A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Końcówkę lutego spędziliśmy bardzo aktywnie - były rozgrywki  tenisa stołowego, bilarda oraz ulubione wśród dzieciaków piłkarzyki. A w przerwie między rozgrywkami były również chęci na gry stolikowe.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

Bardzo szybko upłynęły tegoroczne ferie zimowe, ale wcale się nie nudziliśmy. Było dużo zajęć manualnych oraz rozwijających umiejętności logicznego myślenia. Były zajęcia plastyczne, koralikowe prasowanki,  wiele gier planszowych. A na zakończenie  wyjazd do kina w którym uczestniczyło 11 osób.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

Z początkiem grudnia dzieci  zamieniły w świetlicę w prawdziwą piekarnię - było pieczenie ciasteczek, dekorowanie ich a później... wielkie oczekiwanie na wizytę świętego Mikołaja, aż tu w końcu dnia 5.12.2018 r. z gościnną wizytą do dzieci przybył  owy święty. Jego odwiedziny  poprzedził jednak występ  aktorów z Krakowa z przedstawieniem pt. "Święta tuż, tuż..". W spotkaniu uczestniczyło około 65 dzieci.

Serdecznie dziękujemy organizatorom spotkania: Dzielnicy Gogolin Strzebniów, Stowarzyszeniu "Piękny Skrawek Gogolina - Strzebniów" za przygotowanie spotkania dla dzieci i słodkich niespodzianek.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

Jednymi  z licznych wydarzeń  w listopadzie było między innymi spotkanie z okazji Dnia Pluszowego Misia, w którym to dzieci przyniosły do świetlicy swoje ulubione pluszaki. Innym były Andrzejki - w tym roku zorganizowano wyjazd do kina na bajkę - "Grindż". Oprócz tego dzieci robiły  kartki bożonarodzeniowe, które później przekazane zostały do Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

W październiku tworzyliśmy bardzo wiele fajnych dekoracji z darów jesieni - kasztanów, żołędzi a nawet z szyszek. Wycinaliśmy liście z masy solnej a szablonami były kolorowe liście spadające z drzew. Nie zabrakło również kwiatów z brystoli, które wykorzystane zostaną do dekoracji hali podczas Turnieju Tańca Towarzyskiego. W ostatni dzień października naszą świetlicę odwiedzały grupy przebierańców Halloween.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

Wakacji nadszedł koniec i to właśnie z tej okazji świetlica zorganizowała wyjazd na kręgle. W wyjeździe uczestniczyły również zaprzyjaźnione świetlice z Zakrzowa oraz Choruli. Był turniej w którym nasza świetlica zajęła równorzędne I miejsce, a później nie mogło zabraknąć pizzy. W ostatnim tygodniu wakacji odbyło się również popołudnie z bajkowym super bohaterem.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Kolejne tygodnie mijają, ale u nas o nudzie nie można nawet myśleć - w ubiegłym tygodniu również wiele się działo - była bitwa na wodne balony, lepiliśmy z samoutwardzalnej masy, układaliśmy budowle z klocków LEGO, ale również byliśmy w kinie na filmie pt. Kuba Guzik. Po kinie nie mogło oczywiście zabraknąć McDonald’a.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Mijają kolejne tygodnie wakacji , jednak uczestnicy zajęć w Świetlicy w Strzebniowie nie znają co to nuda. nie brakuje nam pieszych wycieczek - dzieci odwiedziły Owocowy Ogród Miejski, Park przy ul. Ligonia, gdzie czas poświęciliśmy na sport. Odwiedziliśmy również Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie - gdzie zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci, za co z głębi serca dziękujemy. Trochę ochłody dzieci znalazły na Placu Benedyktyńskim. Oprócz wycieczek były zajęcia decupage oraz gry stolikowe.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

W ubiegłym tygodniu nie zabrakło warsztatów z szycia "Tańcowała igła z nitką". Dzieci szyły krasnale z skarpet - wyszły naprawdę kolorowe stworki. Oprócz tego dzieci grały w stare, przez wielu już zapomniane gry podwórkowe takie jak w gra w klasy czy też skakanie w gumę. Dzieci uczestniczyły również w wyjeździe z zaprzyjaźnionymi świetlicami z Zakrzowa i Choruli do Westernowego Parku Rozrywki w Żorach.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Wakacje rozpoczęliśmy od pogadanki  o bezpieczeństwie podczas rozpoczynających się wakacji. Spotkanie poprowadzili funkcjonariusze Posterunku Policji w Gogolinie.

Nie zabrakło również zajęć manualnych, podczas których  dzieci na czas składały płatki do kwiatów  z których powstały kolorowe kule. 

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Wspólnie z dzielnicą Gogolin - Strzebniów oraz Stowarzyszeniem Piękny Skrawek Gogolina - Strzebniów, dnia 2.06.2018 został zorganizowany dzień dziecka. Były zabawy i tańce, słodkie niespodzianki i lody. Nie zabrakło również stoiska z watą cukrową oraz popcornem przygotowanym przez Radę rodziców PSP nr 2 w Gogolinie. Dla dzieci z występem przybyli również laureaci gminnego oraz wojewódzkiego konkursu Śląskiego Berania - Dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 3 im. Karlika i Karolinki w Gogolinie wraz z opiekunem Panią Gizelą Sapok - DZIĘKUJEMY

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony