W środowe popołudnie 24 września TSKN-DFKGogolin zorganizowało we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gogolinie spotkanie autorskie z reżyserem i producentem filmu "Oberschlesien tu gdzie się spotkaliśmy" panem Michaelem Majerskim. W kwietniu 2013r film został nagrodzony główną nagrodą Erasmus European Media Awards we Wiedniu jako wybitne dzieło wskazujące perspektywy w transformacji społeczeństw europejskich.
„Oberschlesien- tu, gdzie się spotkaliśmy" jest pełnometrażowym filmem dokumentalnym, który wpisuje się w nową, wielką falę „odpominania" powojennej historii i z otwartością podejmuje przemilczany problem zerwania ciągłości biografii jako konsekwencji wypędzeń, przesiedleń i komunistycznej dyktatury na Górnym Śląsku. W dobie aktualnych migracji różnorodnych kultur w Europie autor podkreśla konieczność zachowania korzeni i identyfikacji regionalnej wolnej od ideologii nacjonalistycznej.

Zebrani mieli okazję wysłuchać relacji autora na tematy poruszone w filmie. Przybliżył on również etapy tworzenia filmów dokumentalnych od momentu zrodzenia pomysłu aż po ostateczny montaż. Po oficjalnej części spotkania była również możliwość osobistej rozmowy z panem Majerskim przy skromnym poczęstunku w NutkaCafe.