A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Nutka Cafe

W związku z obchodami 100 – lecia Niepodległości Polski w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie w poniedziałek 14 maja 2018 r. w Nutka Cafe odbyły się warsztaty pt. „Moja Niepodległa”. Warsztaty poprowadziła Pani Elżbieta Klimas z członkami Koła Tradycji Śląskiej działającym w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie.

Czytaj więcej: Warsztaty pt. „Moja Niepodległa”

„Sprzątanie Świata z GOK-iem” w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi

W poniedziałek 23 kwietnia 2018 r. pracownicy Gminnego Ośrodek Kultury w Gogolinie oraz dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia do Nutka Cafe po raz kolejny wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata z GOK-iem” w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Ta inicjatywa to idealna okazja, by zwiększyć świadomość ludzi w związku z pogłębiającymi się efektami niszczenia środowiska naturalnego. Warto wykorzystać tę okazję zachęcając do ochrony środowiska — promując ekologię, np. organizując akcje sprzątania swojej miejscowości.

Wszyscy zaangażowani zakasali rękawy i zadbali o teren wokół budynku GCK i przystanku PKS. Ochotnicy przynieśli ze sobą narzędzia, założyli rękawice i wspólnymi siłami uprzątnęli śmieci. Pamiętajmy, aby codziennie dbać o środowisko, ponieważ drobny wkład może przynieść wiele korzyści – nie tylko dla teraźniejszego, ale i dla przyszłego pokolenia.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w akcji.

Opiekun Nutki Cafe

Agata Janik

 

 

Czytaj więcej: „Sprzątanie Świata z GOK-iem” w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi

W zeszłym tygodniu w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie w Nutka Cafe odbyły się warsztaty pt. „Sowa mądra głowa". Dzieci, młodzież i dorośli mieli za zadanie wykonać sowę z filcu oraz z materiału polarowego. Gdy już wzór, został wycięty uczestnicy zajęć, naszywali wycięte wcześniej z filcu skrzydła, brzuszki, oczy, dziób. Dzięki pomocy Pani Eweliny Kosztubajda, Pani Magdaleny Janik oraz Kariny Radajewskiej nasza praca była sprawniejsza, gdyż pomogły naszym uczestnikom w całościowym zszyciu na maszynie. Dziękujemy im bardzo za pomoc i za życzliwość, którą wykazały się podczas warsztatów. Wszyscy uczestnicy wyszli zadowoleni i kolejna rzecz uszyta w Nutce Cafe stanie na ich półce w domu. Podczas warsztatów, również pomogły nam wolontariuszki z PSP w Malni.

Opiekun Nutki Cafe

Agata Janik

 

 

Czytaj więcej: Warsztaty pt. "Sowa mądra głowa"

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny (w środę 21 marca 2018 r.) w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie w Nutka Cafe odbyły się warsztaty z tworzenia palm wielkanocnych. Pani Katarzyna Wystrach – Blaut, pokazała jak zrobić oryginalną plamę wielkanocną, wykorzystując do tego bibułę, krepinę oraz bukszpan i bazie. Uczestnicy zajęć zaczęli od zrobienia kwiatów z krepiny metoda cukierkową, wyszły piękne róże i krokusy. Nasze plamy będziecie mogli podziwiać w Niedziele Palmową w kościołach naszej gminy.

Opiekun Nutki Cafe

Agata Janik

 

Czytaj więcej: Warsztaty z tworzenia palm wielkanocnych

Dnia 7 lutego 2018 roku odbyły się warsztaty z okazji Tłustego Czwartku w Nutka Cafe z Akademią Młodego Kucharza z Opola. Dzieci, młodzież i dorośli mieli możliwość upieczenia kulek serowych w formie pączka. Uczestnicy zajęć zostali podzieleni na dwie grupy w momencie, kiedy jedna, robiła kule serowe druga, ozdabiała gotowe już pączki kolorowymi lukrami i ozdobami. Wszystko było pyszne i kolorowe prosto do zjedzenia. Po przepisy zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie.

Opiekun Nutki Cafe
Agata Janik

Czytaj więcej: Warsztaty z okazji Tłustego Czwartku w Nutka Cafe

Ostatniego dnia ferii z Nutką Cafe dzieci, młodzież miały możliwość zabawić się w twórców własnego komiksu. Dzięki pomocy Pana Adriana Lipki, który, jest z zawodu informatykiem uczestnicy zajęć, tworzyli komiksy w specjalnym programie graficznym. W dwuosobowych grupach zaczęli od wymyślenia tematu i przeszli do realizacji, każdy jest inny, ale wszystkie bardzo ciekawe. Na koniec zostały wydrukowane i każdy mógł zabrać je do domu, ale Państwo będziecie mogli je obejrzeć na wystawie już nie długo.

Opiekun Nutki Cafe
Agata Janik

Czytaj więcej: Komiksy

Dzieci, młodzież z Nutki Cafe we wtorek w drugim tygodniu ferii sklejały modele pociągów tych nowoczesnych i tych trochę starszych. To wszystko mogły zrobić dzięki uprzejmości Pana Kamila Zoszak, który, prowadzi modelarnie w Łambinowicach. Tym razem dzieci miały trudniejsze zadanie, ponieważ, chcąc ich nauczyć samodzielności, musiały same rozszyfrować instrukcję. Udało im się to bez większych problemów i w nagrodę mogli zabrać swoje prace do domu.

Opiekun Nutki Cafe
Agata Janik

Czytaj więcej: Pociągi, lokomotywy, parowozy……

Rozpoczął się drugi tydzień ferii z Nutką Cafe dzieci i młodzież dokańczały wyszywać haftem krzyżykowym swoje zimowe obrazki. W tym dniu również pomogła nam Pani Elżbieta Klimas, która prowadzi Koło Tradycji Śląskiej działającym w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie. Choć niektórzy uczestnicy zajęć, zrezygnowali z wyszywania to Ci najwytrwalsi, zostali i prawie udało im się skończyć. Myślę, że w przyszłym tygodniu wystawimy wszystkie prace w Nutka Cafe.

Czytaj więcej: II tydzień ferii z Nutką Cafe

W piątek 19 stycznia 2018 roku dzieci i młodzież z Nutka Cafe mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach organizowanych przez Akademię Młodego Kucharza. Jak sama nazwa, wskazuje akademia, zajmuje się gotowaniem i zachęcaniem dzieci do próbowania różnych przypraw czy znanych produktów w nowych smakach. Zadaniem uczestników było przygotowanie sałatki warstwowej, poradzili sobie z tym świetnie. W międzyczasie Panie przygotowały aromatyczną herbatkę, która bardzo smakowała dzieciom. Jeśli macie ochotę spróbować tych dań zapraszamy po przepisy:)

Czytaj więcej: Warsztaty z Akademią Młodego Kucharza

18 stycznia 2018 roku uczestnicy zajęć pt. "Ferie z Nutką Cafe" wybrali się do Hotelu Vertigo na grę w kręgle. Na wszystkich czekała moc atrakcji. Dzieci miały do wyboru grę na 2 profesjonalnych torach lub zabawę w „Kinderlandii”.

Czytaj więcej: Kręgle z Nutką Cafe

Trzeci dzień ferii za nami tym razem dzieci oraz młodzież wzięły udział w warsztatach graficznych. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie elementów graficznych na kartce A4, a następnie zostały wydrukowane na papierze transferowym i przeniesione na swoją koszulkę. To wszystko było możliwe dzięki pomocy Pana Adriana Lipki, który jest z zawodu informatykiem i pomógł Waszym dzieciom stworzyć oryginalną bluzkę. Dzieci zabrały koszulki do domu, ale jutro pokażą się nam w nich podczas gry w kręgle.

Czytaj więcej: Grafika komputerowa

Drugiego dnia ferii z Nutka Cafe dzieci i młodzież miały okazję sprawdzić się w zajęciach z modelarstwa. Dzięki uprzejmości Pana Kamila Zoszak, który, prowadzi modelarnie w Łambinowicach, było to dużo łatwiejsze zadanie. Zaczęliśmy od samolotu myśliwskiego Albatros D III, a skończyliśmy na domku i wiatraku. Starsi uczestnicy zajęć mieli cięższe zadanie, ponieważ ich samolot i farma składały się z większej ilości drobnych elementów. Wydawałoby się, że to zajęcia tylko dla chłopców, ale dziewczynki również zachwyciły się modelami samolotów i nie tylko. Nasze modelarskie cuda podziwiać będziecie na wystawie po feriach zimowych.

Czytaj więcej: Warsztaty modelarskie

W pierwszym dniu ferii z Nutką Cafe dzieci i młodzież miały okazję nauczyć się haftu krzyżykowego. Pomogła nam w tym Pani Elżbietą Klimas, która prowadzi Koło Tradycji Śląskiej działającym w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie. Uczestnicy zajęć otrzymali gotowy zimowy obrazek do wyszycia, wydawało się to dość proste, ale kiedy rozpoczęliśmy naszą pracę nie, było już tak łatwo. Obrazki mamy nadzieję, że będą gotowe w przyszły poniedziałek, a Państwo będą mogli podziwiać je na wystawie po feriach zimowych.

Czytaj więcej: Wyszywanie zimowego obrazka

Dnia 29 września odbyła się akcja charytatywna pt. „Poduszka dla maluszka” w której licznie wzięły udział dzieci oraz młodzież. Uczestnicy akcji otrzymali uszyte wcześniej poszewki na poduszki z jesiennymi motywami, które mieli pomalować. Nie było to proste zadanie, dzieci kolorowały otrzymane poszewki specjalnymi pastelami, a młodzież malowała je farbami do materiału. Każdy przychodząc, na zajęcia, podarował poduszkę do naszych poszewek. W akcji brali udział również wolontariusze m.in. z Publicznej Szkoły Podstawowej w Malni. Wszystkie poduszki wraz z poszewkami przekażemy najbardziej potrzebującym dzieciom.

Czytaj więcej: Poduszka dla maluszka

Podczas gminnych dożynek 2017, Nutka Cafe wzięła udział w konkursie pt. „Kwitnąca gmina Gogolin”. Dziewczynki były ubrane w spódnice w kwiaty, białe koszule oraz wianki „Św. Łucji” własnego wykonania, natomiast chłopcy z pomocą rodziców stworzyli dla siebie strój ogrodników. Mieliśmy też okazję wystąpić na scenie w tańcu belgijka. Za tą aranżację otrzymaliśmy dyplom oraz kartę podarunkową w wysokości 150zł. To wszystko udało się dzięki pomocy rodziców oraz wolontariuszów, a szczególne podziękowania należą się Pani Wiolecie i Panu Wojtkowi Zakrzewskim, którzy zaopiekowali się dziećmi podczas korowodu i pomogli stworzyć stroje.

Czytaj więcej: Nutka Cafe na Dożynkach Gminnych w Malni

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony