Na zaproszenie wójta Gminy Łodygowice Andrzeja Pitery, delegacja reprezentująca Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie, świetlice młodzieżowe, Klub Seniora oraz Urząd Miejski w Gogolinie, uczestniczyła w niedzielę 29 marca w Jarmarku Wielkanocnym w partnerskich Łodygowicach.

Przed kościołem pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, gdzie odbył się Jarmark, mieszkańcy Gminy Łodygowice mogli podziwiać m.in. wielkanocne ozdoby wykonane przez dzieci ze świetlic młodzieżowych Gminy Gogolin. Największym zainteresowaniem cieszyły się wielobarwne gogolińskie kroszonki, które zachwycały mieszkańców Łodygowic kunsztem i precyzją zdobienia, a także szydełkowe ozdoby wielkanocne, wykonane przez panie z Klubu Seniora w Gogolinie. Jarmarkowi Wielkanocnemu w Łodygowicach towarzyszyły występy Zespołu Regionalnego Magurzanie, a także konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną.