A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

5 i 6 grudnia w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie wszystkich witały świąteczne stoiska, Aniołki, św. Mikołaj oraz wiele innych świątecznych rozmaitości.

Kiermaszową sobotę otworzył występ Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Gogolinie, która pod batutą Rafała Jilga, zagrała największe przeboje świąteczne i nie tylko. Na najmłodszych czekały wspaniałe niespodzianki: świąteczne piosenki, gry i zabawy z Królową Śniegu i Skrzatem, którzy wspólnie z dzieciakami wyczekiwali przybycia Świętego Mikołaja. Oczekiwanie osłodziły liczne konkursy i quizy z upominkami. Po zabawach i pląsach przybył długo wyczekiwany gość – Św. Mikołaj i dla każdego miał słodki upominek.

W niedzielę na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie wspaniale prezentowały się dzieci i młodzież podczas występów artystycznych. Były świąteczne piosenki, przedstawienia i tańce w wykonaniu m.in. zespołu mażoretek „ArriVa”, grupy hip- hopowej, jazzowej, grupy tańca towarzyskiego oraz zespołu „Mały Gogolin”. Na scenie pojawili się również uczestniczy Samstagskurs z przedstawieniem teatralnym. Swoje talenty muzyczne zaprezentowali również uczniowie zajęć muzycznych, prowadzonych przez Rafała Jilga (instrumenty klawiszowe) oraz Smoka Smoczkiewicza (gitary). Swoje talenty wokalne prezentowali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 i Nr 3 w Gogolinie oraz Zespołu Szkół w Gogolinie.
W tym dniu Nutka Cafe zamieniła się w Pracownię Świętego Mikołaja, gdzie elfy zapraszały wszystkie dzieci do wspólnej zabawy przy tworzeniu ozdób choinkowych z papieru i dekorowaniu gipsowych, świątecznych figurek oraz przepysznych pierniczków. Pracę umilała przygrywająca świąteczne piosenki „Wędrująca Kapela”, która w przerwach od muzykowania, prezentowała dzieciom nietypowe instrumenty muzyczne.
Podczas kiermaszu mieszkańcy przyłączyli się do zorganizowanej przez Urząd Miejski w Gogolinie akcji składania życzeń świątecznych dla Zuzi Machety. Na ogromnej kartce świątecznej, wiszącej w holu Gminnego Ośrodka Kultury, podpisy pod życzenia i pozdrowieniami złożyło kilkaset osób.
Dwudniowym występom artystycznym towarzyszyły oczywiście liczne stoiska, na których można było zakupić ozdoby choinkowe, świąteczne przysmaki, grzane wino, a także nietuzinkowe i niepowtarzalne prezenty świąteczne dla najbliższych. Przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie muzyczne przeboje serwował Leszek Wiklak. Organizatorem kiermaszu był Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie i Urząd Miejski w Gogolinie.

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony