty świąteczne dla dzieci. Bardzo dziękujemy organizatorom konkursu.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Tradycją już się stało, że w dniu 6.XII. tj. w dzień wspomnienia Św. Mikołaja, na świetlicy pieczemy pierniki. Każde dziecko miało możliwość wyrabiać swoje ciasto, wałkować, wykrawać, piec i zdobić swoje pierniczki. Powstały prawdziwe dzieła sztuki kulinarnej. A jak smakowały!

Zgodnie z tradycją 30.XI zostało zorganizowane spotkanie z okazji Andrzejek. Jak nakazuje tradycja nie mogło zabraknąć w tym dni wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci na tę okoliczność poprzebierały się w odpowiednie stroje. Każde przebrane dziecko otrzymało dodatkowe punkty i nagrody. Było wiele zabawy i radości. 
 
Opiekunka świetlicy
Barbara Herok

W sobotę 25 listopada grupa ok. 12 dzieci z naszej świetlicy wraz z dorosłymi z Malni wyjechała na wycieczkę do Wiednia na Weihnachtsmarkt. W wycieczce brali udział dorośli i dzieci, zaangażowani w przygotowanie tegorocznych Gminnych Dożynek w Malni. Zdobyte nagrody pieniężne w całości zostały przeznaczone na częściowe pokrycie kosztów wyjazdu. Z Malni wyjechaliśmy o godz. 4.30 rano. Podróż trwała prawie 6 godzin z godzinną przerwą na strefie bezcłowej w miejscowości Znojmo. Tam była możliwość dokonać tanich zakupów i wypić poranną kawę. Podróż upłynęła nam bardzo szybko. Nasz przewodnik pan Wawrzyniec Jasiński w bardzo ciekawy sposób opowiadał nam po drodze o historii Czech i Austrii. Po przyjeździe do Wiednia nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od Ratusza poprzez Teatr Dworski, Pomnik Sisi, Ogrody Pałacowe, Kompleks Pałacowo-Zamkowy Hofburg, Opera, Hotel Sacher, Krypta Cesarska - Kartnerstr.,Katedra Św. Szczepana. W dalszej części mieliśmy dłuższy czas wolny na zakupy na Jarmarku Bożonarodzeniowym na Graben w centrum Wiednia oraz na indywidualne zwiedzanie Hofburga lub Krypty Cesarskiej oraz na posiłek. O zmroku przejechaliśmy pod Ratusz aby tam podziwiać iluminacje świąteczne i zrobić ostatnie zakupy na jarmarku. Do Malni wróciliśmy po północy cali, zdrowi i wszyscy bardzo zadowoleni.

 
W ramach obchodów dnia św. Marcina, w dn. 11 listopada, na naszej świetlicy w godz. popołudniowych został przeprowadzony konkurs.  Celem konkursu było wykonanie najpiękniejszego lampionu na wieczorny przemarsz ze św. Marcinem. Do konkursu przystąpiło 15 dzieci. Po dwóch godz. zmagań komisja wyłoniła laureatów. Jak się okazało, ze względu na wysoki poziom wszystkich prac, komisja przyznała wszystkim uczestnikom pierwsze miejsce z wyróżnieniem. Każde dziecko otrzymało nagrody ufundowane przez Radę Sołecą i DFK w Malni. Po zmaganiach konkursowych wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek rogalikami upieczonymi w między czasie przez nasze mamy. Wieczorem spotkaliśmy się wszyscy na dalszych obchodach.
 
Opiekunka Świetlicy w Malni

Barbara Herok

Sołtys wraz z Radą Sołecką Wsi Malnia oraz DFK Malnia serdecznie zapraszają wszystkich na Obchody Św. Marcina.

W dniach 30 - 31 października odbyły się warsztaty wyszywania kartek. W warsztatach wzięło udział 25 dzieci. Zajęcia z pozoru bardzo trudne, okazały się w rzeczywistości do wykonania nawet przez pierwszoklasistów. Najpierw należało bardzo dokładnie nanieść wzór na swoją kartkę a następnie wzorem  matematycznym wyszyć błyszczącą nitką. Na początku trochę nitki się plątały ale w końcowym efekcie każdy uczestnik wykonał przynajmniej jedną kartkę własnoręcznie wykonaną.

Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

W dniach 23 - 27 października każdy chętny uczestnik zajęć w naszej świetlicy, miał okazję nauczyć się wykonywać papierowe kule. Trzeba było trochę (ok. 100 szt.) odpowiednio zwinąć różnokolorowe karteczki, posklejać, ozdobić koralikami - i już gotowa dekoracja. Można dodać trochę brokatu i mamy piękną bombkę bożonarodzeniową. Każde dziecko, które podjęło się tego trudu, wyszło z piękną kulą do domu.
 

Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

14 października to piękny dzień, Dzień Nauczyciela. W tym dniu chcemy pamiętać o wszystkich naszych wychowawcach, nauczycielach i opiekunach.  Dlatego kilka dni wcześniej przygotowywaliśmy się na Świetlicy na ten ważny dla nas wszystkich dzień. Każde dziecko wykonało kilka kartek i kwiatki dla swoich nauczycieli.
 
Drodzy Nauczyciele, życzymy Wam, byście nigdy nie stracili radości uczenia i odkrywania przed uczniami nieznanych światów. By nigdy nie zabrakło Wam pomysłów na ciekawe lekcje.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

W ramach zajęć świetlicowych prowadzonych przy współudziale wolontariuszek, powstały kolejne, piękne ozdoby - lampiony z darów jesieni. Tym razem w ruch poszły dynie i łyżeczki. Każdy z uczestników zajęć mógł własnoręcznie wykonać lampion, który rozświetli chociaż na chwilę, ponure i deszczowe wieczory.
Barbara Herok
opiekunka Świetlicy w Malni

 

 
Od kilku dni gromadziliśmy różne dary jesieni w naszej świetlicy. Każdy przyniósł co znalazł, czy to kasztany, żołędzie, kolorowe liście, czy kawałki kory. Z tego co udało się zebrać zrobiliśmy przepiękne stroiki które ozdobiły świetlicę i niejeden dom.
 
Barbara Herok
opiekunka Świetlicy w Malni

 

W czasie wakacji w Świetlicy w Malni nie tylko się bawiliśmy ale czynnie uczestniczyliśmy w przygotowaniach do Gminnych Dożynek, które tym razem odbywały się w naszej wiosce. Cały lipiec po zajęciach wakacyjnych malowaliśmy ludowe wzory na szarfach, które dekorowały scenę i namiot dla gości. W sierpniu była akcja robienia kłosowych słoneczek, których zrobiliśmy ok. 200 szt. Posłużyły one do dekoracji naszej wioski. Jakby tego było mało to postanowiliśmy uczestniczyć w konkursie "Kwitnąca Gmina Gogolin". Wspólnymi siłami wykonaliśmy obraz przedstawiający nasze regionalne wzory kwiatowe. Obraz wykonany był z tysięcy bibułowych kuleczek, które utworzyły przepiękny wzór. Praca nasza została doceniona - zdobyliśmy III miejsce w konkursie i nagrodę 250 zł.
 
Barbara Herok
opiekunka Świetlicy w Malni

Czytaj więcej: Malnia: III miejsce w konkursie dożynkowym

W niedzielne popołudnie 27 sierpnia 2017 roku na boisku w Malni zebrało się prawie 70 osób. Dzieci, które uczęszczają na świetlicę wraz z rodzicami i rodzeństwem wspólnie świętowały zakończenie wakacji. Młodzież przygotowała program, w którym w zabawny sposób podziękowała wszystkim, którzy opiekowali się nimi podczas wyjazdu do Głębinowa, pomagali w organizowaniu zajęć na świetlicy podczas wakacji i wspierali na różne sposoby. Każde z zaproszonych dzieci otrzymało też medal z zabawnym tytułem, na który zasłużyło podczas tych dwóch miesięcy. Na końcu programu dzieci i młodzież podziękowała pani Basi Herok, śpiewając dla niej piosenkę „Kaj je pani Basia?”, w której streściła cały wyjazd do Głębinowa. Potem rozstrzygnięto letnią punktację, przyznając nagrody za punkty, które zdobywano przez całe wakacje. Najwyższe wyniki oscylowały wokół 2 tys. punktów. Podczas przygotowanego programu rodzice bawili się razem z dziećmi tańcząc i śpiewając. W międzyczasie panowie grillowali kiełbaski, więc nikt nie wyszedł z zabawy głodny. Rodzice przygotowali ciasta, owoce, słodycze i napoje. Po bardziej oficjalnej części nadszedł czas na zabawę. Rozegrano mecz siatkówki pomiędzy młodszymi, a rodzicami, ksiądz i inni ojcowie zagrali towarzyski mecz piłki nożnej wraz ze swoimi pociechami, a starsze dziewczyny dawały wycisk dorosłym podczas meczu koszykówki. Przez całą imprezę dzieci chodziły w koszulkach z Fundacji, które otrzymały podczas wyjazdu i żółtych chustkach. Do domu każdy wrócił w dobrym humorze.

Opiekunka Barbara Herok

24 sierpnia br. dzieci ze świetlicy w Malni wraz ze świetlicami z Kamionka i Kamienia Śląskiego pojechały na wycieczkę do Zaginionego Miasta Rosenau w Pokrzywnej. Od godziny 11 czekała na nas moc atrakcji w parku rozrywki. Na samym początku przejechaliśmy kolejką po terenie całego parku, zatrzymując się przy legowisku potwora z Rosenau, który dla nas wynurzył się z wody i zaryczał na powitanie.  A potem było jeszcze ciekawiej! Seanse w kinie 7D, zjeżdżaliśmy po specjalnym torze w oponach, wyławialiśmy złoto, odwiedziliśmy jaskinię dzikich zwierząt, bawiliśmy się w wielkim dmuchanym zamku, a nawet czegoś się nauczyliśmy w Parku żywiołów i Interaktywnym ogrodzie wodnym. Przez cały czas mogliśmy korzystać z basenu i opalać się na leżakach. Jedną z największych atrakcji był park linowy i straszna sztolnia. O 18 wróciliśmy do Malni zadowoleni z wyjazdu.

 

Opiekunka Barbara Herok

Zajęcia w GOK

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad

Początek strony