A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Kalendarz wydarzeń

Tłusty Czwartek
Czwartek, 28. Luty 2019, 18:00
Odsłon : 532

Serdecznie zapraszamy 28 lutego 2019 r. na Tłusty Czwartek z biesiadą i dużą dawką humoru! Gościem wieczoru będzie zespół HaNuta - założony przez Aleksandrę Turek i Jacka Krupę (od wielu lat małżeństwo) z Chorzowa. Początki grupy sięgają 1998 roku, gdy Aleksandra i Jacek wystąpili jako duet. Obecnie grupa występuje w kilkuosobowym składzie – duet wokalistów Aleksandrę Turek i Jacka Krupę (grającego też na trąbce) z towarzyszeniem dwójki instrumentalistów (perkusista i klawiszowiec).

Grupa nagrała 3 płyty oraz kilka teledysków, w tym do autorskiej piosenki bożonarodzeniowej. Aleksandra oraz Jacek Krupa są w grupie wokalistami, jak też autorami większości piosenek zespołu – Aleksandra pisze teksty oraz komponuje, Jacek komponuje muzykę. Zespół ma własne studio nagrań. Jacek uczęszczał do szkoły muzycznej (uczył się gry na trąbce). Aleksandra oraz Jacek występują też z programem dla dzieci. Chętnie współpracują z dziećmi. 

Grupa zaczynała od współpracy z muzykami Estrady Rybnickiej – początkowo w 6-osobowym składzie. Zespół śpiewa w języku literackim oraz w gwarze śląskiej, ponadto wykonuje utwory instrumentalne. Ich piosenki utrzymane są w stylu biesiadnym, w niektórych słychać wręcz wpływy muzyki tyrolskiej, jak też w stylu muzyki tanecznej. Grupa śpiewa o życiu, miłości, szczęściu. Najbardziej znane utwory zespołu, to: „Wszystko jest możliwe”, „Dla mnie Ty, dla Ciebie ja”, „Przez różowe okulary patrz”, „La Vacanza in Italia”.

Imprezę poprowadzi znany wodzirej - Roman Kurosz. 

Organizatorzy zapewniają: kawę, słodki poczęstunek oraz wspaniałą karnawałową atmosferę! Bilety do nabycia w sekretariacie Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie (Plac Dworcowy 5). Ilość miejsc ograniczona.

Wakacje 2019

Najbliższe wydarzenia

Zajęcia w GCK

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony