A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
KONCERT KOLĘD

 

W niedzielne popołudnie, w gogolińskim kościele parafialnym, rozbrzmiewały pastorałki i kolędy w wykonaniu Reprezentacyjnego Folklorystycznego Zespołu Miasta Żywca „Ziemia Żywiecka" pod kierownictwem Jana Brodki.

Zespół Pieśni i Tańca jest godnym reprezentantem popularyzującym wartości kultury regionu, poprzez prezentację niepowtarzalnego piękna obrzędów, strojów, pieśni i tańca, starając się zachować ich tradycyjną formę przystosowaną do prezentacji scenicznych i opracowaną artystycznie.

Zespół powstał w 1971r., składa się z dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy wprawdzie nie są profesjonalistami, ale z pełnym zaangażowaniem i zamiłowaniem poświęcają swój wolny czas na realizację artystycznych zainteresowań. Zdobywają najważniejsze nagrody na różnorodnych festiwalach zarówno w kraju jak i za granicą. Zdobyli, m.in. "Złote Serce" na Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu (1980) czy "Złota Ciupaga" Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem (1981).

Zespół koncertował w całej Polsce, na czterech kontynentach oraz w ponad dwudziestu państwach świata pełniąc rolę ambasadora Kultury Polskiej.

Więcej o Reprezentacyjnym Folklorystycznym Zespole Miasta Żywca „Ziemia Żywiecka" na http://www.ziemiazywiecka.pl/

Licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Gogolin mieli okazję słuchać przepięknych aranżacji utworów w wykonaniu solistów, tylko męskiej bądź tylko żeńskiej części zespołu, jak również całego składu. Akompaniament, składający się ze skrzypiec, kontrabasu, akordeonu oraz fletu poprzecznego wdzięcznie wtórował pięknym, góralskim głosom.

Spotkanie przebiegło bardzo radośnie, a zgromadzeni słuchacze nie chcieli dopuścić do zakończenia koncertu, co rusz nagradzając gromkimi brawami muzyków.

 Galeria zdjęć.

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony