„Rośliny w tradycje wplecione”

Projekt „Rośliny w tradycje wplecione” skierowany jest do dzieci i nastolatków, młodzieży, rodziców/opiekunów, seniorów oraz do nauczycieli i animatorów kultury działających na terenie Gminy Gogolin.
Realizowany będzie od kwietnia do czerwca 2021 r. w ramach tegorocznej wiosennej edycji Eduko – Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 – Opolskie.
Projekt składać będzie się z 7 części:
1. Spacery ziołowe dla dzieci i młodzieży z wykonaniem wianków z zebranych roślin.
2. Warsztaty dla dzieci i młodzieży tworzenia obrazów i zakładek do książek z zasuszonych roślin zebranych wcześniej podczas spacerów.
3. Warsztaty tworzenia biżuterii z wykorzystaniem ziół i kwiatów zalanych w żywicy dla pracowników GOK w Gogolinie oraz przedstawicieli partnerów.
4. Warsztaty wyplatania makramy dla pracowników GOK w Gogolinie oraz przedstawicieli partnerów.
5. Warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z wyplatania makramy wraz z sadzeniem ziół w wykonanych kwietnikach.
6. Wystawa z zebranych zdjęć pt. „Dawne ogrody z opolskiej zagrody”.
7. Wydanie pocztówek z motywem regionalnych ziół i kwiatów wraz z nazwami w gwarze śląskiej.

Szczegóły już wkrótce!