A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Świetlica Młodzieżowa w Strzebniowie wzięła udział w konkursie "Kwitnąca gmina Gogolin" podczas tegorocznych dożynek w Malni . Cóż tu zrobić, co wymyślić?... Pomysłów pełna głowa i szybko zostały one wykonane. Dzieciaczki z Świetlicy wybrały się... kupić dynię na stoisku w naszej wiosce. Później ułożyliśmy piękną kompozycję z żywych kwiatów.

W sierpniu wiele się działo- największym powodzeniem cieszyły się warsztaty lepienia z modeliny - powstawały różne zwierzątka, stworki i wiele innych ciekawych rzeczy. Oprócz tego regularnie rozwijając swoją spostrzegawczość wzrokową , logiczne myślenie jak i radzenie sobie z porażką dzieci grały w wiele gier planszowych. Do tego liczne rozgrywki w piłkę nożną - rzuty karne itp..Przez cały sierpień dzieci pod okiem opiekuna przygotowywały sobie śniadania - na wypadek gbyby zgłodniały :) szkoda,że wakacje dobiegają już końca.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

W tak upalne dni marzy się tylko trochę ochłody. Postanowiliśmy się nieco schłodzić urządzając wojnę na ...balony z wodą. Przygotowań było co nie miara...dzieci napełniły wodą prawie 200 balonów, ale za to była taka wspaniała zabawa, którą do końca wakacji na pewno powtórzymy...

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Dnia 20. 07.2017r. dzieci z Świetlicy Młodzieżowej w Strzebniowie uczestniczyły w wyjeździe do kina w Opolu. Wspólnie zdecydowaliśmy , że wybieramy się na film animowany " Gru, Dru i Minionki". Po kinie przyszedł czas oczywiście na Mc' donalda. Wszyscy wróciliśmy w doskonałych humorach i już teraz planujemy kolejne wyjazdy.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

W dniu 7.07.2017 dzieci z Świetlicy Młodzieżowej w Strzebniowie uczestniczyły w wyjeździe do wioski indiańskiej pod Wrocławiem. W wyjeździe uczestniczyło 12 osób uczęszczających do świetlicy podczas wakacyjnych zajęć. Były indiańskie opowieści, malowanie twarzy, nauka pozyskiwania papieru czerpanego, zabawy na statku, gry na indiańskim bębnie no i oczywiście strzelania z łuku. Pomimo zmęczenia dzieci wróciły bardzo zadowolone.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Dnia 3.06.2017 dzieci z Strzebniowa spotkały się aby wspólnie świętować dzień dziecka - były zabawy ruchowe na świeżym powietrzu np. bieg z balonem między kolanami, toczenie piłki, przeciąganie liny wspólnie z rodzicami oraz zabawy przy muzyce. Spotkanie zostało zorganizowane przez zarząd dzielnicy Gogolin - Strzebniów oraz Stowarzyszenie Piękny Skrawek Gogolina - Strzebniów za co bardzo serdecznie dziękujemy.

A wszystkim dzieciaczkom jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego.

opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Dnia 21.04.2017r. dzieci przybyli do świetlicy wyposażeni w worki, grabie miotły sprzątali plac zabaw wokół świetlicy. Po ciężkiej pracy w ramach odpoczynku młodsze dzieci wzięły się za kolorowanie, natomiast starsze relaksowały się przy grach stolikowych. 

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Wiosna zagościła do naszej świetlicy na dobre . Nie zabrakło wiosennych dekoracji - w tym roku - kwiatowe kule i różne stroiczki wielkanocne, które dzieci mogły przed świętami zabrać do domów. Ale oprócz tego mnóstwo czasu spędzanego na świeżym powietrzu

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Roztapianie bazy mydlanej, dolewanie barwników, zapachów - wielka frajda. Dzieci z świetlicy same robiły różnokolorowe mydełka, które później mogły zabrać do domu. Mydełka zostały również rozdane na Dniu Kobiet obchodzonym w dzielnicy Gogolin - Strzebniów.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Pierwszy tydzień ferii upłynął nam bardzo szybko - a to dlatego że dużo się dzieło. Były zajęcia kulinarne podczas których zrobiliśmy pyszna, zdrową sałatkę owocową, były zajęcia plastyczne - prezencik dla przyjaciela. W ramach wyjazdowych czwartków zorganizowany został wyjazd do kina na film animowany "Balerina", nie zabrakło również turnieju piłkarzyków. Zabrakło nam tylko śniegu- ale z tym też dało się coś zrobić - wymyśliliśmy... bałwanki z kul styropianowych:)

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Dnia 10.02.2017 roku dzieciaczki z Świetlicy Młodzieżowej w Strzebniowie odwiedziła grupa "wodzenia niedźwiedzia " z sąsiedniego sołectwa Obrowiec . Dzieci choć z początku trochę nieśmiale przekonały się nawet do niedźwiedzia, który okazał się bardzo miły , gdyż zagrał z najmłodszymi nawet w bilarda i piłkarzyki. Dziękujemy całej grupie z Obrowca za przybliżenie dzieciom tradycji .


Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Zajęcia w GOK

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad

Początek strony