W niedzielne popołudnie 20 czerwca 2021 r. w Parku przy ul. Ligonia odbył się Festyn Rodzinny. Imprezie towarzyszyła piękna pogoda, niesamowita atmosfera, wspaniała zabawa i uśmiechnięte twarze najmłodszych.
Festyn rozpoczęły występy gogolińskich mażoretek ArriVa, które zostały przyjęte z wielkim aplauzem publiczności. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy były rodzinne gry i zabawy z Klaunem Dżonikiem z Akademii Twórczej Zabawy "A Ku ku”. W trakcie festynu każdy mógł wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanej fotobudce.
W drugiej części artystycznej zaprezentowała się grupa taneczna WTR, która przedstawiła m. in. układ taneczny pt. „Historia tańca”.
Dla uczestników imprezy organizatorzy przygotowali moc atrakcji. Dzieci i młodzież mogły bawić w strefie „dmuchańców” w Owocowym Ogrodzie Miejskim, natomiast w parku zostały umiejscowione stoiska:
- Uśmiechnięte Miasteczko z malowaniem tatuaży, balonowymi cudeńkami i mega bańkami mydlanymi przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie
- Namiot profilaktyczny z animacjami oraz stoisko z darmowym poczęstunkiem przygotowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gogolinie
- Kącik z książką – przygotowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gogolinie
- Pokazy Straży Pożarnej oraz „wodną strefę ochłody” – przygotowane przez OSP z Gogolina
Na wszystkich uczestników festynu czekała również niespodzianka, przekazana przez Burmistrza Joachima Wojtalę oraz jego zastępcę Krzysztofa Reinerta, w postaci odblaskowych kamizelek, które z pewnością poprawią bezpieczeństwo najmłodszych podczas wakacyjnych wycieczek i zabaw.