W dniu 02.03.2015r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyły się pierwsze zajęcia Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Gogolin". Pierwsza grupa dzieci rozpoczęła zajęcia o godzinie 16:00 od nauki podstawowych kroków tańca. Następnie wspólnie oby dwie grupy miały godzinne zajęcia wokalne, na które to prowadzący Pan Jacek Nowosielski przygotował i rozdał  proste utwory pieśni. Dzieci ćwiczyły swoje pierwsze teksty, do których przygrywał na pianinie Pan Jacek. Po zakończeniu zajęć wokalnych, starsza grupa uczestniczyła w godzinnych zajęciach tanecznych. Na zajęciach uczestniczyło łącznię 36 osób. Rodzice dzieci wspólnie wybrali materiał do uszycia strojów oraz dokonano pierwszych przymiarek.