A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Zajawka Tegoroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy w Gogolinie pod wieloma względami był wyjątkowy.

Po raz pierwszy został zorganizowany w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie. Po raz pierwszy również ustawiono stoiska z gastronomią, ozdobami świątecznymi na zewnątrz budynku, co jeszcze bardziej wprowadziło wszystkich uczestników w świąteczny nastrój. Dnia 7 grudnia sobotnie jarmarkowe popołudnie rozpoczęliśmy o godzinie 16.00. Na scenie zaprezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina oraz gogolińskie mażoretki. Na scenie można było zobaczyć jeszcze młode talenty z Zespołu Szkół w Gogolinie. Swoje umiejętności wokalne prezentowała także młodzież ze Studia Piosenki BIS działającego przy DFK w Leśnicy. Wszystkie stoiska urządzone przez organizacje, instytucje oraz szkoły i przedszkola naszej gminy. Wszystkie „kramiki" zachęcały aromatem tradycyjnych smakołyków, a wspaniałe świąteczne „cudeńka" przyciągały wzrok odwiedzających.

W niedzielę (8.12.2013) podczas drugiego dnia kiermaszu odbywał się program artystyczny           z radosnym orszakiem świętego Mikołaja na czele. W między czasie w pracowni artystycznej prowadzone były warsztaty wykonywania ozdób świątecznych dla wszystkich dzieci. Na scenie wystąpili artyści z Przedszkola nr 1 i nr 3 z Gogolina, które zaśpiewały świąteczne piosenki oraz dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Gogolina. Najmłodsi uczestnicy naszego kiermaszu mogli wziąć udział w warsztatach muzycznych z zespołem MUSIC VENA z Kopalni Dźwięku. Atrakcją dla naszych najmłodszych uczestników kiermaszu był misiu Fritz - maskotka BJDM, przygotowana przez grupę młodych liderów Mniejszości Niemieckiej. Z misiem każdy mógł zrobić sobie świąteczne, pamiątkowe zdjęcie.


W ramach projektu „Z tradycją przez święta......" zostały wydrukowane specjalne foldery pt.:           „Z tradycją przez święta – wypieki naszej babci" z przepisami na wypieki świąteczne, które piekły nasze babcie. Przepisy przygotowane zostały przez naszych liderów kultury. Książeczki rozdawano wszystkim odwiedzającym nasz Jarmark. Goście mieli okazję degustować pierniczki upieczone specjalnie na tę okazję w ramach w/w projektu oraz potrawy przygotowane do konkursu na  najlepsze potrawy     i wypieki bożonarodzeniowe. Do konkursu każdy uczestnik musiał też wystawić ozdobę, lub dekorację świąteczną własnoręcznie wykonaną. W ramach tego konkursu wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce – nagroda 150 zł dla każdego podmiotu:

• Publiczne Przedszkole nr 3 w Gogolinie
• Sołectwo Kamień Śl.
• Dom Spokojnej Starości Św. Barbara w Kamionku

II miejsce – nagroda 100 zł dla każdego podmiotu

• Publiczne Przedszkole nr 1 w Gogolinie
• Grupa Seniorów Obrowiec
• Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Gogolinie

III miejsce – nagroda 50 zł dla każdego podmiotu

• TSKN – DFK Gogolin
• Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamieniu Śl.
• Koło Emerytów Kamionek
• Klub Seniora Gogolin
• Stowarzyszenie Biała Dama Zakrzów – DąbrówkaOrganizatorem Kiermaszu Bożonarodzeniowego był Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie i Urząd Miejski w Gogolinie. Kiermasz Bożonarodzeniowy z Mikołajem został zorganizowany dzięki dofinansowaniu z środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Firmy Rybaccy, która nieodpłatnie udostępniła nam meble potrzebne do świątecznego programu artystycznego.

Dziękujemy serdecznie.

Ferie 2019

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony