A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Artystyczne lato 2015 w Gogolinie rozpoczęło się na dobre.
W sobotę można było podziwiać występy Mażoretek BIG BANG z Gostynia. Mażoretkom towarzyszyła orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń. Po występach artystycznych rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem ELECTRONICS – MAN.


Niedziela 5 lipca rozpoczęła się o godz. 17.00 występami uczestników zajęć artystycznych odbywających się w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie. Podczas tych występów można było znaleźć wiele rozmaitości artystycznych.
Jako pierwszy zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Mały Gogolin”, pod kierunkiem Jacka Nowosielskiego. Grupa zaprezentowała się w różnorodnym repertuarze.


Zespół HIP-HOP zatańczył w trzech grupach wiekowych. Grupa HIP-HOP Maluchy, grupa WTR oraz grupa OUTBREAK. Opiekunem i choreografem wszystkich grup jest Pani Estera Kiełbasa.


Gogolińskie Mażoretki pokazały swoją wielką klasę. Srebrne medalistki Mistrzostw Polski i Europywystąpiły w układach grupowych, duetach i pokazach solo. Na cenie wystąpiły również najmłodsze Mażoretki – Mini ArriVa. Opiekunami i choreografami grupy są: Sandra Mientus i Ewa Wiora.


Jako kolejny na scenie zaprezentował się zespół Bębniarski, który tworzą uczniowie Zespołu Szkół w Gogolinie. Opiekunami grupy są pani Małgorzata Mielnicka oraz Pan Janusz Czerniecki. Wraz z Zespołem bębniarskim występowały wokalistki z

Zespołu Szkół w Gogolinie

 


Tuż po bębnach zabrzmiały dźwięki gitar oraz pianina, za sprawa uczestników zajęć nauki gry na instrumentach, które w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie prowadzą pan Dariusz Smoczkiewicz oraz pan Rafał Jilg.
Scena artystycznego lata była pełna rozmaitości, nie mogło więc zabraknąć miłośników tańca towarzyskiego, w kategorii standard i latino. Na scenie zaprezentowała się również Joanna Surówka, instruktor tańca towarzyskiego w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie.Wszyscy uczestnicy zajęć artystycznych prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie otrzymali dyplomy za udział i ukończenie zajęć artystycznych w roku szkolnym 2014/2015. Wszyscy instruktorzy natomiast otrzymali podziękowania za trud, zaangażowanie i owocną współpracę z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gogolinie.
Tego jeszcze nie było aby na scenie zagrały wspólnie trzy orkiestry Dęte. Taki pomysł zrodził się podczas warsztatów muzycznych, w których udział wzięły orkiestry dęte z Gogolina, Walec i Krapkowic. Kapelmistrzami tego niecodziennego składu orkiestry byli: Rafał Jilg oraz Marek Śmiech.
O koncercie na trzy orkiestry zagrali młodzi muzycy z Gogolina, czyli zespół Black Minds, duet Krzem & Z.A.K, a także zespół „Sierściuchy”z Głogówka i zespół 2 XL z repertuarem hiphopowym.„Żywa legenda”
Legenda „O zakrzowskiej Białej Damie i czarnym psie” odżyła na Placu Benedytyńskim, za sprawą aktorów teatru muzycznego Castello. Niezwykłe efekty dźwiękowe, świetlne, taniec ognia, popisy szczudlarzy, tego wszystkiego mogli doświadczyć widzowie spektaklu ulicznego. Całe widowisko przygotowano z wielkim rozmachem. Udział w nim wzięło ok. pięćdziesięciu aktorów.
Najważniejszymi komponentami spektaklu, podkreślającymi klimat była muzyka oraz wspaniałe stroje nawiązujące do tamtej epoki. Najwięcej emocji wzbudziła scena, w której Biała Dama, uniosła się na klikunastometrowym wysięgniku ponad Plac Benedyktyński.
Reżyserem spektaklu był Tomasz Białek, a główne role zagrali: BIAŁA DAMA – Naira Aywazyan, STARUSZKA – Grażyna Nowosielska, ŻEBRAK – Marcin Włosiński oraz Tancerze Teatru Muzycznego Castello i słuchacze Policealnego Studium Zawodowego Wokalno-Baletowego w Gliwicach.
Spektakl został oparty na Legendzie „O Białej damie z czarnym psem”, która nadal żywa jest w okolicach Zakrzowa…


Tej dwudniowej imprezie towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji, min Uśmiechnięte Miasteczko, bungee, tor przeszkód, strefa gier (piłkarzyki i szachy), a także stoiska gastronomiczne.

Najbliższe wydarzenia

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony