A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Sprawozdanie roczne z działalności Świetlicy Młodzieżowej w Malni w 2015r.


Głównymi celami w 2015 roku było:


1.    integracja dzieci, organizacja czasu wolnego
2.    zaktywizowanie środowiska „Pokolenie 60+”
3.    integracja dzieci i osób „Pokolenia 60 +”, budowanie relacji międzypokoleniowych
4.    organizacja imprez okolicznościowych
5.    zainteresowanie uczestników pracą charytatywną
6.    pomoc w nauce
7.    zapoznanie dzieci z kulturą, sztuką oraz tradycjami naszego regionu
8.    wprowadzenie nowych technik prac manualnych
9.    zabawy i zajęcia sportowe
10.    dostęp do internetu, zajęcia komputerowe
11.     organizacja wypoczynku w czsie ferii i wakacji letnich



Główne imprezy i uroczystości w 2015 r.:


1.Od 15 stycznia świetlicy realizowane były zajęcia w ramach projektu: "Pokolenie plus - Klub aktywnych seniorów w Malni". W ramach tego projektu zaproponowano seniorom liczne, ciekawe i twórcze spotkania. Projekt skierowany jest do osób powyżej 60 - tego roku życia zamieszkałych w trzech sąsiadujących z Cementownią Górażdże wioskach tj. Malnia, Chorula i Górażdże. Pierwsze spotkanie odbyło się 15 stycznia. Na pierwszym spotkaniu uczestnicy poznali główne założenia i cele w/w projektu, zapoznani zostali z planem szczegółowym oraz uczestniczyli w pierwszych zajęciach artystycznych. Przy smacznym poczęstunku i aromatycznej kawie szybko upłynął czas. Każdy uczestnik wyszedł ze swoim dziełem, które stworzył podczas zajęć.

2. 19.01 – 30.01.br. Ferie zimowe pt „Zaczarowany świat baśni i bajki” były bardzo aktywne i radosne. Było kilka fantastycznych wyjazdów m. in. na bal przebierańców do GCK w Gogolinie, do kina HELIOS na przepiękną i śmieszną bajkę "Padington". Dni  spędzone na miejscu, były równie  atrakcyjne i przepełnione ciekawymi zajęciami. Na ile pozwalała pogoda, korzystano z boiska lepiąc zamki ze śniegu. Codziennie dzień zaczynał się piękną bajką lub baśnią, które czytała  pani Krysia z biblioteki Ważnym pkt. każdego dnia były wspólne posiłki. Głównym "daniem" było codziennie świeżo upieczone ciasto lub naleśniki.
 
3. 26.01.br. Wyjazd do Parku Wodnego w Rudzie Śląskiej.  Świetlica wspólnie z ks. Proboszczem zorganizowała wyjazd do parku wodnego. Uczestniczyło w nim 35 dzieci z Malni i nie tylko. Po takim wysiłku nieodzowny był Mc Donald.

4. 28.01.br. Dzień Babci i Dziadka. W trakcie zajęć świetlicowych dzieci wykonały ponad 100 szt. kwiatów z pianki artystycznej i patyków. Kwiaty te wraz z życzeniami wręczyły dzieci wszystkim dziadkom i babciom po Mszy Św. odprawianej w ich intencji.

5. 11.O2.br. Dzień Chorych. Z okazji tego szczególnego dnia przygotowano, jak co roku, na świetlicy niespodzianki dla seniorów i osób chorych naszej parafii. W tym roku były to styropianowe serduszka udekorowane cekinami. Serduszka te, w ilości ponad 100 szt., zostały rozdane podczas spotkania z chorymi w salce parafialnej.

6. Tłusty Czwartek 12.02.br. Tradycyjnie było w świetlicy słodko, tłusto i radośnie. Było dużo przygotowań i zapału do pracy, ale jak się pojawiły pierwsze pączki i oponki, to w miarę ich konsumpcji, ubywało chętnych do pracy a przybywało do jedzenia.  Z pomocą pospieszyły nasze kochane mamy. Nasmażyliśmy tyle oponek, że można by nakarmić nimi cały batalion wojska. Daliśmy jednak radę, każdy zabrał trochę słodkości do domu dla swoich najbliższych.

7. Walentynki 13.02.br. To był wyjątkowy dzień, poprzedzony wielogodzinnymi przygotowaniami. Zaproszonym na to szczególne przyjecie był każdy, kto do świetlicowej skrzynki walentynkowej zrobił kilka kartek z dobrymi życzeniami. Każdą otrzymaną "Walentynkę" trzeba było wykupić. Były więc popisy sportowe, akrobatyczne, muzyczne. Były wyznania miłosne, przeprosiny... i wiele, wiele innych. A przede wszystkim była dobra zabawa, dużo śmiechu i radości. Każdy uczestnik zabawy otrzymał na koniec słodką, piernikową "Walentynkę" z wypisanym swoim imieniem. Życzymy sobie i wszystkim aby te dobre "Walentynkowe" życzenia sprawdzały się w każdym naszym dniu.

8. Spotkanie z kosmetyczką 26.II.br. W słoneczny, wtorkowy poranek odbyło się  spotkanie z dyplomowaną kosmetyczką, panią Dominiką Młynarczyk. Pani Dominika uczyła nas jak domowymi sposobami zadbać o swoje dłonie i stopy. W trakcie spotkania każdy mógł dopytywać o nurtujące go pytania i problemy, zasięgnąć fachowych rad jak na wiosnę wyglądać pięknie i ciągle młodo. Na spotkanie zaproszone były wszystkie chętne panie.

9.W Dniu Kobiet tj. 7 marca spotkały się Panie w naszej świetlicy. Swoją obecnością zaszczyciło nas 55 pań - z czego bardzo się cieszymy. Organizatorem spotkania była Świetlica w Malni, Sołtys i Rada Sołecka naszej wsi.  Wiosenne kwiaty zrobiły  dzieci w ramach zajęć świetlicowych. Każda Pani wyszła z ślicznym bukiecikiem krokusów.

10.  Kurs Pierwszej Pomocy 12.03.br. W ramach projektu "Pokolenie+ - Klubu Aktywnych Seniorów w Malni" przeprowadzono w świetlicy kurs pierwszej pomocy. Przeprowadził go,  w bardzo interesujący sposób,  dyrektor Gminnego Ośrodka Zdrowia pan Andrzej Mrowiec wraz ze swoimi pracownikami. Każdy z uczestników szkolenia otrzymał, w formie upominku, zestaw do udzielania pierwszej pomocy oraz tak ważne i cenne, koperty życia.
    
11. Konkurs kroszonkarski 27.03.br.W okresie przed Świętami Wielkanocnymi nie mogło się obejść na świetlicy bez  konkursu. Do tego wydarzenia dzieci przygotowywały się przez długi okres czasu, skrobiąc kroszonki, wykonując oklejanki...Do konkursu przystąpiło 15 dzieci. Konkurs trwał 3 godz. w czasie których każdy uczestnik musiał ozdobić swoje jajko. Gotowe prace oceniała komisja w składzie: Lucyna Mandalka i Zyta Junghardt - twórczynie ludowe z Malni, Krystyna Kubiczek - pani bibliotekarka, Barbara Herok - opiekunka świetlicy. Komisja zgodnie stwierdziła, iż wygranymi są wszystkie dzieci, które uczestniczyły w konkursie i chcą podtrzymywać dalej nasze piękne tradycje. Każde dziecko zostało nagrodzone. Pierwsze miejsca przyznano:
Julia Przybyła - grupa młodsza
Monika Wojciechowaska - grupa starsza
Teresa Radajewska - gimnazjum.
 
12. Wielkie sprzątanie! 28.03.br. Korzystając z dobrej pogody w sobotę, dzieci wraz z rodzicami, ruszyły do przedświątecznego sprzątania wokół  boiska i placu przed świetlicą. Stawiło się dużo dzieci od całkiem małych do tych dużo większych. Wykonano kawał dobrej roboty. Po skończonej pracy był oczywiście czas na wspólne "posiedzenie" przy kawie i nie tylko. Boisko wiejskie jest jeszcze piękniejsze.

