A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

W świetlicy również pamiętamy o wyjątkowym dniu jakim jest Dzień Kobiet. Tego dnia każda dziewczyna, kobieta, która przyszła do świetlicy otrzymała prezent. Ponadto można było wykonać kwiaty z krepiny i papieru oraz wiklinowe serca. Były także rozmowy na temat kobiet oraz zagadki z nimi związane. 

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

W świetlicy w Odrowążu w dzień św. Andrzeja zorganizowano zabawę dla dzieci, podczas której dzieci bawiły się w różne gry i zabawy zręcznościowe. W tak szczególny wieczór nie zabrakło tradycyjnych wróżb andrzejkowych najbardziej znana wróżba to oczywiście lanie wosku, z kształtów które wytworzyły się z lanego wosku wróżka odczytała to, co każdego czeka w następnym roku. Nie można było pominąć również wróżby która przewiduje rychłe za mąż pójście osobie, która pierwsza wyjdzie z całego rzędu butów za próg drzwi.

Dzieci które uczestniczyły w zabawie otrzymały słodki poczęstunek oraz herbatę. Każdy miał również okazję wygrać nagrody rzeczowe biorąc udział w zabawach.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Mając na uwadze powiedzenie „cudze chwalicie swego nie znacie" wybraliśmy się na wycieczkę do Mosznej zwiedzić zamek, który wybudował hrabia Tiele Winckler. Dzieci mogły skorzystać podczas zwiedzania zamku z jednego z kilku programów przygotowanych dla dzieci, my wybraliśmy zwiedzanie, którego motywem przewodnim była magia i czarodziejstwo. Przewodnik przygotował dla dzieci wiele atrakcji dostosowanych do wieku dzieci. Poznaliśmy wiele faktów historycznych związanych z zamkiem, rodziną Tiele Winckler oraz historią naszej ziemi.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

W świetlicy w Odrowążu zorganizowaliśmy dla dzieci bal przebierańców, którego motywem przewodnim była tradycyjna jesienna dynia. Dzień wcześniej upiekliśmy przepyszne ciasto dyniowe, które było przeznaczone na zabawę, jako poczęstunek. Podczas zabawy dzieci miały okazję brać udział w przeróżnych konkursach oraz zabawach zręcznościowych, za udział, w których dzieci otrzymały nagrody oraz słodycze. Zabawa była bardzo udana i wszyscy nie mogą doczekać się już zabawy andrzejkowej, którą już mamy zaplanowaną.

 

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

 

 

Przed nadejściem chłodnych dni, dzieci z świetlicy zadbały o porządek przed świetlicą i wypieliły chwasty wzdłuż ogrodzenia przed budynkiem. Otoczenie w którym przebywamy powinno być zadbane i schludne a będzie nam o wiele przyjemniej i będziemy dumni z naszej pracy, którą włożyliśmy w to, aby zadbać o nasze wspólne dobro.
 

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Korzystając z deszczowej aczkolwiek ciepłej pogody wybraliśmy się na boisko do piłki plażowej i podjęliśmy się trudnej sztuki budowy zamków z piasku. Po deszczowej nocy piasek był mokry i stanowił doskonały materiał do naszych budowli. Efekty naszych starań były różne, ale zabawa wyśmienita i czas spędziliśmy bardzo kreatywnie.

 Opiekun świetlicy-Kilisz Irena

 

W piątek gościliśmy w świetlicy w Odrowążu panią Julię Kończak członka Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody SALAMANDRA oraz podróżnika. Pani Julia przepięknie opowiadała o swojej ostatniej podróży naukowej na Antarktydę, gdzie zajmowała się badaniem pingwinów. Zajmuje się również badaniem susła moręgowanego w Kamieniu Śląskim. Niezwykle barwnie opowiadała dzieciom o pingwinach i susłach oraz wyświetlała slajdy zrobione przez siebie w swoich podróżach, tematy poruszone przez panią Julię bardzo dzieci zainteresowały i wywołały lawinę pytań dotyczących poruszanych tematów. Największe zainteresowanie wśród dzieci wywołało tytułowe pytanie, dlaczego niedźwiedzie nie jedzą pingwinów? Odpowiedz jest prosta, otóż niedźwiedzie mieszkają na północy a pingwiny na południu naszego globu.

 

opiekun świetlicy Kilisz Irena

Korzystając z wakacji i nadmiaru czasu wolnego wzięliśmy udział w wypadzie do wioski indiańskiej w Kamieńcu Wrocławskim.Wioska indiańska nazywa się Tipi Town.Mieliśmy wspaniałą pogodę, więc już to zapowiadało bardzo udany dzień. Na miejscu po przyjeździe do wioski  zaopiekował się naszą grupą animator z Tipi Town i zapoznał nas z kulturą Indian oraz zorganizował masę zabaw w stylu dzikiego zachodu.Bardzo zmęczeni na koniec posililiśmy się kiełbasą z grilla i szczęśliwie wróciliśmy do domu.

 

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Dzieci, które biorą udział w zajęciach świetlicowych w Odrowążu miały okazję uczestniczyć w warsztatach malarskich. Uczestnicy warsztatów malowali swoje dzieła na płytach kartonowo-gipsowych farbami akrylowymi. Tematem prac były nasze ulubione zwierzęta, lub kwiaty kwitnące na naszych łąkach. Na zakończenie prace były wystawione w świetlicy i wszyscy chętni mogli podziwiać talent naszych milusińskich.

 opiekun świetlicy Kilisz Irena

Dzieci w ramach zajęć w świetlicy młodzieżowej w Odrowążu razem z swoim opiekunem zadbały o schludność otoczenia świetlicy z której korzystają, wypieliły i posprzątały teren przed świetlicą. Do pracy zgłosiło się wielu chętnych, którzy ochoczo przystąpili do pracy i w mig uporali się z przydzielonymi im obowiązkami. Teraz obejście świetlicy świeci czystością, aż miło patrzeć.

opiekun świetlicy
Kilisz Irena

Dzieci uczestniczące w zajęciach w świetlicy młodzieżowej w Odrowążu, podjęły wezwanie i uczestniczyły z całym światem w wiosennych porządkach. Postanowiliśmy zacząć sprzątanie od najbliższej okolicy i posprzątaliśmy plac wiejski, sąsiadujący z naszą świetlicą. Zebraliśmy cztery worki śmieci, głównie butelek plastikowych oraz puszek po napojach. Jest to pierwsza akcja z wielu, które w tym roku podejmujemy. Jak co roku przewidujemy posprzątać ścieżki spacerowe w naszym lesie oraz różne skwerki znajdujące się w naszej wiosce.

 

Opiekun świetlicy-Kilisz Irena

 

Wiosna zagościła już na dobre, więc przygotowaliśmy ozdoby wiosenne, które posłużą do dekoracji naszych ogrodów i mieszkań.

Uczestnicy zajęć w świetlicy młodzieżowej w Odrowążu wykonali na zajęciach domki dla ptaków, które mogą być ozdobą w mieszkaniu i w ogrodzie. Domki dla ptaszków mogą stanowić również bardzo dekoracyjne opakowanie na prezenty nie tylko wielkanocne, ale także na inne okazje.

Ozdoby wykonaliśmy z tektury, która jest odporna na wilgoć ,więc deszcz nie jest im straszny i mogą być eksponowane na zewnątrz.

 

Opiekun świetlicy-Kilisz Irena

Najładniejszą ozdobą świąteczną jest ta ozdoba, którą wykona się własnoręcznie, dlatego w świetlicy w Odrowążu dzieci robiły zające z siana,które jest stosunkowo łatwo zrobić i są bardzo dekoracyjne. Zajączki z siana są również wspaniałym prezentem świątecznym dla kogoś bliskiego.

 

opiekun świetlicy Kilisz Irena

Nadchodzą święta wielkanocne, więc w świetlicy wiejskiej w Odrowążu zorganizowaliśmy KONKURS KROSZONKARSKI, żeby przypomnieć sobie trudną sztukę zdobienia jaj wielkanocnych.Wszyscy którzy wyrazili zgodę na udział w konkursie otrzymali pofarbowane dwa jajka i w dowolny sposób mogli je ozdobić. Większość chętnych ozdabiało jajka techniką rytowniczą tradycyjną dla naszego regionu. Natomiast nieliczni ozdabiali jajka pisakami.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodki poczęstunek, oraz nagrody za udział w konkursie.

 

opiekun świetlicy - Kilisz Irena

Dni stają się coraz  dłuższe, słoneczko świeci już śmielej, więc nadszedł czas rozstać się z zimą i powitać nadchodzącą dużymi krokami wiosnę. Zorganizowaliśmy dla dzieci imprezę plenerową, pogoda nam dopisała, sołtys przygotował nam ognisko, żeby było gdzie spaloć naszą ekologiczną MARZANNĘ wykonaną ze słomy oraz z gazet.

Nad ogniskiem upiekliśmy sobie kiełbasy i pokrzepieni, wpełni sił bawiliśmy się na powietrzu.

 

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Dużymi krokami nadchodzą święta wielkanocne, więc pomyśleliśmy,aby własnoręcznie wykonać kartki wielkanocne, które później będziemy mogli wysłać z życzeniami do swoich najbliższych. Kartki wykonywaliśmy różnymi technikami używając różnych materiałów. Okazało się, że kartki są prześliczne, więc mamy nadzieję, iż sprawią wszystkim wiele radości.

 

opiekun świetlicy Kilisz Irena


W świetlicy wiejskiej w Odrowążu  zorganizowano warsztaty kulinarne dla dzieci. Motywem przewodnim warsztatów była kuchnia włoska.

Do udziału w warsztatach zgłosiło się dużo chętnych, któży jak się pózniej okazało doskonale znali się na włoskich wypiekach. Bardzo smacznym efektem końcowym warsztatów okazały się pizze, które dzieci upiekły a następnie poczęstowały wszystkich przebywających w świetlicy.

 

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Z okazji nadchodzącego święta kobiet w świetlicy wiejskiej w Odrowążu zorganizowano dla dzieci warsztaty florystyczne. Dzieci miały okazję nauczyć się tworzyć kwiaty różnymi technikami.

Kwiaty wykonane na zajęciach, były wspaniałym prezentem 8 marca dla naszych mam, sióstr, babć oraz koleżanek.

 

Opiekun świetlicy-Kilisz Irena

Pierwszy tydzień ferii w świetlicy wiejskiej w Odrowążu dzieci chętnie spędzały na wolnym powietrzu,mieliśmy to szczęście, że pogoda nas wyręczyła i sprawiła nam fajne lodowisko. Wszyscy chętni mogli skorzystać ze wspaniałej ślizgawki. Zorganizowaliśmy dwie drużyny hokejowe i rozegraliśmy wielki mecz o lizaki, które otrzymali wszyscy zawodnicy.

Opiekun świetlicy-Kilisz Irena


Zasypało nas śniegiem,mamy wspaniałą białą zimę,więc skorzystaliśmy z niepowtarzalnej okazji i zorganizowaliśmy śnieżny plener. Podzieliliśmy się na grupy i każda grupa miała za zadanie ulepić bałwana w jakiejś śmiesznej pozycji. Konkurencję wygrała grupa , która ulepiła  BAŁWANA GAPĘ, chociaż wszystkie bałwany wyszły artystom przepięknie to jednak Gapcio przebił wszystkich i okazał się bezkonkurencyjny.

 

Opiekun świetlicy-KIlisz Irena

Zajęcia w GOK

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad

Początek strony