A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
 

Pędzą , pędzą sanie…

W piękną ,zimową i baaardzo mroźną sobotę 23 stycznia, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w kuligu zorganizowanym przez naszą Radę Sołecką i Mniejszość Niemiecką. Pogoda była wprost wymarzona na przejażdżkę saniami. Słońce świeciło od samego rana. Już dużo wcześniej  przed umówioną „godziną zero” na miejscu zbiórki , przed naszą świetlicą, zrobiło się gwarno. Z wszystkich stron nadchodzili chętni  na przejażdżkę. Nie zabrakło dzieciaków ale młodzież i trochę „starsza młodzież” także dopisała! Każdy z uczestników był świetnie przygotowany do czekającej nas zabawy, każdy stawił się ciepło ubrany, oraz wyposażony w „mocne” sanki.

Chwile oczekiwania na nasz ciągnik dłużyły się niemiłosiernie, ale gdy tylko pojawił się na horyzoncie radości i wrzaskom nie było końca. Niecierpliwiliśmy się strasznie, kiedy w końcu ruszymy…

I  po długim oczekiwaniu wyruszyliśmy, sanki mknęły po śniegu, mróz szczypał w nosy, nasz woźnica Pan Barton zadbał o emocje w czasie jazdy. Uczestnicy bawili się świetnie co było słychać w czasie jazdy. Śmiech i radość towarzyszyły nam całą drogę.

Gdy nasza przejażdżka dobiegła końca czekała na nas kolejna niespodzianka – ognisko!  Zmarznięci jak sopelki biegiem ruszyliśmy w kierunku ciepełka. Na wszystkich uczestników kuligu czekała gorąca herbata oraz poczęstunek w postaci kiełbasek i bułeczek. Herbata nigdy nie smakowała tak wspaniale, jak w ten zimowy dzień. Humory wszystkim dopisywały.

Gdy trochę odmarzliśmy, nabraliśmy nowych sił na kolejne harce, urządziliśmy śnieżną wojnę, poszliśmy na sanki, a dla spragnionych wrażeń urządzono kulig ekstremalny. Zabawy i  śmiechu  przy tym  było co niemiara. Członkowie Rady Sołeckiej także pokazali dzieciom na co ich stać, i także wsiedli na sanki.

Dzień zaliczamy do bardzo udanych, mamy nadzieję , że w niedalekiej przyszłości powtórzymy jeszcze takie popołudnie.

W tym miejscu chcielibyśmy bardzo gorąco podziękować naszej wspaniałej Radzie Sołeckiej z Panem Sołtysem na czele oraz Mniejszości Niemieckiej za tak miłe popołudnie. Bardzo dziękujemy.

Dzieci ze Świetlicy Młodzieżowej w Malni wraz z opiekunem p. Kasią Wystrach

Galeria zdjęć.

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony