A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

ŚIWETLICA W CHORULI

DSCN009731.10.br zrobiliśmy w naszej świetlicy wieczorek gier i zabaw z okazji HALLOWEEN. Mimo iż w naszym kraju tradycja ta nie zalicza się do jednej
z najważniejszych, postanowiliśmy wykonać halloweenową dynię i ustroić naszą świetlicę
w odpowiedni sposób.

Wycinanie wielkiej dyni nie każdemu się spodobało gdyż wymagało pracy i nie można było uniknąć ubrudzenia swoich rąk w celu opróżnienia zawartości dyni. Można było się uśmiać z niektórych min jakie robiły dzieciaki. Do gotowej dyni oczywiście daliśmy świeczkę i postawiliśmy ją przed świetlicą.

Kolejnym zadaniem było znalezienie wszystkich cukierków jakie zostały pochowane na świetlicy. Ileż emocji i wrażeń towarzyszyło w tym zadaniu. Każdy chciał znaleźć jak najwięcej słodyczy, a ukryte były one w najmniejszych zakamarkach. Po długim
i męczącym szukaniu nagrodą dla dzieci było zjedzenie wszystkich cukierków jakie znalazły.

Było też mnóstwo gier i zabaw, jak na przykład owijanie drugiej osoby w papier toaletowy, co w rezultacie wyglądało jak by stała przed nami prawdziwa mumia. Następnie graliśmy w kalambury, rozkazy oraz wyścigi kto zje pierwszy jabłko, które powieszone było na nitce.

Nie mogło też zabraknąć strasznych makijaży. Młodzież mogła wykazać się swoją kreatywnością i pomalować młodsze koleżanki, zamieniając je w straszydła.
Tak zakończyliśmy nasz wieczorek duchów. Wszyscy byli zadowoleni i bezpiecznie wrócili do swoich domów.

tekst

Opiekun świetlicy
Elwira Frank

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony