A- A A+
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Minione wydarzenia ATW

Dnia  13.06.2018 r. zakończyliśmy cykl treningów tenisa ziemnego rozgrywając turniej deblowy z członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Krapkowic.
To było miłe spotkanie integracyjne zapowiadające dalszą współpracę, a przede wszystkim dobra zabawa podczas sportowej rywalizacji.


W czwartek 7 czerwca 2018 r. pod Pomnikiem Karlika i Karolinki seniorzy Gminy Gogolin rozpoczęli swoje wielkie święto – Senioriadę.
Motywem przewodnim porannego spotkania była stara chińska gimnastyka medytacyjna Tai Chi. W  Gminnym Centrum Kultury odbyła się prelekcja dotycząca aktywności seniorów przeplatana występami wokalistek Zespołu Szkół w Gogolinie.

 
Wieczorem, 140 seniorów bawiło się słuchając występów  Muzycznej Grupy „Opolanie” podczas pikniku integracyjnego w gospodarstwie agroturystycznym w Obrowcu

Dnia  6.06.2018 r. 45 osobowa grupa seniorów wyjechała na wycieczkę autobusową do Wrocławia.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Hydropolis - muzeum z niezwykłą wystawą poświęconą wodzie. Poznaliśmy tam historię powstania wody na naszej planecie, ewolucje i różnorodność form życia w głębinach oceanów, znaczenie wody dla człowieka i rolę jaką pełni w naszym organizmie.
Obejrzeliśmy niezwykłe wynalazki i rozwiązania inżynierskie wykorzystania wody dla potrzeb człowieka.
Mieliśmy również  okazję spacerować po wrocławskim rynku i wyszukiwania rzeźb mosiężnych krasnali.

Od wielu lat uczestniczymy w Diecezjalnej Pielgrzymce nordic- walking na Górę Świętej Anny.
Tym razem 2.06. 2018 r. kilkudziesięciu członków UTW uczestniczyło, w dwóch grupach, w tej uczcie dla ducha, ciała i ...żołądka.
Część szła z kijkami na Górę Świętej Anny przez Wygodę, Jasionę, Oleszkę w pięknych okolicznościach przyrody, pokonując własne słabości, modląc się na końcu w kaplicy Trzech Krzyży.


Druga grupa uczestniczyła w wegetariańskich warsztatach grillowania pod opieką pani dietetyk Agnieszki Wasiak - Szufnarowskiej przygotowując na terenie Domu Rekolekcyjnego Heliosz w Jasionej posiłek dla wszystkich pielgrzymów.

Dnia 24 maja 2018 r. wysłuchaliśmy krótkiej historii święta oraz wierszy o matce w wykonaniu sześciu osób. Gościliśmy Wędrującą Kapelę, z którą śpiewaliśmy przeboje o miłości  z czasów naszej młodości.

11 maja 2018 r. rozpoczęliśmy cykl spotkań tenisowych, sponsorowany przez Wydział Sportu Urzędu Miasta, pod nazwą  Akademia Seniora.
Podczas cotygodniowych zajęć poznajemy historię tenisa, zasady gry i liczenia punktacji, zdobywamy umiejętności gry w tenisa. Jak widać na zdjęciach gramy z wielkim zaangażowaniem.

Pierwsza część spotkania to szkolenie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzone przez członków sekcji medycznej OSP w Odrowążu.
Dowiedzieliśmy się jakie mamy prawa i obowiązki jako osoby udzielające pomocy, ćwiczyliśmy na fantomach akcję ratowania osoby zakrztuszonej
( dorosły i dziecko ) oraz osoby z utratą przytomności.
Usłyszeliśmy wiele ważnych życiowo informacji.

Druga część spotkania to warsztaty kulinarne z panią  dietetyczką Agnieszką Wasiak - Szufnarowską  prezentującą przepisy lekkostrawnej kuchni warzywnej.

Świętując tegoroczną 100 rocznicę Niepodległości Polski wielu członków UTW wysłuchało wykładu prof. Stanisława Sławomira Nicieji pt. "Rola Konstytucji 3 Maja w odzyskaniu niepodległości Polski".

Dzięki pomocy Wydziału Zdrowia mogliśmy się spotkać dnia 26.04.2018 r.  z fizjoterapeutkami panią Dorotą Jaszkowic i Natalią Konieczny.


Panie zapoznały nas z zarysem historii fizjoterapii i pożytecznymi ćwiczeniami , które wykonywane samodzielnie w domu mogą zniwelować bóle kręgosłupa i poprawić nasze nawyki ruchowe.
Cieszymy się, że było to pierwsze z planowanej serii spotkań.

Dnia 22 kwietnia Stowarzyszenie "Okaż serce innym"  świętowało swoje 15- lecie na koncercie charytatywnym z występami zaprzyjaźnionych z Gogolinem muzyków, artystów i śpiewaków. Bardzo liczna grupa naszych członków świetnie bawiła się podczas tego spotkania.


Gratulujemy Stowarzyszeniu 15 lat działalności i życzymy, żeby jego działania były zauważone i docenione.

 

Nasze stałe czwartkowe spotkanie 19.04 2018 r. odbyło się pod  hasłem "Przy kawie o samorządzie".  Odwiedziła nas zacna grupa : pan burmistrz Joachim Wojtala, z-ca burmistrza pan Krzysztof Długosz, kierownik GOK-u pani Iwona Cimek, kierownik Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta pan Andrzej Mrowiec, przewodniczący Rady seniorów pan Jan Nadbrzeżny, przewodnicząca Klubu Seniora pani Marta Wiora.


Dowiedzieliśmy się o aktualnie prowadzonych i planowanych w gminie Gogolin inwestycjach  m.in. centrum przesiadkowym , obwodnicy Malni i Horuli, drodze do Gniotpolu, planowanej ulicy Krolla w Gogolinie, opiece medycznej i imprezach kulturalnych. Dziękujemy za spotkanie.

Najbliższe wydarzenia

Zajęcia w GCK

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

menu logo Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziad
Początek strony