24 sierpnia br. dzieci ze świetlicy w Malni wraz ze świetlicami z Kamionka i Kamienia Śląskiego pojechały na wycieczkę do Zaginionego Miasta Rosenau w Pokrzywnej. Od godziny 11 czekała na nas moc atrakcji w parku rozrywki. Na samym początku przejechaliśmy kolejką po terenie całego parku, zatrzymując się przy legowisku potwora z Rosenau, który dla nas wynurzył się z wody i zaryczał na powitanie.  A potem było jeszcze ciekawiej! Seanse w kinie 7D, zjeżdżaliśmy po specjalnym torze w oponach, wyławialiśmy złoto, odwiedziliśmy jaskinię dzikich zwierząt, bawiliśmy się w wielkim dmuchanym zamku, a nawet czegoś się nauczyliśmy w Parku żywiołów i Interaktywnym ogrodzie wodnym. Przez cały czas mogliśmy korzystać z basenu i opalać się na leżakach. Jedną z największych atrakcji był park linowy i straszna sztolnia. O 18 wróciliśmy do Malni zadowoleni z wyjazdu.

Opiekunka Barbara Herok