Minione wydarzenia ATW

Planowaliśmy to spotkanie od dawna.
Udało się spotkać 14 marca z panem Rafałem Michalikiem psychoterapeutą uzależnień pracującym od 3 lat w gogolińskiej Poradni Leczenia Uzależnień na ul. Strzeleckiej ( wejście od strony PKS - u ),
( godziny pracy to wt. 10:00 - 17:35 ; śr. 8:00 - 12:00; czw. 10:00 - 17:35 ).

Temat uzależnień dla wielu z nas jest bardzo trudny lub wydaje się nam , że nas nie dotyczy. A jednak każdy z nas zna kogoś z rodziny, przyjaciół, znajomych kto jest uzależniony od alkoholu, narkotyków, hazardu, internetu, gier komputerowych od zakupów i.t.d. '
Mechanizm psychologiczny wszystkich uzależnień jest podobny, a zdobywając wiedzę na ten temat jesteśmy bezpieczniejsi i może uda nam się  dzięki temu komuś pomóc.

Zachęcamy do zapoznania się ze stronami internetowymi :

dopalaczeinfo.pl

www.uzaleznieniabehawioralne.pl

i obejrzenia filmu na You Tube "Nuggets".

Spotkanie z ks. Joachimem Piecuchem 7 marca 2019 r przyciągnęło do Nutka Cafe bardzo wielu słuchaczy. Był to,  jak powiedział ksiądz, wykład teologiczny, o duchowości i historii sztuki, a dotyczył niezwykłego dzieła sztuki gotycko-renesansowego, ołtarza z Isenheim w Alzacji.
Poznawanie historii i znaczenia tego ołtarza stało się inspiracją dla przyszłych ( planowanych ) wykładów o historii i symbolice dzieł sztuki naszego gogolińskiego kościoła.

Na śledzikowy masz z kijkami 2 marca organizowany przez gogoliński Zespół Rekreacyjno - Sportowy i Wydział Zdrowia pojechało do Niemodlina 44 członków Stowarzyszenia i inni niezrzeszeni.

Zwiedziliśmy z przewodnikiem Ogród Dendrologiczny w Lipnie, przeszliśmy z kijami ( 5 km ) do zamku w Niemodlinie, który rozkwita i zachwyca ogromem podjętych prac renowacyjnych i ambitnymi planami.
Było pięknie, a potem również smacznie, za sprawą znanych w całej Polsce niemodlińskich karpi.
Dziękujemy

28 lutego 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie blisko 200 osób uczestniczyło w biesiadzie z okazji Tłustego Czwartku. Gościem wieczoru był zespół HaNuta - założony przez małżeństwo Aleksandrę Turek i Jacka Krupę z Chorzowa. O dobry humor biesiadujących zadbał wodzirej Roman Kurosz.

W programie imprezy znalazły się śląskie anegdoty, wspólne zabawy i konkursy z nagrodami. Uczestnicy imprezy otrzymali teksty piosenek, dzięki czemu mogli aktywnie uczestniczyć we wspólnym śpiewaniu.

Na zaproszenie gogolińskiej biblioteki 21 lutego uczestniczyliśmy tłumnie w promocji książki o krzyżach i kapliczkach gminy Gogolin.
Było to spotkanie wieńczące projekt poznawania ( rajdy rowerowe ) i opisywania tych obiektów sztuki sakralnej, którego dokonali członkowie naszego Stowarzyszenia UTW panowie Seweryn Sapok i Jerzy Długosz.
Pan Długosz był prelegentem tego bardzo udanego spotkania, które cieszyło się wyjątkowo liczną frekwencją.

Raz do roku, zgodnie z przepisami funkcjonowania stowarzyszania, powinno odbyć się walne zebranie członków.
W tym roku odbyło się ono zgodnie z przygotowanym planem( załącznik).

"PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD WALNEGO ZEBRANIA CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU W GOGOLINIE

w dniu 14 lutego 2019 r.

Przywitanie, otwarcie obrad.

Uchwały Walnego Zgromadzenia podejmowane są zwykłą większością głosów przy obecności połowy ogólnej liczby uprawnionych członków Stowarzyszenia – osoby spoza Stowarzyszenia nie wpisują się na listę )
Wybór:

a) przewodniczącego i protokolanta zebrania.

b. Komisji skrutacyjnej, której zadaniem jest policzenie głosów oddawanych za i przeciw lub wstrzymujących się podczas głosowania.

c. Komisji uchwał i wniosków
Przyjęcie porządku obrad.
Stwierdzenie prawomocności obrad.
Przedstawienie sprawozdań finansowego i merytorycznego Stowarzyszenia za 2018 rok przez prezesa zarządu.
Przedstawienie sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej i kontroli działalności Stowarzyszenia.
Dyskusja.
Odczytanie wniosków i uchwał przez komisję.
Przedstawienie planu działań Stowarzyszenia na 2019 rok.

10. Zakończenie WZC. Kronika Stowarzyszenia - podziękowania"
Pod koniec zebrania udzielono zarządowi UTW absolutorium. Będziemy w tym samym składzie działać przez kolejny rok.

Spotkanie z dietetyczką mgr Agnieszką Wasiak-Szufnarowską w dniu 7 lutego 2019 r. Usłyszeliśmy wiele ważnych informacji dotyczących produktów żywieniowych , które mają działanie prozapalne i przeciwdziałających stanom zapalnym.
Dziękujemy pani Agnieszce za przygotowane dla nas skrypty z tej wiedzy.

24.01.2019 r. odbyło się kolejne spotkanie członków UTW. Miło być wśród ludzi , którzy chcą ze sobą spędzić wspólne popołudnie - to był dobry czas na integrację.
Pani pielęgniarka w międzyczasie mierzyła nam ciśnienie - dziękujemy.

Czwartek 17 stycznia 2019 r. był okazją do pierwszego w nowym roku spotkania członków UTW. Pierwsza część wieczoru to były sprawy organizacyjne, planowanie spotkań i wyjazdów. W drugiej części wysłuchaliśmy piosenki i wierszy o Dniu Babci I Dziadka w wykonaniu naszej koleżanki Stanisławy Kasner. Trzecia część to wspólne kolędowanie przy akompaniamencie akordeonu, gitary i skrzypiec na których grali członkowie " Wędrującej Kapeli". Dziękujemy.  Zapraszamy do nas kolejnych emerytów, chcących spędzać czas w miłym gronie.

Ostatnie spotkanie w 2018 roku to wigilia 65 członków UTW dnia 14 grudnia 2018 r. w restauracji "Karolinka".
Uroczyste życzenia świąteczno - noworoczne, wigilijna kolacja, wiersze znanych poetów w wykonaniu naszych koleżanek i wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie "Wędrującej kapeli".

Wszystkim członkom i sympatykom UTW życzymy radości i pomyślności na Nowy Rok.

We wtorek 20  listopada 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się wykład, urodzonego w Gogolinie, Profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego Reinharda Kulessy, członka Bractwa św. Jakuba w Więcławicach Starych pod Krakowem, który ośmiokrotnie przebył swoje indywidualne Camino do Sanktuarium w Santiago de Compostella.

Słuchacze poznali historię chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych, która sięga 1000 lat.