"Lata dwudzieste, lata trzydzieste", to pod tym hasłem 26 października 2014 odbył się koncert w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie. Ze sceny można było usłyszeć najpiękniejsze utwory tamtych czasów takie jak "Miłość ci wszystko wybaczy", "Ja się boję sama spać", "Ach, śpij kochanie", "Lata 20., lata 30.", "Ta mała piła dziś", "Ach, jak przyjemnie", "Sexapil", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "O nie zapomnij o mnie".
To za sprawą "Artystów Estrad Śląskich" licznie zgromadzona publiczność wybrała się w muzyczną podróż do początków XX wieku. Znakomite występy przeplatane były opowieściami o latach 20. i 30. oraz krótką historią prezentowanych utworów, którą przedstawił Roman Kurosz - dziennikarz Radia Piekary. Podczas koncertu można było zobaczyć charakterystyczne dla tego okresu rekwizyty, stroje sceniczne oraz dużą dawkę dobrego humoru, zarówno w formie żartów, opowiadanych przez Romana Kurosza, jak i zabawnych scenek, inscenizowanych przez artystów podczas wykonywania utworów.