27 września 2014 roku, wieczorem sala widowiskowa Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie wypełniona była po brzegi. Wszyscy oczekiwali na rozpoczęcie koncertu fortepianowego Stanisława Soyki. Koncert odbył się w ramach projektu "Co nas cementuje - 25 lat samorządności", współfinansowanego przez Fundację GÓRAŻDŻE - Aktywni w Regionie". Tuż po godzinie 1900 na scenie pojawił się Stanisław Soyka z zespołem Soyka Kwintet Plus.
Na koncercie zabrzmiały najpiękniejsze jazzowe melodie oraz utwory i aranżacje Stanisława Soyki. Publiczność entuzjastycznie reagowała na koncert artystów. Nie obyło się bez owacji na stojąco i bisów. Widownię zachwyciła gra na fortepianie oraz popisy solowe muzyków. Zakup fortepianu był możliwy dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, środkom z budżetu Gminy Gogolin oraz środkom przekazanym przez Górażdże Cement SA, Bank Spółdzielczy w Gogolinie i przez biznesmena Karola Cebulę.