A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Wyjątkowo bogaty program, moc atrakcji dla dzieci, fantastyczne koncerty i wspaniała zabawa – tak najkrócej można podsumować tegoroczny finał „Artystycznego Lata” w Gogolinie, który odbył się w dniach 20 – 21 lipca 2019 r.

Czytaj więcej: Finał Artystycznego Lata 2019

W niedzielę 30 czerwca 2019 r. na Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie – Karłubcu odbył się Koncert Galowy w ramach XXI Opolskiego Święta Pieśni Ludowej.

Czytaj więcej: Koncert Galowy w ramach XXI Opolskiego Święta Pieśni Ludowej

W sobotę 29 czerwca 2019 r. w Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie – Karłubcu odbyła się Biesiada Międzypokoleniowa Roztańczony Gogolin od 20 lat w Sercu Opolszczyzny.

Czytaj więcej: Biesiada Międzypokoleniowa Roztańczony Gogolin od 20 lat w Sercu Opolszczyzny

We wtorek 18 czerwca 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyło się zakończenie Roku Artystycznego 2018/2019. Uroczystość rozpoczęła prezentacja podsumowująca zajęcia artystyczne. Następnie zgromadzeni goście mieli możliwość obejrzenia krótkiego filmu o Akademii Młodego Odkrywcy.

Kursanci GOK wraz z instruktorami przygotowali występy artystyczne, dzięki którym przybyli rodzice i goście mieli okazję podziwiać efekty ciężkiej pracy uczestników zajęć i warsztatów oferowanych przez naszą placówkę.

W programie znalazły się m. in. występy uczestników zajęć:

  • tanecznych z elementami baletu przygotowanych przez p. Martynę Tetłak
  • nauki gry na instrumentach dętych i klawiszowych przygotowanych przez p. Rafała Jilga
  • zajęć wokalnych przygotowanych przez p. Lindę Wencel
  • mażoretek ArriVa przygotowanych przez p. Sandrę Mientus i Ewę Wiora
  • nauki gry na gitarze przygotowanych przez p. Michała Honisza
  • tanecznych HIP - HOP przygotowanych przez p. Esterę Świerk
  • wokalno-tanecznych przygotowanych przez p. Jacka Nowosielskiego
  • nauki gry na bębnach przygotowanych przez p. Janusza Czarneckiego

W trakcie imprezy zostały wręczone dyplomy i upominki dla wszystkich uczestników zajęć i dyplomy z podziękowaniami dla instruktorów.

Przybyłych gości przy wejściu witała Wędrująca Kapela. W trakcie uroczystości można było podziwiać także wystawę całorocznych prac uczestników zajęć malarskich, witraży, Koła Tradycji Śląskiej, klubu seniora i świetlicy Nutka Cafe. Akademia Młodego Odkrywcy przygotowała natomiast warsztaty, w trakcie których każdy mógł zbudować i zaprogramować swojego robota.

W zajęciach prowadzonych przez GOK tygodniowo uczestniczy ponad 300 osób. Szeroka oferta skierowana jest do osób w każdym wieku. Zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Życzymy wszystkim udanego wypoczynku i zapraszamy od września do zapisów na zajęcia.

 

Czytaj więcej: Zakończenie Roku Artystycznego 2018/2019

W poniedziałek 17 czerwca 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyły się warsztaty muzyczne dla uczniów klas II i III Szkoły Podstawowej nr 2 w Gogolinie. Zajęcia poprowadzili skrzypek Andrzej Duchnik i perkusista Kazimierz Wolski.

Dzieci wysłuchały skrzypka wirtuoza, poznały kilka rozmiarów skrzypiec a także techniki gry na tym instrumencie. Następnie zapoznały się z zestawem perkusyjnym i próbowały na nim zagrać.

Na koniec wysłuchały „Minuet” Boccheriniego. Warsztaty zakończyły się wspólnym odśpiewaniem „Karolinki”, oraz tańców przy dźwiękach skrzypiec, akordeonu i perkusji.

Czytaj więcej: Warsztaty muzyczne dla uczniów PSP nr 2 w Gogolinie

Czerwiec to wyjątkowy czas dla wszystkich dzieci, rozpoczynają się wakacje, a na dworze jest już bardzo gorąco. W tym letnim miesiącu swoje święto obchodzą wszyscy ojcowie. Z tej okazji 12.06.2019 r. w Nutka Cafe odbyły się warsztaty, których uczestnicy ozdabiali drewniane skarbonki w kształcie domku. Wykorzystano wiele metod: jedni malowali farbami, naklejali drewniane elementy, inni wykorzystali technikę decoupage - polegającą na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Dzieci zastanawiały się także co lubią ich ojcowie, tak aby prezent przypadł im do gustu. Każda z powstałych skarbonek jest niepowtarzalna.

Opiekun Nutka Cafe
Sonia Banert

Czytaj więcej: Prezenty dla taty z Nutką Cafe

Wokaliści Studia Piosenki działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie w sobotę 8 czerwca 2019 r., podczas swoich pierwszych zmagań konkursowych na IX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego "Wciąż blisko nas" w Komprachcicach, zostali zauważeni i nagrodzeni przez Jury.

GOK reprezentowały: Aleksandra Smiatek, Aleksandra Giecewicz, Izabela Dubanowicz, Zuzanna Kapinos i Wioleta Rydzak.

Laureatami Festiwalu w swoich kategoriach wiekowych zostały:
Aleksandra Giecewicz - WYRÓŻNIENIE
Wioleta Rydzak - III MIEJSCE

Gratulujemy!

Czytaj więcej: IX Ogólnopolski festiwal Piosenki Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego "Wciąż blisko nas" w...

W piątek 31 maja 2019 r. w Parku przy ul. Ligonia odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Imprezie towarzyszyła piękna pogoda, niesamowita atmosfera, wspaniała zabawa i uśmiechnięte twarze najmłodszych.
Festyn rozpoczęły występy gogolińskich mażoretek ArriVa i grupy tanecznej HIP-HOP WTR działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie, które zostały przyjęte z wielkim aplauzem publiczności.

W trakcie imprezy dzieci przeniosły się w świat magii na wesoło z iluzjonistą Apollino. Następnie Wesoły Szymon zaprosił wszystkich do wspólnych gier i zabaw.
Przygotowano również kącik plastyczny przygotowany przez Świetlicę Środowiskową w Gogolinie i uśmiechnięte miasteczko, w którym pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie malowali buzie, oraz tworzyli wspólnie z dziećmi balonowe cudeńka oraz niezwykłe bańki mydlane. Nie zabrakło także zawodów sportowych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy pierwszej pomocy przygotowane przez OSP Odrowąż. Każdy mógł wsiąść do wozu strażackiego i policyjnego. Najmłodsi mogli bezpłatnie korzystać z dmuchańców. Na każde dziecko czekały kiełbaski z grilla, ciasta, soczki i inne słodkie niespodzianki.

Dziękujemy za tak liczny udział w naszym festynie. Zapraszamy za rok!

Czytaj więcej: Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

We wtorek 28 maja 2019 r. z okazji Dnia Kulturalnika odbyło się spotkanie pracowników Gminnego Ośrodka Kultury z Burmistrzem Gogolina Joachimem Wojtalą.

W trakcie spotkania Burmistrz złożył najserdeczniejsze życzenia. Podziękował wszystkim za zaangażowanie, gratulował sukcesów życząc jednocześnie kolejnych. Rozmawiano również o planowanych przedsięwzięciach kulturalnych, podsumowano również te już zrealizowane.

Czytaj więcej: Dzień Kulturalnika

W związku ze zbliżającym się Dniem Pracownika Kultury w poniedziałek 27 maja 2019 r. Gminne Centrum Kultury odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Gogolinie. Natomiast 28 maja 2019 r. przybyły do nas dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Gogolinie. 

Czytaj więcej: Odwiedziny przedszkolaków z okazji Dnia Kulturalnika

Dnia 27 maja 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie ponad 80 członków Klubu Seniora uczestniczyło w spotkaniu z okazji Dnia Matki i Ojca.

Wśród zaproszonych gości byli m. in. Przewodniczący Rady Miejskiej w Gogolinie, Skarbnik Gminy oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie. 

Spotkanie umiliły wierszami, tańcem i śpiewem dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Gogolinie oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamieniu Śląskim. Występ zakończył się gromkimi oklaskami publiczności.

„Matka to ta co ze mną boleje
Ze mną cierpi i ze mną się śmieje.
Matczyne serce wiele jest warte
I dla nas na oścież zawsze otwarte.”

Czytaj więcej: „Dom bez niej to tylko ściany i dach” - spotkanie z okazji Dnia Matki i Ojca w Klubie Seniora

W dniu 24 maja mażoretki ArriVa działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie swoim występem uświetniła targi turystyki odbywające się w Opolu. Nasze mażoretki podczas swojego półgodzinnego występu zgromadziły pod sceną liczną publiczność, która gromkim brawami oklaskiwała każde wejście ArriVy. Po wyczerpującym występie dziewczyny wraz z instruktorkami integrowały się przy wspólnym posiłku w Mc Donaldzie.

Czytaj więcej: Mażoretki ArriVa na 19. Międzynarodowych Targach Turystyki w Opolu

W sobotę 25.05.2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyła się kolejna odsłona spektaklu z cyklu: "Witajcie w Naszej Bajce". Tym razem na scenie wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Kamieniu Śląskim. Bajka pt: "Świnki Trzy" bardzo spodobała się zgromadzonej publiczności, a mali aktorzy wspaniale wcielili się w swoje role.

Czytaj więcej: Witajcie w Naszej Bajce: "Świnki Trzy"

Wakacje 2019

Najbliższe wydarzenia

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony