W sobotnie popołudnie cały Gogolin rozbrzmiewał muzyką i śmiechem dzieci. W parku przy ul. Ligonia obchodziliśmy Dzień Dziecka. Imprezę rozpoczął występ teatrzyku Art-Re z Krakowa sztuką pt. "Legenda o smoku wawelskim". Profesjonalizm aktorów, piękna sceneria oraz zaangażowanie w przedstawienie dzieci uczyniły z widowiska niezwykłe przeżycie artystyczne. Po aktorach teatrzyku pałeczkę przejął Pirat Darek, który przez kilka godzin zabawiał dzieci i ich rodziców. Było wiele konkursów, wspólnych zabaw, pląsów i tańców. W tym dniu nie było przegranych - wszyscy byli zwycięzcami. Piratki i piraci wspomagani przez swoich rodziców stoczyli wiele bitew i przepłynęli wiele mórz. W trakcie całej imprezy do dyspozycji dzieci były dmuchane zjeżdżalnie, trampolina, boisko...
Kto chciał chwilę odpocząć mógł, na stoisku prowadzonym przez animatorów kultury, wykonać różne cuda z papieru typu: czapki, łódki, samoloty, biedronki i rybki. Dodatkowo, każde chętne dziecko, mogło wymalować twarz zmieniając się w słodkie kociaki, motyle itp. Organizatorem i zarazem sponsorem wszystkich tych atrakcji był Gminny Dom Kultury. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za to, że skorzystali z naszego zaproszenia. Jest naszą ogromną radością, że Dzień Dziecka był naprawdę świętem całej rodziny.