Na co dzień pozornie zwyczajni ludzie – wyróżniają się jednak szlachetną i prospołeczną postawą,  działalnością na rzecz swojej małej ojczyzny i determinacją w dążeniu do celu.  „Zwykli – Niezwykli” mieszkańcy gminy po raz kolejny zostali wyróżnieni przez Burmistrza Gogolina.

Salon III/2019, czyli uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się w piątek 1 marca w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie. Statuetkę „Zwykli – Niezwykli” z rąk burmistrza Joachima Wojtali oraz wiceburmistrza Krzysztofa Reinerta odebrali:

Norbert Moric – od ponad 3 lat jest wolontariuszem w Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku. Pomaga w codziennych obowiązkach, bezinteresownie zajmuje się drobnymi pracami remontowymi i porządkowymi, ale przede wszystkim służy dobrym słowem i okazuje pensjonariuszom swoje wielkie serce, cierpliwość i miłość.

Józef Przybyła – wieloletni radny, jeden z najaktywniejszych mieszkańców sołectwa Kamionek. Włącza się w lokalne inicjatywy obywatelskie, niesie pomoc potrzebującym, wspiera Dom Spokojnej Starości w Kamionku, a także parafię św. Jacka w Kamieniu Śląskim.

Chór parafialny z Gogolina – Karłubca – od 25 lat działa przy parafii św. Anny i św. Joachima w Karłubcu, uświetniając występami nie tylko uroczystości kościelne, ale także gminne wydarzenia. Promuje lokalne tradycje muzyczne, uczestnicząc w m.in. w Opolskim Święcie Pieśni Ludowej.

Irena Jasińska – z pasją i niespożytą energią tworzy oryginalne wyroby spożywcze, które promują gminę Gogolin w Polsce i za granicą; z inicjatywy burmistrza Gogolina wspiera też projekt „Gogolin od kuchni”.

Sonia Strzałek – jest członkiem Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż serce innym”, a także instruktorem terapii zajęciowej w Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku oraz opiekunem grupy teatralnej „Gagatki”. Integruje społeczność lokalną Kamionka oraz DSS’u, aktywizuje seniorów, pomagając im rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Przyznane zostały także wyróżnienia, które otrzymali:

Jessica Wróbel – uczennica PSP nr 1 w Krapkowicach, reprezentująca gminę Gogolin w barwach Zapaśniczego Klubu Sportowego. Osiemnaście razy stanęła na podium, w tym osiem razy na I miejscu, sześć razy na II miejscu i trzy razy na III miejscu.

Karolina Jaworska – uczennica PSP nr 2 w Gogolinie. Zawodniczka Zapaśniczego Klubu Sportowego w Gogolinie, ma na swoim koncie: 26 złotych medali, 10 srebrnych i 8 brązowych, a także 7 pucharów.

Paula Radajewska – uczennica PSP nr 2 w Gogolinie. Zawodniczka Zapaśniczego Klubu Sportowego w Gogolinie, zdobyła już 12 złotych medali, 4 medale srebrne oraz 2 brązowe.

Liwia Biernat – uczennica PSP nr 2 w Gogolinie, czołowa zawodniczka województwa opolskiego w pływaniu. W trakcie niecałych trzech sezonów startowych zdobyła kilkadziesiąt medali i dyplomów.

Dyplomy uznania otrzymali natomiast:

Julian Kuklewski – twórca i kierownik konwersatorium matematycznego, promotor nowoczesnych metod stosowanych w nauczaniu matematyki, współorganizator Akademii Młodego Odkrywcy, udziela bezpłatnych korepetycji z matematyki.

Marek Kuklewski – informatyk, pomysłodawca i jeden z prowadzących gogolińską Akademię Młodego Odkrywcy – zajęć przybliżającym najmłodszym temat robotyki i uczących tworzenia prostego języka programowania graficznego.

Przemysław Piłatowicz – nauczyciel pasjonujący się innowacyjnymi sposobami nauczania matematyki, jeden z prowadzących Akademię Młodego Odkrywcy.

Adrian Lipka - informatyk, pasjonat nowych technologii i nowatorskich rozwiązań, jeden z prowadzących warsztaty dla dzieci w ramach Akademii Młodego Odkrywcy.

Jerzy Kłeczek – emerytowany, wieloletni dyrektor Zespołu Rekreacyjno – Sportowego w Gogolinie, zaangażowany w działalność rozwijającą sportowe talenty dzieci i młodzieży z gminy Gogolin oraz w promowanie wysokich standardów etycznych w sporcie.

Włodzimierz Andrzejczyk – organizator międzynarodowych zawodów paintballowych w gminie Gogolin, zaangażowany w liczne akcje dobroczynne i inicjatywy patriotyczne, pomysłodawca zbiórki charytatywnej dla oddziału noworodków krapkowickiego szpitala.

Anna Wolska – wolontariuszka, społecznik, zaangażowana w pomoc osobom starszym, samotnym i chorym. Oddana pracy na rzecz kościoła parafialnego w Gogolinie – Karłubcu; każdego roku bierze również czynny udział w przygotowaniu koron żniwnych i wozów korowodowych.

Anita i Jan Gorzellik – mieszkańcy Zakrzowa, znaczący producenci mięsa w województwie opolskim. Chętnie i bezinteresownie wspierają imprezy organizowane w gminie Gogolin, również te o charakterze dobroczynnym.