A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Nutka Cafe

Zajęcia techniczne

Dnia 04.02.2019 r. uczestnicy zajęć ferii w Nutka Cafe w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie mieli za zadanie dokończenie swoich makiet miast oraz wsi. Pierwszym ich korkiem było przygotowanie podkładu ze styropianu, aby móc w następnej kolejności przykleić wcześniej już złożone domki, ratusze, stodoły czy zwierzęta. Nasz makiety będzie można podziwiać po feriach podczas wystawy.

Czytaj więcej: Drugi tydzień ferii z Nutką Cafe

W grudniu Nutka Cafe ciężko pracowała przy produkcji ozdób świątecznych oraz kartek bożonarodzeniowych. Ozdoby świąteczne trafiły na stoisko Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie, a kartki zostały rozesłane po całej gminie i nie tylko. Nie obyło się też bez porządków przedświątecznych tak, a by móc rozpaczać działanie już w Nowym Roku.

Opiekun Nutki Cafe
Agata Janik

Czytaj więcej: Grudzień w Nutka Cafe

W piątek 14 grudnia 2018 r. podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Krapkowicach Nutka Cafe przyczyniła się do sprzedaży wcześniej zrobionych ozdób świątecznych. Młodzież  rozdawała również cukierki i ciasteczka uczestnikom jarmarku.   

Opiekun Nutki Cafe
Agata Janik

Czytaj więcej: Nutka Cafe na kiermaszu w Krapkowicach

W środę 7.11.2018 roku odbyły się warsztaty pt. „Jesienne inspiracje”, które poprowadziła Pani Irena Kilisz opiekun świetlicy młodzieżowej w Odrowążu. Z „darów natury” dzieci i młodzież stworzyły drzewa, których głównym elementem był owoc buczyny. Uczestnicy zajęć przystroili doniczki drzew żołędziami, szyszkami, dziką różą, jarzębiną itp. Wykonali również myszki i biedronki z łupinek po orzechach. To wszystko możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach i filmiku!

Czytaj więcej: Jesienne Warsztaty w Nutka Cafe

Dnia 10 października 2018 roku w Nutka Cafe odbyły się długo wyczekiwane warsztaty pt. „Kwiaty z krepiny”, które przeprowadziła Pani Katarzyna Wystrach – Blaut (opiekun świetlicy młodzieżowej w Choruli). Uczestnicy zajęć mieli do zrobienia kwiat o nazwie storczyk. Na początku wybrano kolory, a następnie kręcono, wyginano, marszczono itp. w taki sposób powstały piękne kwiaty. Na koniec dorobiono łodygę z pąkami i włożono do torfowej doniczki. Pięknie wyglądające kwiaty można wręczyć np. swoim nauczycielom z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Opiekun Nutki Cafe
Agata Janik

00001
00001 00001
00002
00002 00002
00003
00003 00003
00004
00004 00004
00005
00005 00005
00006
00006 00006
00007
00007 00007
00008
00008 00008
00009
00009 00009
00010
00010 00010
00011
00011 00011
00012
00012 00012
00013
00013 00013
00014
00014 00014
00015
00015 00015
00016
00016 00016

Z okazji wczorajszego Międzynarodowego Dnia Przyjaźni uczestnicy zajęć w Nutka Cafe robili bransoletki przyjaźni. Każdy wybrał sobie 6 kolorów muliny i odmierzył 1,5 metra, złożył na pół i zrobił pętelek, a następnie zaplatali nitki. Nie wszyscy jednak potrafili tym sposobem zaplatać więc zaczęli pleść warkoczyki z muliny. Jedną bransoletkę założyli na rękę drugą podarowali najlepszemu przyjacielowi lub przyjaciółce na znak ich wiecznej przyjaźni.

Czytaj więcej: 6 tydzień wakacji z Nutką Cafe

W kolejnym tygodniu wakacji rozpoczęliśmy od stworzenia wakacyjnych obrazów na płytach gipsowych. Uczestnicy zajęć mieli do wyboru wiele artykułów plastycznych m.in. farby plakatowe, koraliki, muszelki, patyczki, kolorowe sznurki i papier itp. Każdy obraz jest inny i opowiada własną historię. Po wakacjach będzie można obejrzeć wystawę!

Czytaj więcej: 5 tydzień wakacji z Nutką Cafe

Kolejny tydzień wakacji z Nutką Cafe

Czwarty tydzień wakacji rozpoczął się od uszycia breloczków jako prezentów dla rodziców na zakończenie wakacji. Dzieci stworzyły liski, misie, kotki i świnki, aby rodzice nigdy kluczy nie zgubili. Kolejnymi doświadczeniami uczestników wakacji z Nutką Cafe było stworzenie sztucznego śniegu w różnych barwach oraz ciastoliny. Sztuczny śnieg stworzyliśmy z mąki ziemniaczanej, płynu do naczyń, pianki do golenia oraz barwnika natomiast do zrobienia ciastoliny potrzebny nam była mąka pszenna, woda, sól, sok z cytryny, oraz barwnik spożywczy. Gdy już obie rzeczy zostały zrobione dzieci, młodzież i dorośli mogli robić babki lub odciskać foremki.

Czytaj więcej: 4 tydzień wakacji z Nutką Cafe

Poduszki, gniotki i slime

Dnia 10 lipca 2018 r. podczas wakacyjnych zajęć w Nutka Cafe tworzyliśmy różne prace przechodząc od robótek ręcznych do eksperymentów. Dzieci stworzyły jeden z elementów potrzebnych do wykonania układu tanecznego tzn. poduszkę z pomponami. Następnie zrobiliśmy gniotki, czyli kolorowe buźki do gniecenia, które bardzo rozbawiły dzieci. Do stworzenia gniotka potrzebna była nam mąka ziemniaczana, balony oraz trochę różnokolorowych niteczek. Po krótkiej przerwie robiliśmy to, co dzieci lubią najbardziej, czyli tzw. kolorowe i błyszczące slime. Do przygotowania takiego rozciągliwego slime potrzeba roztworu z sody i wody, płynu do soczewek kontaktowych, kleju, barwnika oraz zapachu. Uczestnicy zajęć byli zachwyceni szczególnie slime, które mogli rozciągać i sklejać na nowo.

Czytaj więcej: 3 tydzień wakacji z Nutką Cafe

Pudełko na niespodziankę i podwodny świat

Dnia 3 lipca 2018 roku uczestnicy wakacji w Nutka Cafe wykonywali papierowe pudełka na niespodziankę dla swoich rodziców. Każdy ozdobił jedno pudełko kolorowymi papierami, wstążkami, koronkami oraz drewnianymi elementami nawiązującymi do wakacji. Takie pudełka rodzice otrzymają na zakończenie wakacji, a co w nich będzie to nasza tajemnica. Czekajcie cierpliwie! Stworzyliśmy również dno morskie z cyklu zajęć pt. „Tajemnicze projekty”. Głównie tajemnica opierała się na tym, że stworzyliśmy „Księżycowy piasek” z mąki kukurydzianej oraz pianki do golenia. Dzięki uprzejmości Pani Soni Banert opiekuna świetlicy młodzieżowej w Kamieniu Śląskim mogliśmy stworzyć rysunki ryb, roślinności morskiej i wody farbami na przezroczystej foli, którą pożyczyliśmy. Każdy uczestnik wykonał również ryby i ośmiornice z płyt CD.

Czytaj więcej: 2 tydzień wakacji z Nutką Cafe

25 czerwca 2018 roku odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „Wakacje z Nutką Cafe”. Zajęcia noszą tytuł „Od niteczki do…..” podczas tych warsztatów dzieci poznają różne techniki plastyczne. Poniedziałkowe zajęcia rozpoczęliśmy od stworzenia tajemniczych zaproszeń. Dla kogo i dlaczego dowiecie się wkrótce:)

Czytaj więcej: I tydzień wakacji w Nutka Cafe

W środę 23.05.2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie, w Nutka Cafe odbyły się warsztaty z okazji Dnia Matki pt. „Kwiaty z foamiranu”. Zajęcia poprowadziła Pani Katarzyn Wystrach – Blaut, opiekun świetlicy młodzieżowej w Choruli. Dzieci, młodzież i dorośli mieli za zadanie wykonać kwiaty, a następnie ozdobić nimi serduszko dla swojej mamy.

Czytaj więcej: Warsztaty z okazji Dnia Mamy z Nutką Cafe

W związku z obchodami 100 – lecia Niepodległości Polski w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie w poniedziałek 14 maja 2018 r. w Nutka Cafe odbyły się warsztaty pt. „Moja Niepodległa”. Warsztaty poprowadziła Pani Elżbieta Klimas z członkami Koła Tradycji Śląskiej działającym w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie.

Czytaj więcej: Warsztaty pt. „Moja Niepodległa”

„Sprzątanie Świata z GOK-iem” w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi

W poniedziałek 23 kwietnia 2018 r. pracownicy Gminnego Ośrodek Kultury w Gogolinie oraz dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia do Nutka Cafe po raz kolejny wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata z GOK-iem” w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Ta inicjatywa to idealna okazja, by zwiększyć świadomość ludzi w związku z pogłębiającymi się efektami niszczenia środowiska naturalnego. Warto wykorzystać tę okazję zachęcając do ochrony środowiska — promując ekologię, np. organizując akcje sprzątania swojej miejscowości.

Wszyscy zaangażowani zakasali rękawy i zadbali o teren wokół budynku GCK i przystanku PKS. Ochotnicy przynieśli ze sobą narzędzia, założyli rękawice i wspólnymi siłami uprzątnęli śmieci. Pamiętajmy, aby codziennie dbać o środowisko, ponieważ drobny wkład może przynieść wiele korzyści – nie tylko dla teraźniejszego, ale i dla przyszłego pokolenia.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w akcji.

Opiekun Nutki Cafe

Agata Janik

 

 

Czytaj więcej: „Sprzątanie Świata z GOK-iem” w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi

W zeszłym tygodniu w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie w Nutka Cafe odbyły się warsztaty pt. „Sowa mądra głowa". Dzieci, młodzież i dorośli mieli za zadanie wykonać sowę z filcu oraz z materiału polarowego. Gdy już wzór, został wycięty uczestnicy zajęć, naszywali wycięte wcześniej z filcu skrzydła, brzuszki, oczy, dziób. Dzięki pomocy Pani Eweliny Kosztubajda, Pani Magdaleny Janik oraz Kariny Radajewskiej nasza praca była sprawniejsza, gdyż pomogły naszym uczestnikom w całościowym zszyciu na maszynie. Dziękujemy im bardzo za pomoc i za życzliwość, którą wykazały się podczas warsztatów. Wszyscy uczestnicy wyszli zadowoleni i kolejna rzecz uszyta w Nutce Cafe stanie na ich półce w domu. Podczas warsztatów, również pomogły nam wolontariuszki z PSP w Malni.

Opiekun Nutki Cafe

Agata Janik

 

 

Czytaj więcej: Warsztaty pt. "Sowa mądra głowa"

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony