Sprawozdanie za rok 2010

Sprawozdanie z działalności Świetlicy Młodzieżowej w Malni

za  roku 2010

W ramach prowadzonych zajęć placówka zapewnia dzieciom i młodzieży:

• Organizację czasu wolnego

• Rozwój zainteresowań

• Zabawy i zajęcia sportowe

• Pomoc w nauce

• Swobodny dostęp do Internetu

• Kultywowanie tradycji naszego regionu

Dzieci uczęszczające do placówki maja możliwość korzystania z oferty zajęć kulturalnych, rekreacyjnych, sportowych, rozwijających zainteresowania

– zajęcia plastyczne, muzyczne, krawieckie, kulinarne.

Od września rozpoczęto również zajęcia służące pomocy w nauce, przyswajaniu bieżącego materiału szkolnego.

Kulig – wraz z Radą Sołecką oraz Mniejszością Niemiecką zorganizowano kulig dla dzieci z naszej wioski, były zabawy na śniegu, lepienie bałwana, wojna na śnieżki a na koniec ciepły poczęstunek.

Ferie zimowe – podczas ferii, jak co roku zorganizowane zostały różnorodne zajęcia i wyjazdy, tak by zadowolić wszystkich uczestników.

Wspólnie z bywalcami świetlicy w Choruli bawiliśmy się na balu karnawałowym w Danielce, oraz podziwialiśmy przedstawienie pt.”Dwie Dorotki”,  wystawione przez aktorów teatru ART-RE z Krakowa.

Zorganizowano również wyjazd do parku wodnego we Wrocławiu, z którego skorzystało około 50 osób. Włączyliśmy się także w

przygotowania do Wodzenia Niedźwiedzia.

Kiermasz wielkanocny – do kiermaszu wszyscy razem przygotowywaliśmy się bardzo długo. Już miesiąc wcześniej tworzyliśmy różne stroiki oraz ozdoby i wypieki wielkanocne, które prezentowaliśmy w jarmarku w Gogolinie.

Warsztaty – wspólnie ze świetlicą w Odrowążu uczyliśmy się tworzyć kwiaty z bibuły.

Dzień dziecka – Świetlica wspólnie z Radą Sołecką oraz Przedszkolem w Malni zorganizowały festyn rekreacyjny z okazji dnia dziecka.

Dzieci z radością uczestniczyły w różnych konkursach i zawodach prowadzonych przez Kacperka Bąbelka i Panią Kasię.

Nie zabrakło słodkiego poczęstunku czyli lodów oraz kiełbaski z grilla dla każdego.

Festyn Wiejski – Na festynie dzieci i młodzież z naszej Świetlicy wystąpiły ze wspaniałym programem artystycznym, przedstawiły nową wersję Kopciuszka, czyli Zmazańca.

Praca wszystkich dzieci i młodzieży nagrodzona została gromkimi brawami.

Wakacje – w tym roku podczas wakacji zorganizowano wyjazdy do Głuchołaz, do kina na film animowany, na basen do Gogolina.

Wzięliśmy udział w Letnich Igrzyskach Świetlicowych.

Oprócz tego zorganizowaliśmy warsztaty malowania szkła dla zaprzyjaźnionych Świetlic.

Poza tym podczas wakacji organizowane były gry i zabawy na świeżym powietrzu, zajęcia plastyczne, konkursy itp.

Andrzejki – wspólnie z Chorulą przygotowaliśmy wieczór andrzejkowy, były wróżby, przepowiednie. Aż do późnego wieczora bawiliśmy się w andrzejkowej atmosferze. Później dla wszystkich przygotowany był poczęstunek.

Kino – na zakończenie listopada wybraliśmy się do kina, by poznać dalsze losy Harry Pottera. Pojechaliśmy wspólnie z Kamionkiem i Kamieniem Śląskim.

Akcja piernik – jak co roku upiekliśmy na Świetlicy pierniki świąteczne, które potem sprzedaliśmy na kiermaszu.

Kiermasz Bożonarodzeniowy – w Gogolinie jak co roku zaprezentowaliśmy nasze prace, kartki, stroiki, pierniki, gipsowe figurki itp.

Dzieci i młodzież ochoczo brały udział w przygotowaniach do jarmarku.

Mikołaj w Świetlicy – tym razem zaprosiliśmy na Świetlicę nietypowego Mikołaja. Odwiedzili nas Mikołaje z Krakowa z przedstawieniem pt. „Książę i Żebrak”. Potem każdy otrzymał słodki upominek.

W ramach podstawowej działalności świetlica młodzieżowa współdziała z Radą Sołecką, Mniejszością Niemiecką, Caritasem, Filią Biblioteki Gminnej,  Szkołą Podstawową w Malni, Przedszkolem w Malni oraz z innymi świetlicami organizując wspólne spotkania czy wycieczki.

Wszystkie przedsięwzięcia organizowane były wspólnie

i z pomocą wielu życzliwych ludzi, za co bardzo

DZIĘKUJEMY!

Opiekun Świetlicy