13. Wyjazd Klubu Aktywnych Seniorów do Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu 21.04.br W ramach działającego przy naszej świetlicy Klubu Aktywnych Seniorów  odwiedziliśmy Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu. Mieliśmy okazję poznać twórczość Jerzego Beresia (1930 - 2012). Jego twórczość jest jednym z najorginalniejszych zjawisk w polskiej sztuce XX wieku. Był on uczniem Xawerego Dunikowskiego. Praktycznie przez całe artystyczne życie związany był z Grupą Krakowską. Należy zaznaczyć, że duża część naszej grupy była po raz pierwszy w galerii. Było to niezwykłe przeżycie jak niezwykła jest twórczość tego artysty.

14. Sprzątanie Ziemi 22.04.br. Nawiązując do  Dnia Ziemi razem  dzieci wraz z opiekunką zabrały się za sprzątanie placu przed szkołą i świetlicą. Miotły, grabie i łopaty poszły w ruch  - aż się kurzyło. Wszyscy solidnie pracowali, dlatego na efekty nie trzeba było długo czekać... plac został wysprzątany, aż miło popatrzeć. W nagrodę wszyscy dostali lody, ufundowane przez jedną z mam.

15. Dzień Matki i Dziecka 31.05.br. W niedzielne popołudnie  na boisku przy Świetlicy Młodzieżowej w Malnia zorganizowano dla wszystkich rodziców i dzieci spotkanie rodzinne z okazji minionego Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Dziecka. Główną atrakcją dnia był "Rycerz Miron", który zabawiał dzieci różnorodnymi konkursami oraz rozgrywkami. Każdy z uczestników otrzymał drobną nagrodę za udział w zabawach. Dla wszystkich, zarówno i tych młodszych jak i tych starszych przewidziany był słodki poczęstunek. Dzieci z pomalowanymi twarzami  bawiły się wspólnie z rodzicami, a uwielbiany przez wszystkich Kaczor Donald, dzielił  słodkościami.  

16. Przygotowania do festynu wiejskiego. Dzieci w ramach zajęć świetlicowych czynnie uczestniczyły w przygotowaniach do wiejskiego festyny. Nie tylko prawie wszystkie były zaangażowane w program artystyczny ale również przygotowały ok. 300 szt. pudełek ze słodką niespodzianką dla przybyłych na festyn gości.

17. Wakacje Klubu Aktywnych Seniorów. Z końcem roku szkolnego, w naszej Świetlicy, zakończyła się III edycja spotkań Klubu Aktywnych Seniorów. W tej edycji skupialiśmy się głównie na pracach artystycznych z papieru, tekstylii itp.. Były również ćwiczenia umysłowe. Uczestnicy planowali budżet, program artystyczny oraz inne atrakcje masowych imprez kulturalnych. Powstały przy tej okazji ciekawe plakaty, pomysły... . W ciągu lipca spotkania klubu są zawieszone - mamy przecież wakacje! Każdy z uczestników podczas ostatniego przedwakacyjnego spotkania otrzymał książki (na wakacyjne, wolne chwile). Kolejna edycja już w sierpniu.

18. Wakacje na Świetlicy. Wakacyjna podróż po Polsce. W pierwszym tygodniu wakacji zawitaliśmy na Pomorzu. W tę piękną krainę wprowadziła nas pani Krysia, która przeczytała nam legendy związane z tą krainą geograficzną. Natomiast Monika (uczestniczka naszych wakacji), przygotowała prezentację pod tytułem "Szlak latarni morskich". Dzieci tak były zafascynowane latarniami, że w kolejnym dniu każdy wykonał swoją latarnię. Wyszły prawdziwe arcydzieła. Po takich zajęciach, to już tylko trzeba było jechać nad wodę. Zamiast nad morze, pojechaliśmy na nasz basen w Gogolinie - chociaż to nie morze, ale była woda, słońce i dużo dobrej zabawy.. . W kolejnych tygodniach poznawaliśmy pozostałe krainy geograficzne naszego kraju.
 

19. Wakacyjni goście w Malni! Dnia 31 lipca gościliśmy w Malni niezwykłych gości. W ramach programu "Z GOK-iem bliżej świata" przyjechały do naszej świetlicy wolontariuszki z organizacji AIESEC, której oddział mieści się na Politechnice Wrocławskiej. Były to: Kata z Meksyku, Cara Li z Chin oraz Raha z Iranu. W ramach projektu International Summer Semi-Camp wolontariuszki przeprowadziły zajęcia dla dzieci. Każda z dziewcząt w ciekawej prezentacji przedstawiła swój kraj, jego kulturę, język, najciekawsze miejsca. Dzieci w trakcie zajęć plastycznych z wolontariuszkami miały sposobność wykonać tradycyjne, dla ich krajów, prezenty noworoczne z życzeniami w języku chińskim. Wszyscy porozumiewaliśmy się w języku angielskim. Były do tego celu specjalnie zatrudnione przez GOK dwie panie tłumaczki. Była to dla nas nie tylko edukacja językowa ale przede wszystkim spotkanie z zupełnie inną kulturą, ludźmi, zwyczajami. Na pewno posłużyło to rozbudzeniu ciekawości poznawania świata przez dzieci. Z naszej strony staraliśmy się również pokazać trochę naszej kultury. Ugościliśmy wolontariuszki po Polsku, były ciasta upieczone specjalnie na tę okazję przez mamy, ulepione 150 szt. pierogów z jagodami i śmietaną, sałatki. Po sutym obiedzie, każdemu z chętnych dzieci, wolontariuszki malowały twarz w tradycyjne wzory i kolory. Na ile czas pozwolił, pokazaliśmy również naszą wioskę. Wszystko to udało się zrealizować dzięki życzliwości wielu osób, za którą serdecznie dziękujemy.

20.  3 – dniowa wycieczka do Wrocławia.W dniach 19 -21.VIII.br spora grupa naszych dzieci i rodziców spędziła ostatnie dni wakacji w przepięknym mieście, jakim jest Wrocław. W tej wyprawie towarzyszył nam oczywiście również Ks. Proboszcz. Podbój Wrocławia rozpoczęliśmy od Aqa Parku. W kolejnych dniach było ZOO, rejs statkiem po Odrze, spacer po Wrocławiu z przewodnikiem oraz wiele innych atrakcji. Niewątpliwie jedną z głównych były tańczące fontanny. Co wieczór oglądaliśmy fantastyczne spektakle, a co odważniejsi to korzystali również z kąpieli. Nocleg mieliśmy w nowo odrestaurowanym Domu Zakonnym Sióstr de Notre Dame na Ostrowie Tumskim, czyli w samym centrum miasta. Jak się niedawno okazało dom ten jest położony na ruinach Zamku Piastowskiego. Ważne było to wszystko co mogliśmy zobaczyć, tym bardziej, że tematem naszych tegorocznych wakacji była "Polska - piękny kraj". Chyba jednak jeszcze ważniejsze było nasze wspólne bycie razem, wspólne posiłki, wspólne przeżycia, codzienna Msza Święta. Do Mszy Świętej dzieci przygotowywały się codziennie bardzo starannie ćwicząc śpiew, przygotowując czytania, modlitwę wiernych. Niektórzy chłopcy mogli zasmakować również jak to jest być ministrantem. Wszystko to stworzyło niepowtarzalny klimat wycieczki i niezapomniane wrażenia. Już na dzień dzisiejszy wiemy, że za rok trzeba to powtórzyć. Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy wsparli nasz wyjazd, Ks. Proboszczowi, rodzicom. Pragnę zaznaczyć, że dla większości dzieci był to jedyny dłuższy wyjazd w czasie wakacji.
     

