A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Plan pracy na rok 2017 w Świetlicy Młodzieżowej w Strzebniowie

                                                                                                                        

Styczeń

·         Witaj Nowy Roku

·         Karnawał w świetlicy

·         Zima bezpieczna i wesoła

·         Dzień babci i Dziadka

·         Zwierzęta zimą

Luty

·         Higiena osobista, ład i czystość otoczenia

·         W krainie baśni i bajki

Ferie w/g osobno ustalonego planu

Marzec

·         Dzień kobiet

·         Przyroda wokół nas- wiosna

·         Przygotowania do kiermaszu wielkanocnego - udział świetlicy

·         Bezpieczna droga- zachowanie bezpieczeństwa na ulicy

Kwiecień

·         Wielkanoc

·         Trzeba umieć sobie radzić

·         Światowy dzień ziemi - wielkie sprzątanie

·         Zdrowy tryb życia(zdrowe odżywianie)

Maj

·         Gogolin-miasto, w którym mieszkam

·         Tradycje, obrzędy, zwyczaje naszego regionu

·         Spotkanie z animatorem kultury

·         Dzień matki

Czerwiec

·         Dzień dziecka- wspólne świętowanie

·         Zakończenie roku szkolnego - wakacji już czas

·         Rozpoczynają się wakacje- przypomnienie zasad bezpieczeństwa

Lipiec

Tematyka w/g osobno ustalonego planu

Sierpień

Tematyka w/g osobno ustalonego planu

Wrzesień

·         Świetlica naszym drugim domem

·         W świetlicy czuję się bezpieczny

·         Kultura na co dzień

·         Dzień chłopaka

Październik

·         Złota Polska  Jesień

·         Nasi przyjaciele

·         Dary jesieni

·         Dzień wesołej dyni

 

Listopad

·      Książka moim przyjacielem

·      Zdobnictwo, przedmioty dekoracyjne

·      Przygotowania do kiermaszu bożonarodzeniowego- udział świetlicy w kiermaszu

·      Andrzejki- dyskoteka andrzejkowa, wróżby

 

Grudzień

·         Mikołajki

·         Warsztaty plastyczne

·         Świąteczne wypieki

·         Święta w świetlicy

 

 

Opracowała Agnieszka Porada

opiekun świetlicy Młodzieżowej  w Strzebniowie

Sprawozdanie z działalności Świetlicy Młodzieżowej  w Strzebniowie za pierwsze półrocze 2015 roku

 

                Nowy rok dzieci  i młodzież uczęszczający do świetlicy rozpoczęli od  pogadanki o tym czy mamy wpływ na to jaki będzie nadchodzący rok , nie zabrakło również postanowień noworocznych. Kolejnym punktem była pomoc ptakom w czasie zimy. Pod nadzorem opiekuna dzieci wykonały karmik dla ptaków po czym ustalono grafik dokarmiania a zapisom nie było końca.

       

 

Z okazji dnia Babci i Dziadka dzieciaczki przygotowały lampiony z jabłuszek, które zabrali do domu.

                Kolejną atrakcją dla dzieci był zorganizowany wyjazd  na bal w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie poprowadzone zostały różne konkursy i zabawy

 

                Podczas ferii świetlica zorganizowała również wyjazd do kina na bajkę "Królowa Śniegu". Z wyjazdu skorzystało około 15 uczestników świetlicy, a po kinie nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w mc'donalds.

    

 

                Świetlica zorganizowała również warsztaty kulinarne, podczas to których dzieciaczki nauczyły się wyrabiać ciasto na pizze, a pomysły na łączenie dodatków po prostu się nie kończyły.

   

 

                Kolejną atrakcją była nauka zasad gry w bilarda, - starsi koledzy uczyli młodszych, a później odbyły się rozgrywki

 

Kolejnym ważnym punktem była organizacja sprzątania placu zabaw wokół świetlicy i wykonanie gazetki  tematycznej z okazji  dnia ziemi

 

 

                Świetlica zorganizowała również warsztaty robienia zajączków z siana, które cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Warsztaty miały na celu zacieśnienia więzi dziecko - rodzic- dziadkowie. Prace wystawione zostały podczas kiermaszu wielkanocnego.

