A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

W niedzielne popołudnie (22.03.) na Hali Sportowej im .B. Z. Blautów w Gogolinie odbył się coroczny Jarmark Wielkanocny.  Piękne stoiska, wielkanocne wypieki oraz występ dzieci i młodzieży to jedne z licznych atrakcji czekających na uczestników Jarmarku.

Głównym punktem programu był już IV Gminny Konkurs Kroszonkarski i Zdobienia Jaj Wielkanocnych im. Jerzego Lipki. Komisja w składzie: Edeltrauda Krupop - przewodnicząca, Grażyna Czekała, Marta Wiora, Waltrauda Wicher oceniła 46 prac i wyłoniła następujących zwycięzców:

Kategoria wiekowa- dzieci do lat 12:

I miejsce – Justyna Simon,
II miejsce – Damian Niepala, Katarzyna Mazurek, Monika Wojciechowska
III miejsce- Małgorzata Komandzik, Martyna Gorzellik, Zuzanna Ryszytyło, Aleksandra Gabor

Kategoria wiekowa- młodzież 12-16 lat:

I miejsce – Magdalena Czekała
II miejsce – Dagmara Schyma i Teresa Radajewska,
III miejsce- Natalia Woźnica i Daniela Junghardt
Wyróżnienia: Weronika Kasperek i Roksana Sobczyk

Kategoria wiekowa- młodzież od 16 lat i dorośli:

I miejsce – Patrycja Landas, Wioleta Obrzud, Mariola Blania, Patryk Plania
II miejsce – Łucja Mandalka
III miejsce- Elżbieta Pazur, Andrea Grabeus, Kornelia Gabrielczyk, Gizela Śmieszek
Wyróżnienia: Zyta Junghardt, Sonia Gabrielczyk, Halina Dzieciuch, Urszula Mazur, Monika Maciąg, Ewa Szczęsna, Agnieszka Spallek, Karol Przemus i Sabina Bekiesch

Na okoliczność Jarmarku zorganizowano również Konkurs na Babę Wielkanocną i Wypieki Świąteczne. Komisja w składzie: Barbara Jaskólska - przewodniczący, Gizela Sapok, Sabina Niewianda, Katarzyna Lindhorst oceniła 25 wypieków wielkanocnych. Oto wyniki konkursu:

I miejsce - Sołectwo Malnia
II miejsce – Klub Niteczka z Goglina-Kałubiec
III miejsce – Świetlica Młodzieżowa w Malni
Wyróżnienia: Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gogolinie, Dom Spokojnej Starości w Kamionku, Sołectwo Kamień Śląski, Publiczne Przedszkole Nr 1 w Gogolinie, Sołectwo Dąbrówka, Sołectwo Chorula, Publiczna Szkoła Podstawa w Malni, Dzielnica Gogolin-Strzebniów, Stowarzyszenie „Kraina Białej Damy”, Sołectwo Górażdże, Sołectwo Odrowąż oraz Sołectwo Kamionek.

Podczas Jarmarku zaprezentowały się dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 i nr 3 w Gogolinie oraz przedszkolaki z Zakrzowa. Na scenie wystąpili laureaci Gminnego Konkursu „Śląskiego Berania”, gogolińskie mażoretki Ariva oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie.

 

Organizatorem Jarmarku Wielkanocnego był Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie, Urząd Miejski w Gogolinie i Zespół Rekreacyjno– Sportowy w Gogolinie. Sponsorem Jarmarku był Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A.

 

 

 

Najbliższe wydarzenia

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony