A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Jak namalować dmuchawce, nawet nie mając duszy artysty? W tym odcinku pokaże to pani Ewa Kremer – opiekun świetlicy młodzieżowej w Kamieniu Śląskim.


Róże to naprawdę piękne kwiaty. Najpiękniejsze są oczywiście te świeże, królujące w ogrodach czy w wazonach, ale te dekoracyjne, też mogą wyglądać wspaniale. Kwiat róży można bardzo prosto wykonać samemu. Dziś pani Irena Kilisz - opiekun świetlicy w Odrowążu pokaże jak zrobić różę z bibuły.


W tym odcinku Pani Irena Kilisz - opiekun świetlicy młodzieżowej w Odrowążu przedstawi kolejny pomysł na prezent dla mamy.


Każda mama ucieszy się z pięknie pachnącego prezentu, który pozwoli jej się zrelaksować. W tym odcinku pani Katarzyna Wystrach-Blaut pokaże jak przygotować musujące kulki do kąpieli.


W tym odcinku Pani Irena Kilisz - opiekun świetlicy młodzieżowej w Odrowążu pokaże jak w prosty sposób zrobić kwiatki dla mamy.


Już niedługo Dzień Matki. Nie od dziś wiadomo, że najlepsze prezenty, to te od serca. Zwłaszcza te zrobione własnoręcznie! Wykonanie takiego upominku wymaga bowiem poświęcenia dużo więcej czasu i uwagi niż pójście do sklepu i kupienie gotowego podarunku. Taki prezent i włożony


W tym odcinku pani Ewa Kremer – opiekun świetlicy młodzieżowej w Kamieniu Śląskim pokaże jak wykonać prostą pracę plastyczną zainspirowaną dmuchawcem. Polecamy wszystkim dzieciom, które lubią malować palcami.


Każde dziecko chciało by mieć mieć konika. Dla chłopczyka to cudowny, szlachetny rumak, dzięki któremu zdobędziecie serce dziewczyny. Dla dziewczyny zaś, to przepiękny kucyk, dzięki któremu uda się w podróż do krainy marzeń i wróżek. Jak zrobić zabawkę dla dziecka, lub młodszego rodzeństwa? Pokaże Karolina Konieczna – opiekun Nutka Cafe!


Jeśli szukacie pomysłu na wiosenną pracę plastyczną, zapraszamy do obejrzenia filmiku przygotowanego przez Panią Ewę Kremer – opiekuna świetlicy młodzieżowej w Kamieniu Śląskim.


Jak zrobić bańkę w bańce? W tym odcinku pokaże to pani Karolina Konieczna - opiekun Nutka Cafe. 


W dzisiejszym odcinku pani Magda Cieślik – opiekun świetlicy młodzieżowej w Zakrzowie pokaże jak w prosty sposób przyrządzić pyszną i cieszącą oko sałatkę owocową.


W tym odcinku pani Karolina Konieczna - opiekun Nutka Cafe pokaże jak w prosty sposób wykonać tęcze.


Na pewno każdy kojarzy mniszka lekarskiego nazywanego potocznie mleczem. Jak własnoręcznie stworzyć te żółte kwiatki z bibuły i włóczki? Zapraszamy do obejrzenia filmiku przygotowanego przez Panią Ewę Kremer – opiekuna świetlicy młodzieżowej w Kamieniu Śląskim!


W tym odcinku pani Karolina Konieczna - opiekun Nutka Cafe pokaże jak w prosty sposób wykonać roślinkę z odrysowanej dłoni.


W dzisiejszym odcinku pani Magda Cieślik – opiekun świetlicy młodzieżowej w Zakrzowie pokaże jak w prosty sposób zrobić papierowy wiatraczek.


W tej części #zostańwdomu z Gminnym Ośrodkiem Kultury pani Karolina Konieczna – opiekun Nutka Cafe zaprosi wszystkich do ciekawego eksperymentu pt. „lampa lawa”.


W tym odcinku #zostańwdomu z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gogolinie Pani Natalia Bomba – opiekun świetlicy młodzieżowej w Górażdżach pokaże jak wykonać kwiatki z bibuły. 


W tym odcinku Pani Agnieszka Porada - opiekun świetlicy młodzieżowej w Strzebniowie pokaże jak zrobić żabki z rolek po papierze toaletowym.W dzisiejszym odcinku Pani Ewa Kremer - opiekun świetlicy młodzieżowej w Kamieniu Śląskim zaprasza do ciekawego eksperymentu z podskakującą monetą.


W tym odcinku Pani Natalia Bomba – opiekun świetlicy młodzieżowej w Górażdżach pokaże jak malować sznurkami.


W dzisiejszym odcinku pani Agnieszka Porada – opiekun świetlicy młodzieżowej w Strzebniowie pokaże jak w prosty sposób przygotować gofry. Oczywiście do pomocy warto zaprosić dzieci :)


Druga część spotkania z Panią Karoliną Konieczną - instruktorką tańca hip-hop.


W tym odcinku #zostańwdomu z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gogolinie Pani Natalia Bomba – opiekun świetlicy młodzieżowej w Górażdżach pokaże jak malować bańkami mydlanymi.


Chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie świąt Wielkiej Nocy bez tradycyjnych kroszonek. Zdobienie jaj to świetna zabawa, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Ponadto to przepiękna ozdoba wielkanocnego stołu.

Jak zabarwić jajka? Jak zdobić? O tym wszystkim opowie Pani Barbara Herok – opiekun świetlicy młodzieżowej w Malni!


Jak w prosty sposób wykonać kogucika z papieru? W kolejnym odcinku cyklu #zostańwdomu z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gogolinie pokaże to Pani Irena Kilisz - opiekun świetlicy młodzieżowej w Odrowążu.


Wszystkich szukających inspiracji na oryginalną wielkanocną ozdobę zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka cyklu #zostańwdomu z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gogolinie. W dniu dzisiejszym Pani Ewa Kremer – opiekun świetlicy młodzieżowej w Kamieniu Śląskim pokaże jak przygotować baranka z masy solnej.

Do wykonania baranka potrzebne nam będą :
- masa solna
- gazeta
- folia aluminiowa
- klej na gorąco
- farba brązowa, pomarańczowa lub złota
- kredki pastelowe, cień do oczu lub puder
- narzędzia do modelowania (patyczek nożyk)
- wacik kosmetyczny


W tym odcinku #zostańwdomu z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gogolinie Pani Irena Kilisz – opiekun świetlicy młodzieżowej w Odrowążu pokaże jak w prosty sposób przygotować kurczaczki z opakowania po jajku niespodziance.


W dzisiejszym odcinku cyklu #zostańwdomu z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gogolinie Pani Katarzyna Wystrach-Blaut – opiekun świetlicy młodzieżowej w Choruli pokaże jak w prosty sposób zrobić zajączka z korka.


Trwają przygotowania do zbliżających się Świąt Wielkanocnych… Nic tak nie cieszy oka jak własnoręcznie wykonane ozdoby. A ich tworzenie przynosi wiele radości, zwłaszcza dzieciom!


W drugiej części zajęć wokalnych Pan Robert Klimek przypomni podstawowe wartości rytmiczne nut. Filmik przyda się nie tylko naszym wokalistom, ale również grającym na instrumentach muzycznych ;)


Dla wszystkich tęskniących za zajęciami wokalnymi Pan Robert Klimek przygotował filmik przypominający ćwiczenia oddechowe – zapraszamy do wspólnego treningu wszystkich! Nie tylko naszych wokalistów


Kto zna Pana Rzeżuchę? Ręka do góry! W tym odcinku #zostańwdomu z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gogolinie Pani Ewa Kremer – opiekun świetlicy młodzieżowej w Kamieniu Śląskim pokaże jak zrobić wesołe ludki ze skorupek jaj, którym urosną włosy ;)


Dziś przedstawiamy kolejny pomysł na wykorzystanie plastikowej butelki. Pani Katarzyna Wystrach-Blaut - opiekun świetlicy młodzieżowej w Choruli pokaże w tym odcinku cyklu #zostańwdomu z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gogolinie jak zrobić kolorowe kwiatki.


Dzisiejszy odcinek #zostańwdomu z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gogolinie nakręciliśmy z myślą o uczestnikach zajęć hip-hop z Panią Karoliną Konieczną, jednak zachęcamy wszystkich do wspólnego tańczenia! Układ nie jest skomplikowany, więc każdy powinien sobie z nim poradzić. Utwór z układu można znaleźć pod adresem: www.youtube.com/watch?v=fiG05tmayEI 


W dzisiejszym odcinku z cyklu #zostańwdomu z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gogolinie Pani Agnieszka Porada - opiekun świetlicy młodzieżowej w Strzebniowie pokaże jak zrobić kwiatki z wytłaczanki po jajkach.

 


Prawie każdy ma w domu plastikową butelkę. Pani Katarzyna Wystrach-Blaut - opiekun świetlicy młodzieżowej w Choruli pokaże w kolejnym odcinku z cyklu #zostańwdomu z Gminnym Ośredkiem Kultury w Gogolinie jak zrobić z niej pięknego motylka.


Przebywanie w domu nie musi być nudne!

W dzisiejszym odcinku Pani Ewa Kremer - opiekun świetlicy młodzieżowej w Kamieniu Śląskim zaprasza do ciekawego eksperymentu, który ma na celu pokazanie, że ogień potrzebuje tlenu aby mógł się palić.


W dzisiejszym odcinku Pani Karolina Konieczna - opiekun Nutka Cafe w Gogolinie pokaże jak zrobić pszczółki :)


W pierwszym odcinku Pani Magda Cieślik - opiekun świetlicy młodzieżowej w Zakrzowie pokaże jak łatwo i szybko przygotować pyszne muffinki!

Składniki:

2 szklanki mąki,
2 jajka,
1 szklanka mleka,
pół szklanki cukru,
pół szklanki oleju roślinnego,
1 łyżeczka proszku do pieczenia.
Czas przygotowania: 30 minut

Stopień trudności: łatwe

Sposób przygotowania muffinek:

Wymieszaj w jednej misce suche składniki: mąkę, cukier, proszek do pieczenia.
W drugiej misce połącz ze sobą mokre składniki: jajka, mleko, olej.
Połącz składniki suche z mokrymi, używając do tego łyżki.
Przelej masę do foremek na muffinki.
Piecz 30 minut w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni Celsjusza.

Wakacje 2020

Zajęcia w GOK

Polub nas na Facebooku!

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony