Klub Malucha

Lider sekcji: Gizela Sapok, Danuta Grobosz

Termin: W ramach klubu malucha będą się odbywały różnorodne zajęcia w połączeniu
z zajęciami z literatury ( zajęcia opisane są powyżej w sekcji Literatura).
Zajęcia tylko dla dzieci z terenu Gminy Gogolin.

Akademia Trzeciego Wieku

Prezes: Henryka Sadowska

Terminy zajęć: ustala na cały sezon pani prezes.

Opis: „Nie ma na starość lepszego leku niż Akademia Trzeciego Wieku!" W dniu 24 lutego 2010r. ukonstytuował się zarząd ATW, ustalono szczegółowy program spotkań na najbliższe półrocze oraz zaproponowano uczestnictwo w sekcjach; muzycznej, informatycznej, Nordic Walking, turystyczno – krajoznawczej i zajęciach na siłowni. Celem działalności akademii jest poprawa jakości życia seniorów, a cele szczegółowe to: integracja i aktywizacja społeczna osób starszych, promowanie nauki, edukacji, oświaty i kultury, zwiększanie sprawności intelektualnej i psychicznej, upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, ochrona i promocja zdrowia. Do Akademii Trzeciego Wieku mogą należeć jedynie osoby z gminy Gogolin. Osoby chcące się zapisać do akademii mogą to uczynić w GCK w Gogolinie.

Klub Seniora oraz Związek Emerytów i Rencistów

Opiekun: Marta Wiora

Termin spotkań: klub seniora - poniedziałek od godz.14.00 do 18.00 I piętro w GCK

Biuro Związku: Klub Labirynt przy UM w Gogolinie, czynne wtorki i środy od godz.10.00 do 12.00.

Opis: Przy Klubie Seniora działa gminny oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, który prowadzi Marta Wiora. W ramach Klubu Seniora funkcjonuje Koło Teatralne, Koło Gospodyń Wiejskich, które ma też swe filie w Kamieniu Śl., Obrowcu i Malni. Zadanie Klubu polega na aktywizacji seniorów w życiu kulturalnym gminy, działalności kulturalnej, pielęgnowaniu twórczości ludowej, organizowaniu czasu wolnego, organizowaniu wycieczek rekreacyjnych i krajoznawczych. Zadanie Klubu polega również na trosce o zdrowie członków w ramach gimnastyki korekcyjnej. W każdy wtorek od godz.14.30 do 15.15 odbywa się gimnastyka na sali wielofunkcyjnej na parterze. Do Klubu Seniora mogą należeć jedynie osoby z gminy Gogolin.