A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach Dnia Świętego Marcina 8 listopada 2017 r. (środa)

Około godziny 17:45 spod Remizy OSP w Zakrzowie wyruszy pochód ze św. Marcinem na czele.

 

Od początku października w świetlicy trwały prace nad jesiennymi dekoracjami. Uczestnicy zajęć wykonywali różnymi technikami i przy pomocy rozmaitych materiałów jesienne dzieła, które można podziwiać w świetlicy.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

W świetlicy z okazji tego święta zgromadzili się nie tylko chłopcy, ale też dziewczyny, które równie dobrze radziły sobie z stawianymi wyzwaniami. Oprócz pracy plastycznej, były również w balonach zadania do wykonania, ”łowienie rybki” oraz taniec na gazecie. Ponadto był mini quiz ze znajomości marek samochodów, z którym wszyscy poradzili sobie wyśmienicie, za co otrzymali tez nagrody.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

W ramach Międzynarodowego Dnia Kropki w naszej świetlicy również zostały zorganizowane gry i zabawy, których głównym bohaterem była właśnie kropka. Przy tym było wiele śmiechu i oczywiście nie mogło zabraknąć słodkiej niespodzianki oraz drobnych upominków.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

W tym roku wspólnie postanowiliśmy wziąć udział w konkursie na najciekawszą aranżację pt. „ Kwitnąca Gmina Gogolin”. Dlatego już podczas wakacji uczestnicy zajęć ciężko pracowali, aby stworzyć dzieło na konkurs. Efekty można było podziwiać 10 września podczas gminnych dożynek w Malni.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

4 września w świetlicy zorganizowany był grill oraz słodki poczęstunek kończący nasze wakacje. Ponadto nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu wakacyjnego z piosenką, za który wszyscy biorący w nim udział otrzymali dyplomy i nagrody.

Opiekun świetlicy
Cieślik Magdalena

W sierpniu czas poświęciliśmy przyrodzie oraz naszemu otoczeniu. Postanowiliśmy wysprzątać okolice naszej świetlicy oraz stworzyć dzieła z darów natury i recyklingu, powstały m.in. Minionki oraz „Grzybkowe gry”. Ponadto stworzyliśmy praktyczne zakładki do książek dla siebie i innych członków rodziny. Obchodziliśmy także „Dzień Pszczoły” z okazji czego były kanapki z miodem, a na koniec tygodnia były świetlicowe kalambury.

Opiekun świetlicy
Hulik Magdalena

 

Kolejny tydzień za nami, równie intensywny, a  w nim coś dla ciała – troszeczkę zadbaliśmy o siebie i swoje samopoczucie. Stworzyliśmy także własne mydełka. Ponad to malowaliśmy na szkle i kamieniach oraz wybraliśmy się z wizytą do naszego kolegi Błażeja, który pokazał nam swoje zwierzątka (chomika, krewetki, bojownika) i gdzie mogliśmy spędzić miło czas na super zabawie i przy słodkim poczęstunku, za co bardzo serdecznie dziękujemy!!!

Opiekun świetlicy
Hulik Magdalena

W tym tygodniu czas w świetlicy przeznaczony został na zabawy ruchowe i gry sportowe. Był m.in. turniej dwa ognie, mecz piłki nożnej czy rozgrywki siatkówki i koszykówki. Wszystkim także podobało się puszczanie po raz kolejny ogromnych baniek. Ponadto odbyły się również zawody sportowe i tor przeszkód. Mimo, iż nie zawsze pogoda dopisała i tak bawiliśmy się świetnie.

Opiekun świetlicy
Hulik Magdalena

W kolejnym tygodniu wakacji mieliśmy okazję zagrać w podchody, pójść do sklepu na lody i w odwiedziny do ogrodnika, a także na plac zabaw. Ponadto zorganizowana została wycieczka do kina na „Gru, Dru i Minionki”, gdzie świetnie się bawiliśmy.

Opiekun świetlicy
Hulik Magdalena

Kolejny tydzień za nami, a w nim malowanie kredą na podwórku świetlicowym, malowanie farbami na dużych formatach oraz wytwory z origami, a także poznaliśmy co to mandale i sami takie stworzyliśmy. Ponadto puszczaliśmy ogromne bańki i bawiliśmy się przy muzyce na świeżym powietrzu oraz z powodu ogromnego zainteresowania dodatkowo piekliśmy gofry. Tydzień ciekawy, minął szybko, ale przecież to jeszcze nie koniec…

Opiekun świetlicy
Hulik Magdalena

Drugi tydzień poświęcony był zdrowemu odżywianiu. Przygotowaliśmy m.in. sałatkę owocową i pyszny koktajl oraz soki. Zrobiliśmy także sami babeczki. Ponadto była jeszcze wycieczka do Indiańskiej wioski, w której to były gry i zabawy Indian, nauka pozyskania papieru czerpanego czy nauka strzelania z indiańskiego łuku. Na koniec tygodnia były tańce przy muzyce oraz zabawy z chustą animacyjną, a także nasz cotygodniowy quiz muzyczny.

Opiekun świetlicy
Hulik Magdalena

Na początku wakacji planowaliśmy, gdzie warto pojechać i co zobaczyć oraz czym należy się tam wybrać. Następnie stworzyliśmy wakacyjny regulamin oraz były gry i zabawy, a także bitwa na wodne balony. W czwartek odbył się turniej Ping-Ponga i Piłkarzyków wraz z nagrodami i dyplomami oraz poczęstunkiem. A w piątek były gry i zabawy przy muzyce oraz quiz muzyczny.

Opiekun świetlicy
Hulik Magdalena

19 czerwca w świetlicy odbyły się warsztaty, na których wykonano breloczki z modeliny. Pierwszy stworzony został z myślą o Tacie, którego święto już niebawem, a kolejne powstawały już według własnego uznania.

Wszystkim podobały się te zajęcia, więc niebawem do nich powrócimy…

Opiekun świetlicy
Hulik Magdalena

W ramach współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową nr 3 oraz filią w Zakrzowie, nasza świetlica, w ramach swoich możliwości, pomagała ugościć przybyłych z Wywłoczki uczestników wymiany, dla których przygotowano m.in. dyskotekę oraz grilla. Mamy nadzieję, że gościom podobała się wizyta i już nie długo znów przyjadą.

Opiekun świetlicy
Hulik Magdalena

22 maja filia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z przedszkolem, sołectwami Zakrzowa i Dąbrówki oraz świetlicą wspólnie zorganizowała festyn rodzinny, na którym były występy dzieci, zabawy z animatorami, m.in.: puszczanie ogromnych baniek, skakanie w dmuchanym zamku, balonowe zwierzaki, zawody sportowe, malowanie włosów czy wata cukrowa. Nie mogło odbyć się także bez słodkiego poczęstunku oraz kiełbasek z grilla. Pogoda dopisała, a uczestnicy festynu byli uśmiechnięci i bardzo zadowoleni z atrakcji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, darczyńcom oraz rodzicom za wszelką pomoc i okazane wsparcie.

Opiekun świetlicy
Hulik Magdalena

W świetlicy zorganizowane zostały warsztaty malowania na szkle, na których uczestnicy wykonali przepiękne obrazy w ramkach, jako prezent dla swoich mam z okazji ich Święta.

Powstały naprawdę piękne i precyzyjnie wykonane dzieła. Z pewnością będzie to miły prezent.

Opiekun świetlicy
Hulik Magdalena

 

Korzystając z ładnej pogody postanowiliśmy wyjść na świetlicowe podwórko, aby zaczerpnąć świeżego powietrza. Tam były gry i zabawy oraz malowanie kredą. Zabawa była świetna!

Opiekun świetlicy
Hulik Magdalena

Kochani Rodzice i Dzieci!!!

Filia Zakrzów, Sołectwa Dąbrówki i Zakrzowa oraz Świetlica Młodzieżowa zapraszają dzieci wraz z rodzicami na Festyn Rodzinny, który odbędzie się 22 maja 2017 r.  (poniedziałek) o godzinie 16:00 na boisku szkolnym.

Zajęcia w GOK

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad

Początek strony