A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Dnia 5.12.2017r. z gościnną wizytą do dzieci przybył święty Mikołaj. Jego wizytę poprzedził jednak występ aktorów z Krakowa z przedstawieniem pt. "Przygody Misia Podróżnika". W spotkaniu uczestniczyły dzieci z dzielnicy Gogolin - Strzebniów.

Serdecznie dziękujemy organizatorom spotkania: Dzielnicy Gogolin - Strzebniów, Stowarzyszeniu "Piękny Skrawek Gogolina - Strzebniów" oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Gogolinie za przygotowanie spotkania i niespodzianek.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja postanowiliśmy zrobić dla Niego niespodziankę w formie pysznych świątecznych ciasteczek. Wspólnie z zaproszonymi Paniami dzieci przygotowały pyszny świąteczny piernik oraz "ciasteczkowe gwiazdeczki". Dzieci poznały również tajniki robienia lukru. Po skończonej ciężkiej ale jakże fascynującej pracy dzieci zabrały do domów wykonane przez siebie wypieki.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Małymi kroczkami zaczęliśmy już przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia - robiąc kartki świąteczne. Choineczki, gwiazdeczki, kokardki, brokaty, niczego na nich nie zabrakło, a niektóre z nich zostaną również wystawione na stoisku podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowym.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Świetlica Młodzieżowa w Strzebniowie wzięła udział w konkursie "Kwitnąca gmina Gogolin" podczas tegorocznych dożynek w Malni . Cóż tu zrobić, co wymyślić?... Pomysłów pełna głowa i szybko zostały one wykonane. Dzieciaczki z Świetlicy wybrały się... kupić dynię na stoisku w naszej wiosce. Później ułożyliśmy piękną kompozycję z żywych kwiatów.

W sierpniu wiele się działo- największym powodzeniem cieszyły się warsztaty lepienia z modeliny - powstawały różne zwierzątka, stworki i wiele innych ciekawych rzeczy. Oprócz tego regularnie rozwijając swoją spostrzegawczość wzrokową , logiczne myślenie jak i radzenie sobie z porażką dzieci grały w wiele gier planszowych. Do tego liczne rozgrywki w piłkę nożną - rzuty karne itp..Przez cały sierpień dzieci pod okiem opiekuna przygotowywały sobie śniadania - na wypadek gbyby zgłodniały :) szkoda,że wakacje dobiegają już końca.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

W tak upalne dni marzy się tylko trochę ochłody. Postanowiliśmy się nieco schłodzić urządzając wojnę na ...balony z wodą. Przygotowań było co nie miara...dzieci napełniły wodą prawie 200 balonów, ale za to była taka wspaniała zabawa, którą do końca wakacji na pewno powtórzymy...

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Dnia 20. 07.2017r. dzieci z Świetlicy Młodzieżowej w Strzebniowie uczestniczyły w wyjeździe do kina w Opolu. Wspólnie zdecydowaliśmy , że wybieramy się na film animowany " Gru, Dru i Minionki". Po kinie przyszedł czas oczywiście na Mc' donalda. Wszyscy wróciliśmy w doskonałych humorach i już teraz planujemy kolejne wyjazdy.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

W dniu 7.07.2017 dzieci z Świetlicy Młodzieżowej w Strzebniowie uczestniczyły w wyjeździe do wioski indiańskiej pod Wrocławiem. W wyjeździe uczestniczyło 12 osób uczęszczających do świetlicy podczas wakacyjnych zajęć. Były indiańskie opowieści, malowanie twarzy, nauka pozyskiwania papieru czerpanego, zabawy na statku, gry na indiańskim bębnie no i oczywiście strzelania z łuku. Pomimo zmęczenia dzieci wróciły bardzo zadowolone.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Dnia 3.06.2017 dzieci z Strzebniowa spotkały się aby wspólnie świętować dzień dziecka - były zabawy ruchowe na świeżym powietrzu np. bieg z balonem między kolanami, toczenie piłki, przeciąganie liny wspólnie z rodzicami oraz zabawy przy muzyce. Spotkanie zostało zorganizowane przez zarząd dzielnicy Gogolin - Strzebniów oraz Stowarzyszenie Piękny Skrawek Gogolina - Strzebniów za co bardzo serdecznie dziękujemy.

A wszystkim dzieciaczkom jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego.

opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Dnia 21.04.2017r. dzieci przybyli do świetlicy wyposażeni w worki, grabie miotły sprzątali plac zabaw wokół świetlicy. Po ciężkiej pracy w ramach odpoczynku młodsze dzieci wzięły się za kolorowanie, natomiast starsze relaksowały się przy grach stolikowych. 

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Wiosna zagościła do naszej świetlicy na dobre . Nie zabrakło wiosennych dekoracji - w tym roku - kwiatowe kule i różne stroiczki wielkanocne, które dzieci mogły przed świętami zabrać do domów. Ale oprócz tego mnóstwo czasu spędzanego na świeżym powietrzu

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Zajęcia w GOK

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad

Początek strony