A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Liście pożółkły i nadeszła piękna jesień, a wraz z nią jesienna edycja Samstagskurs czyli Kursów Sobotnich języka niemieckiego dla dzieci. Zajęcia Kursu prowadzonego przez DFK – Koło Gogolin odbywają się w salce w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie. Jak co semestr dzieci uczą się języka poprzez zabawę, prace plastyczne, taniec i śpiew a także ... wycieczki.

W minioną sobotę 18 października dzieci wraz z rodzicami i znajomymi udały się w trasę aby poznać historyczne bogactwo Śląska na żywo. Pierwszym celem wycieczki był pałac w Pławniowicach. Tamtejszy Zespół Pałacowo-Parkowy z końca XIX wieku jest perełką architektoniczną wybudowaną przez śląską linię włoskiego rodu Ballestrem. Pobyt rozpoczęto mszą świętą w przepięknej kaplicy zamkowej, która kilka dni wcześniej, bo 15 października obchodziła 129 rocznicę poświęcenia. Po mszy uczestnicy wycieczki mogli podziwiać wnętrza pałacu, ciekawą afrykańską wystawę rzeźb, instrumentów muzycznych oraz trofea łowieckie. Dzieci miały również okazję do ruchu na świeżym powietrzu
w przypałacowym parku.

Drugim celem wycieczki była kopalnia srebra w Tarnowskich Górach, a konkretnie Sztolnia Czarnego Pstrąga. Znajduje się ona pośrodku Parku Repeckiego w Tarnowskich Górach. Wewnątrz sztolni panuje temperatura ok. 10 stopni C oraz mrok rozjaśniony jedynie nikłym światłem lamp karbitowych. Dzieci i ich opiekunowie mieli okazję przepłynąć łodziami 600 metrowy odcinek sztolni ok 30 metrów pod powierzchnią ziemi. Było to niesamowite przeżycie dla wszystkich bez względu na wiek.
Kursy sobotnie są projektem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce i finansowane są ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych RFN oraz Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Rzeczpospolitej Polskiej.

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony