Dzieci i młodzież w Kamieniu Śląskim pierwszy tydzień wakacji spędziły bardzo aktywnie. Wybraliśmy się na wycieczkę rowerową do Gogolina. Podczas wyjazdu zwiedziliśmy Gminny Ośrodek Kultury, gdzie dzieci wzięły udział w wakacyjnych zajęciach pod tytułem „Manualnie i Teatralnie" prowadzone przez Panią Barbarę Herok oraz Panią Katarzynę Wystrach-Blaut. Zapoznali się również z krótką historią pieców wapiennych. W ten słoneczny dzień dzieci zjadły lody w kawiarni „Nutka Cafe". Po drodze zatrzymaliśmy się na jednym z placów zabaw znajdującym się przy Osiedlu Róż. Za nim wróciliśmy do naszej świetlicy dzieci posiliły się kiełbaskami z grilla, czekając na ich przygotowanie mogły poskakać na trampolinie, pograć w piłkę nożną czy siatkową. Kierownikiem wycieczki była Pani Elwira Frank, która pomogła nam przejechać tą wyczerpującą trasę, za co bardzo jej dziękujemy.

Opiekun świetlicy
Agata Staszewska