  

 

                Na kolejnych warsztatach poprowadzonych przez opiekuna świetlicy uczestnicy poznali tajniki wyplatania  papierowej wikliny

               

                Dzielnica Gogolin - Strzebniów, Stowarzyszenie działające w Strzebniowie wraz z świetlicą zajęły się organizacją dnia dziecka, w spotkaniu uczestniczyło około 40 dzieci. Nie zabrakło poczęstunku, gier i zabaw oraz po raz pierwszy malowanie twarzy oraz skręcanie balonowych zwierzaczków.

 

  

                Oprócz tego każdego dnia uczestnicy mieli możliwość pod okiem opiekuna odrabiania zadania domowe.  Prowadzone były różnego typu konkursy  z wykorzystaniem gier planszowych.

Lipiec i sierpień to długo oczekiwany czas przez dzieciaki i dla nich właśnie świetlica przygotowuje wiele atrakcji.

 Na czas wakacji świetlica opiekowała się  żółwiem  z Przedszkola nr 3 w Gogolinie

 

 Przez cały ten okres organizowane były wyjścia na basen, wyjazd do kina,

  

 warsztaty kulinarne, plastyczne

 

 piesze wycieczki po okolicy, a oprócz tego każdego dnia różnego typu rozgrywki sportowe na świeżym powietrzu, najważniejszym punktem wakacji była wizyta w zaprzyjaźnionej świetlicy w Zakrzowie gdzie prowadzone były warsztaty językowe

  

 i wiele wiele innych atrakcji.

   

Wrzesień i październik to czas złotej polskiej jesieni, w której to uczestnicy zajęć świetlicowych  wogóle się nie nudzili, gdyż były wyjścia na spacery by nazbierać dary jesieni, a później stworzyć z nich różne prace, ale również  rozgrywki piłki nożnej na wyrysowanym wcześniej boisku oraz próby tworzenia ogromnych mydlanych baniek.

 

W listopadzie odbywało się bardzo wiele mini turniejów - bilard, tenis stołowy, z których wyłoniono świetlicowych mistrzów :).  organizowano również zajęcia z papierowej wikliny, z której wyplatano koszyczki i wianki

  

                Grudzień  rozpoczął się wizytą św. Mikołaja, w której uczestniczyło ok. 50 dzieci, każde dziecko otrzymało paczuszkę przygotowaną przez dzielnicę oraz stowarzyszenie w niej działające.

     

 

Sprawozdanie z działalności Świetlicy Młodzieżowej w Strzebniowie za rok 2013

 

Styczeń

Nowy rok przywitaliśmy zabawą karnawałową w naszej Świetlicy. Dzieci wykonały samodzielnie stroje i maski. Z okazji Dnia Babci i Dziadka podczas zajęć świetlicowych wykonaliśmy kartki z najserdeczniejszymi życzeniami oraz skromne upominki. Oprócz tego zachęcaliśmy do dokarmiania zwierząt zimą.

Luty

 Odbyły się walentynki oraz poczta walentynkowa. Luty upłynął pod hasłem "Bezpieczny na co dzień, a więc wszystko co się z tym wiąże- bezpieczeństwo na ulicy, podczas zabaw  w bomu i w świetlicy. Dokarmianie zwierząt zimą.

Marzec

Przygotowania do kiermaszu wielkanocnego ruszyły pełną parą- robiliśmy stroiki wielkanocne, witraże na okna, kroszonki, pisanki oraz wiele innych prac, które można było nabyć na kiermaszu w Gogolinie. Wspólny spacer z gaikiem ulicami naszej wioski z okazji pierwszego dnia wiosny, no i oczywiście nie mogło się obyć bez wspólnego robienia marzanny. Oprócz tego każdy uczestnik zajęć w świetlicy projektował kalendarz przyrody.

Kwiecień

W kwietniu obchodziliśmy dzień Ziemi, a więc nie mogło zabraknąć akcji sprzątania ulic naszej wioski i uczyliśmy się jak nie niszczyć przyrody, częste spacery po okolicy pomogły nam obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie co wzbogaciło nasze umysły.

Maj

Zaczęliśmy od poznania święta flagi polskiej, po czym wykonaliśmy piękną gazetkę tematyczną. W tym miesiącu odbywały się warsztaty z papierowej wikliny dla dzieci  i młodzieży, po których zrobiliśmy wystawkę prac. Z okazji dnia matki każde dziecko zabrało do domu skromne upominki

Czerwiec

Tradycyjnie rozpoczęliśmy ten miesiąc od święta naszych milusińskich- Dzień Dziecka 2010. Z tej też okazji odbył się wieczorek filmowy oraz  słodka niespodzianka trafiła w ręce każdego dziecka które przybyło w tym dniu do świetlicy. W tym miesiącu odbywał się turniej koszykówki. Z okazji dnia ojca dzieci zabrał upominki w postaci krawatu przez siebie ozdobionego. Zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa podczas trwania wakacji.

Lipiec i sierpień

Wakacje rozpoczęliśmy od festynu rodzinnego, który zorganizowany został wspólnie  z zarządem dzielnicy Gogolin- Strzebniów. Na festyn przybyli również strażacy z OSP Gogolin. Zorganizowany został również wyjazd do kina pt. Smerfy 3.  a oprócz tego dla dzieci odbywały się różne zajęcia tematyczne jak zabawa tworzywem i wiele innych atrakcji.

Wrzesień

Nowy rok szkolny - nowe postanowienia i oczekiwania (wspólne pogadanki). Jesienne porządki wokół naszej świetlicy. Odbywały się różnego typu pogadanki na temat: "Kim zostanę, gdy dorosnę?". Z okazji Dnia chłopaka dziewczyny obdarowały chłopaków małym prezencikiem. 

Październik

Organizowane były spacery dróżkami naszej wioski, podczas których obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie. Podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy wiele "kasztanowych ludzików". Z okazji Helloween zorganizowana została dyskoteka.

Listopad

Przygotowania do kiermaszu ruszyły pełną parą. Wykonywaliśmy przeróżne ozdoby świąteczne: stroiki, choinki z kawy, odlewy gipsowe. Wszystkie prace wspólnie wykonane eksponowane były podczas kiermaszu świątecznego w Gogolinie.  Andrzejki  spędziliśmy  w nieco innej formie gdyż oprócz wróżb odbył się również wieczorek filmowy. 

Grudzień

Dzieci i młodzież uczestniczyły w spotkaniu mikołajkowym zorganizowanym przez zarząd dzielnicy oraz stowarzyszenie działające w dzielnicy. Podczas spotkania z gościnną wizytą przybył do dzieci św. Mikołaj, który obdarował wszystkich słodkimi niespodziankami. Braliśmy udział w kiermaszu Bożonarodzeniowym, na który przygotowane zostały różne odlewy gipsowe oraz stroiki. Przed świętami spotkaliśmy się, żeby podzielić się opłatkiem oraz życzyć sobie wszystkiego co najlepsze.

 

 

 

Plan pracy - świetlica w Strzebniowie 2014

 

Styczeń

Witaj Nowy Roku

 

Postanowienia noworoczne

 

Jak być dobrym i opanowanym człowiekiem

 

 

Dzień babci i Dziadka- robimy upominki

Luty

Walentynki

 

Karnawał w świetlicy

 

"Federbal"

 

Wyjazd do kina

 

Ferie wg  osobno przygotowanego planu

Marzec

Dzień kobiet

 

Przyroda wokół nas- wiosna

 

Marzanna i gaik

 

 

Robótki ręczne

Kwiecień

Sprzątanie ziemi

 

Ochrona przyrody

 

Dzień Ziemi

 

Origami

 

Tradycje i obrzędy wielkanocne

Maj

Święto flagi polskiej

 

Wyeliminowanie agresji u dziecka

 

Dzień rodziny

 

Dzień Matki

Czerwiec

Dzień dziecka

 

Lato- jak być rozważnym i czuć się bezpiecznie

 

Dzień Ojca

 

Dzień sportu

 

Żegnaj szkoło, witajcie wakacje

Lipiec

Wakacje wg wcześniej przygotowanego planu

Sierpień

Wakacje wg wcześniej przygotowanego planu

Wrzesień

Poznajemy zwyczaje oraz tradycje naszej świetlicy

 

Bezpieczeństwo na drogach i ulicach

 

Chrońmy nasze środowisko

Październik

Dary jesieni

 

Rozwijanie twórczej ekspresji dziecka

 

Przyjaciele- do czego są potrzebni

Listopad

Święto zmarłych

 

Święto niepodległości

 

Moja ulubiona książka

 

Andrzejkowe tradycje

Grudzień

Barbórka

 

Mikołajki

 

Choinkowe radości i tradycje świąteczne

 

Plan pracy w Świetlicy Młodzieżowej w Strzebniowie na rok 2013

Opracowała: Agnieszka Porada

Styczeń

Ø  Witaj nowy roku, co nam nowego przyniesiesz? czy mamy na to wpływ jaki będziesz? - pogadanki

Ø  Pomagamy ptakom zimą

Ø  Dzień Babci i Dziadka

Ø  Cyrk zjechał do miasta ,a ja dostałem bilet wstępu. 

Luty

Ø  Gdy Pan karnawał balony rozdawał

Ø  Walentynki, skrzynka walentynkowa

Ø  Dokarmianie zwierząt zimą

Ø  Bezpieczeństwo na co dzień

Marzec

Ø  Co to znaczy być przyjacielem przyrody- pogadanka

Ø  Wpływ przyrody na życie człowieka

Ø  Dzień kobiet

Ø  Obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie

Ø  Witaj wiosno- przemarsz z marzanną ulicami  naszej wioski

Ø  Kalendarz przyrody- każdy projektuje swój kalendarz przyrody

Kwiecień

Ø  Dbam o przyrodę wokół mnie

Ø  Wykonanie gazetki tematycznej

Ø  Wielkie sprzątanie świata

Ø  Święta wielkanocne- najważniejsze  święta chrześcijańskie

Maj

Ø  Konstytucja 3 maja- pogadanki na temat świąt narodowych

Ø  Papierowa wiklina- warsztaty

Ø  Dzień Matki

Ø  Świetlicowy turniej koszykówki

Czerwiec

Ø  Dzień dziecka

Ø  Warsztaty z krepiny

Ø  Dzień ojca

Ø  Lato już tuż, tuż

Ø  Rozpoczynają się wakacje- wspólne planowanie  wakacji

Lipiec i Sierpień

Wg ustalonego planu pracy na wakacje 2012

Wrzesień

Ø  Zaczął się rok szkolny

Ø  Kim zostanę gdy dorosnę

Ø  Wycieczka rowerowa

Ø  Nadeszła jesień

Ø  Dzień chłopaka

Październik

Ø  Złota polska jesień

Ø  Warsztaty plastyczne z darów jesieni

Ø  Spotkanie z kierowcą rajdowym

Ø  Hellowen

Listopad

Ø  Święto tych co odeszli- pogadanka jak należy się zachować na cmentarzu, wyjście na cmentarz i zapalenie zniczy 

Ø  Święto Niepodległości- gazetka okolicznościowa

Ø  Przygotowania do kiermaszu Bożonarodzeniowego

Ø  Andrzejki - wieczór wróżb 

Grudzień

Ø Barbórka / skarb spod ziemi. 

 

Ø  Mikołajki- gościmy aktorów z teatru

Ø  Kiermasz Bożonarodzeniowy

Ø  Choinkowe ozdoby

Ø  Wspólna wigilia

Ø  Żegnaj stary roku - wspólne przeglądanie kroniki z całego 2013 roku

 

 

 

Plan pracy  w Świetlicy Młodzieżowej w Strzebniowie  na rok 2012

 

Styczeń

Ø  Jaki był stary rok oraz co przyniesie nadchodzący rok - pogadanka

Ø  życzenia noworoczne

Ø  Dokarmianie zwierząt zimą

Ø  Dzień babci i dziadka

Ø  Rola przyjaźni i koleżeństwa - pogadanka

Ø  Praca plastyczna - Mój przyjaciel  ( praca w grupie)

 

Luty

Ø  Walentynki, skrzynka walentynkowa

Ø  Dokarmianie zwierząt zimą

Ø  Ferie wg planu pracy na ferie zimowe 2012

Marzec

Ø  Co to znaczy być przyjacielem przyrody- pogadanka

Ø  Wpływ przyrody na życie człowieka

Ø  Obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie

Ø  Witaj wiosno- przemarsz z marzanną po ulicach naszej wioski Ø Kalendarz przyrody

Kwiecień

Ø  Kultywowanie tradycji regionalnych

Ø  Zwyczaje polskie pogadanka

Ø  Zwyczaje śląskie- pogadanka + praca plastyczna- technika dowolna

Ø  Dlaczego święta wielkanocne są najważniejszymi  świętami chrześcijańskimi- pogadanka

Maj

Ø  Kim chcę zostać gdy dorosnę

Ø  Mój wymarzony zawód

Ø  Dzień matki - upominki

Ø  Funkcja rodziny- pogadanka

Ø  Źródła konfliktów - sposoby ich rozwiązywania

Czerwiec

Ø  Dzień dziecka- festyn rodzinny

Ø  Dzień ojca- tworzymy laurki

Ø  Zasady bezpieczeństwa na zbliżające się wakacje

Ø  Moje wymarzone wakacje -przelewamy marzenia na papier

Lipiec i Sierpień

Wg ustalonego planu pracy na wakacje 2012

Wrzesień

Ø  Świetlica- nasz drugi dom

Ø  Higiena osobista- mydło wszystko umyje " W zdrowym ciele zdrowy duch"

Ø  Znaczenie aktywności fizycznej

Ø  Jesień- gazetka okolicznościowa

Ø  Spacer po okolicy - obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie

Ø  Praca plastyczna z wykorzystaniem jesiennych liści 

Październik

Ø  Jesienne figurki z żołędzi i kasztanów

Ø  Grzyby jadalne i trujące- pogadanka

Ø  Wspólne przygotowanie jesiennych ozdób do świetlicy Ø Hellowen

Listopad

Ø  Święto tych co odeszli- pogadanka, wyjście na cmentarz

Ø  Święto Niepodległości- gazetka okolicznościowa

Ø  Najpiękniejsze baśnie Andersena- czytanie oraz praca plastyczna w grupie

 

Ø  Przygotowania do kiermaszu Bożonarodzeniowego

Ø  Andrzejki - wieczór wróżb

Grudzień

Ø  Barbórka- pogadanka, praca plastyczna

Ø  Mikołajki- gościmy aktorów z teatru

Ø  Choinkowe ozdoby z krepiny

Ø  Wspólna wigilia

Ø  Przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw z fajerwerkami

 

Opracowała: Agnieszka Porada

 

 

Plan pracy

"Ferie zimowe 2015"

Świetlica Młodzieżowa w Strzebniowie

"Wyruszamy w wielką podróż po Europie "

19.01.2015 (poniedziałek) - Przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas ferii podczas zabaw w świetlicy oraz zapoznanie się z planem na najbliższe 2 tygodnie

20.01.2015 (wtorek)- Warsztaty decupage

21.01.2015 (środa)- Wyjazd do Gminnego Ośrodka Kultury na bal karnawałowy

22.01.2015 (czwartek)-Francja - ciekawe miejsca - praca plastyczna

23.01.2015 (piątek)- Wspólne granie - "Postaw na Milion"

26.01.2015 (poniedziałek)-Wybieramy sie do Austrii - Nauka walca wiedeńskiego

27.01.2015 (wtorek)-Wyjazd do kina *

28.01.2015 (środa) - Gry i zabawy na świeżym powietrzu - wspólne lepienie bałwana

29.01.2015 (czwartek) - Włochy - poznajemy zwyczaje + robimy pizze

30.01.2015 (piątek)- Gry i zabawy stolikowe

* termin wyjazdu może się zmienić ze względów organizacyjnych

Sprawozdanie z działalności Świetlicy Młodzieżowej w Strzebniowie za rok 2012

Nowy rok rozpoczęliśmy od zabawy karnawałowej w świetlicy, a co się z tym wiąże od wykonania sobie stroju, oraz poznania tradycji związanych z karnawałem. Dzieci wykonały własnoręcznie skromne upominki z okazji Dnia Babci i Dziadka, które zabrały po skończeniu do domu aby wręczyć babciom i Dziadkom. Dokarmialiśmy ptaki.


W lutym dokarmialiśmy głodne i zmarznięte zwierzęta oraz budowaliśmy różne budowle ze Śniegu. również z okazji święta zakochanych została zorganizowana poczta walentynkowa.


W marcu uczestniczyliśmy w wielkim sprzątaniu okolicy, w której mieszkamy. Oglądaliśmy film o ochronie przyrody oraz dzieci wykonywały wiele prac plastycznych o przyrodzie. Zimę pożegnaliśmy marzanną a wiosnę przywitaliśmy pięknym kolorowym gaikiem.

Kwiecień zajęliśmy się kultywowaniem tradycji regionalnych. Odbywały się różne pogadanki, czytanie starych książek z których można było się wiele dowiedzieć na temat tradycji już zapomnianych. Dzieciom zostały również przedstawione tradycje związane z świętami wielkanocnymi- jako najważniejszymi świętami chrześcijańskimi.


W maju dzieci i młodzież mieli możliwość głębszego zastanowienia się na temat swojej przyszłości - a więc kim chce być jak dorosnę. Poznawali najbardziej popularne zawody obecnych czasów, ale również mieli możliwość poznania wymierających już zawodów. Z okazji dnia Matki wykonały upominki, które zabrały do domów aby wręczyć swoim mamom.

Wakacje 2012- Podczas wakacji grupa młodzieży jechała do parku wodnego w Tarnowskich Górach. oraz do Zoo w Opolu. Podczas całych wakacji 2012 organizowane były gry, zabawy i turnieje, organizowane były również spacery oraz wycieczki rowerowe po okolicy.

Wrzesień upłynął pod hasłem" Świetlica naszym drugim domem". Odbywały się cykliczne pogadanki na temat zdrowej żywności oraz aktywności fizycznej. Dzieci wykonywały prace plastyczne pt. W zdrowym ciele zdrowy duch. Z okazji Dnia chłopaka pojechaliśmy autokarem do KFC na Górę Św. Anny.

Październik- ten miesiąc poświęcony był jesieni, a co się z tym wiąże- z robieniem ozdób z darów jesieni oraz różnego typu pogadankom np. na temat grzybów jadalnych i trujących. Zorganizowano również hallowen - konkurs na najlepszy strój połączone z dyskoteką.
Wieczorki filmowe dla dzieci i młodzieży.

Listopad rozpoczęliśmy od wspomnienia tych którzy "odeszli"- wspólne wyjście na cmentarz-palenie zniczy. Przygotowywaliśmy się również do udziału w kiermaszu bożonarodzeniowym- dzieci i młodzież wykonywała choinki z kawy, makaronu, orzechów i szyszek, odlewy gipsowe, stroiki świąteczne, które były do nabycia na kiermaszu bożonarodzeniowym w Gogolinie. W listopadzie do Świetlicy przyjechały Panie z Banku Śląskiego w Krapkowicach, które czytały opowiadania dzieciom z naszej świetlicy, świetlicy Młodzieżowej z Zakrzowa oraz Choruli.

W grudniu wspólnie z radą sołecką zostało zorganizowane spotkanie mikołajkowe- w tym roku trochę nietypowe, ponieważ gościł u nas teatrzyk z studia ART-RE z Krakowa, a każde przybyłe dziecko dostało z rąk pani sołtys małą paczuszkę. Ponadto Świetlica brała udział w kiermaszu Bożonarodzeniowym- uzyskane środki zostaną wykorzystane na dofinansowanie wyjazdu do kina w czasie ferii.

Sprawozdanie

z działalności Świetlicy Młodzieżowej w Strzebniowie

za rok 2011

Styczeń

Nowy Rok – Nowe postanowienia, nowe marzenia. Pogadanki o tym jaki był "Stary rok" i co chcemy zmienić w sobie, w świetlicy. Jednym z punktów planu pracy na rok 2011 brzmiał – jak możemy pomóc zwierzętom w czasie zimy, a więc dokarmianie ich. Odbywały się również zabawy na świeżym powietrzu – czyli lepienie największego bałwana, robienie aniołków na śniegu. Przypominano zasady bezpieczeństwa podczas gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Luty

Luty, jak wiadomo to miesiąc na który przypadł czas ferii zimowych w woj. opolskim. Tegoroczne ferie upłynęły pod hasłem "W krainie baśni i bajek", do której przeniosło się każde dziecko uczęszczające do świetlicy w tym okresie. Do naszej świetlicy przybył również z gościnną wizytą aktorzy ze studia ART-RE z Krakowa z przedstawieniem pt. "Wilk i zając", oprócz tego podczas trwania ferii przypominano zasady bezpieczeństwa podczas ich trwania.

Marzec

Dzieci i młodzież Świetlicy Młodzieżowej w Strzebniowie uroczyście obchodziły Powitanie wiosny. Wspólnie przygotowywali się robiąc marzannę oraz gaik, z którym spacerowały ulicami Strzebniowa. W tym też miesiącu przygotowaliśmy mnóstwo ciekawych prac na kiermasz wielkanocny, były to m.in. stroiki, odlewy gipsowe itd. Wraz z nadejściem wiosny przyszedł czas na wiosenne porządki wokół świetlicy z czym nie mieliśmy najmniejszego problemu.

Kwiecień

Tego miesiąca nie dało się inaczej rozpocząć jak od "prima aprillisowych" żartów, których w naszej świetlicy w tym dniu nie brakowało. Dużo czasu poświęciliśmy na przypomnienie tradycji i obrzędów związanych ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi. Wiele razy wychodziliśmy na spacery po okolicy obserwując zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie.

Maj

Świetlica naszym drugim domem – motto miesiąca maj. Współpraca w grupie to bardzo ważny element, bez którego ani rusz w naszej świetlicy. Wspólne czytanie regulaminu w celu przypomnienia zasad panujących w świetlicy. Z okazji Dnia Matki dzieciaki przygotowały skromne upominki – serduszko z kwiatuszkami w środku. Oprócz tego organizowano spacery po okolicy.

Czerwiec

"Niech żyją dzieciaki"- pod takim hasłem upłynął tegoroczny, ważny dzień dla naszych milusińskich. Właśnie z myślą o nich zorganizowano popołudnie pełne wrażeń- malowanie twarzy dzieci postaciami z bajek, gry i zabawy z słodkimi nagrodami oraz grill. Przypomniano również zasady bezpieczeństwa na zbliżający się okres wakacji. Wspólnie z dzieciakami ułożony został plan wakacji.

Lipiec i sierpień

Lipiec i sierpień upłynął pod hasłem "Bezpieczne wakacje". Z tego powodu dla dzieci zorganizowano spotkania m.in. z funkcjonariuszem Posterunku Policji, członkiem Straży Pożarnej oraz funkcjonariuszem Straży Miejskiej. Oprócz tego dzieci wykonywały makiety, których tematem była " Moja bezpieczna droga z domu do świetlicy." Podczas tegorocznych wakacji dzieci i młodzież mieli możliwość poznania życia sprzed setek lat dzięki wyjazdowi do Juraparku w Krasiejowie. Oprócz tego odbywały sie raz w tygodniu wieczory filmowe.

Wrzesień - spotkania świetlicowe we wrześniu rozpoczęliśmy od pogadanek na temat zdrowego odżywiania i o higienie osobistej .Rozmawialiśmy o tym jak bezpiecznie wyjść i wrócić ze szkoły do domu. Młodzież chętnie odrabiała zadania domowe. Wykonywaliśmy ozdoby w celu udekorowania wnętrza świetlicy.

Październik

Przywitaliśmy panią Jesień, uczestnicy wykonywali prace z użyciem zebranych i ususzonych liści. Wspólnie zwiedziliśmy okolice. Wykonywaliśmy ozdoby orgiami. „Książka moim przyjacielem" prezentacja ulubionych oraz najciekawszych książek. Raz w tygodniu spotykaliśmy się na wieczorku filmowym.

Listopad

Miesiąc rozpoczęliśmy od wspomnienia tych, którzy odeszli oraz rozmowy o 11 listopada- Święto Niepodległości. Rozpoczęliśmy przygotowania do kiermaszu bożonarodzeniowego poprzez wykonywanie ozdób. Odbył się wieczór wróżb i magii. Przypomnieliśmy sylwetkę Św. Andrzeja. Młodzież wróżyła sobie z kart, wielkiego serca a także butów.

Grudzień

Jak co roku dzieci w świetlicy odwiedził św. Mikołaj, który wręczył słodkie upominki. Podczas spotkań młodzież wykonywała choinkowe ozdoby oraz grała w bilard, ping- ponga oraz gry stolikowe- warcaby, chińczyka itp. Pod koniec miesiąca odbyło się spotkanie opłatkowe oraz wspólne kolędowanie.

Opiekun świetlicy

Agnieszka Porada

Karolina Szymala

Plan pracy na rok 2011

 

Czytaj więcej: Plan pracy - świetlica w Strzebniowie 2011

Sprawozdanie z działalności świetlicy za 2009r.

Czytaj więcej: Świetlica Strzebniów - Sprawozdanie za rok 2009

Zajęcia w GOK

Najbliższe wydarzenia

Polub nas na Facebooku!

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony