A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

W piątek 20 grudnia 2019 r. podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Krapkowicach swój dzień miała Gmina Gogolin i GOK w Gogolinie, będący jednymi ze współorganizatorów tego kulturalnego wydarzenia. Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z PSP2 i PSP3 w Gogolinie, mażoretki z "Arriva", Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz zespół folklorystyczny Szwarne Dziołchy z Górażdży. O świąteczny klimat zadbali także pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, którzy przygotowali świąteczne stoisko.

Czytaj więcej: GOK na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Krapkowicach

W piątek 20 grudnia 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyło się spotkanie wigilijne dla osób samotnych i starszych, które zorganizował Ośrodek Pomocy Społecznej w Gogolinie. Przy wspólnym stole spotkało się blisko 80 mieszkańców Gminy Gogolin, przedstawiciele samorządu oraz duchowni. Spotkanie umilił koncert kolęd w wykonaniu uczniów PSP 3 nr w Gogolinie, którzy zaprosili zebranych do wspólnego kolędowania.

Czytaj więcej: Spotkanie Opłatkowe OPS

W sobotę, 07.12.2019 roku, grupa WTR, tańcząca Hip Hop, wzięła udział w VIII Zderzeniu Tanecznym w Krapkowicach.

Grupa działająca przy Gminny Ośrodku Kultury w Gogolinie godnie reprezentowała naszą Gminę, zdobywając miejsce na podium. Dziewczyny startowały w kat. Miniformacje pow. 15 lat. Warto zauważyć, że konkurencja była bardzo duża, a dziewczyny spisały się na medal.

Grupy trenują pod okiem Pani Karoliny Koniecznej.

W dniach 7 – 8 grudnia 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy z Mikołajem, który co roku świąteczną atmosferą, ciekawymi stoiskami i wspaniałymi występami dzieci i młodzieży przyciąga licznych mieszkańców i gości.

Czytaj więcej: Kiermasz Bożonarodzeniowy z Mikołajem 2019

W piątek 6 grudnia 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyły się mikołajkowe warsztaty plastyczne z Panią Dorotą Kłeczek dla uczniów klasy 2a z PSP nr 2 w Gogolinie. Dzieci malowały farbami akrylowymi na prawdziwych podobraziach malarskich.
Uczestnicy zajęć w domach przy pomocy rodziców i zamontowaniu świecących lampek zamieniły swoje obrazy w magiczne świecące choinki. Warsztatom towarzyszyło wspólne śpiewanie piosenki "Choinko piękna jak las…".

Czytaj więcej: Mikołajkowe warsztaty plastyczne

23.11.2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyła się kolejna odsłona spektaklu z cyklu: "Witajcie w Naszej Bajce". Tym razem w innej formie, ponieważ w wykonaniu pracowników i rodziców dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 im. Karlika i Karolinki w Gogolinie.

Bajka pt.: "Ale się porobiło – Król Bajdurek na urlopie” wzbudziła we wszystkich pozytywne emocje! Przepiękna scenografia, wspaniałe stroje i niesamowita gra aktorska sprawiły, że była to bajka wyjątkowa. Przedstawieniu towarzyszyły także zabawy z najmłodszymi widzami.

Na pamiątkę każdy otrzymał kolorową maskę z przesłaniem, które ma zachęcić do zabawy w teatr oraz czytania baśni i bajek.

Czytaj więcej: Witajcie w Naszej Bajce: "Ale się porobiło – Król Bajdurek na urlopie"

W sobotę 16 listopada 2019 roku tancerka, Natalia Rosiek, z grupy Hip Hop “WTR”, działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie, wzięła udział w zawodach tanecznych “Sprawny Dzieciak” w Zdzieszowicach. Natalia zaprezentowała się w kategorii Hip Solo (12-15 lat).

Natalia godnie reprezentowała swoją grupę zdobywając 2 miejsce.

Młodzież trenuje pod okiem Pani Karoliny Koniecznej.

17 listopada 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się podsumowujący koncert z cyklu "Spotkanie z muzyką klasyczną" w wykonaniu bas-barytona Oskara Koziołka-Goetza przy fortepianowym akompaniamencie Julianny Petzuch.

Czytaj więcej: Spotkanie z Muzyką Klasyczną

W piątek 8 listopada 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się Listopadowy Wieczór Kabaretowy. Gwiazdą tegorocznej imprezy była grupa kabaretowa Paranienormalni.

Jak żyć? Odpowiedzi na to odwieczne i fundamentalne pytanie próbowali odnaleźć artyści, rozwiewając wszelkie wątpliwości w niezwykle zabawny sposób. Przekonali widzów, że chociaż czasami nie bywa różowo, a życie to nie bajka, w pokonaniu trudności zawsze pomoże poczucie humoru. To cudowne lekarstwo na powszechną rutynę i inne nieszczęścia.
Kabaret w swoim najnowszym programie pt. „Z humorem czeba żyć” żartował ze spraw codziennych, relacji międzyludzkich, kwestii damsko-męskich i roli mediów w naszym życiu. A wszystko to z właściwą sobie lekkością.

Na blisko 2 godzinny blok artystyczny złożyły się zarówno nowe skecze, sytuacje i bohaterowie, ale także znane postaci wykreowane przez Paranienormalnych w nowej i odświeżonej odsłonie. Zaprezentowanym skeczom towarzyszyły na przemian gromkie oklaski i salwy śmiechu.

Czytaj więcej: Listopadowy wieczór kabaretowy

26.10.2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyła się kolejna odsłona spektaklu z cyklu: "Witajcie w Naszej Bajce". Tym razem na scenie wystąpili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie. Bajka pt.: "Król Maciuś Reformator" to historia księcia, który osierocony, musi jako dziecko zasiąść na tronie i rządzić swoim krajem.

Mali aktorzy świetnie wcielili się w swoje role, a wspaniałe stroje i scenografia sprawiły, że bajka ta wypadła znakomicie. Po spektaklu odbył się konkurs na wizerunek Króla Maciusia, w którym nagrodami były cukierki - dla każdego kto odda pracę z portretem króla.

Do występu grupę przygotowali: pani Magdalena Smykała, pani Kornelia Miemczyk oraz pan Łukasz Wojtkiewicz.

Czytaj więcej: Witajcie w Naszej Bajce: "Król Maciuś Reformator"

W sobotę 19 października 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie odbył się Koncert Finałowy SuperStar w ramach Konkursu Piosenki Niemieckiej. Na scenie zaprezentowali się wspaniali artyści, a jedną z nich była Aurelia Spallek, która reprezentowała Gminę Gogolin. Z piosenką "Ein Lied für jeden Sonnenstrahl" Stefanie Hertel zdobyła wyróżnienie. Bardzo serdecznie gratulujemy!
Koncert organizowany był przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim, a partnerami konkursu byli: Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie oraz Gmina Gogolin.

Czytaj więcej: Super Star

W czwartek 17 października 2019 r. Gminne Centrum Kultury w Gogolinie odwiedzili członkowie Stowarzyszenia „Karolinka”, działającego przy Dobrodzieńskim Ośrodku Kultury i Sportu.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z legendą o Karliku i Karolince, poznali historię pomnika, genezę powstania pieśni „Poszła Karolinka” oraz zobaczyli film o Gminie Gogolin. Nie zabrakło również licznych opowieści związanych z lokalną tradycją i folklorem.

Wyjazd do Gogolina odbył się w ramach projektu UE pn. „Prawda i Legenda o Karolince z okolic Dobrodzienia”.

Dziękujemy Pani Elżbiecie Klimas, Ewie Kremer oraz Państwu Marii i Bernardowi Kipka za pomoc w przeprowadzeniu spotkania.

Czytaj więcej: Wizyta członków Stowarzyszenia „Karolinka” z Dobrodzienia

Wraz z rozpoczęciem nowego roku artystycznego, Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie wprowadził do swojej oferty edukacyjnej zajęcia taneczne z elementami tańca śląskiego, które skierowane są do uczniów klas I Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Gogolinie.

Celem zajęć jest reaktywacja gogolińskiego zespołu pieśni i tańca, który będzie kultywował śląską kulturę, folklor oraz tradycje ludowe.

Dzieci rozpoczęły swoją naukę od układu tanecznego do pieśni „Poszła Karolinka”, który będzie można zobaczyć już wkrótce!

Czytaj więcej: Zajęcia taneczne z elementami tańca śląskiego

Wakacje 2020

Zajęcia w GOK

Polub nas na Facebooku!

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony