A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

We wtorek 17 listopada 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się wykład  Profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego Reinharda Kulessy, członka Bractwa św. Jakuba w Więcławicach Starych pod Krakowem, który ośmiokrotnie przebył swoje indywidualne Camino do Sanktuarium w Santiago de Compostella.

Czytaj więcej: Złoty Wykład: "Moje Camino Santiago"

W niedzielę 11 listopada 2018 r. na Hali Sportowej im. B i Z. Blautów odbyła się szósta edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca „Maestro 2018”. Tegoroczny puchar Burmistrza Gogolina Gogolina trafił do Kacpra Rutki i Sary Litorowicz – pary, która zwyciężyła także w kategorii „open” tańców standardowych. W kategorii „open” tańców latynoamerykańskich najlepsi okazali się natomiast Filip Swětík i Anna Kaczmarek. Organizatorem Turnieju była Akademia Tańca „Maestro”, Urząd Miejski w Gogolinie, Gminny Ośrodek Kultury i Zespół Rekreacyjno – Sportowy w Gogolinie.

Czytaj więcej: VI Ogólnopolski Turniej Tańca „Maestro 2018”

W piątek 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 w ramach akcji pt. „Rekord dla Niepodległej” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży, przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 1 w Gogolinie wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Czytaj więcej: "Rekord dla Niepodległej"

W sobotę 20 października 2018 r. na scenie Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie rozpoczęliśmy nowy sezon przedstawień dla dzieci z cyklu "Witajcie w naszej bajce". Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy 6B Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gogolinie. Zaprezentowali przestawienie pt.: "Bajkowy Ambaras". Do występu uczniów przygotowała pani Mariola Malkusz.

Czytaj więcej: Bajkowy Ambaras

W piątek 19 października 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury odbyły się uroczystości z okazji otwarcia Centrum Przesiadkowego w Gogolinie, które uświetnił koncert w wykonaniu Orkiestry Rozrywkowej Happy Big Band z Mysłowic pod batutą Mirosława Kaszuby. Repertuar przygotowany przez Orkiestrę zachwycił zgromadzoną publiczność, która dziękowała za wspaniały koncert owacjami na stojąco. Aranżacje muzyczne znanych i lubianych przebojów muzyki rozrywkowej w wykonaniu solistów Anny Kamyk i Marka Janika oczarowały zebranych. W trakcie imprezy goście mogli obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą historię kolejnictwa i jego wpływu na rozwój gospodarczy i społeczny Gogolina. Temat ten przedstawił zebranym Szymon Kliszewski – znawca lokalnej historii. Na zakończenie każdy mógł zwiedzić nowo otwarte Centrum Przesiadkowe.

Czytaj więcej: Uroczyste otwarcie Centrum Przesiadkowego w Gogolinie z Orkiestrą Rozrywkową Happy Big Band z...

W niedzielę 14 października 2018 r. w Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie-Karłubcu odbył się Muzyczno – Kabaretowy Wieczór Jubileuszowy. Wydarzenie zorganizowano w ramach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 70 – lecia Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Gogolinie. Była to również okazja do świętowania 60 – lecia działalności Orkiestry Dętej Górażdże Cement S.A., która wspaniałym koncertem rozpoczęła imprezę.

Czytaj więcej: Muzyczno – Kabaretowy Wieczór Jubileuszowy

Dożynki to piękne dziękczynienie za plony, które jest ukoronowaniem całorocznej, ciężkiej pracy rolników na wsi. Tegoroczne Gminne Podziękowanie za żniwo „Żniwniok 2018” odbyło się 9 września, na Placu Benedyktyńskim w Gogolinie

Czytaj więcej: Żniwniok 2018

Gminne Centrum Kultury w Gogolinie przerodziło się w wielką galerię sztuki. Na zewnątrz obok pomnika Karlika i Karolinka można podziwiać wystawę fotograficzną pt. „Galeria na płocie”. W oknach GCK zawisły prace wykonane przez Fotoklub Jablunkov.

Czytaj więcej: Galeria sztuki

W piątek 10 sierpnia 2018 roku odbyło się zakończenie wakacji z Nutką Cafe w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie. Zajęcia wakacje trwające w Nutce przez prawie 2 miesiące dobiegły końca. Przez ten czas uczestnicy zajęć przygotowali wspaniały występ artystyczny. Na scenie mogliśmy podziwiać wykonanie utworów w formie instrumentalnej, wokalnej i tanecznej. Dzieci do tańców przygotowały rekwizyty, a rodzice niektóre stroje. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ten wieczór był wyjątkowy.

Czytaj więcej: Zakończenie Wakacji z Nutką Cafe

W piątek 3.08.2018 r. Kamień Śląski zwiedzali artyści z Gniewina, Łodygowic, Kysuckégo Novégo Mesto, Jabłonkowa i z terenu gminy Gogolin w ramach rozpoczętego Międzynarodowego Pleneru Malarskiego, organizowanego w odniesieniu do Budżetu Obywatelskiego Miasta Gogolina.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Plener Malarski

Miniony weekend obfitował w Gminie Gogolin obfitował w ciekawe wydarzenia kulturalne.

W sobotę 4 sierpnia 2018 r. odbył się Jubileusz 70-lecia jednostki OSP w Odrowążu. Uroczyste obchody rozpoczęto mszą św. w intencji żyjących i zmarłych strażaków, którą odprawili wojewódzki kapelan strażaków ks. prof. Józef Urban oraz proboszcz parafii w Malni ks. dziekan Hubert Szklorz. Część oficjalna jubileuszu, przy oprawie muzycznej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina miała miejsce pod remizą jednostki w Odrowążu. Były okolicznościowe medale i wyróżnienia dla zasłużonych działaczy, były też wyróżnienia dla wpierających jednostkę darczyńców i sponsorów.

Czytaj więcej: Kolejny ciekawy weekend w Gminie Gogolin

Tegoroczny Finał „Artystycznego Lata w Mieście”, w Gogolinie odbył się w dniach 21 i 22 lipca 2018r. i obfitował w różnorodne atrakcje. Program artystyczny był bardzo bogaty, pełen fantastycznych koncertów, pokazów i warsztatów.

Czytaj więcej: Finał Artystycznego Lata w Mieście

W miniony weekend 7 i 8 lipca 2018 r. wszyscy mieszkańcy gminy Gogolin i przybyli goście świętowali pierwszą odsłonę Artystycznego Lata w Gogolinie. Z okazji jubileuszu 20-lecia partnerstwa pomiędzy Gogolinem, a czeskim Jablonkovem przygotowano niezwykle barwny program artystyczny.

Czytaj więcej: Artystyczne Lato w Mieście: Festiwal Muzycznych Wspomnień

Ferie 2019

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony