A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

wakacjePlan zajęć na wakacje 2011 roku. Świetlice młodzieżowe.

W tegoroczne wakacje GOK zorganizuje wiele ciekawcyh imprez, wyjazdów gier i zabaw. Zapraszamy!
Cały program dostępny jest po kliknięciu więcej.

 

 

 

 

PLAN ZAJĘĆ NA WAKACJE 2011 r.

 

 

ŚWIETLICA MŁODZIEŻOWA W CHORULI

 

CZERWIEC

28. wtorek        Omówienie zasad bezpieczeństwa poruszania się i zachowania w czasie wycieczki autokarem.

                          Zapoznanie z regulaminem wycieczki.

29. środa          Wycieczka do Dinoparku do Krasiejowa – wśród atrakcji m.in. tunel czasu, kino 5D, plac zabaw

                         oraz zwiedzanie wykopalisk archeologicznych.

30. czwartek     Przygotowania do festynu wiejskiego –  skecze i śmieszne scenki...


 

LIPIEC

01. piątek          Przygotowania do festynu wiejskiego –  skecze i śmieszne scenki...

 

04. – 15. świetlica nieczynna

 

19. wtorek        Gry i zabawy na placu zabaw.

20. środa          Mini playback show!!! Czyli każdy śpiewać może…

21. czwartek    Wyjście na lody.

22. piątek         Wykonujemy prace plastyczne różnymi technikami m. in. Kartki pop-up.


 

26. wtorek        Gry i zabawy ruchowe – tor przeszkód.

27. środa           Wizyta w bibliotece. Wspólne czytanie wybranych bajek i baśni polskich.

28. czwartek     Wyjazd do kręgielni lub do Stumilowego Lasu do Zdzieszowic (do uzgodnienia).

29. piątek          Robimy pyszne i zdrowe tosty.


 

SIERPIEŃ

02. wtorek        Turniej piłkarzyków.

03. środa          Spacerkiem po naszej okolicy – z  wizytą w sąsiedzkiej świetlicy.

04. czwartek     Mini festiwal dziecięcej piosenki wakacyjnej.

05. piątek          Pieczemy ciasteczka.


 

09. wtorek        Wyjazd na basen (w razie niepogody pozostajemy na świetlicy).

10. środa          Gry i zabawy świetlicowe.

11. czwartek     Turniej świetlic – sportowe zmagania zaprzyjaźnionych świetlic naszej gminy.

12. piątek         Wyjście na lody.


 

16. wtorek        Gry ruchowe na boisku.

17. środa          Mini festiwal dziecięcej piosenki wakacyjnej.

18. czwartek     Projekcja filmów i bajek w świetlicy.

19. piątek         Wyjazd na basen (w razie niepogody pozostajemy na świetlicy).


 

23. wtorek        Pieczemy ciasteczka.

24. środa          Turniej tenisa stołowego: My & świetlica z Malni.

25. czwartek     Dyskoteka.

26. piątek         Wycieczka do parku wodnego w Tarnowskich Górach.


 

30. wtorek        Prace plastyczne i ozdoby jesienne.

31. środa          Pożegnanie i podsumowanie wakacji.

 

Opracowała: Weronika Rutkowska


 

ŚWIETLICA MŁODZIEŻOWA W GOGOLINIE – STRZEBNIOWIE

 

LIPIEC

01. piątek         Gry i zabawy na świeżym powietrzu (tory przeszkód, gry zręcznościowe).


 

04. poniedziałek Przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas całych wakacji.

05. wtorek        „Będę bawił się bezpiecznie”- praca plastyczna ( technika dowolna).

06. środa           Przybliżenie sylwetki STRAŻNIKA MIEJSKIEGO- pogadanki z dziećmi i młodzieżą.

07. czwartek     Spotkanie ze Stażnikiem Miejskim.

08. piątek          Wieczorek filmowy- bajki animowane.


 

11. poniedziałek Wyjazd na basen w Gogolinie.

12- 13. (wt.-śr.)  Wykonanie makiety „Bezpieczna droga z domu do świetlicy”.

14. czwartek       Spotkanie z policjantem.

15. piątek           Wieczorek filmowy dla młodzieży.


 

18. poniedziałek Gry i zabawy na świeżym powietrzu.

                           Sprzątanie obejścia wokół świetlicy.

19. wtorek          Strażak- czym się zajmuje?- pogadanka.

20. środa            Praca plastyczna „Zawód strażaka”.

21. czwartek      Spotkanie ze strażakiem – mini pokazy strażackie.

22. piątek          Wieczorek filmowy –  bajki animowane.


 

25. poniedziałek Wycieczka rowerowa – zwiedzamy naszą okolicę.

26. wtorek          Wspomnienia z wycieczki przelane na kartkę papieru – technika dowolna.

27. środa            Wyjazd na basen  Gogolinie.

28. czwartek      Gry i zabawy zręcznościowe na świeżym powietrzu.

29. piątek          Wieczorek filmowy dla młodzieży.


 

 

SIERPIEŃ

01. poniedziałek Wyjazd do zaprzyjaźnionej świetlicy w Zakrzowie.

02. wtorek          Wyjazd na basen w Gogolinie.

03. środa            Zajęcia z gliny.

04. czwartek      Gry i zabawy na świeżym powietrzu.

05. piątek           Wieczorek filmowy – bajki animowane.


 

08. poniedziałek Zabawy dowolne.

                           Sprzątanie obejścia wokół świetlicy.

09. wtorek          Wyjazd do kina na film Gnomeo i Julia + Mc' Donald.

10. środa            Wrażenia z wyjazdu.

11. czwartek       Gry zręcznościowe na świeżym powietrzu.

12. piątek            Wieczorek filmowy –  film dla młodzieży.


 

15. poniedziałek Wniebowzięcie

16. wtorek           Wyjazd na basen w Gogolinie.

17. środa             Origami – obrazek dowolny.

18. czwartek        Piesza wycieczka – ciekawe miejsca w naszej wiosce.

19. piątek            Wieczorek filmowy – bajki animowane.


 

22. poniedziałek Świetlicowe olimpiady: Dzień pierwszy –  turniej tenisa stołowego.

23. wtorek          Dzień drugi – Turniej bilarda.

24. środa            Dzień Trzeci – Turniej gry w kosza.

25. czwartek      Ogłoszenie wyników – wyłonienie zwycięzców.

26. piątek           Wieczorek filmowy – film dla młodzieży.


 

29. poniedziałek Wspomnienia z wakacji –  pogadanka + praca plastyczna.

30. wtorek          Gościmy teatrzyk z Krakowa.

31. środa            Grill z okazji zakończenia wakacji oraz demonstracja samochodu rajdowego

przez zawodowego kierowcę rajdowego.

 

Opracowała: Agnieszka Porada


 

 

ŚWIETLICA MŁODZIEŻOWA W KAMIENIU ŚLĄSKIM

 

CZERWIEC

23. czwartek       Dyskoteka na dobre rozpoczęcie wakacji

24. piątek           Wycieczka rowerowa po okolicy


 

27. poniedziałek Kącik kucharza: Sałatka z owoców sezonowych

28. wtorek          Piaskowe obrazy

29. środa            Z książką na wakacje

30. czwartek      Wyjście na basen


 

LIPIEC

01. piątek           Zabawy świetlicowe

 

04. poniedziałek Podchody w Kamieniu Śląskim

05. wtorek          Wielkie grillowanie

06. środa            Kącik Dextera: Doświadczenia i eksperymenty

07. czwartek      Wycieczka do kina

08. piątek           Książka dobra na każdą pogodę czyli odwiedzamy miejscową bibliotekę


 

11. poniedziałek Wyjazd na basen do Gogolina

12. wtorek          Dwa ognie na wodne balony

13. środa            Kącik kucharza: Pieczemy ciasteczka

14. czwartek       Gry i zabawy sportowe

15. piątek           Letnie cuda z masy solnej


 

18. poniedziałek Ozdabiamy stare butelki metodą decoupage

19. wtorek          Wyjazd do Opola na kręgle

20. środa            Spacer po okolicy- w poszukiwaniu skarbów natury

21. czwartek      Konkurs na najlepszą letnią piosenkę

22. piątek          Zawody sportowe


 

 

25. poniedziałek Wyjście na basen

26. wtorek          Kącik Dextera: Doświadczenia i eksperymenty

27. środa            Papierowe origami

28. czwartek       Pieczemy kiełbaski na ognisku

29. piątek            Świetlicowe kino: film + popcorn + cola


 

SIERPIEŃ

01. poniedziałek Ozdabiamy pocztówki z wakacji

02. wtorek          Kwiaty z bibuły

03. środa            Kącik kucharza: Letni deser z owocami

04. czwartek      Muszle z nad morza zmieniają się w świeczniki

05. piątek          Wyjazd na basen do Gogolina


 

08. poniedziałek Wycieczka rowerowa do rezerwatu Kamień Śl

09. wtorek          Książka dobra na każdą pogodę czyli odwiedzamy miejscową bibliotekę

11. czwartek      Camino de Santiago – szlak z muszlą, wycieczka rowerowa na Górę Św. Anny

12. piątek           Wyjście na basen


 

15. poniedziałek Wniebowzięcie

16. wtorek         Gry i zabawy na świeżym powietrzu

17. środa           Figurki z masy gipsowej: odlewy i malowanie

18. czwartek      Zioła ks. Sebastiana Kneippa- poznajemy ich przeznaczenie i robimy

                          swoje zapasy na chłodniejsze dni

19. piątek         Wykałaczki –  jakie konstrukcje można z nich zrobić?


 

22. poniedziałek Wyjście na basen

23. wtorek          Kącik Dextera: Doświadczenia i eksperymenty

24. środa            Świetlicowe kino: film+popcorn+cola

25. czwartek       Kącik kucharza: Ciasteczka maślane

26. piątek           Gry i zabawy na świeżym powietrzu


 

29. poniedziałek Gra w podchody

30. wtorek          Żegnamy wakacje- dyskoteka

31. środa            Album wakacyjny- scrapbooking

 

Opracowała: Joanna Mikolas


 

 

ŚWIETLICA MŁODZIEŻOWA W KAMIONKU

 

LIPIEC

05. wtorek       „Szaleństwa kulinarne” – kanapki dekoracyjne, ozdoby z świeżych i gotowanych warzyw, pasty.

07. czwartek    „Mam talent” – prace plastyczne dowolną techniką

                       pt. „Moja podróż życia”.

08. piątek        Przygotowanie stoiska i występów artystycznych na niedzielny festyn integracyjny.

10.niedziela     Festyn integracyjny Kamień – Kamionek.


 

12. wtorek      „Szaleństwa kulinarne” – sałatki owocowe.

13. środa        „Wakacje z plecakiem” – piesza wycieczka do Gogolina.

14. czwartek  „Mam talent” – restaurujemy figurki  ogrodowe – krasnale itp.

15. piątek       „Jestem mistrzem pływania” – wyjście na basen w Kamieniu Śląskim.


 

19. wtorek     „Szaleństwa kulinarne” – pieczemy pączki i racuchy.

20. środa       „Wakacje z plecakiem” – wycieczka do Radia Opole i ZOO.

21. czwartek  „Mam talent” – bawimy się w dziennikarzy Kamionka.

22. piątek      „Jestem mistrzem pływania” – wyjazd na basen w Gogolinie.


 

26. wtorek     „Szaleństwa kulinarne” – pieczenie i dekorowanie ciast i ciasteczek.

27. środa      „Wakacje z plecakiem” – wyjście na boisko, olimpiada sportowa.

28. czwartek „Mam talent” – zabawy z masą solną.

29. piątek      „Jestem mistrzem pływania” – wyjście na basen w Kamieniu Śląskim.

 

SIERPIEŃ

01. wtorek     „Szaleństwa kulinarne” – naleśniki z byle czym.

02. środa       „Wakacje z plecakiem” – wycieczka rowerowa na Górę świętej Anny.

03. czwartek „Mam talent” – bawimy się w teatr.

04. piątek     „ Jestem mistrzem pływania” – wyjazd na basen w Gogolinie.


 

09. wtorek      „Szaleństwa kulinarne” – sałatki warzywne.

10. środa        „Wakacje z plecakiem” – piesza wycieczka do Tarnowa Opolskiego.

11. czwartek   „Mam talent” – konkurs piosenki biesiadnej.

12. piątek        „Jestem mistrzem pływania” – wyjście na basen do Kamienia Śl.


 

16. wtorek     „Szaleństwa kulinarne” – galaretki, kisiele i desery.

17. środa      „Wakacje z plecakiem” – wycieczka autokarowa do Pokrzywnej, wejście na Kopę Biskupią.

18. czwartek „Mam talent” – malowanie pędzlem dużych form – konkurs.

19. piątek      Przygotowanie do odpustu w Kamieniu Śląskim


 

23. wtorek     „Szaleństwa kulinarne” – dziś coś z jajem – jajka nadziewane, sadzone i w sosie.

24. środa       „Wakacje z plecakiem” – piesza wycieczka do Górażdży.

25. czwartek „Mam talent” – prace ze zbożem i słomą.

26. piątek     „Jestem mistrzem pływania” – wyjście na basen  w Kamieniu Śląskim”.


 

30. wtorek   „Szaleństwa kulinarne” – grillujemy.

31. środa       Zakończenie wakacji. Podsumowanie i rozdanie nagród.

 

Opracowała: Barbara Herok


 

ŚWIETLICA MŁODZIEŻOWA W MALNI

 

LIPIEC

01. piątek             Powitanie wakacji.

 

04. poniedziałek   Żyjmy zdrowo i wesoło (zajęcia kulinarne, zabawy na boisku).


05. wtorek            Dzień na sportowo.

06. środa              W świecie bajek.

07. czwartek        Gry i zabawy na świeżym powietrzu .

08. piątek             Zmalujmy COŚ.


 

11. poniedziałek   Letnia wyprawa przyrodnicza po okolicy.

12. wtorek           Gry i zbawy na wesoło.

13. środa             Artystyczne lato.

14. czwartek       Szlakiem przygód małych podróżników (wycieczki po okolicy).

15. piątek           Żyjmy zdrowo i wesoło.


 

18. poniedziałek  W co bawimy się dziś? (gry i zabawy).

19. wtorek           Z komputerem za pan brat.

20. środa             Zmalujmy COŚ (zajęcia plastyczne).

21. czwartek        Letnia wyprawa przyrodnicza po okolicy.

22. piątek            Gry i zabawy na wesoło.


 

25. poniedziałek  Artystyczne lato.

26. wtorek          Gry i zabawy na świeżym powietrzu.

27. środa            Radośnie i aktywnie spędzamy czas (basen, gry i zabawy).

28. czwartek      Szlakiem przygód małych podróżników.

29. piątek           Półmetek wakacji.


 

SIERPIEŃ

02. wtorek          Radośnie i aktywnie spędzamy czas.

03. środa            Letnia wyprawa przyrodnicza.

04. czwartek      Warsztaty artystyczne.

05. piątek          Gry i zabawy na wesoło.

06. sobota          Z komputerem za pan brat.


 

09. wtorek         Gry i zabawy na świeżym powietrzu.

10. środa           Artystyczne lato.

11. czwartek      Szlakiem przygód małych podróżników.

12. piątek           Z komputerem za pan brat.

13. sobota          Radośnie i aktywnie spędzamy czas.


 

16. wtorek        W co bawimy się dziś?

17. środa          Letnia wyprawa przyrodnicza.

18. czwartek     W świecie bajek.

19. piątek          Zmalujmy COŚ.

20. sobota         Radośnie i aktywnie spędzamy czas.


 

23. wtorek         Z komputerem za pan brat.

24. środa          Wspomnienia z wakacji.

25. czwartek    Gry i zabawy na wesoło.

26. piątek         Szlakiem przygód małych podróżników.

27. sobota        Radośnie i aktywnie spędzamy czas.


 

30. wtorek        Pożegnanie wakacji.

31. środa          Powakacyjne porządki.

 

Opracowała: Katarzyna Wystrach - Blaut


 

 

ŚWIETLICA MŁODZIEŻOWA W ODROWĄŻU

 

CZERWIEC

24. piątek        Powitanie wakacji – turniej siatkówki plażowej.

25. sobota        Konkurs na projekt korony żniwnej.

 

28. wtorek       Tworzenie kwiatów ze słomy.

29. środa         Tworzenie kwiatów ze słomy.

30. czwartek    Podchody.

 

 

LIPIEC

01. piątek       Nadziewanie ziaren na druty do korony żniwnej.

02. sobota      Malowanie kredą na asfalcie.


 

05. wtorek      Spacer po  łąkach w poszukiwaniu materiału do korony żniwnej.

06. środa        Segregowanie i suszenie zebranego materiału.

07. czwartek  Nadziewanie ziaren na druty do korony żniwnej.

08. piątek       Zabawy na wolnym powietrzu.

09. sobota      Tworzenie kwiatów z pestek dyni.


 

12. wtorek      Przygotowanie szkieletu korony żniwnej.

13. środa        Moje ulubione gry planszowe.

14. czwartek  Tworzenie kompozycji z zebranego suszu  i wykonanych kwiatów ze

                       słomy na koronę  żniwną.

15. piątek       Dwa ognie.

16. sobota      Tworzenie róż z liści kukurydzy.


 

19. wtorek      Nadziewanie fasoli na druty do korony żniwnej.

20. środa        Gromkowanie żyta do korony żniwnej.

21. czwartek   Gromkowanie żyta do korony żniwnej.

22. piątek       Origami samoloty z papieru zawody modeli samolotów  na najdłuższy lot.

23. sobota      Gromkowanie pszenicy do korony żniwnej.


 

26. wtorek      Gromkowanie pszenicy do korony żniwnej.

27. środa        Wyjazd na basen.

28. czwartek   Malowanie na szkle -motywy związane z latem.

29. piątek       Gromkowanie jęczmienia do korony żniwnej.

30. sobota      Gromkowanie jęczmienia do korony żniwnej.


 

 

SIERPIEŃ

02. wtorek     Tworzenie kwiatów ziaren kukurydzy oraz prosa.

03. środa       Turniej hokeja na trawie.

04. czwartek  Gromkowanie owsa do korony żniwnej.

05. piątek      Gromkowanie owsa do korony żniwnej.

06. sobota      Warcaby w plenerze.


 

09. wtorek     Tworzenie korony żniwnej.

10. środa        Tworzenie korony żniwnej.

11. czwartek   Kalambury.

12. piątek        Przygotowanie koncepcji korowodu dożynkowego.

13. sobota       Przygotowanie oraz wykonanie napisów na wozy dożynkowe.


 

16. wtorek      Wykonanie rekwizytów dożynkowych.

17. środa        Wykonanie rekwizytów dożynkowych.

18. czwartek   Turniej tenisa stołowego.

19. piątek       Spryciarze – zabawy oraz konkursy wymagające sprytu.

20. sobota      Zabawy z masą solną.


 

23. wtorek      Wyjazd na basen.

24. środa        Wycieczka do lasu w poszukiwaniu dzikiej róży do korony żniwnej.

25. czwartek   Konkurs plastyczny  WSPOMNIEMIA Z PRZEMIJAJĄCEGO LATA.

26. piątek       Przygotowanie do dożynek gminnych.

27. sobota      Przygotowanie do dożynek gminnych.


 

30. wtorek      Porządki po dożynkach.

31. środa         Pożegnanie wakacji – zabawy na wolnym powietrzu.

 

Opracowała: Irena Kilisz


 

ŚWIETLICA MŁODZIEŻOWA W ZAKRZOWIE

LIPIEC

01. piątek           Wakacyjne przestrogi, czyli jak bezpiecznie spędzić wakacje?

                          „Jak bezpiecznie podróżować”?, Zabawy dramowe - zgubiłem się!

                           Przypominamy numery alarmowe. Układamy wakacyjny regulamin.

 

04 – 15 lipca świetlica nieczynna

 

18. poniedziałek  Gry i zabawy na boisku

19. wtorek          Ćwiczymy przedstawienie na 100 – lecie kościoła w Jesionej.

20. środa             Świetlicowe podchody, zakończone wspólnym poczęstunkiem.

21. czwartek        Zabawy z komputerem i Internetem, zajęcia komputerowe.

22, 23, 24            Pomoc w organizacji obchodów 100-lecia Kościoła Parafialnego w Jasionej,

                             przygotowanie występu artystycznego z tej okazji.


 

25. poniedziałek   Możliwość wyjazdu na basen w Gogolinie.

26. wtorek           Wycieczka krajoznawcza.

27. środa              Lipcowy bieg świetlicowy oraz mistrzostwa w kręceniu hula hop.

28. czwartek        Możliwość wyjazdu do ZOO do Wrocławia.

29. piątek            Wyjście na boisko, a tam turniej koszykówki, badbingtona.

                            Wybieramy mistrza celnych rzutów do kosza.


 

SIERPIEŃ

01. poniedziałek  Wybieramy świetlicowego mistrza UNO i RUMIKUBA. Turnieje Uno i Rumikuba.

02. wtorek           Zajęcia plastyczne. MALOWANIE FARBAMI, TWORZENIE WSPÓLNEJ MAND

03. środa            Wspólne świetlicowe, wakacyjne śniadanie na świeżym powietrzu.

04. czwartek      „Muzyka łączy ludzi” – śpiewanie i słuchanie ulubionych utworów muzycznych.  Świetlicowe karaoke.

05. piątek           Spotkanie z przedstawicielami policji i straży miejskiej.


 

08. poniedziałek Świetlicowy dzień turniejowy. Drużynowe Turnieje gry w piłkarzyki oraz turnieje  ping ponga.

09. wtorek         Możliwość wyjazdu do kina w Opolu na wybrany film lub bajkę.

10. środa           Gry planszowe. Świetlicowe zabawy integracyjne.

11. czwartek      Zdrowe odżywianie. Wspólne wykonywanie sałatki owocowej
                          i kanapek.

12. piątek          Przygotowujemy się do olimpiady świetlicowej. Gry i zabawy sportowe.


 

15. poniedziałek Wniebowzięcie

16. wtorek         Prace plastyczne „Wrażenia z wycieczki po okolicy”.

17. środa           Możliwość wyjazdu na basen w Gogolinie.

18. czwartek     Gry i zabawy na podwórku. Robimy najpiękniejsze budowle z piasku.

                          Uzupełniamy kronikę świetlicową.

                          Opracowujemy teksty oraz rysunki i zdjęcia do kroniki.

19. piątek          Po naszymu czyli po Śląsku!! Zabawy z gwarą śląską.

                          Układamy wiersze i opowiadania gwarą o wakacjach.


 

22. poniedziałek Wyjazd na kręgle do Zdzieszowic, wyjazd dla młodzieży klas IV-VI i gimnazjum.

23. wtorek         Sierpniowy zawrót głowy, typowe zajęcia dla pań (dla panów również), zajęcia z fryzjerstwa,

                           modelujemy, układamy bajeczne fryzury. Poznajemy zasady zdrowego i bezpiecznego makijażu.

24. środa            Świetlicowa puzzlomania – układamy puzzle małe i duże.

25. czwartek      Przyjazd aktorów z teatru Art.-Re z Krakowa z wybranym przedstawieniem teatralnym.

26. piątek          Świetlicowy majsterkowicz, zajęcia dla prawdziwych mężczyzn i nie tylko.

                          Uczymy się podstawowych zasad bezpiecznego, domowego majsterkowana.

                          Zajęcia praktyczne z odpowiednim sprzętem.


 

29. poniedziałek Wakacyjne gry i zabawy na świeżym powietrzu.

30. wtorek          Pożegnanie wakacji przy wspólnym pieczeniu kiełbasek, muzyce i zabawach sportowych.

31. środa            Podsumowanie wakacji w świetlicy. Wykonywanie i redagowanie gazetki.

 

Opracowała: Ewa Wiora

Najbliższe wydarzenia

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony