A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

01Kiedy zbliża się Dzień Św. Marcina w Świetlicy Młodzieżowej w Zakrzowie trwają wielkie przygotowania do obchodów tego święta. W tym roku zorganizowaliśmy ten dzień wspólnie ze Szkolą w Zakrzowie-filią PSP nr 3 w Gogolinie, Sołectwem Zakrzów i Dąbrówka oraz Stowarzyszeniem Kraina Białej Damy.


Uroczystość rozpoczęliśmy o godz. 17.00 nabożeństwem ku czci św. Marcina w kapliczce w Zakrzowie, które odprawił nasz ksiądz proboszcz Franciszek Agustyniok. Po wspólnej modlitwie przeszliśmy barwnym korowodem ulicami Zakrzowa. Na czele jechał św. Marcin na koniu, a idący za nim mieli zapalone lampiony i wszyscy śpiewali świętomarcińskie pieśni w języku niemieckim.

Po dotarciu do świetlicy najpierw częstowaliśmy się kawą, herbatką, napojami oraz wspaniałymi świętomarcińskimi rogalami domowej roboty. Po konsumpcji udaliśmy się do sali gimnastycznej gdzie uczniowie klasy I zaprezentowali swój wspaniały program artystyczny zarówno w języku polskim jak i niemieckim, nawiązujący do życia św. Marcina.

Po występach naszych małych gwiazd przyszedł czas na przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów teatru Art-Re z Krakowa pt: „Legenda o Smoku Wawelskim". Byliśmy zachwyceni świetną grą aktorską, śmiesznymi tekstami oraz pięknym śpiewem, w którym wszyscy mogliśmy brać udział.
Po przedstawieniu pełni wrażeń późnym wieczorem wróciliśmy do domów.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy pomogli przygotować ten wspaniały dzień. Dziękujemy za pyszne rogaliki, kawę i napoje.

Serdecznie dziękujemy również OSP w Zakrzowie, która zadbała o to, by cały nasz przemarsz był bezpieczny.

Już dziś zapraszamy wszystkich za rok

Opiekun świetlicy:
Ewa Wiora

 

Najbliższe wydarzenia

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony