A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
 
Dzień Dziecka, Dzień Matki, Dzień Ojca (3 w 1) - to wszystko obejmował nasz "Piknik Rodzinny", który odbył się 16 czerwca na boisku wiejskim w Malni. Przygotowanych zostało wiele atrakcji dla dzieci jak i dorosłych, m. in. słodki poczęstunek, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami oraz świetna zabawa pod kierunkiem "Dyzi". W pikniku uczestniczyło ponad stu mieszkańców. Dzieci i młodzież przygotowały dekoracje, prowadziły konkursy oraz malowały dzieci. Organizatorami i sponsorami imprezy był Sołtys wraz z Radą Sołecką, DFK w Malni, GOK - Świetlica w Malni oraz Urząd Miejski w Gogolinie.
 
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie. Dziękujemy również za wszelką pomoc w organizacji imprezy oraz prace porządkowe. 
 
Barbara Herok
opiekunka świetlicy w Malni
 
Dla naszych kochanych mam, każde chętne dziecko przygotowało prezent. Tym razem były to serwetki  malowane w śląskie wzory kwiatowe. Najpierw należało naszkicować wzór ołówkiem, następnie za pomocą farb do tkanin pomalować.  Ostatnim etapem było utrwalenie farb za pomocą gorącego żelazka. Efekt wspaniały! Serwetki zostaną wręczone podczas pikniku Rodzinnego w dn. 16 czerwca 2019 r.
 
Barbara Herok
opiekunka świetlicy w Malni
 
Naszą świetlicę na II Powiatowym Konkursie Kroszonkarskim reprezentowała duża liczba dzieci i młodzieży. Jak co roku wszyscy nasi reprezentanci zostali laureatami poszczególnych kategorii.
Kategoria do 12 lat:
I MIEJSCE: Julia Przybyła
I MIEJSCE: Natalia Halczuk
I MIEJSCE: Natalia Baron
II MIEJSCE: Jagoda Reinert
II MIEJSCE: Viktoria Kinder
Kategoria od 12 do 16 lat:
I MIEJSCE: Aurelia Spallek
II MIEJSCE: Izabela Guth
II MIEJSCE: Weronika Radajewska
Kategoria pow. 16 lat i dorośli:
III MIEJSCE: Angelika Guth
III MIEJSCE: Monika Wojciechowska
III MIEJSCE: Teresa Radajewska
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
 
 
Barbara Herok
opiekunka świetlicy w Malni
 
Dnia 02.04.2019 r. odbył się na świetlicy konkurs kroszonkarski. Uczestniczyło w nim 19 dzieci w trzech grupach wiekowych. Grupa młodsza (kl. I-IV), grupa średnia (kl.V-VII), grupa młodzieżowa oraz gościnnie dwójka przedszkolaków. Większość z uczestników to laureaci licznych konkursów kroszonkarskich na szczeblu gminnym i wojewódzkim. Dzieci jak co roku, na zajęciach świetlicowych przed Wielkanocą, przez wiele dni "szlifowały" swoje umiejętności. Efekt wspaniały. Powstały prawdziwe arcydzieła. Akurat ta tradycja ma się w Malni wyśmienicie. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz tradycyjnego "Zajączka".
 
Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz Jury w składzie: pani Lucyna Mandalka, Pani Zyta Junghardt oraz pani Agnieszka Spallek.

Barbara Herok
opiekunka świetlicy w Malni
 
Czas Wielkiego Postu to czas przygotowań na Święta Wielkanocne. Nie tylko ćwiczeń duchowych, ale również przygotowań bardzo prozaicznych m.in. kroszonek, ozdób, koszyczków itp. Kroszonki już były, teraz jest czas na ozdoby do okna. Z papierowej wikliny powstały różnokolorowe jaja ozdobione motywami wiosennymi wykonanymi z filcu. Efekt wspaniały.
 
Barbara Herok
opiekunka świetlicy w Malni
 
Dnia 8 marca zostały przeprowadzone w Szkole Podstawowej w Malni, warsztaty kroszonkarskie. W pierwszej części uczestniczyły klasy I - IV, w drugiej natomiast klasy V - VIII. Łącznie w warsztatach brało udział ok. 70 dzieci. Podczas warsztatów został przeprowadzony konkurs na temat wiedzy z tradycji i zwyczajów około wielkanocnych. W grupie młodszej I m. zdobyła Jagoda Reinert kl.I a w grupie starszej Damian Spallek kl.V. Podczas 2- godzinnych warsztatów zostali wyłonieni laureaci, którzy będą reprezentować szkołę i sołectwa w konkursie gminnym w Gogolinie oraz w konkursie wojewódzkim w Opolu. Wszystkim życzymy pierwszych miejsc.
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
Drugi tydzień ferii był wspaniały. Odbyła się 3 - dniowa wycieczka do Brennej. Łyżwy, sanki poszły w ruch. W Brennej było wszystko co potrzebne do szczęścia. Było dużo śniegu, lodowisko, górka do zjeżdżania na sankach, dobre jedzenie i duża hala sportowa. Najważniejsze jednak było dobre towarzystwo. Wyjechało na zimowy wypoczynek 38 dzieci i 7 osób dorosłych. Wszyscy jesteśmy chętni na 5 - dniową wycieczkę w czasie wakacji letnich.
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
Ferie to piękny czas dla dzieci. W pierwszym tygodniu na pewno nie było czasu na nudę. Można było uszyć sobie kwiatki, malować palcem zimowe pejzaże oraz układać puzzle czy grać w gry planszowe. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne. W pierwszym tygodniu gościliśmy również w świetlicy pana policjanta który przypomniał nam o bezpiecznym zachowaniu w czasie ferii.
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
"Babcie bywają różne, lecz każda pamięta, że jednakowo zawsze kochają wnuczęta. To samo je cieszy, to samo raduje: nasz pocałunek, uśmiech i słowo... Dziękuję!" I właśnie do tych słów "dziękuję" dzieci w trakcie zajęć na świetlicy w Malni zrobiły różnokolorowe kwiaty dla babci i dziadka.
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
Już tradycją się stało, że w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia gromadzą się w świetlicy dzieci, rodzice i zaproszeni goście na spotkaniu opłatkowym. Tak było i w tym roku. 13 grudnia 2018 r. wieczorem zgromadzili się wszyscy przy wspólnym stole. Dzieci i młodzież przygotowały krótki program artystyczny. Mamy zadbały o to aby na stole nie zabrakło żadnej z wigilijnych potraw, był barszcz z uszkami, pierogi, ryby pod różnymi postaciami, sałatki, ciasta i słodycze. Po występach dzieci, Ks. Proboszcz pobłogosławił opłatki i był czas na składanie sobie życzeń. Przy wspólnym, suto zastawionym stole, szybko mijał czas. Na zakończenie, każdy z uczestników przyjęcia otrzymał stosowny prezent.
 
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
Własnoręcznie ozdobiona poduszka to wspaniały pomysł na prezent. Przez kila grudniowych dni trwały w Malni warsztaty na których każdy chętny mógł zaprojektować i wykonać swoją poduszkę. Najpierw trzeba rozplanować i naszkicować wzór, następnie nałożyć specjalne farby do tkanin. Po wyschnięciu przeprasować i to cała filozofia. Powstały prawdziwe świąteczne arcydzieła.
 
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
Już tradycją się stało, że w dniu Świętego Mikołaja w Świetlicy w Malni odbywa się wielkie pieczenie pierników. Do świetlicy w tym dniu każdy mógł zajrzeć i upiec oraz udekorować swoje pierniczki świąteczne. Z propozycji skorzystało bardzo dużo dzieci. Była to świetna zabawa a udekorowane pierniczki zawisną na choince albo zostały od razu zjedzone :-).
 
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
Jak nakazuje tradycja 30 listopada obchodzimy "Andrzejki". Nie mogło być inaczej w świetlicy w Malni. Od godz. 16.00 zaczęło się andrzejkowe spotkanie. Całość spotkania przygotowały wolontariuszki Andzia i Tereska. Oprócz tradycyjnych wróżb było wiele zabaw, tańce i przeróżne konkurencje. Nie mogło również zabraknąć babeczek z wróżbą.
 
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
W ramach zajęć świetlicowych nasze wolontariuszki: Tereska, Monika i Andzia  przeprowadzają specjalne zajęcia dla dzieci. I tak co poniedziałek o godz. 14.00 Tereska prowadzi zajęcia z origami. We wtorki również o 14.00 Monika pomaga w odrabianiu lekcji i czyta dzieciom książki. W piątek natomiast Andzia zaprasza na godz. 16.00 i prowadzi zajęcia plastyczno - artystyczne. Na zamieszczonych zdjęciach można zobaczyć pierwsze efekty ich zajęć. Wszystkich chętnych zapraszamy.
 
Barbara Herok
opiekunka wietlicy w Malni
 
Dnia 11 października, w ramach zajęć połączonych świetlic szkolnej pod opieką pani Magdy Jonderko oraz wiejskiej, przeprowadzono warsztaty jesienne dla klasy I PSP w Malni. Pierwszym zadaniem dzieci było narysowanie projektu skrzata. Następnie wykonanie: wycinanie, klejenie, malowanie. Nie były to łatwe zadania dla pierwszaczków ale dzieci świetnie sobie poradziły. Każde dziecko wykonało swojego skrzata. Ostatnim i najprzyjemniejszym zadaniem było wymyślenie imienia dla swojego stworka.
 
