W niedzielę 31.01.2021 r. odbył się 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja skupiła się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Hasłem przewodnim tej edycji zbiórki był „Finał z głową”. W związku z pandemią i obostrzeniami sanitarnymi Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie zaprosił do nie co innej aktywności niż dotychczas - przeniósł swoją działalność do Internetu, tak aby każdy mógł w bezpieczny sposób uczestniczyć w tegorocznym wydarzeniu.

W trakcie koncertu on-line wystąpili wokaliści: Emilia Bartkowiak, Emilia Kozdraś, Agata Weinert, Natalia Dubanowicz, Izabela Dubanowicz, Oliwia Rydzak, Wioleta Rydzak oraz instruktor zajęć wokalnych - Robert Klimek. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowała także Grupa WTR - Wiktoria Bieńczak, Ewa Chrzęstek, Natalia Rosiek i Michelle Garus, pod okiem instruktorki Karoliny Koniecznej. Nie zabrakło również występów Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Gogolinie pod batutą Rafała Jilga.

Każdy internauta mógł wziąć udział w licytacjach w portalu Allegro wystawionych przez GOK w Gogolinie. Spośród wielu aukcji, można było znaleźć wiele ciekawych przedmiotów. m. in. piłkę siatkarską z autografami zawodników drużyny ZAKSA, przekazana przez Burmistrza Gogolina Joachima Wojtalę, artykuły promocyjne Gminy Gogolin, obrazy namalowane przez panią Dorotę Kłeczek, ręcznie wykonane kartki okolicznościowe, łapacze snów, dziergane maskotki oraz kroszonkę na strusim jaju, wykonaną przez lokalną twórczynię ludową – Barbarę Herok.

Podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie Gminy Gogolin zebrano łącznie 5.418,55 zł (w tym 3.622,83 zł zebrali do puszek wolontariusze oraz 1795,72 zł wpłynęło bezpośrednio na konto WOŚP z licytacji w portalu Allegro wystawionych przez GOK w Gogolinie).

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, darczyńcom, uczestnikom aukcji, osobom przekazującym przedmioty na licytacje a także wszystkim młodym artystom, którzy wystąpili w naszym koncercie on-line.