W ostatnią sobotę października Zarząd Gminny TSKN zorganizował w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie biesiadę w ramach projektu "Niemiecka tradycja w gminie Gogolin". Była to okazja do spotkania najbardziej zaangażowanych członków poszczególnych Kół DFK z całej gminy, członków Zarządu Gminnego TSKN oraz przedstawicieli lokalnego samorządu z Burmistrzem Joachimem Wojtala na czele. Biesiadowaniu towarzyszył program bogaty program artystyczny w języku niemieckim, polskim i śląskiej gwarze. Na scenie GCK wystąpiły bowiem: Aksamitki z Malni, Mażoretki Arriva, Chór Heimattreu, Studio Wokalne BIS z Leśnicy oraz Joachim Fila z Dańca.