A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Korzystając z deszczowej aczkolwiek ciepłej pogody wybraliśmy się na boisko do piłki plażowej i podjęliśmy się trudnej sztuki budowy zamków z piasku. Po deszczowej nocy piasek był mokry i stanowił doskonały materiał do naszych budowli. Efekty naszych starań były różne, ale zabawa wyśmienita i czas spędziliśmy bardzo kreatywnie.

 Opiekun świetlicy-Kilisz Irena

 

W piątek gościliśmy w świetlicy w Odrowążu panią Julię Kończak członka Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody SALAMANDRA oraz podróżnika. Pani Julia przepięknie opowiadała o swojej ostatniej podróży naukowej na Antarktydę, gdzie zajmowała się badaniem pingwinów. Zajmuje się również badaniem susła moręgowanego w Kamieniu Śląskim. Niezwykle barwnie opowiadała dzieciom o pingwinach i susłach oraz wyświetlała slajdy zrobione przez siebie w swoich podróżach, tematy poruszone przez panią Julię bardzo dzieci zainteresowały i wywołały lawinę pytań dotyczących poruszanych tematów. Największe zainteresowanie wśród dzieci wywołało tytułowe pytanie, dlaczego niedźwiedzie nie jedzą pingwinów? Odpowiedz jest prosta, otóż niedźwiedzie mieszkają na północy a pingwiny na południu naszego globu.

 

opiekun świetlicy Kilisz Irena

Korzystając z wakacji i nadmiaru czasu wolnego wzięliśmy udział w wypadzie do wioski indiańskiej w Kamieńcu Wrocławskim.Wioska indiańska nazywa się Tipi Town.Mieliśmy wspaniałą pogodę, więc już to zapowiadało bardzo udany dzień. Na miejscu po przyjeździe do wioski  zaopiekował się naszą grupą animator z Tipi Town i zapoznał nas z kulturą Indian oraz zorganizował masę zabaw w stylu dzikiego zachodu.Bardzo zmęczeni na koniec posililiśmy się kiełbasą z grilla i szczęśliwie wróciliśmy do domu.

 

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Dzieci, które biorą udział w zajęciach świetlicowych w Odrowążu miały okazję uczestniczyć w warsztatach malarskich. Uczestnicy warsztatów malowali swoje dzieła na płytach kartonowo-gipsowych farbami akrylowymi. Tematem prac były nasze ulubione zwierzęta, lub kwiaty kwitnące na naszych łąkach. Na zakończenie prace były wystawione w świetlicy i wszyscy chętni mogli podziwiać talent naszych milusińskich.

 opiekun świetlicy Kilisz Irena

Dzieci w ramach zajęć w świetlicy młodzieżowej w Odrowążu razem z swoim opiekunem zadbały o schludność otoczenia świetlicy z której korzystają, wypieliły i posprzątały teren przed świetlicą. Do pracy zgłosiło się wielu chętnych, którzy ochoczo przystąpili do pracy i w mig uporali się z przydzielonymi im obowiązkami. Teraz obejście świetlicy świeci czystością, aż miło patrzeć.

opiekun świetlicy
Kilisz Irena

Dzieci uczestniczące w zajęciach w świetlicy młodzieżowej w Odrowążu, podjęły wezwanie i uczestniczyły z całym światem w wiosennych porządkach. Postanowiliśmy zacząć sprzątanie od najbliższej okolicy i posprzątaliśmy plac wiejski, sąsiadujący z naszą świetlicą. Zebraliśmy cztery worki śmieci, głównie butelek plastikowych oraz puszek po napojach. Jest to pierwsza akcja z wielu, które w tym roku podejmujemy. Jak co roku przewidujemy posprzątać ścieżki spacerowe w naszym lesie oraz różne skwerki znajdujące się w naszej wiosce.

 

Opiekun świetlicy-Kilisz Irena

 

Wiosna zagościła już na dobre, więc przygotowaliśmy ozdoby wiosenne, które posłużą do dekoracji naszych ogrodów i mieszkań.

Uczestnicy zajęć w świetlicy młodzieżowej w Odrowążu wykonali na zajęciach domki dla ptaków, które mogą być ozdobą w mieszkaniu i w ogrodzie. Domki dla ptaszków mogą stanowić również bardzo dekoracyjne opakowanie na prezenty nie tylko wielkanocne, ale także na inne okazje.

Ozdoby wykonaliśmy z tektury, która jest odporna na wilgoć ,więc deszcz nie jest im straszny i mogą być eksponowane na zewnątrz.

 

Opiekun świetlicy-Kilisz Irena

Najładniejszą ozdobą świąteczną jest ta ozdoba, którą wykona się własnoręcznie, dlatego w świetlicy w Odrowążu dzieci robiły zające z siana,które jest stosunkowo łatwo zrobić i są bardzo dekoracyjne. Zajączki z siana są również wspaniałym prezentem świątecznym dla kogoś bliskiego.

 

opiekun świetlicy Kilisz Irena

Nadchodzą święta wielkanocne, więc w świetlicy wiejskiej w Odrowążu zorganizowaliśmy KONKURS KROSZONKARSKI, żeby przypomnieć sobie trudną sztukę zdobienia jaj wielkanocnych.Wszyscy którzy wyrazili zgodę na udział w konkursie otrzymali pofarbowane dwa jajka i w dowolny sposób mogli je ozdobić. Większość chętnych ozdabiało jajka techniką rytowniczą tradycyjną dla naszego regionu. Natomiast nieliczni ozdabiali jajka pisakami.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodki poczęstunek, oraz nagrody za udział w konkursie.

 

opiekun świetlicy - Kilisz Irena

Dni stają się coraz  dłuższe, słoneczko świeci już śmielej, więc nadszedł czas rozstać się z zimą i powitać nadchodzącą dużymi krokami wiosnę. Zorganizowaliśmy dla dzieci imprezę plenerową, pogoda nam dopisała, sołtys przygotował nam ognisko, żeby było gdzie spaloć naszą ekologiczną MARZANNĘ wykonaną ze słomy oraz z gazet.

Nad ogniskiem upiekliśmy sobie kiełbasy i pokrzepieni, wpełni sił bawiliśmy się na powietrzu.

 

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Dużymi krokami nadchodzą święta wielkanocne, więc pomyśleliśmy,aby własnoręcznie wykonać kartki wielkanocne, które później będziemy mogli wysłać z życzeniami do swoich najbliższych. Kartki wykonywaliśmy różnymi technikami używając różnych materiałów. Okazało się, że kartki są prześliczne, więc mamy nadzieję, iż sprawią wszystkim wiele radości.

 

opiekun świetlicy Kilisz Irena


W świetlicy wiejskiej w Odrowążu  zorganizowano warsztaty kulinarne dla dzieci. Motywem przewodnim warsztatów była kuchnia włoska.

Do udziału w warsztatach zgłosiło się dużo chętnych, któży jak się pózniej okazało doskonale znali się na włoskich wypiekach. Bardzo smacznym efektem końcowym warsztatów okazały się pizze, które dzieci upiekły a następnie poczęstowały wszystkich przebywających w świetlicy.

 

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

Z okazji nadchodzącego święta kobiet w świetlicy wiejskiej w Odrowążu zorganizowano dla dzieci warsztaty florystyczne. Dzieci miały okazję nauczyć się tworzyć kwiaty różnymi technikami.

Kwiaty wykonane na zajęciach, były wspaniałym prezentem 8 marca dla naszych mam, sióstr, babć oraz koleżanek.

 

Opiekun świetlicy-Kilisz Irena

Pierwszy tydzień ferii w świetlicy wiejskiej w Odrowążu dzieci chętnie spędzały na wolnym powietrzu,mieliśmy to szczęście, że pogoda nas wyręczyła i sprawiła nam fajne lodowisko. Wszyscy chętni mogli skorzystać ze wspaniałej ślizgawki. Zorganizowaliśmy dwie drużyny hokejowe i rozegraliśmy wielki mecz o lizaki, które otrzymali wszyscy zawodnicy.

Opiekun świetlicy-Kilisz Irena


Zasypało nas śniegiem,mamy wspaniałą białą zimę,więc skorzystaliśmy z niepowtarzalnej okazji i zorganizowaliśmy śnieżny plener. Podzieliliśmy się na grupy i każda grupa miała za zadanie ulepić bałwana w jakiejś śmiesznej pozycji. Konkurencję wygrała grupa , która ulepiła  BAŁWANA GAPĘ, chociaż wszystkie bałwany wyszły artystom przepięknie to jednak Gapcio przebił wszystkich i okazał się bezkonkurencyjny.

 

Opiekun świetlicy-KIlisz Irena

Korzystając z białego puchu, który nas ostatnio uszczęśliwił i ku wielkiej uciesze dzieci ,zorganizowaliśmy zabawy na wolnym powietrzu z wykorzystaniem śniegu, najwięcej frajdy wszystkim sprawiła wojna na śnieżki i chociaż wszyscy nosili się z zamiarem ulepienia wielkiego bałwana to jednak nie udało się to nam, bo śnieg się nie kleił i był za bardzo zmrożony, ale mamy nadzieję , że jeszcze tej zimy ulepimy bałwana.

 

 Opiekun świetlicy-KIlisz Irena

Tradycyjnie przed świętami, dzieci w świetlicy wiejskiej w Odrowążu próbowały swoich sił w pieczeniu ciasteczek korzennych. Najpierw chłopcy upiekli cztery blachy ciastek i co ciekawe wszyscy doskonale wiedzieli jak to robić, a więc wniosek wypływa z tego prosty, że w domu robią to z mamą. Gdy ciastka były upieczone i wystygły, wszyscy wzięli się do dekorowania swoich dzieł, żeby zabrać je do domu i poczęstować rodziców.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

 

W świetlicy wiejskiej w Odrowążu zorganizowano dla dzieci WARSZTATY PLASTYCZNE, podczas których dzieci tworzyły przepiękne kartki świąteczne, aby za pomocą tych kartek złożyć swoim najbliższym życzenia świąteczne i w ten sposób przesłać trochę ciepła i dowód szczerej pamięci swoim bliskim.

 

Opiekun świetlicy Kilisz Irena

We wtorek 6 grudnia dzieci w świetlicy w Odrowążu brały udział w mikołajkowym konkursie plastycznym. Za zadanie każdy uczestnik miał narysować dowolną techniką Mikołaja. Dzieci spisały się na medal, dlatego otrzymały słodki upominek oraz nagrodę rzeczową na pamiątkę.

 

opiekun świetlicy- Kilisz Irena

W świetlicy młodzieżowej w Odrowążu zorganizowano dla dzieci zabawę andrzejkową, wszystkie osoby, które brały udział w zabawie miały okazję poznać, czym je obdarzy los w niedalekiej przyszłości, największym powodzeniem cieszyła się wróżba, która najbardziej kojarzy nam się z andrzejkami - lanie wosku. Wróżono sobie również na wiele innych sposobów. Uczestnicy zabawy brali udział również w różnych konkursach i zabawach zorganizowanych dla dzieci. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali słodki poczęstunek i ciepłą herbatę.

Opiekun świetlicy - Kilisz Irena

 

Zajęcia w GOK

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad

Początek strony