21. Goście z Raciborza w Malni.W czwartek 27 sierpnia gościliśmy w naszej świetlicy dzieci i młodzież skupioną przy Świetlicy "Domowisko" im. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Raciborzu wraz z opiekunką Weroniką Musioł i Aleksandrą Byczyk. Goście, po nocy spędzonej na plebanii, cały dzień byli w naszej świetlicy. Wspólne zajęcia artystyczne, zabawy na boisku i prace w grupach, bardzo sprzyjały wspólnej integracji i wzajemnemu poznaniu. Była to również okazja do wspólnego świętowania zakończenia wakacji. W świętowaniu tym bardzo nam pomogły jak zwykle nasze mamy. Ugotowały dla wszystkich pyszny obiad, było i ciasto, słodycze i lody. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom: rodzicom, Ks. Proboszczowi oraz pani Zimerman.

22. Podsumowanie wakacji.  Wszystko co dobre szybko się kończy. Tak i dobiegły końca tegoroczne wakacje. Na świetlicy przebiegały one pod hasłem "Polska - piękny kraj". W zajęciach brało udział 25 dzieci. Bardzo dużo działo się w tym czasie. Co tydzień dzieci poznawały nowe legendy związane z kolejną krainą geograficzną, którą uczestnicy mieli okazję bliżej poznać (dziękujemy w tym miejscu pani Krysi z biblioteki). Były prezentacje, krzyżówki i rebusy z nią związane. Oprócz tych ciekawostek było wiele wspólnej zabawy, wyjazdów i wycieczek. Byliśmy w kinie, co tydzień na basenie, na pielgrzymce na Górze Św. Anny a na sam koniec wakacji na trzydniowej wycieczce we Wrocławiu. Oprócz tego gościliśmy w naszej świetlicy ludzi z różnych zakątków kraju i świata. Były u nas wolontariuszki z Chin, Meksyku i Iranu. Gościliśmy zaprzyjaźnioną świetlicę z Raciborza i wiele ciekawych ludzi z naszego środowiska. Czas spędzony w naszej świetlicy i na boisku był równie atrakcyjny. W trakcie upałów były kurtyny wodne, wojny na balony wodne... .Hitem były budowane z koców i czego się da, bazy i domki na placu zabaw. Zajęcia trwały codziennie od godz. 10.00 do 18.00. W trakcie zajęć uczestnicy mieli dwa posiłki: drugie śniadanie i podwieczorek, które w miarę możliwości przygotowywaliśmy sami, nie wyłączając najmłodszych. Nie da się wszystkiego opisać - to trzeba przeżyć razem z nami. Przez całe wakacje dzieci zbierały punkty, za dobre zachowanie, pięknie wykonane prace, pomoc innym itp.. Podczas podsumowania zostały wręczone nagrody. Rywalizacja przebiegała w trzech grupach;
•    grupa najmłodsza kl. I - III (11 osób)
•    grupa średnia kl. IV - VI (7 osób)
•    grupa starsza gimnazjum (7 osób)
Najwięcej punktów w gr. najmłodszej zdobył Szymon Panusz, w grupie średniej Iza Guth a w grupie najstarszej Tereska Radajewska i Angelika Guth. Zwycięzcami byli jednak wszyscy uczestnicy, gdyż razem spędziliśmy niezapomniane chwile. Każdy otrzymał upominki. które zostały wręczone podczas podsumowania. Na spotkanie to zaprosiliśmy nasze kochane mamy oraz sponsorów i przyjaciół naszej świetlicy. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, aby te wakacje były pełne uśmiechu i szczęścia dzieci.

23.  Rozpoczęcie roku szkolnego. Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy we wspaniałych nastrojach i z piosenką na ustach. Jako, że szkoda nam się rozstawać z wakacjami, postanowiliśmy jeszcze w tym nastroju spędzić pierwszy dzień nowego roku szkolnego. Wraz z rodzicami urządziliśmy sobie grilla i wspominali wakacyjne przygody. Towarzyszyły nam oczywiście gitary i wakacyjne piosenki, które razem z rodzicami próbowaliśmy śpiewać. W tym nastroju szybko upłynęło popołudnie i wieczór, i niestety trzeba było pakować tornistry na następny dzień.
     
24.Występy w Otmęcie. W ubiegłą niedzielę (13 września) przedstawialiśmy teatrzyk w sąsiedniej parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Otmęcie. Przedstawialiśmy tam sztukę pt. "Czerwony Kapturek szuka księcia". Przedstawienie przygotowujemy na nasz "Piknik Rodzinny", który odbędzie się w czasie Dożynek parafialnych tj. 27 września. Intensywne przygotowania trwały już od dłuższego czasu. Po zaproszeniu nas przez Ks. Proboszcza Wojnarowskiego postanowiliśmy przyśpieszyć przygotowania i wystawić naszą sztukę już wcześniej. Mamy nadzieję, że się podobało :-).

25. Dzień Chłopaka. W naszej świetlicy chłopaków nie brakuje, dlatego ich dzień obchodziliśmy w dużym gronie. Dziewczyny przygotowały stanowiska z niespodziankami balonowymi. Można było nauczyć się robić szablę, miecz, kwiatek i różne zwierzątka. Największą popularnością wśród chłopaków cieszyły się oczywiście miecze i szable. Przy miłej zabawie i słodkim poczęstunku szybko upłynęło popołudnie. Spotkanie było również okazją do wręczenia podziękowań dziewczynom, które bardzo aktywnie uczestniczyły w przygotowaniach korony żniwnej.

26.Jesienne warsztaty. Jesień zawitała na dobre do naszej świetlicy. W ruch poszły dynie, kasztany, żołędzie i wiele innych darów jakie z sobą przynosi ta pora roku. Wszystko to można wykorzystać do zrobienia przepięknych jesiennych stroików. Każdy miał swój pomysł. Każdą podstawkę pod stroik najpierw trzeba było obszyć odpowiednią tkaniną, więc w ruch poszły igły i nitki - było trochę pokłutych palców :-). Potem, klejem na gorąco, przykleić ozdoby, ułożyć wstążkę - i już gotowe!

27. Gminne i Parafialne Dożynki 2015. Jak co roku aktywnie i licznie uczestniczyliśmy w przygotowaniach do Gminnych i Parafialnych Uroczystości Święta Plonów. Od kilku tygodni dziewczyny pomagały w robieniu korony żniwnej. Na świetlicy zrobiliśmy ok. 200 szt. kwiatów i ozdób dożynkowych które przyozdobiły naszą koronę oraz wozy korowodowe. Wykonaliśmy również makietę z ziarenek – widok naszego kościoła.

28. Piknik Rodzinny przy Kościele. Przy tak ważnej uroczystości dla naszej parafii nie mogło zabraknąć udziału świetlicy w Malni przygotowaliśmy piękny i zarazem wesoły program artystyczny na tę uroczystość. Dzieci bardzo dobrze się zaprezentowały. Otrzymały gromkie brawa a bisom nie było końca.


29. Odwiedziny w DSS św. Barbara w Kamionku. W niedzielę (22.XI) odwiedziliśmy mieszkańców DSS w Kamionku z okazji ich święta tj. Dnia Seniora. Dzieci w prezencie dla seniorów Kamionka zaprezentowały program artystyczny w którym było miejsce na piosenkę, taniec i sztukę teatralną pt. "Czerwony Kapturek szuka księcia". Mamy nadzieję, ze tym skromnym podarunkiem sprawiliśmy trochę radości wszystkim seniorom.

30.Wieczór andrzejkowy. W dniu św. Andrzeja tj. 30 listopada nie mogło zabraknąć w naszej świetlicy tzw. andrzejek. Spotkanie zorganizowaliśmy od godz. 18.00. Był to wieczór pełen magii, tradycji andrzejkowych i tajemniczości. Głównym celem naszego spotkania było przybliżenie dzieciom tradycji ludowych związanych z tym szczególnym wieczorem oraz oczywiście dobra zabawa. W wieczorku uczestniczyło 25 dzieci. Każdy miał okazję poznać stoiska andrzejkowe z wróżbami, zagadkami i magicznymi babeczkami, które przygotowały nasze wolontariuszki: Tereska, Monika, Andzia i Dominika. Był czas również na piosenki, wspólne zabawy i słodki poczęstunek. Wszyscy bawiliśmy się doskonale. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał kalendarz adwentowy.

31. Świetlicowa pracownia mikołajkowa. Św. Mikołaj zawitał również do nas! W tym szczególnym dniu każdy mógł się wykazać w tym co najbardziej lubi i potrafi. Było pieczenie pierników, było malowanie świątecznych laurek i pobijanie rekordów świetlicowych. Można było zrobić przepiękną kartkę. Zabawa była doskonała, zwłaszcza, że były za wszystko nagrody, dużo słodkości i uśmiechów na twarzach dzieci.

32.Spotkanie opłatkowe. W dniu 16 grudnia br. Odbyło się w naszej świetlicy coroczne spotkanie opłatkowe. Gościliśmy w tym dniu ok. 50 osób. Byli to  nasi przyjaciele, m. in.: Ks. Proboszcza Hubert Sklorz, Dyrektor GOK pani Iwona Cimek, przewodnicząca Caritas pani Irena Simon, bibliotekarka pani Krysia Kubiczek oraz oczywiście dzieci wraz z rodzicami. Ten niezwykły wieczór rozpoczęły dzieci ze swoim programem artystycznym, po którym wręczyły wszystkim gościom i rodzicom stroiki bożonarodzeniowe, wykonane w trakcie zajęć świetlicowych. Następnie Ks. Proboszcz poświęcił opłatki i nadszedł czas składania sobie życzeń. Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie Punktacji Jesiennej i konkursów bożonarodzeniowych. Wszystkie dzieci zostały obficie i wielokrotnie nagrodzone. Sponsorem nagród był GOK Gogolin (nasze środki świetlicowe), Ks. Proboszcz, Caritas i indywidualni ofiarodawcy. Poczęstunek przygotowały mamy – była to prawdziwa uczta. Wszystkim za wszystko serdecznie dziękujemy. Życzymy w Nowym Roku samych pomyślnych i szczęśliwych dni.

33. Przedstawienie Adwentowe.
W ramach zajęć świetlicowych przygotowaliśmy z dziećmi przepiękne i bardzo aktualne "Przedstawienie Adwentowe". Zaprezentowaliśmy je 17.XII br. w trakcie Wigilii w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie dla podopiecznych OPS-u oraz w dniu 20.XII na spotkaniu opłatkowym dla seniorów  wsi Malnia. Próby i przygotowania trwały już od listopada. Wszyscy aktorzy bardzo solidnie się przygotowali. Solistką w przedstawieniu była Aurelia Spallek. Całe przedstawienie bardzo podobało się tak w Gogolinie jak i w Malni. Dzieci nie tylko wystąpiły w Malni z przedstawieniem ale również przygotowały dla naszych seniorów przepiękne aniołki, które wręczyły wszystkim gościom wraz z najlepszymi życzeniami świątecznymi.
 
Wszystko to można było zorganizować dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu życzliwych nam osób na czele z panem burmistrzem Joachimem Wojtalą, naszą panią dyrektor Iwoną Cimek, pracownikami biura oraz przedstawicielami  władzy i mieszkańcami wsi Malnia z ks. Proboszczem i panią sołtys na czele. Podziękowania kierujemy również do pani Urszuli Proszowskiej prezesa Fundacji „Górażdże – Aktywni w Regionie” za zrozumienie i zaufanie jakim nas obdarza oraz wyjątkowe serce i empatię względem dzieci i osób starszych. Szczególne podziękowania kieruję również do wszystkich rodziców za ich zaangażowanie, życzliwość i zaufanie jakim nas obdarzają. Bardzo za wszystko dziękujemy!

 

Barbara Herok opiekunka Świetlicy Młodzieżowej w Malni

 

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony