Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala odebrał główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie "Zdrowa Gmina". Uroczystości odbyły się 9 grudnia 2013 roku w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie. Prezes Polskiej Unii Onkologii - dr. n.
med. Janusz Meder, Dyrektor Biura Polskiej Unii Onkologii - Dorota Jasińska oraz reprezentująca Biuro Konkursu Zdrowa Gmina - Katarzyna Polkowska wręczyli nagrodę i czek na 100 000 zł, które zostaną przeznaczone na realizację programu prewencji zdrowotnej skierowanego do mieszkańców gminy. Przed wręczeniem nagrody na scenie zaprezentowała się młodzież z Zespołu Szkół w Gogolinie oraz Andrea Polański uczennica V klasy PSP nr 3 w Gogolinie.