A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

16 czerwca 2017 pięćdziesięcioosobowa grupa seniorów z naszej gminy wzięła udział w wycieczce do Pszczyny i Goczałkowic.

Czytaj więcej: Wycieczka seniorów

W sobotę 24 czerwca 2017 r. w ramach Dni Gminy Janów odbyła się w Pałacu Raczyńskich promocja książki z wierszami o Złotym Potoku pt. „Złotopotockie impresje”. Imprezę uświetnił koncert Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina.

Czytaj więcej: Dni Gminy Janów

W sobotę 17.06.2017 r. Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina wzięła udział w IX Prószkowskiej Paradzie Orkiestr.

Czytaj więcej: IX Prószkowska Parada Orkiestr

W piątek 23 czerwca 2017 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyło się zakończenie Roku Artystycznego 2016/2017. W trakcie uroczystości zostały wręczone dyplomy wszystkim uczestnikom grup działających w Ośrodku. Piernikowymi sercami w dowód uznania zostały obdarowane osoby które wspierają działalność GOKu.

Kursanci GOK wraz z instruktorami przygotowali występy artystyczne, dzięki którym przybyli rodzice i goście mieli okazję podziwiać efekty ciężkiej pracy uczestników zajęć i warsztatów oferowanych przez naszą placówkę.

Czytaj więcej: Zakończenie Roku Artystycznego 2016/2017

W czwartek 22 czerwca 2017 roku - już po raz trzeci w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyła się Gala na której uwieńczono osiągnięcia niemal 100 niepełnosprawnych sportowców z całej Opolszczyzny. Galę zapoczątkowała msza św. poprowadzona przez ks. prałata dr Zygmunta Lubienieckiego, następnie medalistom krajowych i światowych zawodów sportowych dla osób niepełnosprawnych zostały wręczone nagrody w postaci pucharów, statuetek, oraz dyplomów.

Podczas gali zostali nagrodzeni sportowcy ze szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno–wychowawczych, warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej, w tym również środowiskowych domów samopomocy.

Czytaj więcej: XXIV Gala Plebiscytu "Najlepsi z Najlepszych"

Dnia 14 czerwca 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie w Nutka Cafe odbyły się warsztaty pt. „Niespodzianka dla taty”. Podczas warsztatów dzieci miały za zadanie stworzyć niepowtarzalny projekt koszulki dla taty. Wszyscy pięknie wymalowali bluzki, które przynieśli przekazując swojemu tacie to jak bardzo go kochają. Dzieła jakie wyszły z tych pięknych prac można podziwiać na zdjęciach.

Opiekun Nutki Cafe
Agata Staszewska

Czytaj więcej: Niespodzianka dla taty z Nutką Cafe

W środę 14 czerwca 2017 r. odbyło się spotkanie pracowników Gminnego Ośrodka Kultury z Burmistrzem Gogolina Joachimem Wojtalą, podczas którego rozmawiano o planowanych przedsięwzięciach kulturalnych, podsumowano również te już zrealizowane. Tegoroczne spotkanie odbyło się wyjątkowo w innym terminie niż przypadający 29 maja Dzień Pracownika i Animatora Kultury ze względu na Obchody Jubileuszowe z okazji 50. Rocznicy Nadania Praw Miejskich i Odsłonięcia Pomnika Karolinki i Karlika.

Burmistrz złożył najserdeczniejsze życzenia. Podziękował wszystkim za zaangażowanie, gratulował sukcesów życząc jednocześnie kolejnych.

Czytaj więcej: Dzień Pracownika i Działacza Kultury

Znany z wiersza Marii Konopnickiej Janek Wędrowniczek wziął na drogę torbę z chlebem, a Tomek Wędrowniczek, czyli pan Tomasz Pawłowski, w podróż zabiera plecak, a w nim kroniki z autografami samorządowców. Oprócz nietypowej pasji Pan Tomasz ma zaskakującą pamięć. Dokładnie pamięta daty, odwiedzone miejscowości i spotkane osoby.

We wtorek 6 czerwca 2017 r. po raz kolejny zawitał do Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie. Podczas odwiedzin nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i wpisu do kroniki Pana Tomasza.

Serdecznie zapraszamy do Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie na wystawę prac dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Gogolinie pt. „Karlik i Karolinka dawniej i dziś”.

W piątek 2 czerwca 2017 r. w parku przy ulicy Ligonia w Gogolinie odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Jak co roku imprezie towarzyszyła niesamowita atmosfera, wspaniała zabawa i uśmiechnięte twarze najmłodszych.

Tematem przewodnim tegorocznej imprezy były „Dziecięce marzenia”. W przygotowanym przez animatorów programie znalazły się m. in. kalambury, zabawy rodzinne i integracyjne, zabawa z chustą klanza, kram z dziecięcą piosenką i muzyka na żywo. Przygotowano również kącik plastyczny i stoiska, przy których pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie malowali buzie, paznokcie, robili tatuaże oraz tworzyli wspólnie z dziećmi niezwykłe bańki mydlane.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy sprzętu przygotowane przez Policję, Straż Miejską oraz Straż Pożarną. Na każde dziecko czekały kiełbaski z grilla, ciasta, soczki i inne słodkie niespodzianki.

Organizatorami festynu był Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Gogolinie.

Czytaj więcej: Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Z okazji 50 – lecia nadania praw miejskich Gogolinowi i 50. rocznicy odsłonięcia pomnika Karolinki i Karliczka w niedzielę 28 maja 2017 r. odbył się Koncert Galowy XX Opolskiego Święta Pieśni Ludowej. Gościem specjalnym był Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w ponad 100-osobowym składzie, obejmującym chór, tancerzy i orkiestrę. Organizacja jubileuszu została wsparta przez Zarząd Powiatu Krapkowickiego kwotą 30 000 zł.

Czytaj więcej: Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny

W niedzielne popołudnie (28.05.2017 r.) ulicami Gogolina niosła się muzyka folklorystyczna. Na Placu Benedyktyńskim pojawiło się mnóstwo artystów ubranych w charakterystyczne, piękne, barwne stroje ludowe.

Koncert Galowy XX Opolskiego Święta Pieśni Ludowej był zwieńczeniem trzydniowych obchodów jubileuszowych w Gogolinie. Oficjalnego otwarcia dokonali Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, Wicemarszałek Województwa Opolskiego Roman Kolek i Starosta Krapkowicki Maciej Sonik. Na ręce burmistrza Joachima Wojtali Zarząd Powiatu Krapkowickiego przekazał czek o wartości 30 000 zł na wsparcie organizacji obchodów jubileuszowych z okazji 50. lecia praw miejskich Gogolina.

Na scenie wystąpiły zespoły:
- Chóru Mieszanego z Gogolina,
- Zespołu Pieśni i Tańca „Nysa”,
- Zespołu Folklorystyczny „Szwarne Dziołchy” z Górażdży,
- Zespołu Pieśni i Tańca „Komes” z Kędzierzyna – Koźla,
- Zespołu Pieśni i Tańca „Modrzewiacy” z Wołczyna,
- Zespołu Pieśni i Tańca „Opole”.

Gościem specjalnym był Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Czytaj więcej: Koncert Galowy XX Opolskiego Święta Pieśni Ludowej

Zajęcia w GOK

Zajęcia w GCK

FacebookBIP

 

bip m

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad

Początek strony