A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Rozpoczęły się bale karnawałowe. W czwartek 17.01.2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie bawiły się dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Gogolina. Klasa Ia, Ib, II i III wspaniale bawiły się w karnawałowych kostiumach przy największych hitach muzyki dyskotekowej.

Czytaj więcej: Bal Karnawałowy PSP nr 3 z Gogolina

Przepiękne inscenizacje, wysoki poziom artystyczny i aktorski, ale przede wszystkim wspaniała, jeszcze świąteczna atmosfera towarzyszyły Jubileuszowej V już edycji Gminnego Przeglądu Zespołów Jasełkowych i Kolędniczych, jaki odbył się w minioną niedzielę 13 stycznia 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie. Przy okazji, można było wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W niedzielę już od godziny 16 można było podziwiać aktorskie umiejętności dzieci, które wspaniale wcielały się w role jasełkowych postaci. Jasełkowe zmagania oceniała komisja konkursowa w składzie:

Marta Wiora, Waltrauda Wicher oraz Elżbieta Klimas.

Występy rozpoczęły się od najmłodszych na scenie zaprezentowały się: Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Malni, z Publicznego Przedszkola nr 1, z Oddziału Przedszkolnego w Zakrzowie przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Gogolinie oraz Publicznego Przedszkola Nr 3 w Gogolinie. Były wierszyki, krótkie inscenizacje, świąteczne piosenki i oczywiście kolędy, śpiewane wspólnie z licznie zgromadzoną publicznością. Po występach dzieci z przedszkoli ogłoszono wyniki zmagań przedszkolaków. Komisja jednogłośnie przyznała wszystkim I miejsca.

Później nadszedł, czas na starszych aktorów, na scenie można było podziwiać uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 z Gogolina, Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 z Gogolina, Publicznej Szkoły z Kamienia Śląskiego oraz Zespołu Szkół. Wszystkim szkołom komisja przyznała również I miejsca. Wszyscy uczestniczy Przeglądu otrzymali bonu upominkowe.

Przez cały czas trwania Przeglądu wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestowali i każdy mógł złożyć swój datek do puszki. Wolontariusze Wielkiej Orkiestry aktywnie pracowali przez cały dzień, już od samego rana, wspólnie z pracownikami Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie w całej gminie zbierali środki podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry.

O godz. 20.00 wszyscy wyszli przed budynek Gminnego Centrum Kultury gdzie, w ramach tradycyjnego „światełka do nieba” wspólnie w blasku zimnych ogni zaśpiewali w rytmach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku w Gminie Gogolin w ramach 27 Finału WOŚP udało się zebrać 8558,07 zł „na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”!
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i wszystkim, którzy wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Czytaj więcej: V Przegląd Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych oraz 27 Finał WOŚP

W niedzielę 6 stycznia 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się niezwykły koncert w wykonaniu Orkiestry "Campanella" działającej przy Szkole Podstawowej w Cekcynie. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać najpiękniejszych kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych jak: "Cicha noc", "Mizerna cicha", "Jest taki dzień", czy "White Christmas" w nowych, ciekawych aranżacjach. Nie zabrakło też noworocznych życzeń - te wszystkim mieszkańcom złożyli Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala oraz Zastępca Wójta Gminy Cekcyn Monika Szczęsna.

Orkiestra "Campanella" powstała w 1971 roku z inicjatywy jej pierwszego dyrygenta - Stanisława Fiegla. Od września 1985 roku orkiestrę prowadzą nauczyciele muzyki – Anna i Adam Filipscy, a od 2006 roku współprowadzącą jest ich córka Magdalena Filipska - prezes orkiestry, pracownik naukowy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od początku istnienia orkiestry grało w niej ponad 300 osób. Odbyło się ponad 400 koncertów zarówno w Polsce jak i za granicą. Zespół liczy obecnie 45 osób w składzie koncertowym. Skupia uczniów szkół podstawowych, gimnazjum, szkół średnich oraz studentów z terenu gminy Cekcyn i powiatu tucholskiego. Instrumentarium orkiestry tworzą: mandoliny, banjo, akordeony, gitary akustyczne, gitara basowa, fortepian, flety proste, dzwonki, trąbka, saksofon tenorowy, instrumenty perkusyjne i perkusja. Repertuar "Campanelli" obejmuje m.in. muzykę filmową, klasyczną, taneczną, jazzową i popularną. Aranżacji wszystkich utworów dokonują Anna, Adam i Magdalena Filipscy.

„Campanella” nagrała 7 płyt ("Podbój raju", "Tajemniczy ogród", "Narodzenia czas", "Mandolinki z Borów", dwupłytowy album: "Mandolinowe impresje" i "Całą noc padał śnieg"). Powstała też monografia pt. „Campanella z Borów Tucholskich” napisana przez pp. Alinę i Kazimierza Wajdów.

Orkiestra zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m. in.: Puchar Kuratora Oświaty w Bydgoszczy (1987, 1989, 1990), I miejsce w Juwenaliach Muzycznych (1993, 1994, 1996), Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego (2000, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014).

Do największych sukcesów orkiestry należą: nagranie 3 ostatnich płyt z mistrzem oboju – Tytusem Wojnowiczem i wspólne koncerty, m. in. w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy (2002), w Parlamencie Europejskim i w Ambasadzie Polskiej w Brukseli (2010), w Cekcynie z okazji jubileuszu 45-lecia „Campanelli” (2016), koncert z Marylą Rodowicz podczas 44. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2007), a także prestiżowe koncerty w Grecji (2008), w Niemczech (2005), na Ukrainie (2004) i Litwie (2001).

Czytaj więcej: Koncert Noworoczny z udziałem Orkiestry "Campanella" z Cekcyna

31 grudnia o północy na Placu Benedyktyńskim w Gogolinie w gorących rytmach muzyki, składając sobie nawzajem życzenia, mieszkańcy przywitali Nowy 2019 Rok.

Tradycyjnie na powitanie Nowego Roku Urząd Miejski w Gogolinie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie przygotowali pokaz sztucznych ogni.

Czytaj więcej: Przywitanie Nowego Roku na Placu Benedyktyńskim w Gogolinie

W środę 19 grudnia 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury odbyło się spotkanie wigilijne dla osób samotnych i starszych, które zorganizował Ośrodek Pomocy Społecznej w Gogolinie. Przy wspólnym stole spotkało się blisko 130 mieszkańców Gminy Gogolin, przedstawiciele samorządu, duchowni, a także kierownicy i dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych. Spotkanie umilił świąteczny koncert Zespołu Folklorystycznego „Szwarne Dziołchy” z Górażdży.

Czytaj więcej: Spotkanie Wigilijne OPS

W piątek 14 grudnia 2018 r. podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Krapkowicach Nutka Cafe przyczyniła się do sprzedaży wcześniej zrobionych ozdób świątecznych. Młodzież  rozdawała również cukierki i ciasteczka uczestnikom jarmarku.   

Opiekun Nutki Cafe
Agata Janik

Czytaj więcej: Nutka Cafe na kiermaszu w Krapkowicach

W grudniu Nutka Cafe ciężko pracowała przy produkcji ozdób świątecznych oraz kartek bożonarodzeniowych. Ozdoby świąteczne trafiły na stoisko Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie, a kartki zostały rozesłane po całej gminie i nie tylko. Nie obyło się też bez porządków przedświątecznych tak, a by móc rozpaczać działanie już w Nowym Roku.

Opiekun Nutki Cafe
Agata Janik

Czytaj więcej: Grudzień w Nutka Cafe

W niedzielę 16 grudnia 2018 r. na zaproszenie Wójta Komprachcic Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina miała zaszczyt zagrać podczas IX Jarmarku Bożonarodzeniowego w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Komprachcice. Orkiestra pod batutą Rafała Jilga zaprezentowała się ze świątecznym repertuarem. Koncert zakończył się gromkimi oklaskami publiczności oraz prośbami o bis.

Czytaj więcej: Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina na IX Jarmarku Bożonarodzeniowym w Komprachcicach

W piątek 14 grudnia 2018 r. podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Krapkowicach swój dzień miała Gmina Gogolin i GOK w Gogolinie, będący jednymi ze współorganizatorów tego kulturalnego wydarzenia. Swoje prezentacje artystyczne przedstawiały dzieci i młodzież z PSP nr 2 i PSP nr 3 w Gogolinie. Z widowiskowym pokazem wystąpiły także Mażoretki ArriVa, a zwieńczeniem piątkowego popołudnia był specjalny, świąteczny program wykonany przez „Szwarne Dziołchy" z Górażdży oraz Miejską Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Gogolina. O świąteczny klimat zadbały także pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, którzy przygotowali świąteczne stoisko.

Czytaj więcej: Gogolin na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Krapkowicach

W dniach 8 – 9 grudnia 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy z Mikołajem, który co roku świąteczną atmosferą, ciekawymi stoiskami i wspaniałymi występami dzieci i młodzieży przyciąga licznych mieszkańców i gości.

Czytaj więcej: Kiermasz Bożonarodzeniowy z Mikołajem 2018

W sobotę 1 grudnia 2018 r. grupa mażoretek pod bacznym okiem swych instruktorów wyjechała na I Ogólnopolski Konkurs Mażoretek Czechowice – Dziedzice. Grupa pojechała w składzie: ArriVa i Mini ArriVa, dziewczyny zatańczyły 17 układów w różnych kategoriach. W tych układach dziewczyny dały z siebie wszystko. 
Międzynarodowe jury, w tym Czeszki z federacji IFMS doceniły nasze Gogolińskie mażoretki.

Czytaj więcej: Kolejne sukcesy Mażoretek Arriva z Gogolina

We wtorek 17 listopada 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się wykład  Profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego Reinharda Kulessy, członka Bractwa św. Jakuba w Więcławicach Starych pod Krakowem, który ośmiokrotnie przebył swoje indywidualne Camino do Sanktuarium w Santiago de Compostella.

Czytaj więcej: Złoty Wykład: "Moje Camino Santiago"

W sobotę 17 listopada 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się Andrzejkowy Wieczór Kabaretowy. Główną atrakcją tegorocznej imprezy był występ młodej, zdolnej i wybitnie energetycznej trójki zielonogórskich artystów – Kabaretu Nowaki w najnowszym programie pt. „Śmiechokalipsa”. Był to pierwszy w historii występ tej grupy na deskach Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie. Zaprezentowanym skeczom towarzyszyły na przemian gromkie oklaski i salwy śmiechu.

Na przybyłych gości czekały drobne upominki z wróżbą. Wszyscy mogli podziwiać piękne, klimatyczne dekoracje wykonane przez pracowników GOK.

Czytaj więcej: Andrzejkowy Wieczór Kabaretowy z Kabaretem Nowaki

Ferie 2019

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony