A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
KONCERT NOWOROCZNY 2010

 17 stycznia, godz. 16.00 ... Centrum Konferencyjne w Górażdżach ... zaproszeni goście w ciszy oczekują rozpoczęcia koncertu, gdy zza ich pleców rozlegają się dźwięki znanej kolędy „Oj maluśki, maluśki", którą wykonywał, w góralskim stroju ludowym, ks. Grzegorz Grzybowski

450

 

Kiedy już dotarł na scenę, by dołączyć do Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina, przekazał mikrofon solistce Katarzynie Pluta i zaczął się koncert. Orkiestra, pod batutą Rafała Jilga wykonywała kolędy i pastorałki w aranżacji Czesława Sokalskiego.

 

450

 

Po występie gogolińskiej orkiestry nadszedł czas na kolędowanie z zespołem SILESIA z Dąbrówki Łubiańskiej (woj. opolskie), który zaprezentował ujmujące kolędy, wierne ich pierwotnym kształtom słowa i melodii.

 

450

 

Następnym punktem programu artystycznego Noworocznego Koncertu Kolęd był występ solistek z Wokalnego Studia Kształcenia Jazzowego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu. Siostry Żaneta i Danuta Plotnik uraczyły słuchaczy nie tylko kolędami, wykonywały utwory w duecie oraz solo.

 

450

 

Nadszedł czas na przeniesienie gości spotkania w nieco inny klimat, w który wprowadził występ TRIA Jazzowego w składzie:

  • Jacek Hornik – saksofon
  • Piotr Skrzypiec – fortepian
  • Michał Piotrowski – perkusja 

TRIO wystąpiło wspólnie z zespołem SILESIA prezentując pastorałki w aranżacji jazzowej.

 

450

 

Wszystkie zespoły zauroczyły zebranych gości przygotowanymi widowiskami artystycznymi. Każdy z nich był zobligowany, poprzez gromkie brawa, do bisu. Niedzielne popołudnie wszyscy zebrani spędzili bardzo przyjemnie i radośnie.

Najbliższe wydarzenia

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony