Minione wydarzenia ATW

Ciekawość nowej wiedzy, zgromadziła 18 października 27 osób na spotkaniu z paniami podolog.
Dowiedzieliśmy się jakie są normy dbania o stopy , paznokcie oraz choroby stóp, w których może pomóc  podolog. Jak rozpoznać odciski, modzele, brodawki, grzybice stóp, paznokci i jak je leczyć. Czym i jak pielęgnować stopy na co dzień. Gdzie szukać pomocy w razie trudności.
Bardzo pożyteczna wiedza - dziękujemy.

Udało się wyjechać z domu na dwa dni.
Dnia 3,4 października grupa 52 osób wyjechała na wycieczkę do Szczawnicy.
Po drodze  pan Jerzy Długosz przypomniał nam informacje o pasmach gór polskich, ich charakterystykę i walory turystyczno - krajobrazowe.
Dziękujemy za tą wiedzę.

Szczawnicę zwiedzaliśmy z przewodnikiem PTTK . Poznaliśmy historię rodów będących założycielami i właścicielami uzdrowiska, oraz walory zdrowotne mikroklimatu i wód leczniczych.

Spacerowaliśmy po pięknym parku zdrojowym, promenadą nad Grajcarkiem,  Dunajcem. Odwiedziliśmy schronisko " Orlica".
Jesień i piękna pogoda, w spokojnym uzdrowisku po sezonie, zrelaksowała nas wszystkich.

Dzięki zaproszeniu Biblioteki Miejskiej w Gogolinie organizującej 29.09.2018 r. rajd rowerowy szlakiem gogolińskich kapliczek, uczestniczyliśmy w imprezie turystyczno - edukacyjnej.
Przejechaliśmy na rowerach 14 km dowiadując się przy okazji wielu bardzo ciekawych informacji o historii kapliczek i ich patronów przekazywanych przez pana Jerzego Długosza.
impreza zakończyła się regionalnym poczęstunkiem w restauracji "Karolinka".

Piękne pożegnanie lata odbyło się, po raz kolejny,  w restauracji "Centrum ".
Dnia 20 września 2018 r. przy akompaniamencie muzyki naszej młodości tańczyliśmy i bawiliśmy się. Gimnastyka w tańcu leczy nasze obolałe kości -mówili niektórzy.
Zapraszamy do nas.

Dnia 15 września 2018 r. grupa 19 osób wyjechała do Suchego Boru na III Opolski Marsz Nordic Walking.
Uczestnicy pokonywali piękną  trasę przez las - 8 kilometrów w grupie zawodów na czas lub 5 km trasę dla amatorów.
Atrakcją tegorocznego marszu była rozgrzewka i instruktaż chodzenia z kijkami twórcy nordic walking Marko Kantanevy z Finlandii.
Dziękujemy organizatorom za kolejne zaproszenie.

Dzięki paniom rehabilitantkom Dorocie Jaśkowiec i Natalii Koniecznej uczestniczyłyśmy dnia 13.09. w warsztacie pt.  Kiedy łupie w kręgosłupie". Poznałyśmy budowę prawidłowego i chorego kręgosłupa i dysków.

Panie omówiły funkcje poszczególnych części kręgosłupa  oraz najczęściej występujące objawy chorobowe. Uczyłyśmy się prawidłowego wykonywania ćwiczeń wzmacniających kręgosłup i przeciwdziałających bólom.

Gogoliński żniwniok w niedzielę 9 września był dla 21 osób z UTW okazją pokazania się całej społeczności Gogolina, a dla niektórych zachętą do przyłączenia się do tej grupy seniorów.

Zapraszamy do nas.

Najpierw powspominaliśmy najprzyjemniejsze wydarzenia minionych wakacji, a potem ustalaliśmy kolejne tematy i terminy spotkań, nasz udział w nadchodzącym żniwnioku.
Podjęliśmy uchwałę o kupnie nowego aparatu fotograficznego.

W środę 20 czerwca 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie uczestniczyliśmy w uroczystym zakończeniu roku artystycznego. Na scenie obejrzeliśmy prezentacje artystyczne uczestników różnych  zajęć odbywających się w Gminnym Ośrodku Kultury. Występowała również grupa taneczna Uniwersytetu Trzeciego Wieku do utworów:  Walc Francois,  Nasza jest noc,  Ada to nie wypada,  Lambeth Walk, a na bis Tango Milonga. Instruktorem zespołu tanecznego jest pan Jacek Nowosielski z Państwowego Policealnego Studium Zawodowego Wokalno-Baletowego w Gliwicach.

Dnia  13.06.2018 r. zakończyliśmy cykl treningów tenisa ziemnego rozgrywając turniej deblowy z członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Krapkowic.
To było miłe spotkanie integracyjne zapowiadające dalszą współpracę, a przede wszystkim dobra zabawa podczas sportowej rywalizacji.

W czwartek 7 czerwca 2018 r. pod Pomnikiem Karlika i Karolinki seniorzy Gminy Gogolin rozpoczęli swoje wielkie święto – Senioriadę.
Motywem przewodnim porannego spotkania była stara chińska gimnastyka medytacyjna Tai Chi. W  Gminnym Centrum Kultury odbyła się prelekcja dotycząca aktywności seniorów przeplatana występami wokalistek Zespołu Szkół w Gogolinie.

Wieczorem, 140 seniorów bawiło się słuchając występów  Muzycznej Grupy „Opolanie” podczas pikniku integracyjnego w gospodarstwie agroturystycznym w Obrowcu