A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Wspólnie z dzielnicą Gogolin - Strzebniów oraz Stowarzyszeniem Piękny Skrawek Gogolina - Strzebniów, dnia 2.06.2018 został zorganizowany dzień dziecka. Były zabawy i tańce, słodkie niespodzianki i lody. Nie zabrakło również stoiska z watą cukrową oraz popcornem przygotowanym przez Radę rodziców PSP nr 2 w Gogolinie. Dla dzieci z występem przybyli również laureaci gminnego oraz wojewódzkiego konkursu Śląskiego Berania - Dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 3 im. Karlika i Karolinki w Gogolinie wraz z opiekunem Panią Gizelą Sapok - DZIĘKUJEMY

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Ostatnie popołudnia spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Były gry i zabawy planszowe ale również piłka nożna czy koszykówka. Ale największą atrakcją okazała się nowo zamontowana siłownia na placu przy świetlicy, której dzieci prawie w ogóle nie chcą opuszczać.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

"Jesteśmy Polką i Polakiem
Dziewczynką fajna i chłopakiem
Kochamy Polskę z całych sił
Chcemy byś również kochał ją i ty..."

 2 maja  obchodziliśmy Święto flagi. Temu zagadnieniu poświęcona została tematyka naszych zajęć. Dzieci dowiedziały się o zabytkach naszego państwa, a na koniec wykonały flagę Polski odbijając i wycinając swoje dłonie.

Dnia 25.04.2018r. w ramach obchodów Dnia Ziemi odbyło się również wielkie sprzątanie w dzielnicy Gogolin - Strzebniów zorganizowane przez świetlicę. W akcji uczestniczyły nie tylko dzieci ale również parę osób dorosłych. Wspólnie posprzątaliśmy plac wokół świetlicy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział  w naszej akcji.

 

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Dzieci podczas pobytu  w świetlicy mają wiele możliwości spędzania wolnego czasu.  Gry stolikowe w świetlicy, zabawy sportowe oraz twórcze  na świeżym powietrzu i wiele innych. Dzieciaczki  mają również możliwość robienia zadań domowych pod okiem opiekuna świetlicy.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Wielkanoc już tuż tuż...

                Podczas codziennych zajęć dzieci  poznawały tradycje i zwyczaje związane  z Wielkanocą. Oprócz tego wykonały kartki świąteczne oraz różne kurczaczki i zajączki.

W te piękne święta

gdy Pan zmartwychwstaje

życzymy wszystkim smacznych jajek na śniadanie

żółtego kurczaczka, białego zająca

i by te święta trwały bez końca!

życzą

 dzieci i młodzież

 z Świetlicy Młodzieżowej w Strzebniowie

wraz z opiekunem

 

Podczas zajęć świetlicowych dzieci podczas wiosennych porządków, segregując nasz kącik plastyczny z starych kredek świecowych, które miały być już wyrzucone zrobiły nowe, które z pewnością jeszcze trochę nam posłużą. Oprócz tego robiły różne stworki, kwiatuszki i inne fajne rzeczy w tworzywa z mąki ziemniaczanej, odżywki do włosów i barwników spożywczych.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

W karnawale były wielkie bale... a u nas podczas jednych z zajęć, tematycznie związanych z tym jakże radosnym czasem w naszym kalendarzu, dzieci wykonały wesołe pajacyki. Wszyscy bardzo się starali, aby każdy pajacyk był kolorowy i oryginalny...  

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Drugi tydzień ferii upłynął również bardzo aktywnie, były zabawy na świeżym powietrzu, pieczenie zdrowego a jakże smacznego ciasta marchewkowego. Nie mogło również zabraknąć zajęć plastycznych, podczas których dzieci malowały na szkle. A na zakończenie ferii pojechaliśmy na kręgle, gdzie zabawom nie było końca - a na koniec wspólny poczęstunek. 

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

No i minął pierwszy tydzień ferii ... ale za to jak było fajnie...Ferie rozpoczęliśmy od przypomnienia zasad bezpieczeństwa podczas ferii, spotkanie poprowadziła pracownica Posterunku Policji w Gogolinie - dzielnicowa dzielnicy Gogolin - Strzebniów. Opowiedziała dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci miały również możliwość zobaczenia radiowozu policyjnego. Oprócz tego odbyły się zajęcia lepienia z modeliny, różne gry stolikowe. Kolejnego dnia dzieci wykonały kanapeczki - zmaganiom nie było końca, powstawały bardzo kolorowe, a przede wszystkim zdrowe pyszności. Nie mogło również zabraknąć wyjazdu do kina na film animowany "Padington 2", a po kinie nie mogło zabraknąć Mc'donalda. Mieliśmy popołudnie z książką.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Dnia 5.12.2017r. z gościnną wizytą do dzieci przybył święty Mikołaj. Jego wizytę poprzedził jednak występ aktorów z Krakowa z przedstawieniem pt. "Przygody Misia Podróżnika". W spotkaniu uczestniczyły dzieci z dzielnicy Gogolin - Strzebniów.

Serdecznie dziękujemy organizatorom spotkania: Dzielnicy Gogolin - Strzebniów, Stowarzyszeniu "Piękny Skrawek Gogolina - Strzebniów" oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Gogolinie za przygotowanie spotkania i niespodzianek.

Opiekun świetlicy
Agnieszka Porada

Najbliższe wydarzenia

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony