Minione wydarzenia ATW

Na zaproszenie biblioteki w Gogolinie wielu seniorów z UTW uczestniczyło 24.10.2019 r. w spotkaniu z autorką książek, poetką, arabistką  panią Tanyą Valko. Wysłuchaliśmy bardzo barwnych, egzotycznych, często niebezpiecznych historii Polek, Polaków pracujących i mieszkających w Libii, Arabii Saudyjskieji Indonezji, które stały się kanwą wielu książek pani Valko.

Dnia 17 października spotkaliśmy się na zamku w Kamieniu Śląskim z seniorami z Jablunkova, którzy odwiedzili naszą gminę w ramach rewizyty współpracujących miast.

Wysłuchaliśmy wspólnie, w pięknej sali lustrzanej, koncertu kwintetu dętego muzyków Filharmonii Opolskiej.

Rozmawialiśmy i śpiewaliśmy podczas wspólnej biesiady.

Pięknie dziękujemy organizatorom za możliwość tak wyjątkowego spotkania.

Od kilku lat członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Suchego Boru zapraszają nas, członków UTW na imprezy z kijkami. W tym roku na ich zaproszenie w dniu 13.10. na lotnisku w Nowej Wsi pod Oplem braliśmy udział w próbie bicia rekordu w ilości osób chodzących z kijami oraz imprezie sportowo - rekreacyjnej Eko - Moto -  Show, których współorganizatorami było dwóch olimpijczyków: Janusz Trzepizur i Jacek Wszoła.

Wieloletnia współpraca gminy Gogolin z czeskim Jablunkovem zaowocowała w dniach 8,9 października wycieczką seniorów z UTW do tego pięknego miasteczka.

Spotkaliśmy się tam z bardzo serdecznym przyjęciem ze strony władz miasta, pracowników Domu Kultury i seniorów.

Zwiedziliśmy prywatne Muzeum Biblii, górską wytwórnię serów oraz biesiadowaliśmy z naszymi czeskimi rówieśnikami, którzy opowiadali o swojej działalności na rzecz seniorów.

Dnia 25 września 2019 r. pojechaliśmy do Świdnicy. Tam razem z miejscowym przewodnikiem zwiedziliśmy Kościół Pokoju, świdnicki rynek, wieżę ratuszową, bazylikę. Pojechaliśmy do pięknego, zabytkowego kurortu Szczawno - Zdrój, dawnej własności Hochbergów i słynnej księżny Dejzi. To miłe uczucie przebywać w pięknych wnętrzach dawnego Grand Hotelu, hali spacerowej w zabytkowym parku im. Henryka Wieniawskiego.

Następna miejscowość na naszej trasie to Wałbrzych, w którym zobaczyliśmy zabytkowy rynek, Muzeum Porcelany, Starą Kopalnię – duży obiekt po rewitalizacji, a skończyliśmy ten dzień w wyśmienitym Hotelu „ Piotr” w Boguszycach – Gorcach.

Kolejnego dnia zwiedzaliśmy z przewodnikiem zespół klasztorny i kościoły w Krzeszowie.

Spacerowaliśmy po przedwojennym kurorcie leczącym choroby płuc Sokołowsku, gdzie mieszkał kiedyś Hauptman – niemiecki noblista i Krzysztof Kieślowski – polski reżyser dokumentalny i fabularny.

W wycieczce uczestniczyło 48 członków UTW. Przygotowanie wycieczki dla tylu osób wymagało wiele pracy: przeglądania stron internetowych, przed dokonaniem wyboru hotelu, rozmów telefonicznych, ustaleń mailowych. Trud organizacyjny się opłacił, bo uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wszystkich punktów programu wycieczki.

W niedzielę 22.09.2019 r. członkowie UTW wzięli udział w konkursie Święta Dyni organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Krapkowicach.

Dzięki pracy kilku koleżanek ze stowarzyszenia zaznaczyliśmy swoją obecność, nabyliśmy wiedzy i doświadczenia na niedzielnym festynie oraz  zdobyliśmy II miejsce  w konkursie i nagrodę w wysokości 400 zł.

Gratuluję wszystkim Paniom, które zaangażowały się w przygotowanie dekoracji jesiennego stołu.

"Pożegnanie lata" to spotkanie z wieloletnią tradycją. Czas na integrację i radość ze wspólnego tańca, zabawy i śpiewu przy akompaniamencie zespołu " Transfer".

Emerytura nie musi być nudna. Seniorom nie można odmówić energii i młodego ducha. Grają, śpiewają, tańczą, recytują. 13 września 2019 r. w Nyskim Domu Kultury odbył się VI Wojewódzki Przegląd Twórczości Amatorskiej Seniorów. Gogolińska grupa taneczna „50 lat + VAT” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie zaznaczyła swoją obecność i aktywnie uczestniczyła w tym wydarzeniu. Zatańczyła wiązankę tańców europejskich.

nyska-senioriad...
nyska-senioriada nyska-senioriada

Piękny korowód, w którym z entuzjazmem uczestniczyliśmy (19 osób) prowadząc przystrojone dożynkowo, przez naszą koleżankę Wandę  Skrzypiec, rowery.
Bardzo się cieszymy z drugiego miejsca w konkursie i nagrody pieniężnej. Warto było się wspólnie wybrać na dożynki.

Dnia 5 września w pierwszym powakacyjnym spotkaniu członków Stowarzyszenia UTW uczestniczyło ponad 40 osób.
Świętowaliśmy urodziny naszej koleżanki.

Omówiliśmy przygotowania do dożynek, wymiany grup seniorów z Dzierżoniowa, Cekcyna, Gniewina i Gogolina, Festiwalu Dyni, wycieczki do Wałbrzycha i okolic, wyjazdu do Jablonkova.

Dzięki dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie mogliśmy 18 czerwca 2019 r. uczestniczyć w pięknej i emocjonującej imprezie Zakończeniu Roku Artystycznego.
Wśród wykonawców wielu sekcji plastycznych, muzycznych i tanecznych wystąpili nasi koledzy - seniorzy z grupy tanecznej działającej w GOK-u od kilku lat pod opieką pana Jacka Nowosielskiego.

Gratulujemy różnorodnego i pięknego występu.