Opiekunka Świetlicy w Malni,
prowadząca warsztaty
Barbara Herok

Wraz z początkiem jesieni rozpoczęła się kolejna edycja projektu "Pokolenie 60+" na świetlicy w Malni. Tym razem pt. "W zdrowym ciele zdrowy duch". Projekt skierowany jest do seniorów Malni, Choruli i Górażdży. Głównym elementem projektu są zajęcia sportowe na świeżym powietrzu, a w szczególności poznanie techniki chodzenia z kijkami Nordic Walking. W celu poznania w/w techniki chodzenia odbyło się spotkanie z specjalistą w tym temacie panem Piotrem Giecewiczem. W ramach projektu planowane są również  wyjazdy do Pokrzywnej i  Głębinowa. Chętnych zapraszamy, grupa jest otwarta.
 
Koordynator projektu i opiekunka Świetlicy w Malni
Barbara Herok

Wyróżnienie i nagrodę w wysokości 350 zł otrzymała praca dzieci ze świetlicy w konkursie „W hołdzie św. Janowi Pawłowi II w 40. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową”. W trakcie zajęć wakacyjnych jednym z tematów było wykonanie makiety Wadowic. Mozolna i bardzo precyzyjna praca zaangażowała starsze dzieci do dzieła a równocześnie do przemyśleń na temat tej jakże wielkiej postaci jaką jest Jan Paweł II.

Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Pożegnanie wakacji i lata w Malni przebiegało pod tytułem "Nie ważne czy masz 6 czy 60 lat". Był to projekt Wolontariatu Pracowniczego Grupy Górażdże "Aktywni i Pomocni". skierowany do dzieci skupionych przy świetlicy oraz grupy "Pokolenie 60+". Liderami projektu byli pan Mirosław Kucharski i Mirosław Skibiński, ze strony świetlicy pani Barbara Herok. Jak się okazało w trakcie imprezy, że nie ważne ile mamy lat, zawsze możemy się dobrze wspólnie bawić oraz  uczyć się jedni od drugich: seniorzy od dzieci i dzieci od seniorów. W trakcie imprezy przeprowadzone były liczne konkursy. Największy entuzjazm wzbudził "Top Model" gdzie uczestnicy prezentowali się w parach: senior plus dziecko. Oprócz tego odbyły się również inne konkursy m.in. "Taniec z Babciami", "Olimpiada na wesoło", "Smaki dzieciństwa" i inne. Całej imprezie towarzyszyły dmuchańce, balonowe cuda, malowanie twarzy oraz gry i zabawy.  Dla pokrzepienia ciała były przygotowane ciasta, sałatki i grill. Był to czas również na podsumowanie wakacyjnej punktacji oraz licznych wakacyjnych wyjazdów.
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

6 sierpnia 2018 r. dzieci spędziły cały dzień w parku rozrywki w Żorach. Oprócz prawdziwie westernowej ulicy z saloonem, domem szeryfa, więzieniem, bankiem itp., na dzieci czekało tam ponad 40 atrakcji. Były różnego rodzaju karuzele, 3 kina, 2 parki linowe, mini zoo, wulkan wspinaczkowy i wiele, wiele innych. Dzieci miały okazję zobaczyć napad na bank, pokaz tańca kowbojskiego oraz pokazy jazdy konnej.  To był dzień pełen atrakcji i niespodzianek, aż żal było wyjeżdżać.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Dn. 1 sierpnia 2018 r. uczestnicy zajęć  Świetlicy w Malni wyjechali  wraz z dziećmi z innych świetlic do Stadniny koni w Pietni. Pierwszym punktem programu była przejażdżka zaprzęgiem konnym po polach i ugorach. Następnie gospodarz pan Wilibald Kopitza zaprosił dzieci do stajni, gdzie miały okazję poznać wszystkie konie, a było ich 11. Każdy z nich miał wyjątkowe imię, którego pierwsza litera była taka jak imię matki danego konia. Wszystkie konie oczarowały dzieci: Boliwia, Amelia, Dekster i inne. Były przejażdżki konne, plac zabaw, dużo cienia i zraszacz z zimną wodą, który w tych wysokich temperaturach był szczególnie oblegany przez dzieci. Spotkanie zakończono wspólnym grillem i sesją zdjęciową. Na pewno nie było to ostatnie spotkanie w Stadninie u pana Kopitzy.
 
Opiekunka świetlicy w Malni
Barbara Herok

Wakacje 2019

Najbliższe wydarzenia

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony