Dnia 10.08.2013r. Gminny Ośrodek Kultury odwiedziła grupa pielgrzymów z Bogumiłowic, która w drodze na Górę Świętej Anny zatrzymała się w naszym pięknym miasteczku. O godz. 15:00 grupa spotkała się pod pomnikiem Karlika i Karolinki w centrum miasta, gdzie wszyscy wspólnie odśpiewali: "Poszła Karolinka do Gogolina" i wysłuchali historii Gogolina w gwarze śląskiej.
Następnie cała grupa zwiedziła obiekt Gminnego Centrum Kultury. Goście podziwiali sale i pracownie, które zrobiły na nich wielkie wrażenie.
Zapoznali się również z działaniami Gminnego Ośrodka Kultury oraz grupami i zespołami działającymi przy GOK w Gogolinie. Każdy z gości otrzymał słodki upominek w postaci serduszka z piernika oraz płytę CD z utworami wykonanymi przez zespoły Gminy Gogolin. Następnie cała grupa udała się do kawiarenki Nutka Cafe mieszczącej się w budynku Gminnego Centrum Kultury, gdzie uczestnicy mogli skosztować pysznego gogolińskiego kołocza. Podczas degustacji goście obejrzeli film o Gogolinie oraz wysłuchali krótkiej prelekcji w gwarze śląskiej na temat zwyczajów i tradycji w gminie Gogolin.
Grupa podziękowała serdecznie za miłe przyjęcie i zapewniła, że z pewnością jeszcze kiedyś wrócą do Gogolina.