A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

We wtorek 21.05.2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie odbyły się warsztaty z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Zadaniem Uczestników było wykonanie świeczek z wosku pszczelego. W tej dziedzinie specjalizuje się Pan Mikołaj Syta, właściciel pasieki w Obrowcu – który poprowadził zajęcia.

Wszyscy z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat pszczół i pracy pszczelarza. Pan Mikołaj przywiózł wiele ciekawych narzędzi niezbędnych do pracy przy pszczołach, kawałki wosku oraz kitu, plastry i pyłek pszczeli, książki, zdjęcia, a także miód z różnych stron świata np. Grecji czy Włoch oraz świeżo zebrany miód z pasieki Pana Mikołaja. Przedstawiona została także prezentacja, a dzieci mogły przymierzyć specjalny strój do pracy przy pszczołach. Uczestnicy bardzo zainteresowani tematem zadawali wiele pytań, zastanawiali się jak wyglądałby świat bez pszczół i jakie walory lecznicze ma miód.

W międzyczasie roztopiony wosk przelano do słoiczków, w których Uczestnicy zamontowali specjalny knot do świec. Teraz wystarczyło chwilę uzbroić się w cierpliwość, aby świeczki mogły wystygnąć. Następnym krokiem było zapakowanie prezentu w celofan oraz zawiązanie wstążki z życzeniami dla mamy. Wszyscy z zajęć wyszli z gotowym prezentem, a także z głową pełną informacji o pszczołach, pracy pszczelarza i postawą proekologiczną.Opiekun Nutka Cafe
Sonia Banert

Czytaj więcej: Upominek dla Mamy z Nutką Cafe

W dniach 17 - 19 maja 2019 r. nasza grupa mażoretek ArriVa działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie brała udział w Mistrzostwach Polski Mażoretek, które odbywały się w Kędzierzynie Koźlu. Dziewczyny wspaniale reprezentowały Gminę Gogolin. Już w piątek Weronika Cisińska zdobyła srebrny medal i tytuł I wice mistrza Polski mażoretek w kategorii solo buława. W sobotę grupa Mini ArriVa przywiozła 2 brązowe medale i tytuł II wice Mistrza Polski w kategorii Mix formacje scena kadetki oraz w kategorii defilada 4x25m kadetki. W niedzielę natomiast po raz pierwszy w Mistrzostwach Polski udział brała najmłodsza grupa naszych mażoretek BaBy ArriVa, która zajęła zaszczytne III miejsce.

Serdecznie gratulujemy mażoretkom i instruktorom; pani Sandrze Mientus i Ewie Wiora wysokich wyników i dziękujemy za zaangażowanie i wkład pracy.

Podziękowania kierujemy również do rodziców, którzy silną grupą pomagali, angażowali się i wspierali nasze mażoretki.

Czytaj więcej: XXI Mistrzostwa Zespołów Mażoretkowych 2019 w Kędzierzynie-Koźlu

 Dnia 4 maja 2019 r. grupa gogolińskich mażoretek ArriVa działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie wyjechała do Zawadzkiego. Tam na uroczystych obchodach Dnia Hutnika swoim 45 minutowym występem wzbogaciła program artystyczny imprezy. Podczas występów nasze mażoretki pokazały się w różnych aranżacjach tanecznych. Były układy mix, z pałeczką, pomponami oraz układy solo w duecie albo w trzyosobowym składzie. Wszystkie tańce pokazane przez gogolińskie mażoretki nagradzane były gromkimi brawami licznie zgromadzonej publiczności.

Czytaj więcej: Występ Mażoretek ArriVa podczas obchodów Dnia Hutnika w Zawadzkiem

30 kwietnia 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyła się uroczysta akademia w ramach Obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 228. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie PSP nr 3 w Gogolinie przygotowali krótką inscenizację poświęconą tym ważnym dla Polski datom.

W akademii udział wzięli przedstawiciele władz Gminy Gogolin, kierownicy i dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych oraz uczniowie szkoły, wraz z nauczycielami.

 

Czytaj więcej: Uroczysta akademia w ramach Obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 228. rocznicy...

W niedzielę 28 kwietnia 2019 r. w  Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się niezwykły koncert operetkowy "Trzech Tenorów” w wykonaniu Teatru Muzycznego Castello. W trakcie widowiska artyści zaprezentowali największe przeboje operetkowe i  musicalowe.

Czytaj więcej: Koncert Trzech Tenorów

W sobotę 27.04.2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyła się kolejna odsłona spektaklu z cyklu: "Witajcie w Naszej Bajce". Tym razem aktorami byli uczniowie klasy II a i III z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gogolinie. Bajka pt: "Szewczyk Dratewka" bardzo się spodobała zgromadzonej publiczności, a mali aktorzy wspaniale wcielili się w swoje role. Uczniów do występu przygotowały: p. Barbara Wieczorek i p. Mariola Jendrusch.

Czytaj więcej: Witajcie w Naszej Bajce: "Szewczyk Dratewka"

W sobotę 13 kwietnia 2019 roku grupa Hip Hop „Wtr” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie uczestniczyła w XXIV Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych Tańcowadła w Ozimku. Grupa z Gogolina prezentowała się w kategorii street dance – młodzież. W swojej kategorii grupa Wtr pokonała wszystkich zdobywając zaszczytne 1 miejsce. Młodzież ćwiczy pod okiem pani Estery Świerk.

Czytaj więcej: Sukces grupy hip-hop WTR na XXIV Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Tańcowadła”

Coraz większymi krokami zbliża się Wielkanoc. Symbolem, który jednoznacznie kojarzy się z tym okresem jest zajączek. Dlatego 10 kwietnia, Uczestnicy zajęć w Nutka Cafe, w czasie warsztatów z Panią Katarzyną Wystrach - Blaut, wykonali przepiękne kolorowe zajączki.

Poprzez odpowiednio wyciętą i pomalowaną tekturę powstał tułów naszego zwierzątka. Całość wykończono ozdobami: guzikami, wstążkami, koronką. Domalowano także wąsy i oczka, doklejono pompony i przymocowano uszy z drucików kreatywnych. Całość wyszła bardzo ciekawie! Największym zaskoczeniem były jednak buty naszego zajączka, które powstały z tektury, jajka niespodzianki oraz filcu. Ten sposób na pewno wykorzystamy jeszcze w niejednej pracy. Na zajęciach powstały także inne dekoracje: był kogucik oraz ozdoba wielkanocna z uszytym z filcu zajączkiem.

Czytaj więcej: Warsztaty Wielkanocne w Nutka Cafe

W niedzielę 7 kwietnia 2019 r. w Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie-Karłubcu odbył się Jarmark Wielkanocny zorganizowany wspólnie przez Gminy Gogolin i Krapkowice. Odwiedzający mieli okazję zobaczyć bogato zaopatrzone stoiska, na których zaprezentowali się wystawcy z obu gmin. Wśród asortymentu znalazły się m. in. świąteczne dekoracje, ozdoby wielkanocne - od wianków, wiklinowych koszów, po drewniane zające, żywe rośliny, stroiki, zdobione rozmaitymi technikami jaja, figurki i inne. Na wszystkich smakoszy czekały pyszne sery, wędliny czy przetwory domowe.

Czytaj więcej: Jarmark Wielkanocny 2019

W dniu 3 kwietnia 2019r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się Gminny Konkurs Gawędziarski „Śląskie Beranie”. Poziom przygotowanych tekstów gawędziarskich i scenek rodzajowych był w tym roku bardzo wysoki. Na scenie prezentowały się przedszkolaki w dwóch kategoriach: monologach oraz scenkach rodzajowych. Szkoły podstawowe prezentowały się w tym roku w kategorii monologów.

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Gawędziarski Śląskie Beranie 2019

W sobotę 30 marca 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury odbyła się kolejna bajka z cyklu „Witajcie w naszej bajce”. Tym razem przedstawienie pod tytułem „Królewna Gburka” zaprezentowała grupa przedszkolaków z przedszkola przy Publicznej Szkole Podstawowej w Malni. Grupa Motylków z oddziału „0” mistrzowsko wcieliła się w postacie z bajki, a cudne stroje i dekoracje sprawiły, że bajka była wspaniałym doznaniem artystycznym. Do występów grupę przygotowały: pani Agata Janik, pani Magdalena Jonderko oraz pani Danuta Grobosz. Stroje i dekoracje do bajki przygotowały: pani Beata Gabor oraz pani Małgorzata Szpicka.

Czytaj więcej: Witajcie w Naszej Bajce: "Królewna Gburka"

W środę 27.03.2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyły się warsztaty pt. „Obrazy malowane kawą”, które poprowadziła Laura Uliczka – uczennica klasy VIII PSP nr 3 w Gogolinie.

Okazuje się, że kawa jest nie tylko napojem czy kosmetykiem, ale można wykorzystać ją także jako farbę. I właśnie to zastosowanie wykorzystali uczestnicy zajęć, malując piękne obrazy, na specjalnym grubym papierze. Na początku można było skorzystać z przygotowanych szablonów i przetestować kilka odcieni, jakie uzyskujemy poprzez odpowiednią proporcję kawy i wody. Kolejnym krokiem było samodzielne wykonanie obrazu.

Do warsztatów dołączyła także grupa z zajęć malarstwa, prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie przez Panią Dorotę Kłeczek, pracowaliśmy więc pod czujnym okiem profesjonalisty. W przeprowadzeniu zajęć pomogły także wolontariuszki.

Czytaj więcej: Warsztaty pt. "Obrazy malowane kawą" w Nutka Cafe

Dziś w Pierwszym Dniu Wiosny Gminne Centrum Kultury w Gogolinie odwiedziło 50 przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Gogolinie. Dzieci przyniosły ze sobą gaik, marzannę oraz wiosenne kwiaty.

Z wiosennymi życzeniami odwiedziła nas również delegacja z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Gogolinie. Dzieci wręczyły Pani Dyrektor i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie symboliczne kwiatki z życzeniami. Dziękujemy 🙂

0001
0001 0001
0002
0002 0002
0003
0003 0003
0004
0004 0004
0005
0005 0005
0006
0006 0006
0007
0007 0007
0008
0008 0008
0009
0009 0009
0010
0010 0010
0011
0011 0011

 

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony